Czwartek, 13 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Diany, Hipolita, Poncjana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-07-11, 08:00 Tatiana Adonis

Podwójny rocznik uczniów puka do drzwi szkół. Jedni wejdą, inni będą pukać dalej

Młodzież z podwójnych roczników chce się dostać do szkoły. Nie każdy dostanie się do wymarzonej placówki./fot. Pixabay
Młodzież z podwójnych roczników chce się dostać do szkoły. Nie każdy dostanie się do wymarzonej placówki./fot. Pixabay
W czwartek (11.07.) absolwenci gimnazjów i ośmioletnich podstawówek na Kujawach i Pomorzu dowiedzą się, czy dostali się do swojej wymarzonej szkoły. W Bydgoszczy o przyjęcie do szkół średnich ubiega się około 8 tys. uczniów, czyli dwukrotnie więcej, niż rok wcześniej.
Tegoroczna rekrutacja do szkół średnich jest wyjątkowa. O przyjęcie ubiega się bowiem podwójny rocznik, czyli absolwenci gimnazjum i ośmioletniej podstawówki. W nowym roku szkolnym, miasto utworze podwójną liczbę klas pierwszych w liceach i technikach i szkołach branżowych, ale nie wszystkim uda się dostać do wymarzonych przez siebie placówek.

- Jeżeli dobrze wycenili swoje szanse na to, do jakiej szkoły należy aplikować, to powinni być spokojni - mówi Elżbieta Wiewióra, dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu bydgoskiego ratusza - Jednak na pewno będzie grupa młodzieży, która nie spodziewała się, że mając nawet bardzo dobry wynik, nie dostanie się w pierwszym etapie rekrutacji.

Bydgoski ratusz szacuje, że w pierwszym etapie rekrutacji, do szkół średnich nie dostanie się ponad pół tysiąca uczniów. W czwartek (11.07.) zostaną ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych, z kolei 16 lipca opublikowane będą listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych, wtedy też będzie wiadomo, ile miejsc w szkołach średnich będzie jeszcze dostępnych, i tym samym rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca.
Materiał Tatiany Adonis

Wiadomości lokalne

2020-08-13, godz. 20:32 Jak wyjechać z parkingu przed ratuszem w Inowrocławiu? Zdania są podzielone Radni powiatu inowrocławskiego bronią zwyczajowego wyjazdu z parkingu, który znajduje się przed budynkiem ratusza i starostwa w Inowrocławiu. » więcej 2020-08-13, godz. 17:31 Rekrutacja do szkół w szczególnych czasach. Które specjalności najpopularniejsze? Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. W liceach, technikach i szkołach branżowych wywieszono już listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowany ... » więcej 2020-08-13, godz. 16:30 Pacjent zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala w Grudziądzu Mieszkaniec Bydgoszczy zarażony koronawirusem uciekł kilka dni temu ze szpitala jednoimiennego w Grudziądzu. Policja szybko wpadła na jego trop. » więcej 2020-08-13, godz. 14:41 Hospicjum Światło: spotkania 15 - minutowe, albo „widzenia" przez okno Pandemia to podwójnie ciężka sytuacja dla pacjentów toruńskiego hospicjum opiekującego się osobami po ciężkich wypadkach, nieraz leżącymi w stanie wegetatywny ... » więcej 2020-08-13, godz. 12:25 Maksymiliańska pielgrzymka wyrusza 14 sierpnia z placu Piastowskiego To już 31. raz pątnicy pójdą na Osową Górę, do parafii p.w. św. Maksymiliana Kolbe, by tam wziąć udział w odpustowej mszy w dniu wspomnienia zakonnika, który ... » więcej 2020-08-13, godz. 11:10 O alkoholu w Rozmowie Dnia: Dekalog Odpowiedzialnego Rodzica Po alkoholu za kółkiem? O tym się mówi także na naszej antenie. Gościem Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK był Bartłomiej Morzycki, dyrektor Związku Pracodawców ... » więcej 2020-08-12, godz. 21:22 W Toruniu akcja wsparcia dla protestujących Białorusinów Jesteśmy z wami - mówią torunianie, którzy spontanicznie zebrali się pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, w związku z ostatnimi wydarzeniami na Białorusi. » więcej 2020-08-12, godz. 17:56 CBA w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Co sprawdzają służby? Trwa kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Chodzi o przetarg na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla ... » więcej 2020-08-12, godz. 15:30 Czy tęczowa flaga zawiśnie nad bydgoskim ratuszem? Prezydent odpowiada Lewica i środowiska LGBT zaapelowały do prezydenta Bydgoszczy, by w geście solidarności i sprzeciwu wobec przemocy, wywiesił tęczowe flagi na budynku Ratusza. ... » więcej 2020-08-12, godz. 13:10 Skazane z więzienia w Grudziądzu napisały listy do dziewczyn z poprawczaka Brak rodzinnego ciepła, brak pieniędzy, albo ich nadmiar, alkohol, narkotyki, złe środowisko - kobiety z wyrokami przeanalizowały swoje życie i proszą dziewcz ... » więcej
1234567