Środa, 23 września 2020 r.   Imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-07-05, 12:05 Elżbieta Rupniewska/Redakcja

Co nam nie pasuje w pociągach? Kontrole Urzędu Transportu Kolejowego [wideo]

Rocznie Urząd Transportu Kolejowego przeprowadza około 3 tysięcy kontroli pociągów/fot. Elżbieta Rupniewska
Rocznie Urząd Transportu Kolejowego przeprowadza około 3 tysięcy kontroli pociągów/fot. Elżbieta Rupniewska
Rocznie Urząd Transportu Kolejowego przeprowadza około 3 tysięcy kontroli pociągów/fot. Elżbieta Rupniewska
Rocznie Urząd Transportu Kolejowego przeprowadza około 3 tysięcy kontroli pociągów/fot. Elżbieta Rupniewska
150 kontroli pociągów wakacyjnych chce przeprowadzić w tym sezonie letnim Urząd Transportu Kolejowego. Celem jest wyeliminowanie wszelkich nieprawidłowości oraz zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa pasażerom.
Kontrole już trwają. Jedna z nich - w obecności dziennikarzy - odbyła się w piątek rano na bocznicy kolejowej w Bydgoszczy.

Rocznie do Urzędu Transportu Kolejowego napływa około 1400 skarg. – Od początku tego roku tych skarg było 570 - mówi prezes Urzędu Ignacy Góra. – Najczęściej podróżni nie są zadowoleni z jakości obsługi - zwłaszcza konduktorskiej oraz przy okienkach na dworcach. Poza tym oczywiście zły komfort podróżowania, brak klimatyzacji – to są najczęstsze skargi.

Rocznie Urząd Transportu Kolejowego przeprowadza około 3 tysięcy kontroli pociągów. Zły stan techniczny w ubiegłym roku spowodował wycofanie z ruchu 100 składów.
Rocznie Urząd Transportu Kolejowego przeprowadza około 3 tysięcy kontroli pociągów (Popołudnie z nami)
Rocznie Urząd Transportu Kolejowego przeprowadza około 3 tysięcy kontroli pociągów/wideo: Elżbieta Rupniewska

Wiadomości lokalne

2020-09-23, godz. 08:03 Nowe samochody trafiły do komend miejskich i powiatowych w regionie 24 nowe samochody osobowe zostały przekazane kujawsko-pomorskim policjantom. Trafiły one do 19 komend miejskich i powiatowych w regionie. » więcej 2020-09-23, godz. 07:05 Przywłaszczył zabytkową bombardę i będzie miał kłopoty Kryminalni z Torunia ustalili kto w trakcie prowadzenia robót remontowych prowadzonych na terenie Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny ... » więcej 2020-09-22, godz. 18:34 Tańsze mieszkania dla inowrocławian? Podpisano porozumienie W Inowrocławiu mogą powstać lokale z rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa. Porozumienie w tej sprawie podpisali dziś prezydent Inowrocławia i prezes Kraj ... » więcej 2020-09-22, godz. 16:33 Poseł Robert Kwiatkowski o „Piątce dla zwierząt”: ta ustawa nie doprowadzi do przedterminowych wyborów „Przyszedł czas na zmiany” - tak o przyjętej przez Sejm „Piątce dla zwierząt” mówił w Toruniu poseł Robert Kwiatkowski. » więcej 2020-09-22, godz. 14:35 Wszystko o Pracowniczych Programach Kapitałowych. Konferencja w Bydgoszczy Zatrudnieni na Kujawach i Pomorzu chętniej niż z innych regionów przystępują do Pracowniczych Planów Kapitałowych. Właśnie o takim oszczędzaniu na emeryturę d ... » więcej 2020-09-22, godz. 13:55 Inspektorzy pracy odwiedzają szkoły. To nie kontrole. To prewencja Dyrektorzy kujawsko-pomorskich szkół są otwarci na współpracę z inspekcją pracy. Tak wynika z ich dotychczasowych wizyt w placówkach oświatowych. » więcej 2020-09-22, godz. 13:28 Podejrzany o rozbój na dworcu. Rozpoznajesz go? Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście apelują o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na filmie oraz zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpozna ... » więcej 2020-09-22, godz. 12:57 Zieloni o zieleni w Toruniu. Wzorem ogrody fasadowe z Holandii [wizualizacje] Zielone dachy na starówce, drzewa w donicach na ulicy Szerokiej i żywopłoty wyłapujące spaliny przy ruchliwych drogach. To część propozycji toruńskich społecz ... » więcej 2020-09-22, godz. 11:59 Radny Szymański interpeluje do prezydenta Inowrocławia Trzeba doceniać sukcesy naukowe uczniów - tak uważa Dobromir Szymański inowrocławski radny Porozumienia. W interpelacji do prezydenta miasta Ryszarda Brejzy p ... » więcej 2020-09-22, godz. 10:05 Tragedia rodziny wypoczywającej pod Włocławkiem. Nie żyją 2 osoby Prawie 80-letnie małżeństwo zginęło w pożarze barakowozu w Szczutkowie w gminie Choceń. Matkę i ojca chciał ratować przebywający w budynku obok syn. » więcej
1234567