Niedziela, 26 stycznia 2020 r.   Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-07-01, 18:36 Damian Klich

Odbiory, kontrole, decyzje, czyli Trasa Uniwersytecka na finiszu! [galeria]

Trasa Uniwersytecka./fot. Damian Klich
Trasa Uniwersytecka./fot. Damian Klich
Trasa Uniwersytecka./fot. Damian Klich
Trasa Uniwersytecka./fot. Damian Klich
Trasa Uniwersytecka./fot. Damian Klich
Trasa Uniwersytecka./fot. Damian Klich
Trasa Uniwersytecka./fot. Damian Klich
Trasa Uniwersytecka./fot. Damian Klich
Trasa Uniwersytecka./fot. Damian Klich
Trasa Uniwersytecka./fot. Damian Klich
Drugi odcinek Trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy od poniedziałku (1.07.) jest otwarty, ale...nie cały. Wiadukt pozostaje nieprzejezdny. I po otwartej, i po zamkniętej części trasy spacerował nasz reporter, Damian Klich.
Roboty zostały zakończone, ale brakuje pozwolenia na użytkowanie wiaduktu od wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego.

- Wykonawca, firma Kobylarnia zgłosiła wczoraj do odbioru roboty budowlane - mówi Maciej Gust, zastępca dyrektora do spraw inwestycji drogowych w Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. - Od 1 lipca, inżynier kontraktu, który jest wyznaczony przez zamawiającego, czyli przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, przystąpił do weryfikacji, czy rzeczywiście wszystkie zadania powierzone Kobylarni, zostały zrealizowane. Jeżeli zostały zrealizowane, wówczas przystąpimy do procedurę odbiorowej. Wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego przeprowadza jeszcze kontrolę i wówczas wydaje decyzję...

Cała procedura może potrwać od tygodnia, do nawet miesiąca. Jaki odcinek inwestycji jest zatem przejezdny? Dyrektor Maciej Gust podaje szczegóły.

- Drugi etap trasy Uniwersyteckiej na odcinku od Wojska Polskiego do ulicy Ujejskiego, można zjechać na lewo, czyli z powrotem do Wojska Polskiego ulicą Ujejskiego, lub w prawo, w kierunku ronda Karpacka - Ujejskiego, i do trasy Jana Pawła II. To jest otwarte. Z drugiej strony możemy z ul. Jana Pawła II wjechać w ulicę Glinki w prawo, pojechać do tego ronda, które wcześniej wymieniłem, czyli Karpacka - Ujejskiego i wrócić do ul Wojska Polskiego. Od strony ronda Magnuszewska możemy jechać ulicą Glinki, aż do ulicy Cmentarnej i wjechać w ulicę Jana Pawła lub też z ulicy Jana Pawła, od kierunku Inowrocławia, możemy wjechać w ul Glinki, na skrzyżowaniu z ulicą Cmentarną i jechać w kierunku ronda Magnuszewska. W tej chwili nie jest otwarty tylko wiadukt nad ulicą Jana Pawła II, który jest, jak powiedziałem wcześniej, elementem zasadniczym tej inwestycji, ale wymaga uzyskania decyzji na użytkowanie.

Drugi etap Trasy Uniwersyteckiej jest otwierany z rocznym opóźnieniem, które spowodowały problemy z eksmisja tartaku przy ulicy Ujejskiego. Wykonawca, firma Kobylarnia, będzie się z tytułu tego opóźnienia domagać odszkodowania. Na razie nie wiadomo, na jaką kwotę...
Drugi odcinek Trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy od poniedziałku (1.07.) jest otwarty, ale...nie cały. Materiał Damiana Klicha (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-01-25, godz. 20:15 Masz prawo wiedzieć czym dziecko pojedzie na ferie. Zgłoś autokar do kontroli Policja oraz Inspekcja Transportu Drogowego rozpoczyna kontrole autokarów wiozących dzieci i młodzież na zimowy odpoczynek. » więcej 2020-01-25, godz. 18:30 Remondis zmodernizuje zakład przy ul. Inwalidów Bydgoszczy. Mieszkańcy odetchną Dobiegają końca prace projektowe dotyczące modernizacji instalacji do zagospodarowania odpadów w pobliżu osiedla Siernieczek w Bydgoszczy. Na przełomie styczn ... » więcej 2020-01-25, godz. 14:25 Były minister środowiska prof. Jan Szyszko upamiętniony na toruńskiej uczelni Tablica poświęcona pamięci byłego ministra środowiska, prof. Jana Szyszki (1944-2019) została odsłonięta i poświęcona w sobotę w Wyższej Szkole Kultury Społec ... » więcej 2020-01-25, godz. 12:00 Magazyn nielegalnego tytoniu zlikwidowany w Golubiu-Dobrzyniu Sprzedaż ponad 4 ton nielegalnego tytoniu uniemożliwiła kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa we współpracy z policją z gminy Golub-Dobrzyń. Gdyby ... » więcej 2020-01-25, godz. 09:25 Fotografie, przedwojenne gazety i mundury Błękitnej Armii na wystawie w Grudziądzu „Powrót Grudziądza do Macierzy” - to tytuł wystawy otwartej w grudziądzkim muzeum. Ekspozycja składa się prawie w całości z zachowanych pamiątek związanych z ... » więcej 2020-01-25, godz. 07:32 Nie bij mnie, kochaj mnie! Akcja przeciw przemocy wobec dzieci we Włocławku Włocławski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje akcję przeciw przemocy wobec dzieci. W mieście pojawią się pluszowe misie z hasłem „Nie bij ... » więcej 2020-01-24, godz. 21:31 Biedroń w Bydgoszczy: Musimy iść drogą prezydenta Kwaśniewskiego - Bydgoszcz to miasto, w którym w 1995 roku swoją kampanię przed wyborami prezydenckimi rozpoczynał Aleksander Kwaśniewski - mówił dziś na bydgoskim spotkaniu ... » więcej 2020-01-24, godz. 20:23 Minister rolnictwa w Osięcinach o wpływie pogody na uprawy i zbiory - Jeśli pogoda się nie zmieni, w tym roku rolnicy muszą być przygotowani na znacznie szybsze zasiewy - mówił w piątek w Osięcinach (powiat radziejowski) szef ... » więcej 2020-01-24, godz. 18:46 Wszyscy specjaliści od leczenia otyłości odeszli. I przenieśli się do Grudziądza Ze szpitala wojskowego w Bydgoszczy odszedł cały Zespół ds. Leczenia Bariatrycznego, zajmujący się operacyjnym leczeniem otyłości. Ekipa przechodzi do szpital ... » więcej 2020-01-24, godz. 17:51 Podziękowanie dla poległych żołnierzy. „Dzięki nim żyjemy w wolnej Polsce" Samorządowcy, kombatanci, żołnierze, działacze społeczni i młodzież - wszyscy uczestniczyli dziś w uroczystościach związanych z 75. rocznicą wyzwolenia Bydgos ... » więcej
1234567