Wtorek, 28 stycznia 2020 r.   Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-06-26, 17:51 Monika Kaczyńska/Redakcja

Bohaterski woźny ze szkoły w Brześciu dostał medal marszałka. „Uratował dzieci"

- Zrobiłem, co powinienem zrobić. Najważniejsze, że nikt nie zginął - mówił Krzysztof Gorzycki/fot. Monika Kaczyńska
- Zrobiłem, co powinienem zrobić. Najważniejsze, że nikt nie zginął - mówił Krzysztof Gorzycki/fot. Monika Kaczyńska
Krzysztof Gorzycki, bohaterski woźny ze Szkoły Podstawowej w Brześciu Kujawskim, został nagrodzony przez marszałka medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.
Krzysztof Gorzycki obezwładnił napastnika, który w maju wtargnął do szkoły i ranił dwie osoby - sprzątaczkę i 11-letnią uczennicę. Za swoją bohaterską postawę odebrał w Toruniu najwyższe wyróżnienie, jakie może przyznać marszałek województwa.

- Swoją postawą pan Krzysztof udowodnił, że bohaterstwo nie tylko jest możliwe, ale jest konieczne w sytuacji, gdy zagrożone jest życie - mówił Piotr Całbecki. - Nie zawahał się również narazić swojego życia i bezpieczeństwa, aby pomagać innym. Pan Krzysztof jest wzorem do naśladowania - dodał.

- Zrobiłem, co powinienem zrobić. Najważniejsze, że nikt nie zginął - mówił Krzysztof Gorzycki. Jak dodał, nie posłuchał nakazu dyrektorki. - Słyszeliśmy, że ktoś strzela, więc zakazała mi tam iść, ale nie potrafiłem inaczej, to był odruch - opowiadał.

- Zakazałam, bo bałam się, że będą kolejne ofiary. Dziś mogę tylko podziękować, że pan Krzysztof mnie nie posłuchał. Dzięki niemu wszystkich nas uratował - mówiła dyrektor szkoły Danuta Kuczyńska. - Powoli wracamy w szkole do rzeczywistości. Cieszę się, że mam pana Krzysia w swojej załodze - dodała.
Relacja Moniki Kaczyńskiej

Wiadomości lokalne

2020-01-28, godz. 13:17 Wskoczył do lodowatej wody i uratował kobietę. Honory dla policjanta Sierżant Juliusz Lewandowski z Torunia uratował kobietę, która wskoczyła do Wisły. Młody policjant został we wtorek uhonorowany przez wojewodę. » więcej 2020-01-28, godz. 12:16 Wiadomo, jak nazywa się dwulatek z okna życia. Co dalej z dzieckiem? Dwuletni chłopiec, zostawiony przy oknie życia w Bydgoszczy, ma szansę na adopcję. Policji udało się ustalić jego tożsamość. » więcej 2020-01-28, godz. 11:21 Podejrzenie koronawirusa w regionie. Był w Chinach i zgłosił się do szpitala Na obserwacji w jednym z kujawsko-pomorskich szpitali pozostaje mężczyzna, który wracał z Australii, po drodze zatrzymując się w Chinach. Mieszkaniec naszego ... » więcej 2020-01-28, godz. 10:43 Policja kontroluje jakość spalin i stan pojazdu. Akcja „Smog" na drogach Rozpoczęła się pierwsza w tym roku akcja „Smog', podczas której policjanci prowadzą kontrole emisji spalin. Wyposażone w specjalistyczny sprzęt patrole spotka ... » więcej 2020-01-28, godz. 09:41 Nie żyje Czesław Kwiatkowski, gospodarz Chaty Mennonickiej w Chrystkowie Pogrzeb Czesława Kwiatkowskiego odbędzie się w czwartek (30 stycznia) w Grucznie. » więcej 2020-01-28, godz. 08:29 Centrum Wiedzy i Rozrywki we Włocławku coraz bliżej. Wzorem Toruń Władze miasta planują przeznaczyć na ten lokalizację Centrum Wiedzy i Rozrywki niedawno zakupione nieruchomości w Śródmieściu: budynek po Banku Gdańskim przy ... » więcej 2020-01-28, godz. 06:45 Kilkumiesięczny pies na łańcuchu, bez budy i dostępu do pożywienia Współpraca OTOZ Animals z Komisariatem Policji w Koronowie prawdopodobnie uratowała życie psa. Zwierzę mieszkało pod gołym niebem... » więcej 2020-01-27, godz. 21:06 Dwulatek pozostawiony w bydgoskim oknie życia u sióstr klarysek! Alarm w oknie uruchomił się w niedzielę (27.01.) około godz. 19.00, po tym jak w kołysce ktoś ułożył niemal dwuletniego chłopczyka. Jak powiedziały mediom sio ... » więcej 2020-01-27, godz. 20:00 Jedni o tej pracy marzyli, inni za mundurem tęsknili, albo poszli rodzinnymi śladami [zdjęcia] 35 nowych funkcjonariuszy rozpocznie wkrótce służbę w szeregach kujawsko-pomorskiej policji. W poniedziałek (21.01.) w komendzie wojewódzkiej w Bydgoszczy pol ... » więcej 2020-01-27, godz. 18:50 Koronowirus z Chin jeszcze nie ujawnił się w Polsce. Służby sanitarne są czujne W Chinach trwa epidemia koronawirusa. Jak twierdzą polskie służby sanitarne, nasz kraj na razie jest bezpieczny. Odradza się wyjazdy do Chin, a osoby będące n ... » więcej
1234567