Środa, 21 sierpnia 2019 r.   Imieniny: Joanny, Kazimiery, Piusa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-07-08, 19:19 Michał Zaręba

U strażaków czas wolny od pracy nie istnieje. Ratują o każdej porze dnia i nocy

Młodszy strażak, Michał Klugowski, po służbie pomógł poszkodowanym w wypadku drogowym./fot. Michał Zaręba
Młodszy strażak, Michał Klugowski, po służbie pomógł poszkodowanym w wypadku drogowym./fot. Michał Zaręba
W sobotę (6.07.), przed godz. 21, na skrzyżowaniu ul. Szosy Chełmińskiej z Żwirki i Wigury zderzyły się dwa auta. Toruński strażak Michał Klugowski był na miejscu zdarzenia. Zaczął działać jeszcze przed przejazdem służb.
- Jadąc w czasie wolnym od pracy, zauważyłem dwie osoby leżące na ziemi i samochód, który wbił się w słup - mówi strażak Klugowski. - Poszedłem od razu do tych osób. Były przytomne. Odpowiedziały, że z nimi wszystko dobrze. Zająłem się więc osobą, która była najbardziej poszkodowana: udrożniłem drogi oddechowe, sprawdziłem tętno, po czym poprosiłem osoby postronne, by zawiadomiły służby o tym zdarzeniu. Do tego czasu zaopatrywałem tę poszkodowaną osobę, podtrzymując cały czas drożność dróg oddechowych, sprawdzając tętno, zaopatrując pozostałe rany.

Kapitan Przemysław Baniecki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu podkreśla, że straży zależy bardzo na promowaniu takich postaw.

- Nie tylko strażacy powinni w ten sposób postępować. Jeżeli ktokolwiek z państwa widzi osobę, która wymaga pomocy, powinno się podejmować takie działania, zachować spokój to jest najważniejsze, i starać się pomóc. Najważniejsze jest to żeby poszkodowana osoba zachowała oddech i tętno.

- Nie tylko w pracy trzeba ludziom pomagać, ale jest to nasz obowiązek, żeby, po prostu, zawsze pomagać osobom w potrzebie - mówi bohaterski strażak Michał Klugowski.
Materiał Michała Zaręby (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-08-21, godz. 10:54 Prace ziemne zakończone odkryciem. Wykopali amunicję z czasów wojny Ręczny granatnik przeciwpancerny oraz kilkadziesiąt sztuk pocisków moździerzowych pochodzących z czasów II wojny światowej zabezpieczyli policjanci z komendy ... » więcej 2019-08-21, godz. 09:53 CBA w inowrocławskim ratuszu i 30 innych miejscach w regionie. W związku z aferą fakturową Agenci CBA na polecenie prokuratury weszli do urzędu miejskiego w Inowrocławiu, gdzie prowadzą przeszukania. Jak informuje Agencja, czynności prowadzone są w ... » więcej 2019-08-21, godz. 09:37 Pożar kamienicy w Grudziądzu. W mieszkaniu strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny Zaprószenie ognia mogło być przyczyną tragicznego pożaru w Grudziądzu przy ulicy Kościuszki. W płomieniach w swoim mieszkaniu podczas snu zginął mężczyzna. » więcej 2019-08-21, godz. 08:55 „Jedynka” Konfederacji w Bydgoszczy: - Musimy zająć się poważnymi sprawami W okręgu bydgoskim, na liście kandydatów Konfederacji do Sejmu znana jest tylko „jedynka'. To Marcin Sypniewski. Lider bydgoskiej listy przedstawił siebie i w ... » więcej 2019-08-21, godz. 07:15 To nie jest budująca informacja: deweloper z zarzutami Tomasz B., toruński deweloper z prokuratorskimi zarzutami, nie jest już pełnomocnikiem spółki sprzedającej domy szeregowe na lewobrzeżu Torunia - przekazał ra ... » więcej 2019-08-21, godz. 06:35 Elektryczna hulajnoga do wygrania! Startuj w Radiowych Podchodach Przed nami kolejny poniedziałek (26 sierpnia) i znowu szansa na wygranie atrakcyjnej nagrody w Radiowych Podchodach - tym razem będzie to elektryczna hulajnog ... » więcej 2019-08-20, godz. 22:00 Ponad 300 kilogramów martwych ryb w inowrocławskim stawie. Choroba? Zatrucie? Tysiące śniętych ryb wyłowiono ze stawu „Kaula' na inowrocławskim osiedlu Rąbin. Stało się to po interwencji Marcina Wrońskiego, radnego Rady Miejskiej Inowro ... » więcej 2019-08-20, godz. 21:28 Piękne, niesamowite! Jak w Chinach! - słychać po otwarciu Bella Skyway Festival [wideo] Festiwalowe atrakcje inspirowane są 50. rocznicą lądowania człowieka na Księżycu. Artystyczny „odlot” przeżyć można w Toruniu codziennie, od godziny 20.30, do ... » więcej 2019-08-20, godz. 21:20 Kandydat PiS chce być senatorem z prawdziwego zdarzenia Zbigniew Rasielewski - kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Senatu w okręgu nr 11 - rozpoczął kampanię wyborczą. Zastępca prezydenta Torunia podkreślał podczas ... » więcej 2019-08-20, godz. 18:21 Co można zrobić ze zboża i kwiatów? Cuda, wianki! [galeria] W Brodnicy odbył się konkurs wieńców i ozdób dożynkowych. Najpiękniejsze dzieła pojadą na wojewódzkie dożynki do Ciechocinka. Organizatorzy i jurorzy przyznaj ... » więcej
1234567