Poniedziałek, 14 października 2019 r.   Imieniny: Liwii, Kaliksta, Bernarda / Dzień Edukacji Narodowej
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-07-11, 08:00 Tatiana Adonis

Podwójny rocznik uczniów puka do drzwi szkół. Jedni wejdą, inni będą pukać dalej

Młodzież z podwójnych roczników chce się dostać do szkoły. Nie każdy dostanie się do wymarzonej placówki./fot. Pixabay
Młodzież z podwójnych roczników chce się dostać do szkoły. Nie każdy dostanie się do wymarzonej placówki./fot. Pixabay
W czwartek (11.07.) absolwenci gimnazjów i ośmioletnich podstawówek na Kujawach i Pomorzu dowiedzą się, czy dostali się do swojej wymarzonej szkoły. W Bydgoszczy o przyjęcie do szkół średnich ubiega się około 8 tys. uczniów, czyli dwukrotnie więcej, niż rok wcześniej.
Tegoroczna rekrutacja do szkół średnich jest wyjątkowa. O przyjęcie ubiega się bowiem podwójny rocznik, czyli absolwenci gimnazjum i ośmioletniej podstawówki. W nowym roku szkolnym, miasto utworze podwójną liczbę klas pierwszych w liceach i technikach i szkołach branżowych, ale nie wszystkim uda się dostać do wymarzonych przez siebie placówek.

- Jeżeli dobrze wycenili swoje szanse na to, do jakiej szkoły należy aplikować, to powinni być spokojni - mówi Elżbieta Wiewióra, dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu bydgoskiego ratusza - Jednak na pewno będzie grupa młodzieży, która nie spodziewała się, że mając nawet bardzo dobry wynik, nie dostanie się w pierwszym etapie rekrutacji.

Bydgoski ratusz szacuje, że w pierwszym etapie rekrutacji, do szkół średnich nie dostanie się ponad pół tysiąca uczniów. W czwartek (11.07.) zostaną ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych, z kolei 16 lipca opublikowane będą listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych, wtedy też będzie wiadomo, ile miejsc w szkołach średnich będzie jeszcze dostępnych, i tym samym rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca.
Materiał Tatiany Adonis

Wiadomości lokalne

2019-10-14, godz. 08:42 Cząstkowe wyniki wyborów w Kujawsko-Pomorskiem [aktualizacja] Podajemy cząstkowe wyniki głosowania w naszym regionie. Na bieżąco wprowadzamy zmieniające się dane (prosimy o odświeżanie). » więcej 2019-10-14, godz. 07:11 W przyszłym roku w Bydgoszczy wielkie święto! Wiele imprez w 100-lecie powrotu miasta do Macierzy! Miasto przygotowuje się do obchodów „100-lecia Powrotu Bydgoszczy do Macierzy”. W ratuszu odbyło się kolejne spotkanie członków Komitetu Honorowego Roku Wolno ... » więcej 2019-10-13, godz. 22:56 PSL-Koalicja Polska: Współpraca z Kukizem i innymi środowiskami to dobry krok - To bardzo dobry wynik, świadczący, że wybraliśmy dobrą drogę - tak sondażowy wynik PSL-Koalicji Polskiej ocenia lider bydgoskiej listy, wicemarszałek wojewó ... » więcej 2019-10-13, godz. 22:34 Konfederacja: Nie otwieramy szampana. Jesteśmy ostrożni, czekamy do rana Według pierwszych sondaży, Konfederacja zdobyła 6,4 proc. głosów. - Jeśli wyniki się potwierdzą, będzie to nasz wielki sukces - komentuje Marcin Sypniewski, ' ... » więcej 2019-10-13, godz. 22:12 Lewica w regionie: "Jesteśmy największym wygranym tych wyborów" Radość w bydgoskim i toruńskim sztabie Lewicy. - Wracamy po czterech latach, by pokazać, że jesteśmy Polsce potrzebni - komentuje Krzysztof Gawkowski, „jedynk ... » więcej 2019-10-13, godz. 21:53 KO w Bydgoszczy i Toruniu: Czekamy na ostateczne wyniki wyborów - Spodziewaliśmy się, że liderem sondaży będzie PiS. Ale na wiele pytań jeszcze nie znamy odpowiedzi - komentuje lider bydgoskiej listy PO-KO Tadeusz Zwiefka. » więcej 2019-10-13, godz. 21:15 Euforia w sztabach PiS w regionie. "Przekonaliśmy Polaków, że warto nam zaufać ponownie" Według pierwszych sondaży PiS wygrało zdobywając 43,6 proc. głosów. W bydgoskim sztabie PiS ogromna radość. - Wygraliśmy! Wygraliśmy! - skandują uczestnicy. » więcej 2019-10-13, godz. 17:59 Kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II. Dzień Papieski w Toruniu Uroczysta msza święta, przemarsz ulicami starówki, w końcu zapalenie zniczy i złożenie kwiatów pod pomnikiem. Tak wyglądał Dzień Papieski w Toruniu. » więcej 2019-10-13, godz. 16:13 Kierowca ciężko ranny po dachowaniu na A1 Ciężkich obrażeń doznał kierowca samochodu osobowego kia rio, który dachował na autostradzie A1 w Turznie. Zablokowany był jeden pas trasy w kierunku Łodzi - ... » więcej 2019-10-13, godz. 15:11 Głosowanie w szpitalach. Urna zostaje dostarczona do sali chorych Pacjenci w szpitalach mogą wziąć udział w wyborach parlamentarnych. Umożliwia im to Kodeks Wyborczy. » więcej
1234567