Piątek, 10 lipca 2020 r.   Imieniny: Sylwany, Witalisa, Antoniego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Centrum Zabaw Rodzinnych
2019-07-08, 19:19 Michał Zaręba

U strażaków czas wolny od pracy nie istnieje. Ratują o każdej porze dnia i nocy

Młodszy strażak, Michał Klugowski, po służbie pomógł poszkodowanym w wypadku drogowym./fot. Michał Zaręba
Młodszy strażak, Michał Klugowski, po służbie pomógł poszkodowanym w wypadku drogowym./fot. Michał Zaręba
W sobotę (6.07.), przed godz. 21, na skrzyżowaniu ul. Szosy Chełmińskiej z Żwirki i Wigury zderzyły się dwa auta. Toruński strażak Michał Klugowski był na miejscu zdarzenia. Zaczął działać jeszcze przed przejazdem służb.
- Jadąc w czasie wolnym od pracy, zauważyłem dwie osoby leżące na ziemi i samochód, który wbił się w słup - mówi strażak Klugowski. - Poszedłem od razu do tych osób. Były przytomne. Odpowiedziały, że z nimi wszystko dobrze. Zająłem się więc osobą, która była najbardziej poszkodowana: udrożniłem drogi oddechowe, sprawdziłem tętno, po czym poprosiłem osoby postronne, by zawiadomiły służby o tym zdarzeniu. Do tego czasu zaopatrywałem tę poszkodowaną osobę, podtrzymując cały czas drożność dróg oddechowych, sprawdzając tętno, zaopatrując pozostałe rany.

Kapitan Przemysław Baniecki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu podkreśla, że straży zależy bardzo na promowaniu takich postaw.

- Nie tylko strażacy powinni w ten sposób postępować. Jeżeli ktokolwiek z państwa widzi osobę, która wymaga pomocy, powinno się podejmować takie działania, zachować spokój to jest najważniejsze, i starać się pomóc. Najważniejsze jest to żeby poszkodowana osoba zachowała oddech i tętno.

- Nie tylko w pracy trzeba ludziom pomagać, ale jest to nasz obowiązek, żeby, po prostu, zawsze pomagać osobom w potrzebie - mówi bohaterski strażak Michał Klugowski.
Materiał Michała Zaręby (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-07-10, godz. 18:23 Docelowo ma łączyć, a już podzielił. Dlaczego ludzie nie chcą mostu na Drwęcy? [wideo] Usprawnienie komunikacji czy degradacja natury i pogorszenie życia mieszkańców? W Nowej Wsi w gminie Lubicz ma powstać most przez Drwęcę. Nie wszystkim się ta ... » więcej 2020-07-10, godz. 17:21 Strażak Rafał Pudlewski w ciężkim stanie po wypadku. Potrzebna krew! Strażacy z OSP w Lipienku organizują zbiórkę krwi dla swojego kolegi z jednostki, Rafała Pudlewskiego, który w czerwcu miał wypadek pod Częstochową. Druh prze ... » więcej 2020-07-10, godz. 16:16 1450 zł dla każdego pracownika DPS - u w regionie. Razem 19 milionów wsparcia Prawie 19 mln złotych trafi do Domów Pomocy Społecznej w województwie kujawsko-pomorskim - tę wiadomość przekazała w Toruniu - poseł Iwona Michałek, wiceminis ... » więcej 2020-07-10, godz. 14:32 Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa. Koniec śledztwa po śmierci Janusza Dzięcioła Niezachowanie ostrożności kierowcy i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu - to przyczyny wypadku drogowego, w którym zginął Janusz Dzięcioł - ustaliła grudzi ... » więcej 2020-07-10, godz. 13:39 Długi, trójwymiarowy mural obejrzymy z tramwaju. Budowa na Kujawskiej [zdjęcia] To będzie -  jeśli nie najdłuższy - to jeden z najdłuższych murali w Polsce. Powstanie wzdłuż ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy. Ma być szczególną atrakcją  dla o ... » więcej 2020-07-10, godz. 12:55 Przekładają ruch ze starej drogi na dojazdową. Trasa S5 ciągle w budowie [wideo, zdjęcia] Prace na S5 w naszym regionie idą pełną parą. W poniedziałek (12 lipca) drogowcy zaplanowali przełożenie ruchu z istniejącej drogi krajowej nr 5 na dojazdową, ... » więcej 2020-07-10, godz. 12:14 Anna Derewienko: PO wykorzystywała mój wizerunek w wyborach, a teraz mnie skreślili [rozmowa] - Nie spodziewałam się, że ten wpis wywoła taką burzę - mówi w rozmowie z Polskim Radiem PiK Anna Derewienko - niepełnosprawna bydgoszczanka, która została wy ... » więcej 2020-07-10, godz. 11:02 Minister Schreiber: Poziom arogancji Trzaskowskiego po wygranych wyborach wzrośnie - Stawką tych wyborów jest Polska ambitna, a alternatywą jest Polska „niedasizmu” - podsumował kończącą się kampanię wyborczą minister Łukasz Schreiber, szef ... » więcej 2020-07-10, godz. 09:18 „Czerwony szlak życia" - startuje turniej dla gmin. Dla najlepszych puchar Akcja krwiodawstwa, która jest też konkursem dla mniejszych gmin z naszego regionu, rozpoczyna się w piątek (10 lipca). W turnieju „Czerwony szlak życia' ucze ... » więcej 2020-07-10, godz. 08:15 Burze z gradem w naszym regionie! Ostrzeżenie na piątkowe popołudnie i wieczór Wydział bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego ostrzega: w piątek (10 lipca) mogą wystąpić w Kujawsko-Pomorskiem burze z gradem. » więcej
1234567