Poniedziałek, 28 września 2020 r.   Imieniny: Wacława, Tymona, Marka
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-06-29, 14:52 Ireneusz Sanger/Michał Jędryka/Elżbieta Rupniewska

Sobota na Kujawach i Pomorzu z udziałem bardzo ważnych gości

Na pikniku rodzinnym w Mroczy pojawił się premier Mateusz Morawiecki. Fot. zrzut ekranu
Na pikniku rodzinnym w Mroczy pojawił się premier Mateusz Morawiecki. Fot. zrzut ekranu
Prezydent Andrzej Duda wziął udział w inauguracji Międzynarodowych Targów Rolno-Przemysłowych Agro-Tech w Minikowie. Fot. Tomasz Kaźmierski
Prezydent Andrzej Duda wziął udział w inauguracji Międzynarodowych Targów Rolno-Przemysłowych Agro-Tech w Minikowie. Fot. Tomasz Kaźmierski
Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe Agro-Tech w Minikowie, jak zawsze budzą szerokie zainteresowanie. Fot. kpodr.pl
Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe Agro-Tech w Minikowie, jak zawsze budzą szerokie zainteresowanie. Fot. kpodr.pl
Piknik rodzinny w Mroczy zainauguruje ogólnopolską akcję promocyjną programu "Rodzina 500++". Fot. Elżbieta Rupniewska
Piknik rodzinny w Mroczy zainauguruje ogólnopolską akcję promocyjną programu "Rodzina 500++". Fot. Elżbieta Rupniewska
Z pewnością odwiedziny tak ważnych gości podniosą temperaturę wydarzeń w naszym regionie. W Minikowie spotkaliśmy parę prezydencką, do Mroczy zawitał premier.
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzięli udział w inauguracji Międzynarodowych Targów Rolno-Przemysłowych Agro-Tech w Minikowie.

Dwudniowe targi odbywają się na terenach wystawowych Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Kilkuset wystawców z kraju i zagranicy zaprezentuje m.in. zwierzęta hodowlane, maszyny i sprzęt dla rolnictwa; odbędą się konkursy i konferencje branżowe. To największa wystawa rolnicza w północno-zachodniej Polsce. W tym roku to już 42. jej edycja.

Impreza w Minikowie co roku cieszy się wielkim zainteresowaniem - według organizatorów w 2018 r. odwiedziło ją ponad 30 tysięcy osób.

Maleńka Mrocza w powiecie nakielskim jest dziś organizatorem pikniku rodzinnego, którego gościem był premier Mateusz Morawiecki oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.

Na stadionie miejskim w Mroczy będzie się dziś wiele działo, na miejscu stawili sie już licznie wystawcy np. z Ochotniczych Hufców pracy z Grudziądza. Są też przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich i wielu innych wystawców. Na tę imprezę zaprasza wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.
Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe Agro-Tech w Minikowie
Na targach w Minikowie prezydent Andrzej Duda przypominał, że obecnie trwa ustalanie unijnego budżetu na lata 2021-2027
Do Mroczy z okazji inauguracji ogólnopolskiej akcji promocyjnej programu "Rodzina 500++" zaprasza wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz
Mrocza czeka na wizytę premiera
Piknik rodzinny w Mroczy zainauguruje ogólnopolską akcję promocyjną programu "Rodzina 500++". Film: Elżbieta Rupniewska

Wiadomości lokalne

2020-09-28, godz. 13:02 W szpitalu brak miejsc dla chorych z Covidem, wojsko pomaga w DPS-ach Miejsc dla pacjentów z koronawirusem zaczyna brakować w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu. Tymczasem „terytorialsi” z regionu od dwóch dni pomagają w ... » więcej 2020-09-28, godz. 11:26 Senator PSL po przejściu Covid-19: Apeluję o słuchanie sanepidu i empatię dla chorych - Gospodarka, szkoły - wszystko wróciło do normalności i w tej chwili trudno by było Polaków zmobilizować, aby nałożyli sami na siebie rygory i ograniczenia, ... » więcej 2020-09-28, godz. 09:46 Nowa elewacja i dodatkowe stropy. Remont zabytkowego spichlerza w Grudziądzu Ćwierć miliona złotych będzie kosztować remont elewacji grudziądzkiego XIV-wiecznego spichlerza numer 45. Prace zostaną wykonane od strony Wisły. » więcej 2020-09-28, godz. 07:03 Co słychać na budowie trasy S5? Raport z odcinka Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ [zdjęcia] Budowa trasy S5 pomiędzy węzłem Bydgoszcz Błonie i Szubin Północ wiąże się z powstaniem nowych mostów wiaduktów i innych obiektów inżynierskich. Jednym z nich ... » więcej 2020-09-27, godz. 20:34 Witrażowy sterowiec? Tylko w Toruniu. Przypomina historię wojsk balonowych To ostatnia okazja, by zobaczyć - prawie na żywo - jak wyglądał jedyny w wojsku polskim sterowiec o imieniu Lech, który przed wojną stacjonował w Toruniu. » więcej 2020-09-27, godz. 18:59 Czołówka niedaleko Łochowa. Auta rozbite, jedno doszczętnie. Dwie osoby w szpitalu Groźny wypadek na trasie między miejscowością Łochowo i Gorzeń. Na wysokości wsi Niedola doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. » więcej 2020-09-27, godz. 18:50 Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski nie ma koronawirusa. Wraca do pracy Samorządowiec, o czym informowaliśmy w piątek, przebywał na kwarantannie w związku, z tym, że w szkole, do której chodzi jego dziecko, stwierdzono przypadek c ... » więcej 2020-09-27, godz. 12:41 Rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Obchody w regionie Obchody w Bydgoszczy rozpoczęło (o 10.30) nabożeństwo w kościele garnizonowym Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju. Po mszy świętej zebrani złożyli kwiaty ... » więcej 2020-09-27, godz. 08:09 Co gryzie pszczelarzy? O tym mówiło się podczas dorocznego forum w Przysieku Do Przysieka koło Torunia zjechali pszczelarze i konsumenci pszczelich przysmaków. 28. Forum Pszczelarza w Przysieku było okazją do spotkań, dyskusji, wymiany ... » więcej 2020-09-26, godz. 18:00 Czterech poszkodowanych w wypadku drogowym w Przyłubiu [zdjęcia] W sobotę, 26 września przed południem doszło do poważnego wypadku drogowego w Przyłubiu koło Bydgoszczy. » więcej
1234567