Sobota, 20 lipca 2019 r.   Imieniny: Czesława, Hieronima, Małgorzaty
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-07-11, 18:20 Michał Zaręba/Redakcja

Bez taryfy ulgowej. Surowszy wyrok dla dentysty Tomasza G.

Publikacja wyroku ws. Tomasza G. Fot. Michał Zaręba
Publikacja wyroku ws. Tomasza G. Fot. Michał Zaręba
Sąd Okręgowy w Toruniu zaostrzył wyrok dla dentysty Tomasza G. za brutalne zgwałcenie dwóch kobiet oraz posiadanie kilkunastu gramów amfetaminy i skazał go na 7 lat więzienia. Więcej ma też zapłacić ofiarom - po 5 tys zł.
Do przestępstwa doszło w kwietniu i maju 2016 roku, w mieszkaniu przy ulicy Łódzkiej w Toruniu. Zeznania pokrzywdzonych kobiet były wiarygodne uzasadniał sędzia Andrzej Walenta.

- Obie te kobiety, niezależnie od siebie, opowiadają w zasadzie o takim samym przebiegu zdarzenia, o takim samym postępowaniu sprawcy - jazda taksówką, pobyt w mieszkaniu, przyjemna atmosfera, alkohol... Nagle zachowanie, które nie powinno czy nie jest niczym uzasadnione, gdzie zauważają: pobudzenie, agresję i przeradza się to w przemoc sprowadzającą się do gwałtu - mówił sędzia.

W pierwszej instancji sąd skazał mężczyznę na 6 lat więzienia. 7 lat jest karą słuszną, sprawiedliwą i obiektywną - podkreślił sędzia Andrzej Walenta.

- Sąd apelacyjny jeszcze raz przeanalizował kwestię wymiaru kary i doszedł do wniosku, że jednak trzeba ją zaostrzyć, bo kara wymierzona przez sąd rejonowy jawi się, może nie rażąco, ale jednak łagodna, natomiast wniosek proponowany przez prokuratora jawi się z kolei jako na zbyt surowy, mając na uwadze tę konkretną sprawę - tak sąd uzasadniał orzeczenie surowszej kary.

Prokuratura wnioskowała o 10 lat pozbawiania wolności. Obrończynie oskarżonego o uniewinnienie. Podnosiły, że do wszystkiego doszło za zgodą kobiet.

Wyrok jest prawomocny. Na sali rozpraw oprócz mediów wyroku wysłuchał tylko pełnomocnik jednej z ofiar - adwokat Mateusz Kondracki.
Mówi sędzia Andrzej Walenta
Andrzej Walenta
Toruń

Wiadomości lokalne

2019-07-20, godz. 06:00 Las Was powita, a ludzie ugoszczą, „Wakacyjne Radio PiK” również! W piątek 19 lipca rozpoczęły się 60. Dni Borów Tucholskich. W krajobraz drugiego dnia obchodów w Tucholi wtopi się załoga „Wakacyjnego Radia PiK', która przek ... » więcej 2019-07-19, godz. 19:58 Od samego patrzenia jeść się chce! Promocja kujawskiej kuchni w Kruszwicy [galeria] Przez cały piątkowy wieczór (19.07.), nad Gopłem królowało kujawskie jadło. Podczas pikniku Lokalnej Grupy Działania, z myślą o rodzinach przygotowano moc atr ... » więcej 2019-07-19, godz. 19:39 Wysyp szczeniaków w toruńskim schronisku dla zwierząt. Cztery razy więcej, niż zwykle! Do schroniska całe mioty psich maluchów przynoszą właściciele suczek, które się oszczeniły. Czasem słyszy się kłamstwa, że zwierzęta zostały gdzieś znalezione ... » więcej 2019-07-19, godz. 17:18 Bydgoszcz - Białe Błota: drogowy zawrót głowy już od wtorku, 23 lipca! Od najbliższego wtorku, duże utrudnienia czekają kierowców na wprawdzie krótkim, acz niezwykle obciążonym ruchem odcinku drogi wojewódzkiej 223: Bydgoszcz - B ... » więcej 2019-07-19, godz. 16:38 Chrześcijańskie granie niech się stanie! Rozpoczyna się Song of Songs Festiwal W piątek (19.07.), o godz. 18.00, w Toruniu, na scenie plenerowej przy Jordankach, rozpocznie się Song Of Songs Festiwal. W programie tegorocznej edycji zapla ... » więcej 2019-07-19, godz. 16:15 Młodzi i zdolni, prawie tysiąc osób: zwiedzają i dzielą się wiarą w Toruniu Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia' przyjechali do Torunia. Są z całej Polski. Podczas obozu integracyjnego odwiedzą między innymi wyższe uczelni ... » więcej 2019-07-19, godz. 15:19 Rower miejski we Włocławku z poślizgiem, ale niewielkim W sobotę mija termin uruchomienia we Włocławku roweru miejskiego. Wiadomo, że będzie opóźnienie. » więcej 2019-07-19, godz. 14:42 Uderzył kobietę w twarz, wyrwał jej telefon i pieniądze. Rozpoznajecie go? Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach i filmie. To sprawca roz ... » więcej 2019-07-19, godz. 14:17 Prace na Wałach Sikorskiego w Toruniu dłużej przez historyczne „niespodzianki” Nie do końca lipca, a do połowy września potrwają prace na Wałach gen. Sikorskiego i ulicy Chopina w Toruniu. Przebudowa torowisk tramwajowych ma związek z bu ... » więcej 2019-07-19, godz. 13:13 Panele fotowoltaiczne na targowisku w Sępólnie. Jest też nowa droga Zakończyły się prace budowlane na drodze prowadzącej do targowiska miejskiego „Mój Rynek”. Przy okazji zmodernizowano infrastrukturę i otoczenie obiektu. Tera ... » więcej
1234567