Sobota, 26 września 2020 r.   Imieniny: Wawrzyńca, Kosmy, Damiana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-07-13, 10:45 Damian Klich

Osiem osób będzie patrzeć burmistrzowi na ręce, rozliczać go, ale i wspierać

W Koronowie powstała Społeczna Komisja Infrastruktury i Transportu Publicznego./fot. archiwum
W Koronowie powstała Społeczna Komisja Infrastruktury i Transportu Publicznego./fot. archiwum
W Koronowie powstała Społeczna Komisja Infrastruktury i Transportu Publicznego. Do jej zadań należą między innymi rozwiązywanie problemów gminy oraz wydawanie opinii i doradzanie samorządowi. Komisja ma również pilnować czy burmistrz wywiązuje się z wyborczych obietnic.
O nowej inicjatywie mówi Rafał Wąsowicz - przewodniczący Społecznej Komisji Infrastruktury i Transportu Publicznego.

- To inicjatywa większej grupy osób, która chciała wziąć sprawy w swoje ręce. My się wywodzimy z ugrupowania Koronowo budzi się, z którego wywodzi się obecny burmistrz Koronowa, Patryk Mikołajewski. W naszym programie było mnóstwo spraw związanych z infrastrukturą: drogi gminne, połączenia autobusowe, przywrócenie linii kolejowej. Od wyborów te problemy nie są jeszcze w większości uregulowane. Nasza grupa powołała więc komisję, która dopilnuje załatwienia tych spraw, a chodzi m.in. o inwentaryzację dróg gminnych, o problem dowożenia dzieci do szkół. Będziemy wyręczać burmistrza, żeby go odciążyć. Jeśli zgłosimy jakiś problem, to jednocześnie podamy sposób na jego rozwiązanie. To takie własne: sprawdzam

- Każda inicjatywa się przyda. Niech ta komisja będzie jak najbardziej krytyczna w stosunku do obecnej i poprzedniej władzy. Mamy rzeczywiście poważne problemy komunikacyjne. Trzy sołectwa są odcięte od świata, rozmowy z przewoźnikami nie dają rezultatów w postaci połączeń - mówi burmistrz Koronowa, Patryk Mikołajewski.

Mirosława Holka z opozycyjnego wobec burmistrza komitetu Ziemia Koronowska ma pewne wątpliwości.

- Dobrze, że powstała ta komisja, ale widzę tu pewną sprzeczność. Radni nie powinni zasiadać w takiej komisji. To jest sprzeczność interesów. Jak radni mogą samych siebie kontrolować i wydawać sobie polecenia?

Komisja składa się z ośmiu osób. Jej praca ma charakter społeczny, a więc nieodpłatny. Pierwsze posiedzenie już się odbyło. Członkowie komisji sformułowali 17 najpilniejszych do rozwiązania problemów w gminie Koronowo. Wnioski z jej prac będą przedstawiane na każdej sesji rady miasta i gminy Koronowo.
Materiał Damiana Klicha (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-09-25, godz. 20:45 Wojewoda: OSP jest fenomenem podziwianym przez cały świat Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz wręczył OSP promesy na zakup sprzętu i wyposażenia oraz termomodernizację budynków. » więcej 2020-09-25, godz. 20:30 W Inowrocławiu stypendia dla młodych, zdolnych i pracowitych Prezydent Ryszard Brejza, już po raz siedemnasty przyznał stypendia młodym inowrocławianom, którzy rozpoczynają studia dzienne i wyróżniają się osiągnięciami ... » więcej 2020-09-25, godz. 19:34 Klimat leży młodzieży na sercu, dlatego głośno protestują w Toruniu i Bydgoszczy [wideo] Młodzież zabiera głos w sprawie klimatu. Przy pomniku Mikołaja Kopernika w Toruniu kilkaset młodych osób głośno wyraziło swoją troskę o przyszłość planety. » więcej 2020-09-25, godz. 17:32 Gry, zagadki i dąb czyli 115. rocznica urodzin Mariana Rejewskiego Dąb Pamięci Mariana Rejewskiego, ozdobił plac przed Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Bydgoszczy. Był też tort, wykład i zwiedzanie sali pamięci, a w plana ... » więcej 2020-09-25, godz. 15:19 Rozmowa dnia: skąd kryzys w Zjednoczonej Prawicy, jak z niego wyjść? - Kryzysom w koalicji powinien zapobiec przede wszystkim zdrowy rozsądek — powiedział poseł Tomasz Latos, gość dzisiejszej Rozmowy Dnia. » więcej 2020-09-25, godz. 14:12 Podróżnicy po raz piąty czekają ze swoimi opowieściami. Posłuchajcie! W 2014 roku odbyli roczną podróż dookoła świata z dwójką dzieci. Od pięciu lat organizują w Toruniu Festiwal Podróżników Extreme Travel Festiwal. W tym roku w ... » więcej 2020-09-25, godz. 13:08 Codzienne towarzyszenie osobie chorej wyczerpuje. Warto prosić o pomoc Opiekunowie niepełnosprawnych z Torunia mają szansę nieco odpocząć. Rusza program „Opieka wytchnieniowa”, który daje szansę na krótką przerwę od codziennej pr ... » więcej 2020-09-25, godz. 12:00 Dziennik z czasu kwarantanny. To się czyta jak dobrą powieść sensacyjną! [foto] Niezwykły dziennik z czasu lock downu trafił do Archiwum Państwowego w Toruniu. Swoje zapiski przekazali muzealnikom pracownicy Hoteliku Centrum, który na poc ... » więcej 2020-09-25, godz. 10:15 Zastrzyk finansowy dla strażaków: na sprzęt, umundurowanie, remont 31 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu byłego województwa włocławskiego otrzymało promesy na zakup sprzętu oraz termomodernizację budynków. Strażac ... » więcej 2020-09-25, godz. 09:45 Koronawirus: bydgoskie liceum „Ósemka" na nauczaniu hybrydowym W związku z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa u jednego z nauczycieli z VIII LO w Bydgoszczy, 7 nauczycieli i 4 klasy (około 120 uczniów) przebywa na ... » więcej
1234567