Wtorek, 22 października 2019 r.   Imieniny: Halki, Filipa, Salomei
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-07-27, 06:00 Redakcja

Cud, miód i orzeszki... na słodko w Barcinie z Wakacyjnym Radiem PiK!

Przeżyj z nami słodkie chwile ;) Grafika: mdkbarcin.com.pl
Przeżyj z nami słodkie chwile ;) Grafika: mdkbarcin.com.pl
Miejski dom Kultury w Barcinie zaprasza na I edycję Dni Miodu, które odbędą się w dniach 27-28 lipca w Parku Wolności w Barcinie. W pierwszy dzień słodkiego święta imprezę odwiedziło także Wakacyjne Radio PiK.
Jakie zadania mają królowa, robotnice i trutnie? Dlaczego o trutniach mówi się „słaba płeć”? Ile miodu jest w stanie wyprodukować jedna pszczoła? Dlaczego obecność pszczół jest tak ważna dla nas wszystkich?

Odpowiedzi m.in. na te pytania usłyszeliśmy w czasie naszej wakacyjnej wizyty w Barcinie. Podczas „Dni Miodu” organizowanych przez Miejski Dom Kultury promowany będzie oczywiście miód i produkty pszczelarskie, zaprezentowane przez wielu pszczelarzy i rzemieślników z regionu Kujaw, Pałuk i nie tylko.

Organizatorzy „Dni Miodu” w Barcinie chcą również uświadomić uczestnikom imprezy rolę owadów zapylających w przyrodzie oraz ich znaczenie w produkcji żywności. Celem imprezy będzie także popularyzacja spożywania miodu i produktów pasiecznych z zastosowaniem ich w codziennej diecie.

W trakcie trwania wydarzenia będą miały miejsce konkursy kulinarne, pokazy oraz warsztaty z „miodem w roli głównej”.

Na „Dni Miodu” zapraszał Michał Słobodzian.

Wiadomości lokalne

2019-10-21, godz. 20:05 „Zapal znicz pamięci” Już po raz jedenasty Instytut Pamięci Narodowej zachęca do upamiętnienia ofiar zbrodni niemieckich z początku II wojny światowej. Akcja edukacyjno-społeczna p ... » więcej 2019-10-21, godz. 19:29 Prawo i Sprawiedliwość składa kolejne protesty wyborcze, także ws. głosów w Kujawsko-Pomorskiem! Prawo i Sprawiedliwość złożyło do Sądu Najwyższego protesty wyborcze dotyczące czterech kolejnych okręgów w wyborach do Senatu. PiS wnioskuje o ponowne przeli ... » więcej 2019-10-21, godz. 18:30 Przez jednego z pasażerów ewakuowano samolot. Bydgoszczanin i inni najedli się strachu! Pasażerowie samolotu lecącego z Grecji do Polski przeżyli niecodzienną przygodę. Wszystko przez dziwne zachowanie jednej z osób na lotnisku w Atenach, czego s ... » więcej 2019-10-21, godz. 17:27 Podwyżki w Domach Pomocy Społecznej i żłobkach we Włocławku? Nie w tym roku! We włocławskim ratuszu odbyły się dziś kolejne mediacje w sprawie podwyżek dla pracowników Domów Pomocy Społecznej i Miejskiego Zespołu Żłobków. Z pewnością w ... » więcej 2019-10-21, godz. 17:19 Prokuratura bada sprawę śmierci 24-latka; interweniujący policjant użył paralizatora Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy przejęła dochodzenie ws. nagłej śmierci 24-latka w Inowrocławiu. W trakcie interwencji policjant miał użyć wobec niego paral ... » więcej 2019-10-21, godz. 17:03 Koalicja Obywatelska wesprze kujawsko-pomorskie inwestycje Koalicja Obywatelska podziękowała mieszkańcom za głosy oddane w wyborach parlamentarnych. W okręgu toruńsko-włocławskim zdobyła pięć mandatów cztery do Sejmu ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:43 Czy „Nowe media” mogą przybliżyć prawdę historyczną? Jak dotrzeć do świadomości odbiorców, zwłaszcza młodych, z rzetelną wiedzą historyczną przez tzw. „nowe media” czyli internet i inne środki przekazu? Nad tym ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 Psycholog współpracująca z policją zamordowana przez byłego męża Jest prokuratorski zarzut zabójstwa i tymczasowy areszt dla Grzegorza J. za uduszenie byłej żony. Kobieta była pracowniczką cywilną policji. » więcej 2019-10-21, godz. 15:34 Palisz odpadami w piecu? Licz się z grzywną! Bydgoszczanie nie chcą oddychać toksycznym powietrzem, dlatego coraz częściej dzwonią do Straży Miejskiej z prośbą, by palących w piecach śmieciami skontrolow ... » więcej 2019-10-21, godz. 14:14 Seniorzy dowiadują się o zagrożeniach, a oszuści są bardzo „kreatywni” Starość może być bezpieczna jeśli seniorzy odważą się rozmawiać. W bydgoskim inspektoracie ZUS odbył się kolejny Dzień Seniora. » więcej
1234567