Czwartek, 09 lipca 2020 r.   Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Zenona
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)
2019-07-25, 11:28 Robert Erdmann

Kiedy kierowcy wreszcie będą mogli jeździć całą Trasą Uniwersytecką? [wideo]

Fragment nowej Trasy Uniwersyteckiej cały czas jest zamknięty dla ruchu. Fot. Janusz Wiertel
Fragment nowej Trasy Uniwersyteckiej cały czas jest zamknięty dla ruchu. Fot. Janusz Wiertel
W przyszłym tygodniu najprawdopodobniej wyznaczony zostanie termin kontroli Trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy - przewiduje wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego Zbigniew Sulik. Od wyników tej kontroli zależy dopuszczenie drogi do użytku.
- Wniosek jest w trakcie kompletowania i weryfikacji przez nas. Po dokonaniu sprawdzenia i ustaleniu kontroli obowiązkowej, zostanie przeprowadzona kontrola obowiązkowa i wydana decyzja. Spodziewam się, że w przyszłym tygodniu będzie ustalony termin kontroli obowiązkowej.

- Czyli jest to kwestia tygodni, a nie miesięcy?

- Nie przewiduję, że odbiór będzie trwał jeden dzień czy godzinę. Będzie ustalony termin kontroli obowiązkowej. Tyle ile będzie wymagało czasu żeby dokonać tej kontroli, to taki okres będzie wymagany i będzie poświęcony. Natomiast po przeprowadzeniu takiej kontroli, będzie mogła być wydana decyzja pozwolenia na użytkowanie - powiedział Zbigniew Sulik.

Trasa Uniwersytecka oddana do użytku miała być w czerwcu. Opóźnienie spowodowane zostało sporem o dostęp do gruntów, na których zlokalizowany był tartak.
Mówi Zbigniew Sulik, wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego
Fragment nowej Trasy Uniwersyteckiej cały czas jest zamknięty dla ruchu. Wideo: Janusz Wiertel
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-07-09, godz. 21:23 Szymon Hołownia w Bydgoszczy: Ruszymy z impetem, po drodze zrobimy mnóstwo dobra Około 200 bydgoszczan przyszło na Plac Wolności porozmawiać z Szymonem Hołownią.  Były kandydat na prezydenta zajął trzecie miejsce w wyborach. Dziś dziękował ... » więcej 2020-07-09, godz. 20:52 Prezydent Duda o sprawie Anny Derewienko. „Została skrzywdzona, nie znajduję słów" - Nie znajduję określenia, jeśli ktoś z przyczyn politycznych prześladuje osobę z niepełnosprawnością. Jak to można by to w ogóle nazwać? To jest jakieś zacho ... » więcej 2020-07-09, godz. 20:18 Ciemne i zalane ulice, hałdy śmieci. Radni PiS: Bydgoszcz sobie z tym nie radzi Radni PiS z Bydgoszczy chcą zwołania nadzwyczajnej sesji rady miasta. W przyszłym tygodniu złożą wniosek w tej sprawie. Chcą rozmawiać m.in. o zalegających w ... » więcej 2020-07-09, godz. 19:55 Rzecznik sztabu Andrzeja Dudy interweniuje w sprawie niepełnosprawnej bydgoszczanki Rzecznik sztabu prezydenta Andrzeja Dudy Adam Bielan odniósł się w czwartek do sprawy niepełnosprawnej Anny Derewienko z Bydgoszczy. - To wydarzenie skandalic ... » więcej 2020-07-09, godz. 19:17 Społeczny komitet z Grudziądza prosi wyborców Hołowni o wsparcie Trzaskowskiego - Zwracamy się przede wszystkim do wyborców Szymona Hołowni, aby poszli na wybory i oddali głos na Rafała Trzaskowskiego - powiedział w czwartek w Grudziądzu ... » więcej 2020-07-09, godz. 18:02 Rowerzyści powitani w Zakopanem. Jechali z Inowrocławia, uczcili 160. urodziny Kasprowicza Były uśmiechy szczęścia, wielkie zmęczenie i satysfakcja z osiągniętego celu. Później wywiady dla zakopiańskich i krakowskich mediów. Uczestnicy rowerowej wyp ... » więcej 2020-07-09, godz. 17:20 Niepełnosprawna malarka wyrzucona z bydgoskiej fundacji. Bo nie chciała wspierać PO? Anna Derewienko poskarżyła się na Facebooku, że została pozbawiona pomocy fundacji, którą kieruje radna PO. Powód? Odmowa publicznego poparcia tej partii. - P ... » więcej 2020-07-09, godz. 16:32 „Ostatnie 5 lat to był dobry czas dla Polski”. Deklaracja poparcia prezydenta Dudy Prawo i Sprawiedliwość na finiszu kampanii wyborczej w Toruniu. Lokalni działacze Zjednoczonej Prawicy podpisali pod pomnikiem Mikołaja Kopernika deklarację p ... » więcej 2020-07-09, godz. 15:46 Zabił człowieka na drodze, porzucił auto i uciekł. Jechał pijany, bez prawa jazdy Mogileńscy policjanci zatrzymali 29-letniego kierowcę Audi A6, który śmiertelnie potrącił pieszego i oddalił się z miejsca wypadku. » więcej 2020-07-09, godz. 14:00 Aż 100 tys. więcej w puli Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Za frekwencję Prezydent Bydgoszczy zachęca mieszkańców do udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich. Do budżetu obywatelskiego osiedla, gdzie 12 lipca frekwencja będzie ... » więcej
1234567