Środa, 27 maja 2020 r.   Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)
2019-07-15, 18:34 Kamila Zroślak

Groził śmiercią dyrektorowi i wychowawcy z zakładu karnego. „Posiedzi” osiem miesięcy

Osiem miesięcy więzienia za groźby karalne - taki wyrok zapadł właśnie w Bydgoszczy./fot. Pixabay
Osiem miesięcy więzienia za groźby karalne - taki wyrok zapadł właśnie w Bydgoszczy./fot. Pixabay
Taki wyrok zapadł w poniedziałek (15.07.), w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy, w procesie Edwarda K. Mężczyzna swoimi wypowiedziami wzbudził pewność, że to, co zapowiada, wykona...
Edward K. miał grozić śmiercią pracownikom więzienia (Zakład Karny Fordon) i ich rodzinom w marcu tego roku, kilkanaście dni przed opuszczeniem celi. Odsiadywał tam wyrok za kradzieże. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bydgoszczy zasugerowali, żeby Edwarda K. przebadać, nim wyjdzie na wolność. To była dobra podpowiedź. Biegli stwierdzili, że ma ograniczoną poczytalność.

Wyrok odczytała sędzia Joanna Jucewicz.

- Podczas wizytacji celi, kierował groźby karalne na temat pozbawienia życia i zdrowia, używając przy tym słów wulgarnych i obelżywych, czym wzbudził uzasadnioną obawę spełnia tych gróźb. Oskarżonego uznaję za winnego popełnienia czynu z tym ustaleniem, że dopuścił się go mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność do pokierowania swoim postępowaniem.

W przeszłości mężczyzna odbywał kary więzienia za podobne groźby. Kilka miesięcy temu miał obrazić prokuratora, a niedawno zapowiedzieć, że po opuszczeniu więzienia zabije ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę, i polityków Prawa i Sprawiedliwości.  Za to wkrótce ma odpowiadać przed sądem.

Bydgoszczanin dobrowolnie poddał się karze. Wyrok jest nieprawomocny.
Groził dyrektorowi więzienia, wychowawcy, ministrowi sprawiedliwości i politykom...

Wiadomości lokalne

2020-05-26, godz. 20:25 W urzędzie zbierano podpisy pod kandydaturą na prezydenta? Sprawdza to policja Policja prowadzi postępowanie sprawdzające w związku z zawiadomieniem o zbieraniu w Świeciu podpisów pod jedną z kandydatur na prezydenta - poinformował ofice ... » więcej 2020-05-26, godz. 19:52 Ulicy Bydgoskiej w Warszawie nie będzie W stolicy są ulice Koronowska, Nakielska, Tucholska, Inowrocławska, nie ma zaś ulicy Bydgoskiej i... nie będzie. W tej sprawie do prezydenta stolicy Rafała Tr ... » więcej 2020-05-26, godz. 18:16 Aura zmienia plany. Most tymczasowy w Toruniu nie stanie Nie będzie tymczasowej przeprawy w Toruniu. Powodem jest susza i niski stan Wisły - poinformował podczas wtorkowej wideokonferencji prezydent miasta Michał Za ... » więcej 2020-05-26, godz. 16:20 Tęsknota i bajki zza krat. Dzień Matki w więzieniu Zza krat piszą wiersze i bajki dla swoich dzieci. Kobiety z Zakładu Karnego nr 1 w Grudziądzu w ten sposób spędzają ten wyjątkowy dla wszystkich matek dzień. » więcej 2020-05-26, godz. 15:41 Kujawsko-Pomorskie: Brak nowych zakażeń koronawirusem, 6 nowych ozdrowieńców O 6 kolejnych osobach, które zostały wyleczone z COVID-19 poinformowały we wtorek po południu służby wojewody kujawsko-pomorskiego. » więcej 2020-05-26, godz. 15:10 Kontynuacja i doskonalenie. Takie są plany rektora UKW na kolejną kadencję Nie zapowiada dużych zmian na uczelni. Zamiast tego mówi o kontynuacji i doskonaleniu tego, co już zostało zapoczątkowane. Nowy-stary rektor Uniwersytetu Kazi ... » więcej 2020-05-26, godz. 14:02 Rodziny zmarłych na Covid-19 chcą przeniesienia śledztwa do Gdańska Czy śledztwo w sprawie możliwych nieprawidłowości w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu zostanie przeniesione do Gdańska ? Chce tego część rodzin - d ... » więcej 2020-05-26, godz. 11:13 Znowu zmiany w okolicach Kujawskiej. Kolejny etap rozbudowy [grafiki] Będą kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy. Od soboty (30 maja) wykonawca przystępuje do prac na odcinkach, po których ob ... » więcej 2020-05-26, godz. 10:42 Europoseł Karski: Mechanizm „ulica i zagranica” przed wyborami to standard [wywiad] - Przed wyborami zawsze uruchamiany jest mechanizm „ulica i zagranica” - uważa europoseł Karol Karski, który był dziś gościem Rozmowy Dnia w Polskim Radiu PiK ... » więcej 2020-05-26, godz. 08:34 Tylko dwa procent uczniów wróciło w poniedziałek do szkół w regionie Klasy bez pluszaków i dywanów, dystans oraz mierzenie temperatury i dezynfekcja rąk przy wejściu - tak wyglądał powrót dzieci do szkolnych ławek. Od 25 maja, ... » więcej
1234567