Czwartek, 14 listopada 2019 r.   Imieniny: Rogera, Serafina, Wawrzyńca
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-07-13, 10:45 Damian Klich

Osiem osób będzie patrzeć burmistrzowi na ręce, rozliczać go, ale i wspierać

W Koronowie powstała Społeczna Komisja Infrastruktury i Transportu Publicznego./fot. archiwum
W Koronowie powstała Społeczna Komisja Infrastruktury i Transportu Publicznego./fot. archiwum
W Koronowie powstała Społeczna Komisja Infrastruktury i Transportu Publicznego. Do jej zadań należą między innymi rozwiązywanie problemów gminy oraz wydawanie opinii i doradzanie samorządowi. Komisja ma również pilnować czy burmistrz wywiązuje się z wyborczych obietnic.
O nowej inicjatywie mówi Rafał Wąsowicz - przewodniczący Społecznej Komisji Infrastruktury i Transportu Publicznego.

- To inicjatywa większej grupy osób, która chciała wziąć sprawy w swoje ręce. My się wywodzimy z ugrupowania Koronowo budzi się, z którego wywodzi się obecny burmistrz Koronowa, Patryk Mikołajewski. W naszym programie było mnóstwo spraw związanych z infrastrukturą: drogi gminne, połączenia autobusowe, przywrócenie linii kolejowej. Od wyborów te problemy nie są jeszcze w większości uregulowane. Nasza grupa powołała więc komisję, która dopilnuje załatwienia tych spraw, a chodzi m.in. o inwentaryzację dróg gminnych, o problem dowożenia dzieci do szkół. Będziemy wyręczać burmistrza, żeby go odciążyć. Jeśli zgłosimy jakiś problem, to jednocześnie podamy sposób na jego rozwiązanie. To takie własne: sprawdzam

- Każda inicjatywa się przyda. Niech ta komisja będzie jak najbardziej krytyczna w stosunku do obecnej i poprzedniej władzy. Mamy rzeczywiście poważne problemy komunikacyjne. Trzy sołectwa są odcięte od świata, rozmowy z przewoźnikami nie dają rezultatów w postaci połączeń - mówi burmistrz Koronowa, Patryk Mikołajewski.

Mirosława Holka z opozycyjnego wobec burmistrza komitetu Ziemia Koronowska ma pewne wątpliwości.

- Dobrze, że powstała ta komisja, ale widzę tu pewną sprzeczność. Radni nie powinni zasiadać w takiej komisji. To jest sprzeczność interesów. Jak radni mogą samych siebie kontrolować i wydawać sobie polecenia?

Komisja składa się z ośmiu osób. Jej praca ma charakter społeczny, a więc nieodpłatny. Pierwsze posiedzenie już się odbyło. Członkowie komisji sformułowali 17 najpilniejszych do rozwiązania problemów w gminie Koronowo. Wnioski z jej prac będą przedstawiane na każdej sesji rady miasta i gminy Koronowo.
Materiał Damiana Klicha (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-11-13, godz. 21:05 Testowali seniorów z wiedzy obywatelskiej. Olimpiada na bydgoskim UKW 75 pytań i 60 minut na odpowiedź - kujawsko-pomorscy seniorzy pisali e środę test z wiedzy obywatelskiej. » więcej 2019-11-13, godz. 19:48 Trasa S5: sześć firm chce kończyć odcinek za Włochów, wyrzuconych z budowy W środę otwarto oferty firm budowlanych, które zgłosiły chęć budowy odcinka trasy S5 - od Białych Błot do Szubina. Zgłosiło się sześć firm. » więcej 2019-11-13, godz. 18:54 Bilet Uczniowski i Karta Malucha dla mieszkańców Metropolii Bydgoszcz 10 złotych za bilet miesięczny i 100 złotych za całoroczny zapłacą od 1 grudnia dzieci i młodzież z czterech ościennych gmin w okolicach Bydgoszczy za korzyst ... » więcej 2019-11-13, godz. 18:08 To była największa zbrodnia popełniona przez Niemców. Prezentacja teki edukacyjnej IPN Nauczyciele historii nie tylko z regionu Kujaw i Pomorza otrzymali nową tekę edukacyjną Instytutu Pamięci Narodowej. Tym razem są to materiały na temat Zbrodn ... » więcej 2019-11-13, godz. 16:08 Protest w Mamliczu przeciw planom burmistrza Barcina. "Dzieci potrzebują tej szkoły!" - Skoro gmina ma pieniądze na basen czy lodowisko, to na szkołę też muszą się znaleźć - mówią mieszkańcy Mamlicza w gminie Barcin. Protestują przeciw planom b ... » więcej 2019-11-13, godz. 15:22 Wenezuelka chce zostać w Toruniu. Boi się mafii, która zmusiła ją do przemytu narkotyków - Boję się o życie swoje i moich dzieci - mówi Wenezuelka Yurbi, która przebywa w Toruniu i próbuje zalegalizować swój pobyt w Polsce. Kobieta - szukając prac ... » więcej 2019-11-13, godz. 14:26 Dzienne domy opieki medycznej ułatwią powrót do zdrowia po pobycie w szpitalu W regionie powstają dzienne domy pomocy medycznej. To nowa forma wsparcia, która ma pomóc w sprawowaniu opieki nad osobami chorymi i ułatwić ich powrót do peł ... » więcej 2019-11-13, godz. 13:12 Sejmik województwa zatwierdził zmiany personalne w samorządzie regionu Paweł Zgórzyński i Marek Domżała zostali nowymi radnymi województwa z PSL. Zastąpili Dariusza Kurzawę i Ryszarda Bobera, którzy dostali się do parlamentu. Now ... » więcej 2019-11-13, godz. 11:15 Samobójstwa, depresje, kryzysy. Dlaczego młodzi cierpią? Konferencja w Toruniu Pół tysiąca! młodych ludzi w ubiegłym roku odebrało sobie życie. Co czwarty nastolatek cierpi na depresję. W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu zorganizowana z ... » więcej 2019-11-13, godz. 09:52 Zbigniew Girzyński: Mam nadzieję na merytoryczną debatę Niespokojnie też już było — mówił w Rozmowie Dnia poseł Zbigniew Girzyński z Prawa i Sprawiedliwości, nawiązując do wtorkowej wypowiedzi posła Tomasza Lenza z ... » więcej
1234567