Środa, 13 listopada 2019 r.   Imieniny: Mateusza, Izaaka, Stanisława
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-06-29, 14:52 Ireneusz Sanger/Michał Jędryka/Elżbieta Rupniewska

Sobota na Kujawach i Pomorzu z udziałem bardzo ważnych gości

Na pikniku rodzinnym w Mroczy pojawił się premier Mateusz Morawiecki. Fot. zrzut ekranu
Na pikniku rodzinnym w Mroczy pojawił się premier Mateusz Morawiecki. Fot. zrzut ekranu
Prezydent Andrzej Duda wziął udział w inauguracji Międzynarodowych Targów Rolno-Przemysłowych Agro-Tech w Minikowie. Fot. Tomasz Kaźmierski
Prezydent Andrzej Duda wziął udział w inauguracji Międzynarodowych Targów Rolno-Przemysłowych Agro-Tech w Minikowie. Fot. Tomasz Kaźmierski
Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe Agro-Tech w Minikowie, jak zawsze budzą szerokie zainteresowanie. Fot. kpodr.pl
Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe Agro-Tech w Minikowie, jak zawsze budzą szerokie zainteresowanie. Fot. kpodr.pl
Piknik rodzinny w Mroczy zainauguruje ogólnopolską akcję promocyjną programu "Rodzina 500++". Fot. Elżbieta Rupniewska
Piknik rodzinny w Mroczy zainauguruje ogólnopolską akcję promocyjną programu "Rodzina 500++". Fot. Elżbieta Rupniewska
Z pewnością odwiedziny tak ważnych gości podniosą temperaturę wydarzeń w naszym regionie. W Minikowie spotkaliśmy parę prezydencką, do Mroczy zawitał premier.
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzięli udział w inauguracji Międzynarodowych Targów Rolno-Przemysłowych Agro-Tech w Minikowie.

Dwudniowe targi odbywają się na terenach wystawowych Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Kilkuset wystawców z kraju i zagranicy zaprezentuje m.in. zwierzęta hodowlane, maszyny i sprzęt dla rolnictwa; odbędą się konkursy i konferencje branżowe. To największa wystawa rolnicza w północno-zachodniej Polsce. W tym roku to już 42. jej edycja.

Impreza w Minikowie co roku cieszy się wielkim zainteresowaniem - według organizatorów w 2018 r. odwiedziło ją ponad 30 tysięcy osób.

Maleńka Mrocza w powiecie nakielskim jest dziś organizatorem pikniku rodzinnego, którego gościem był premier Mateusz Morawiecki oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.

Na stadionie miejskim w Mroczy będzie się dziś wiele działo, na miejscu stawili sie już licznie wystawcy np. z Ochotniczych Hufców pracy z Grudziądza. Są też przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich i wielu innych wystawców. Na tę imprezę zaprasza wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.
Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe Agro-Tech w Minikowie
Na targach w Minikowie prezydent Andrzej Duda przypominał, że obecnie trwa ustalanie unijnego budżetu na lata 2021-2027
Do Mroczy z okazji inauguracji ogólnopolskiej akcji promocyjnej programu "Rodzina 500++" zaprasza wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz
Mrocza czeka na wizytę premiera
Piknik rodzinny w Mroczy zainauguruje ogólnopolską akcję promocyjną programu "Rodzina 500++". Film: Elżbieta Rupniewska

Wiadomości lokalne

2019-11-12, godz. 21:12 W Klubie „Supełek” haftują od 40 lat! Świętowali okrągły jubileusz Od 40 lat Klub Rękodzieła Artystycznego działa przy Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. » więcej 2019-11-12, godz. 17:05 Naukowcy z UKW nagrodzeni! Egzoszkielet pomoże chorym, a rozdrabnianie przyspieszy recykling! To pierwszy tak duży sukces naukowców z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Na tegorocznych targach iEna 2019 w Norymberdze - które są jedną z naj ... » więcej 2019-11-12, godz. 15:05 Ramy okienne i panele podłogowe do pieca. 36 mandatów we Włocławku Stare meble, odpady po remontach i plastikowe butelki - to wrzucają do pieców włocławianie. W tym roku strażnicy miejscy nałożyli już 36 mandatów za spalanie ... » więcej 2019-11-12, godz. 14:15 Długi weekend na drogach: trzy osoby zginęły, zatrzymanych 54 pijanych kierowców Trzy osoby straciły życie na drogach w naszym regionie w miniony długi weekend. Niestety znowu było wielu takich, którzy wsiedli za kierownicę po wypiciu alko ... » więcej 2019-11-12, godz. 13:33 Ewa zginęła na przejściu, 23-latka przeprasza rodziców w sądzie. Jaka będzie kara? 23-letnia sprawczyni śmiertelnego wypadku na bydgoskich Kapuściskach stanęła we wtorek przed sądem. Niespełna rok temu potrąciła na pasach przy ul. Szpitalnej ... » więcej 2019-11-12, godz. 11:39 Rozpoczęła się nowa kadencja Parlamentu. Kto nas reprezentuje w Warszawie? 25 posłów i 5 senatorów będzie reprezentować nasze województwo podczas rozpoczynającej się nowej kadencji Parlamentu. » więcej 2019-11-12, godz. 11:20 Poseł Lenz: Spodziewam się w Sejmie debat pełnych emocji. Będzie się dużo działo - Spokojnie już było — odpowiedział poseł Tomasz Lenz na pytanie, jaka będzie rozpoczynająca się we wtorek IX kadencja Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Tomasz ... » więcej 2019-11-12, godz. 10:45 Katedra i kuria odcięte od świata. Podpisy pod petycją zbierane w parafiach i w Internecie - Jako mieszkańcy Diecezji Bydgoskiej zwracamy się do Pana Prezydenta i do Rady Miasta Bydgoszczy z prośbą o cofnięcie decyzji o zamknięciu ruchu samochodoweg ... » więcej 2019-11-12, godz. 08:03 Świąteczne dekoracje rozświetlą Bydgoszcz. Trwają przygotowania do montażu trwają przygotowania do wykonania świątecznej iluminacji miasta. Każdy będzie mógł sobie zrobić zdjęcia z rozświetlonymi anielskimi skrzydłami. Na Starym Rynk ... » więcej 2019-11-12, godz. 07:11 Stadion Polonii będzie ładniejszy. Trwa przebudowa obiektu w Bydgoszczy Trwa modernizacja stadionu Polonii, dzięki której obiekt będzie lepiej odpowiadać potrzebom żużlowców i kibiców. Cały czas trwają prace budowlane przy budowie ... » więcej
1234567