Wtorek, 27 października 2020 r.   Imieniny: Iwony, Sabiny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-07-11, 18:20 Michał Zaręba/Redakcja

Bez taryfy ulgowej. Surowszy wyrok dla dentysty Tomasza G.

Publikacja wyroku ws. Tomasza G. Fot. Michał Zaręba
Publikacja wyroku ws. Tomasza G. Fot. Michał Zaręba
Sąd Okręgowy w Toruniu zaostrzył wyrok dla dentysty Tomasza G. za brutalne zgwałcenie dwóch kobiet oraz posiadanie kilkunastu gramów amfetaminy i skazał go na 7 lat więzienia. Więcej ma też zapłacić ofiarom - po 5 tys zł.
Do przestępstwa doszło w kwietniu i maju 2016 roku, w mieszkaniu przy ulicy Łódzkiej w Toruniu. Zeznania pokrzywdzonych kobiet były wiarygodne uzasadniał sędzia Andrzej Walenta.

- Obie te kobiety, niezależnie od siebie, opowiadają w zasadzie o takim samym przebiegu zdarzenia, o takim samym postępowaniu sprawcy - jazda taksówką, pobyt w mieszkaniu, przyjemna atmosfera, alkohol... Nagle zachowanie, które nie powinno czy nie jest niczym uzasadnione, gdzie zauważają: pobudzenie, agresję i przeradza się to w przemoc sprowadzającą się do gwałtu - mówił sędzia.

W pierwszej instancji sąd skazał mężczyznę na 6 lat więzienia. 7 lat jest karą słuszną, sprawiedliwą i obiektywną - podkreślił sędzia Andrzej Walenta.

- Sąd apelacyjny jeszcze raz przeanalizował kwestię wymiaru kary i doszedł do wniosku, że jednak trzeba ją zaostrzyć, bo kara wymierzona przez sąd rejonowy jawi się, może nie rażąco, ale jednak łagodna, natomiast wniosek proponowany przez prokuratora jawi się z kolei jako na zbyt surowy, mając na uwadze tę konkretną sprawę - tak sąd uzasadniał orzeczenie surowszej kary.

Prokuratura wnioskowała o 10 lat pozbawiania wolności. Obrończynie oskarżonego o uniewinnienie. Podnosiły, że do wszystkiego doszło za zgodą kobiet.

Wyrok jest prawomocny. Na sali rozpraw oprócz mediów wyroku wysłuchał tylko pełnomocnik jednej z ofiar - adwokat Mateusz Kondracki.
Mówi sędzia Andrzej Walenta
Andrzej Walenta
Toruń

Wiadomości lokalne

2020-10-27, godz. 07:05 Od nowego roku w Inowrocławiu wzrasta podatek od nieruchomości Inowrocławscy radni przegłosowali zmiany w podatku od nieruchomości. Stawki będą wyższe średnio o 4 procent. Podwyżki zostaną wprowadzone po nowym roku. » więcej 2020-10-26, godz. 19:20 Będzie 400 nowych, tzw. covidowych łóżek w regionalnych szpitalach Podczas dzisiejszej (26 października) sesji Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, marszałek Piotr Całbecki powiedział o przygotowywaniu - w trybie ekspres ... » więcej 2020-10-26, godz. 18:16 Episkopat Polski: - Wyrażajmy poglądy z poszanowaniem godności innych O wyrażanie swoich poglądów w sposób akceptowalny społecznie, z poszanowaniem godności każdego człowieka, zaapelował Przewodniczący Konferencji Episkopatu Pol ... » więcej 2020-10-26, godz. 17:05 Grudziądz: trzeba obniżyć czynsze branży gastronomicznej - to apel radnych KO Grudziądzcy radni Koalicji Obywatelskiej chcą pomóc branży gastronomicznej. Zaapelowali do prezydenta miasta o obniżenie o 90 proc. stawki czynszu za wynajęci ... » więcej 2020-10-26, godz. 15:18 Więcej zieleni wzdłuż ulicy Gdańskiej w bydgoskim Myślęcinku Trwają nasadzenia drzew przy ul. Gdańskiej w Bydgoszczy. To m.in. japońskie wiśnie i holenderskie lipy. Zadanie jest realizowane w ramach budowy buspasa w Myś ... » więcej 2020-10-26, godz. 13:40 Jak ośrodki pomocy w regionie organizują wsparcie dla seniorów? Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów to program, którego celem jest niesienie pomocy osobom starszym w czasie pandemii. Infolinia dla seniorów, wsparcie w ... » więcej 2020-10-26, godz. 12:32 Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego trafił na kwarantannę Podczas sesji on line sejmiku województwa Piotr Całbecki poinformował, że przebywa w izolacji w związku z tym, że miał kontakt z osobą zakażoną i będzie miał ... » więcej 2020-10-26, godz. 12:04 Wolontariusze pilnie poszukiwani do pomocy w Nowym Szpitalu w Świeciu Nowy Szpital w Świeciu nad Wisłą prosi o wsparcie mieszkańców. W placówce brakuje kadry, która albo przebywa na kwarantannie albo leczy zakażonych koronawirus ... » więcej 2020-10-26, godz. 11:40 Tymczasowy areszt za usiłowanie zabójstwa i groźby. 24-letni włocławianin trafił za kraty Cztery zarzuty, w tym usiłowania zabójstwa, usłyszał 24-latek zatrzymany przez włocławskich policjantów. Mężczyzna zaatakował nożem 67-latka oraz jego konkubi ... » więcej 2020-10-26, godz. 11:04 Koronawirus w Polsce: 10 241 nowych zakażeń koronawirusem, 525 w Kujawsko-Pomorskiem Zakażenie koronawirusem potwierdzono u kolejnych 10 tysięcy 241 osób w całym kraju - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Kujawsko-Pomorskie, które wczoraj mia ... » więcej
1234567