Poniedziałek, 25 maja 2020 r.   Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Longinówka
2019-07-11, 18:20 Michał Zaręba/Redakcja

Bez taryfy ulgowej. Surowszy wyrok dla dentysty Tomasza G.

Publikacja wyroku ws. Tomasza G. Fot. Michał Zaręba
Publikacja wyroku ws. Tomasza G. Fot. Michał Zaręba
Sąd Okręgowy w Toruniu zaostrzył wyrok dla dentysty Tomasza G. za brutalne zgwałcenie dwóch kobiet oraz posiadanie kilkunastu gramów amfetaminy i skazał go na 7 lat więzienia. Więcej ma też zapłacić ofiarom - po 5 tys zł.
Do przestępstwa doszło w kwietniu i maju 2016 roku, w mieszkaniu przy ulicy Łódzkiej w Toruniu. Zeznania pokrzywdzonych kobiet były wiarygodne uzasadniał sędzia Andrzej Walenta.

- Obie te kobiety, niezależnie od siebie, opowiadają w zasadzie o takim samym przebiegu zdarzenia, o takim samym postępowaniu sprawcy - jazda taksówką, pobyt w mieszkaniu, przyjemna atmosfera, alkohol... Nagle zachowanie, które nie powinno czy nie jest niczym uzasadnione, gdzie zauważają: pobudzenie, agresję i przeradza się to w przemoc sprowadzającą się do gwałtu - mówił sędzia.

W pierwszej instancji sąd skazał mężczyznę na 6 lat więzienia. 7 lat jest karą słuszną, sprawiedliwą i obiektywną - podkreślił sędzia Andrzej Walenta.

- Sąd apelacyjny jeszcze raz przeanalizował kwestię wymiaru kary i doszedł do wniosku, że jednak trzeba ją zaostrzyć, bo kara wymierzona przez sąd rejonowy jawi się, może nie rażąco, ale jednak łagodna, natomiast wniosek proponowany przez prokuratora jawi się z kolei jako na zbyt surowy, mając na uwadze tę konkretną sprawę - tak sąd uzasadniał orzeczenie surowszej kary.

Prokuratura wnioskowała o 10 lat pozbawiania wolności. Obrończynie oskarżonego o uniewinnienie. Podnosiły, że do wszystkiego doszło za zgodą kobiet.

Wyrok jest prawomocny. Na sali rozpraw oprócz mediów wyroku wysłuchał tylko pełnomocnik jednej z ofiar - adwokat Mateusz Kondracki.
Mówi sędzia Andrzej Walenta
Andrzej Walenta
Toruń

Wiadomości lokalne

2020-05-25, godz. 15:52 Włocławek: trwa wyprowadzanie zdegradowanego Śródmieścia z kryzysu Remonty kamienic, działania pomocowe skierowane do mieszkańców, wspieranie lokalnych przedsiębiorców, pierwszy park kieszonkowy i mural - to tylko niektóre pr ... » więcej 2020-05-25, godz. 13:55 Córka zmarłej pacjentki zawiadamia prokuraturę. Z COVID-19 walczy też ojciec Najpierw z powodu koronawirusa straciła matkę, teraz o życie walczy jej ojciec. Jest szóste zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwych nieprawidłowości ... » więcej 2020-05-25, godz. 12:55 Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Ważne dobre relacje z dzieckiem Około 30 procent wszystkich zaginięć w Kujawsko-Pomorskiem dotyczy najmłodszych. W poniedziałek przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Choć większ ... » więcej 2020-05-25, godz. 11:45 Powstanie park kulturowy grudziądzkiej cytadeli. Fortyfikacje symbolem miasta Władze miejskie planują powstanie Parku Kulturowego „Cytadela Twierdzy Grudziądz”. Przedsięwzięcie ma wpisywać się w działania ochrony zabytków - poinformował ... » więcej 2020-05-25, godz. 09:26 Dariusz Kurzawa: Zbieranie podpisów dla Rafała Trzaskowskiego nie oznacza jego poparcia Zbieranie przez Polskie Stronnictwo Ludowe podpisów dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich nie oznacza jego poparcia, ale staranie o r ... » więcej 2020-05-25, godz. 07:56 Uczniowie klas I-III wracają na zajęcia. Co zrobić, by dzieci się nie nudziły? Klasy bez pluszaków i dywanów, dystans oraz mierzenie temperatury i dezynfekcja rąk przy wejściu - tak wygląda powrót dzieci do szkolnych ławek. » więcej 2020-05-24, godz. 18:30 Ojciec i nastoletnia córka nie żyją. Tragiczny wypadek w Tonowie koło Żnina Dwie osoby zginęły w niedzielę popołudniu w wypadku w miejscowości Tonowo (powiat żniński). Na powiatowej drodze samochód osobowy uderzył w drzewo. » więcej 2020-05-24, godz. 18:12 Nowe zakażenie koronawirusem w regionie. Ile takich osób w powiatach? O jednym, nowym zakażeniu koronawirusem w Kujawsko-Pomorskiem informuje w niedzielę (24 maja) wieczorem Urząd Wojewódzki. » więcej 2020-05-24, godz. 16:06 Płyną wpław przez Wisłę, by zapobiec utonięciom. „Za dużo ludzi ginie w wodzie” Chcą zwrócić uwagę na przyczyny utonięć w Polsce. Pływacy Leszek Naziemiec i Łukasz Tkacz dotarli w niedzielę do Torunia. » więcej 2020-05-24, godz. 09:34 Samochód uderzył w latarnię, w środku zakleszczona kobieta. Wpadł w poślizg? Do poważnego wypadku doszło w sobotę po godz. 23.00 przy skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej z Zamczysko. Samochód osobowy wpadł w poślizg i uderzył w uliczną lat ... » więcej
1234567