Wtorek, 21 stycznia 2020 r.   Imieniny: Agnieszki, Jarosława / Dzień Babci
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-06-25, 13:50 Adriana Andrzejewska/Redakcja

Sąd: strzelanina to była bójka dwóch grup. Pokrzywdzeni też zostaną oskarżeni

Do strzelaniny doszło przy ul. Mickiewicza w Toruniu w południe w jeden z lipcowych dni/fot. Archiwum
Do strzelaniny doszło przy ul. Mickiewicza w Toruniu w południe w jeden z lipcowych dni/fot. Archiwum
13, 6 i 4 lata pozbawienia wolności - to wyrok dla trzech mężczyzn w sprawie głośnej w Toruniu strzelaniny przy ulicy Mickiewicza. Doszło do niej w biały dzień w lipcu 2017 roku.
Jak ustalił sąd - jeden z oskarżonych strzelał do grupy mężczyzn z broni palnej, drugi z wiatrówki, trzeci użył rakietnicy. Wszyscy byli oskarżeni o usiłowanie zabójstwa i narażenie na niebezpieczeństwo osób postronnych. Sąd zmienił kwalifikację czynu. Uznał zdarzenie za bójkę, która rozpoczęła się przed jedną z siłowni. – W takim ustaleniu pomogła m.in. przechwycona przez sąd wiadomość, którą wysłał jeden z oskarżonych - wyjaśnia sędzia Hanna Konrad. - Wynika z niej, że zdarzenie było starciem konkurencji, którą - jak pisał oskarżony - chcą wykończyć w sądzie, a nie na ulicy.

Tomasz S. usłyszał najsurowszy wyrok, bo sąd stwierdził, że strzelając próbował zabić. Dodatkowo sąd uznał, że pokrzywdzeni w tej sprawie również powinni zostać oskarżeni.
– Po dzisiejszej rozprawie sąd skieruje do Prokuratury Okręgowej w Toruniu zawiadomienie o przestępstwie, bo w ocenie sądu nie była to napaść jednych na drugich, obojętnie których na których, tylko była to bójka dwóch grup. Te grupy zdecydowały się zetrzeć się w środku miasta o godz. 12.09, kiedy obok jest przedszkole i ZUS, do którego chodzą ludzie - relacjonowała sędzia.

Wyrok jest nieprawomocny.
Mówi sędzia Hanna Konrad
Mówi sędzia Hanna Konrad
Toruń

Wiadomości lokalne

2020-01-21, godz. 12:06 Była doradcą premiera, będzie wiceministrem. Awans Anny Gembickiej Posłanka z naszego regionu Anna Gembicka została wiceministrem. We wtorek została powołana na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki ... » więcej 2020-01-21, godz. 11:19 Senator Kobiak: Nie 20, a 22 stycznia to dzień przyłączenia Bydgoszczy do Polski - Powinniśmy świętować 22 stycznia, bo formalnie tego dnia Bydgoszcz stała się częścią Polski - uważa Andrzej Kobiak. Senator PO był gościem „Rozmowy dnia' w ... » więcej 2020-01-21, godz. 08:13 Bydgoszczanie Stulecia wybrani! Finał plebiscytu [lista wyróżnionych, zdjęcia, wideo] Gala Bydgoszczan Stulecia odbyła się w poniedziałek w Filharmonii Pomorskiej. Zorganizowana została w ramach obchodów 100-lecia powrotu Bydgoszczy w granice P ... » więcej 2020-01-21, godz. 07:00 Okrągły stół - operacyjny - dla ratowania grudziądzkiego szpitala przed bankructwem Kilka godzin trwały w Grudziądzu obrady „okrągłego stołu' ponad podziałami. Spotkanie dotyczyło bardzo trudnej sytuacji finansowej szpitala specjalistycznego. » więcej 2020-01-20, godz. 22:00 Wolność niejedno ma imię - i nazwisko! Wspominamy ojców bydgoskiej polskości Wiązanki kwiatów i znicze na grobach Bohaterów Bydgoskiej Niepodległości: Bernarda Śliwińskiego, Jana Biziela, Jana Maciaszka, w setną rocznicę powrotu miasta ... » więcej 2020-01-20, godz. 20:30 Jubileuszów jest wiele, a życzenie jedno: - Tworzyć Wąbrzeźno naszych marzeń! Radni Wąbrzeźna uczcili przypadającą 20 stycznia setną rocznicę powrotu ich miasta do Macierzy. Podczas uroczystej sesji przyjęli stanowisko, z którego dowiad ... » więcej 2020-01-20, godz. 18:30 Służba zdrowia potrzebuje menedżerów z duszą. Centrum Onkologii takiego ma Prof. Janusz Kowalewski, dyrektor bydgoskiego Centrum Onkologii, odebrał tytuł Menedżera Roku 2019 w Ochronie Zdrowia. Uroczysta gala odbyła się 16 stycznia b ... » więcej 2020-01-20, godz. 17:30 Bydgoszcz świętuje: - Nie zmarnowaliśmy tych stu lat wolności! [wideo, galeria] Bydgoszcz obchodzi 100-lecie powrotu do Macierzy. Oficjalne - historyczne - uroczystości z ceremoniałem wojskowym odbyły się w poniedziałek - 20 stycznia - na ... » więcej 2020-01-20, godz. 16:16 Olbrzymi martwy wąż porzucony na bydgoskiej ulicy. Skąd się tam wziął? Właściciel jednej sztuki czy całej hodowli? Jaki to wąż, i czy jadowity, czy niejadowity? Zdechł sam, czy ktoś go skrzywdził? Pytań jest wiele, a temat niecod ... » więcej 2020-01-20, godz. 14:58 Za wysokie progi na seniorów nogi. Kiedy z ulic Bydgoszczy znikną stare tramwaje? Wiele starszych, ruchowo gorzej sprawnych osób, narzeka na kłopoty z wejściem do tramwaju lub wyjściem z niego. Jest takich pasażerów coraz więcej. A tramwajó ... » więcej
1234567