Poniedziałek, 13 lipca 2020 r.   Imieniny: Henryka, Kingi, Andrzeja
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Centrum Zabaw Rodzinnych
2019-07-01, 09:02 Elżbieta Rupniewska

Pokazy tańca, zlot brodaczy, koncerty. Otwarcie lata w Myślęcinku [wideo]

„Otwieracz" w Myślęcinku/fot. Elżbieta Rupniewska
„Otwieracz" w Myślęcinku/fot. Elżbieta Rupniewska
„Otwieracz" w Myślęcinku/fot. Elżbieta Rupniewska
„Otwieracz" w Myślęcinku/fot. Elżbieta Rupniewska
„Otwieracz" w Myślęcinku/fot. Elżbieta Rupniewska
„Otwieracz" w Myślęcinku/fot. Elżbieta Rupniewska
„Otwieracz" w Myślęcinku/fot. Elżbieta Rupniewska
„Otwieracz" w Myślęcinku/fot. Elżbieta Rupniewska
Sezon letni w Bydgoszczy można uznać za otwarty. Na Polanie Różopole w sercu Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku bydgoszczanie bawili się w niedzielę aż do wieczora na „Otwieraczu".
Impreza ma już kilkuletnią tradycję. Jak zwykle było dużo atrakcji, konkursów i zabaw. Wśród nich próba pobicia krajowego rekordu w liczbie panów z brodą, którzy pojawili się na imprezie przy okazji 5. Ogólnopolskiego Zlotu Brodaczy. Były też pokazy tańca, występy początkujących, ale już znanych wokalistów - Anny Hnatowskiej i Maksa Łopińskiego oraz uznanych gwiazd Patrycji i Grzegorza Markowskiego.

Mimo żaru lejącego się z nieba nie zabrakło amatorów plenerowej zabawy. Uczestnicy zabawy mogli też dla ochłody skorzystać z kurtyny wodnej.
Relacja Elżbiety Rupniewskiej
„Otwieracz" w Myślęcinku/wideo: Elżbieta Rupniewska
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-07-13, godz. 09:55 Politolog: Bez względu na to kto wygrywa, ważne jest uznanie wyborów Najbliższe trzy lata, które dzielą nas od wyborów parlamentarnych, będą próbą realizacji programu Prawa i Sprawiedliwości. Cały czas jednak będzie trwał głębo ... » więcej 2020-07-13, godz. 08:09 Wierzby z rynku w Solcu Kujawskim - do wycięcia! Jedna ma ponad 3 metry w obwodzie Rozkład wewnętrzny, zniszczenia autorstwa grzyba owocnika żółciaka siarkowego i liczne uszkodzenia - to fragment analizy dendrologicznej jednego z okazów. Dru ... » więcej 2020-07-13, godz. 05:17 Wybory prezydenckie: wyniki głosowania na Kujawach i Pomorzu Rafał Trzaskowski wygrał drugą turę wyborów prezydenckich w województwie kujawsko-pomorskim, zdobywając 53,23 proc. głosów - wynika ze zbiorczych protokołów o ... » więcej 2020-07-12, godz. 22:32 PO w Toruniu: Niesamowita mobilizacja tych, którzy chcą innej prezydentury [wideo] - Nie wiemy kto wygra wybory. Dopiero pewnie w poniedziałek wieczorem PKW ogłosi, kto będzie prezydentem - mówili podczas wieczoru wyborczego działacze PO z T ... » więcej 2020-07-12, godz. 22:14 PiS w Bydgoszczy: Radość z frekwencji, ze świętowaniem czekamy do oficjalnych wyników W bydgoskim hotelu „Pod Orłem' po ogłoszeniu wstępnych wyników drugiej tury wyborów była ekspozja radości. » więcej 2020-07-12, godz. 16:00 Kierowcy, jak najdalej od tej mapy! Policyjne statystyki na żywo [link do MAPY] Policja kontynuuje prowadzenie interaktywnej Mapy Wypadków Drogowych. W zeszłym roku obserwatorów MWD było bardzo wielu, stąd decyzja o dalszym prowadzeniu st ... » więcej 2020-07-12, godz. 14:40 Wybory prezydenckie 2020 w regionie: frekwencja, nastroje, oczekiwania Zbieramy dla Państwa wyborcze dane z województwa. Od rana rozmawiamy z członkami komisji, z ich przewodniczącymi oraz z głosującymi mieszkańcami. To wszystko ... » więcej 2020-07-12, godz. 13:36 Niektóre głosy wyborcze musiały przemierzyć ponad 2 tys. kilometrów! W wyborach prezydenckich głosują nasi rodacy za granicą. Na Teneryfie jest Martyna Janas, absolwenta UMK. Po zakończeniu stażu została w Hiszpanii, ale już my ... » więcej 2020-07-12, godz. 09:00 Dawne rzemiosła mogą się jeszcze na coś przydać. Nauka nie pójdzie w las! W ramach projektu pod hasłem „Kowale i alchemicy powiatu brodnickiego”, 11 lipca odbyły się w Grodzie Foluszek na Pojezierzu Brodnickim warsztaty rzemiosła. » więcej 2020-07-12, godz. 06:00 Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa - regionalne obchody 77. rocznicy „krwawej niedzieli” na Wołyniu 77. rocznicę rzezi wołyńskiej uczcili w Bydgoszczy przedstawiciele środowisk narodowych. Zapalili znicze pod krzyżem w parafii Świętych Polskich Braci Męczenn ... » więcej
1234567