Niedziela, 31 maja 2020 r.   Imieniny: Anieli, Petronel
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Longinówka
2019-07-12, 09:56 Magda Jasińska/Redakcja

Tomasz Latos: Problem z lekami został zażegnany. Ważne, by się nie powtórzył

W poniedziałek uruchomiona zostanie infolinia pod numerem 800 190 590 - poinformował Tomasz Latos. Fot. Archiwum
W poniedziałek uruchomiona zostanie infolinia pod numerem 800 190 590 - poinformował Tomasz Latos. Fot. Archiwum
Problem z dostępnością leków powinien zostać rozwiązany w najbliższym czasie - uważa szef sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Trzeba jednak podejmować różnego typu działania, również długofalowe, aby on nie powracał.
Zdaniem posła Latosa należałoby wspierać rodzimy przemysł farmaceutyczny, choć to nie jest takie proste, przy chińskim monopolu. W poniedziałek uruchomiona zostanie infolinia pod numerem 800 190 590 .

- Ministerstwo wraz z Narodowym Funduszem Zdrowia zapowiedziało uruchomienie od poniedziałku infolinii, tak aby informować pacjentów gdzie poszukiwany przez niego dany lek jest dostępny, tak aby nie było tych niepokojów, niepotrzebnych nerwów. To zacznie funkcjonować od poniedziałku. Mam nadzieję, że skutecznie i sukcesywnie leki, które już trafiają do hurtowni dotrą z nich do aptek - powiedział Tomasz Latos.

Poseł Tomasz Latos odniósł się również do jesiennych wyborów parlamentarnych. Wstępne propozycje kandydatów na listy Prawa i Sprawiedliwości do parlamentu już są weryfikowane, a liderów list powinniśmy poznać niedługo.

- Pewne wstępne propozycje, w kolejności na razie alfabetycznej, już mniej więcej tydzień temu, tak jak i wszyscy inni prezesi okręgowi, przesłałem do Warszawy. Teraz następuje ich weryfikacja. Pewnie w najbliższym czasie będą ogłoszeni czy to liderzy list czy też osoby z kilku pierwszych miejsc. Myślę, że to już w najbliższym czasie będzie znane nie tylko wyborcom, ale również i samym zainteresowanym, którzy będą wiedzieć jak przygotować się do kampanii - powiedział parlamentarzysta.

Posłuchaj Rozmowy Dnia z Tomaszem Latosem
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-05-30, godz. 17:58 Kujawsko-Pomorskie: 13 kolejnych osób wygrało z koronawirusem Służby wojewody poinformowały w sobotę po południu o kolejnych 13 ozdrowieńcach. W ciągu minionej doby w woj. kujawsko-pomorskim nie zanotowano żadnego nowego ... » więcej 2020-05-30, godz. 15:30 Jak powstał Myślęcinek? Kolejny wirtualny spacer po Bydgoszczy [wideo] Historię Myślęcinka, czyli największego parku miejskiego w Polsce można było poznać uczestnicząc w kolejnym wirtualnym spacerze po Bydgoszczy. » więcej 2020-05-30, godz. 13:55 Prezydent Torunia: Osobny ZIT to egoizm ze strony Bydgoszczy - To smutny pomysł, żeby nie tworzyć wspólnego ZIT-u - powiedział prezydent Torunia odnosząc się do propozycji prezydenta Bydgoszczy. Rafał Bruski chce tworzy ... » więcej 2020-05-30, godz. 12:01 Burmistrz rapuje. Dziękuje medykom i zaprasza kuracjuszy do Ciechocinka [wideo] Burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz wziął udział w ogólnopolskiej akcji #hot16challenge2. Przy okazji wsparcia dla medyków promuje opustoszały z powodu e ... » więcej 2020-05-30, godz. 07:27 Budowa na Kujawskiej: duże zmiany. Kierowcy, piesi uważajcie! [grafiki, wideo] Kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy. Od soboty (30 maja) wykonawca przystąpił do prac na odcinkach, po których dotąd po ... » więcej 2020-05-30, godz. 07:20 Kandydaci grają i śpiewają...na nagraniach! Pierwsza taka rekrutacja w historii uczelni Akademia Muzyczna w Bydgoszczy wkracza w gorący czas rekrutacji i egzaminów. A gorąco będzie i na internetowych łączach, i w koncertowych salach, niestety, z ... » więcej 2020-05-29, godz. 20:00 Budżet obywatelskie Torunia: są pieniądze i jest apel o pomysły na miarę pandemii Toruń szuka oszczędności, ale nie rezygnuje z budżetu obywatelskiego. W przyszłym roku do podziału będzie prawie 7 mln 600 tys zł. Wnioski pojawią się na miej ... » więcej 2020-05-29, godz. 19:00 Rodzice zastępczy pilnie poszukiwani. To ciężka i ważna praca, a także misja! Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu szuka rodzin zastępczych. Jak przyznają pracownicy socjalni - potrzeby w tym zakresie z roku na rok rosną. » więcej 2020-05-29, godz. 17:54 Idziemy w pole razem z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Rolniczym w Minikowie! Mimo trwającej jeszcze epidemii koronawirusa, wiosną wiele się dzieje na polach doświadczalnych Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, ... » więcej 2020-05-29, godz. 17:08 Toruńska hematologia wznawia działalność po dwóch miesiącach przerwy Oddział hematologii Szpitala Miejskiego w Toruniu otwiera się dla pacjentów. Pierwsi chorzy zostaną przyjęci w trybie stacjonarnym w poniedziałek, 1 czerwca. » więcej
1234567