Sobota, 20 lipca 2019 r.   Imieniny: Czesława, Hieronima, Małgorzaty
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-07-11, 08:00 Tatiana Adonis

Podwójny rocznik uczniów puka do drzwi szkół. Jedni wejdą, inni będą pukać dalej

Młodzież z podwójnych roczników chce się dostać do szkoły. Nie każdy dostanie się do wymarzonej placówki./fot. Pixabay
Młodzież z podwójnych roczników chce się dostać do szkoły. Nie każdy dostanie się do wymarzonej placówki./fot. Pixabay
W czwartek (11.07.) absolwenci gimnazjów i ośmioletnich podstawówek na Kujawach i Pomorzu dowiedzą się, czy dostali się do swojej wymarzonej szkoły. W Bydgoszczy o przyjęcie do szkół średnich ubiega się około 8 tys. uczniów, czyli dwukrotnie więcej, niż rok wcześniej.
Tegoroczna rekrutacja do szkół średnich jest wyjątkowa. O przyjęcie ubiega się bowiem podwójny rocznik, czyli absolwenci gimnazjum i ośmioletniej podstawówki. W nowym roku szkolnym, miasto utworze podwójną liczbę klas pierwszych w liceach i technikach i szkołach branżowych, ale nie wszystkim uda się dostać do wymarzonych przez siebie placówek.

- Jeżeli dobrze wycenili swoje szanse na to, do jakiej szkoły należy aplikować, to powinni być spokojni - mówi Elżbieta Wiewióra, dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu bydgoskiego ratusza - Jednak na pewno będzie grupa młodzieży, która nie spodziewała się, że mając nawet bardzo dobry wynik, nie dostanie się w pierwszym etapie rekrutacji.

Bydgoski ratusz szacuje, że w pierwszym etapie rekrutacji, do szkół średnich nie dostanie się ponad pół tysiąca uczniów. W czwartek (11.07.) zostaną ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych, z kolei 16 lipca opublikowane będą listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych, wtedy też będzie wiadomo, ile miejsc w szkołach średnich będzie jeszcze dostępnych, i tym samym rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca.
Materiał Tatiany Adonis

Wiadomości lokalne

2019-07-20, godz. 06:00 Las Was powita, a ludzie ugoszczą, „Wakacyjne Radio PiK” również! W piątek 19 lipca rozpoczęły się 60. Dni Borów Tucholskich. W krajobraz drugiego dnia obchodów w Tucholi wtopi się załoga „Wakacyjnego Radia PiK', która przek ... » więcej 2019-07-19, godz. 19:58 Od samego patrzenia jeść się chce! Promocja kujawskiej kuchni w Kruszwicy [galeria] Przez cały piątkowy wieczór (19.07.), nad Gopłem królowało kujawskie jadło. Podczas pikniku Lokalnej Grupy Działania, z myślą o rodzinach przygotowano moc atr ... » więcej 2019-07-19, godz. 19:39 Wysyp szczeniaków w toruńskim schronisku dla zwierząt. Cztery razy więcej, niż zwykle! Do schroniska całe mioty psich maluchów przynoszą właściciele suczek, które się oszczeniły. Czasem słyszy się kłamstwa, że zwierzęta zostały gdzieś znalezione ... » więcej 2019-07-19, godz. 17:18 Bydgoszcz - Białe Błota: drogowy zawrót głowy już od wtorku, 23 lipca! Od najbliższego wtorku, duże utrudnienia czekają kierowców na wprawdzie krótkim, acz niezwykle obciążonym ruchem odcinku drogi wojewódzkiej 223: Bydgoszcz - B ... » więcej 2019-07-19, godz. 16:38 Chrześcijańskie granie niech się stanie! Rozpoczyna się Song of Songs Festiwal W piątek (19.07.), o godz. 18.00, w Toruniu, na scenie plenerowej przy Jordankach, rozpocznie się Song Of Songs Festiwal. W programie tegorocznej edycji zapla ... » więcej 2019-07-19, godz. 16:15 Młodzi i zdolni, prawie tysiąc osób: zwiedzają i dzielą się wiarą w Toruniu Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia' przyjechali do Torunia. Są z całej Polski. Podczas obozu integracyjnego odwiedzą między innymi wyższe uczelni ... » więcej 2019-07-19, godz. 15:19 Rower miejski we Włocławku z poślizgiem, ale niewielkim W sobotę mija termin uruchomienia we Włocławku roweru miejskiego. Wiadomo, że będzie opóźnienie. » więcej 2019-07-19, godz. 14:42 Uderzył kobietę w twarz, wyrwał jej telefon i pieniądze. Rozpoznajecie go? Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach i filmie. To sprawca roz ... » więcej 2019-07-19, godz. 14:17 Prace na Wałach Sikorskiego w Toruniu dłużej przez historyczne „niespodzianki” Nie do końca lipca, a do połowy września potrwają prace na Wałach gen. Sikorskiego i ulicy Chopina w Toruniu. Przebudowa torowisk tramwajowych ma związek z bu ... » więcej 2019-07-19, godz. 13:13 Panele fotowoltaiczne na targowisku w Sępólnie. Jest też nowa droga Zakończyły się prace budowlane na drodze prowadzącej do targowiska miejskiego „Mój Rynek”. Przy okazji zmodernizowano infrastrukturę i otoczenie obiektu. Tera ... » więcej
1234567