Wtorek, 02 czerwca 2020 r.   Imieniny: Marianny, Marcelina, Piotra
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Apartamentowiec
2019-06-23, 12:35 Redakcja

Wyścigi na Brdzie, koncerty i inne atrakcje. Finał Steru na Bydgoszcz [galeria zdjęć, wideo]

Wyścig Smoczych Łodzi/fot. Sławomir Jezierski
Wyścig Smoczych Łodzi/fot. Sławomir Jezierski
Dwa wyścigi: Smoczych Łodzi i Wielki Wyścig Butelkowy, spotkania z podróżnikami, warsztaty i zabawy dla dzieci, a wieczorem - koncerty m.in. Darii Zawiałow i Kasi Nosowskiej - to wszystko odbywało się w niedzielę (23 czerwca) - w ostatnim dniu Steru na Bydgoszcz.
Ster na Bydgoszcz trwał nad Brdą do minionej niedzieli. Ostatniego dnia również nie zabrakło atrakcji. Zaplanowano koncerty - wieczorem zagrali m.in.: Łąki Łan, Daria Zawiałow i Kasia Nosowska. Były też spotkania z podróżnikami - Dagmara i Leszek Jureccy opowiadali o zakończonej niedawno wyprawie kajakowej Raja Ampat Kayaking Project. Wspólnie z 4-letnią córką, przez ponad miesiąc, eksplorowali kajakami modułowymi indonezyjski archipelag, składający się z ponad 1500 różnych wysp. Z kolei Krzysztof Story zasłynął rowerową podróżą dookoła Polski według klucza Cicha 3 m. 1 czyli odwiedził w kilkuset miejscowościach ludzi pod tym adresem, a Kamila Kielar samotnie przeszła Pacific Crest Trail, przejechała rowerem sporą część Kanady i Alaski zimą, ganiała niedźwiedzie na Kamczatce i mieszkała z Saamami w Finlandii.

Na Sterze na Bydgoszcz były też wielkie emocje podczas Wyścigu Smoczych Łodzi i Wielkiego Wyścigu Butelkowego.

Podczas wielkiej wodniackiej imprezy w sobotę i niedzielę na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy nie brakowało również Polskiego Radia PiK. W godz od 10.00 do 17.00 z wakacyjnego studia słyszeliście nasze relacje - były to spotkania z podróżnikami i artystami, którzy występowali podczas koncertów.

Wśród gości byli m.in. Daria Zawiałow, Sokół, Łąki Łan, Ania Rusowicz czy Katarzyna Nosowska! Zapraszali Magda Jasińska, Tomasz Kaźmierski i Sławomir Nowak.

A wśród atrakcji Steru na Bydgoszcz m.in. tropikalna wyspa, parada jednostek pływających czy wyścigi smoczych łodzi.

Atrakcje Steru na Bydgoszcz
Ster na Bydgoszcz - Daria Zawiałow
Ster na Bydgoszcz - Ewa Kruszewska i Dariusz Kamiński
Ster na Bydgoszcz - Michał Woroch 1
Ster na Bydgoszcz - Michał Woroch 2
Ster na Bydgoszcz - Tomasz Kołodziej SUP
Ster na Bydgoszcz - Ania Rusowicz i Bartek Gasiul
Ster na Bydgoszcz - Paulina Przybysz
Ster na Bydgoszcz - Robert Maciąg
Ster na Bydgoszcz - Joanna Pajkowska
Ster na Bydgoszcz - Dorota Chojnowska
Ster na Bydgoszcz - Dariusz Fedor

Wiadomości lokalne

2020-06-02, godz. 19:55 Radny z Pleszewa Eryk K. aresztowany. Miał wyłudzić dotację dla firmy z Grudziądza Radny z Pleszewa Eryk K. został zatrzymany przez bydgoską policję i tymczasowo aresztowany - potwierdziła rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy ... » więcej 2020-06-02, godz. 18:33 Płyną kajakiem i pomagają. Warto także wspomóc ich wyczyn! Dwóch kajakarzy z Podkarpacia płynie Wisłą i innymi pomorskimi ciekami głównie po to, by pomóc hospicjum dziecięcemu. Wyruszyli we wtorek rano z Torunia. » więcej 2020-06-02, godz. 18:19 Kujawsko-Pomorskie: 1 nowy przypadek koronawirusa Jedno nowe zakażenie koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. Potwierdzono je u osoby mieszkającej w Bydgoszczy - poinformował Urząd Wojewódzki. » więcej 2020-06-02, godz. 18:05 Zmarł mjr Marian Słowiński, żołnierz gen. Maczka. Pochodził z Inowrocławia „W wieku 101 lat zmarł mjr Marian Słowiński, obrońca Ojczyzny w 1939 r., waleczny pancerniak gen. Stanisława Maczka, wyzwoliciel Francji, Belgii i Holandii. B ... » więcej 2020-06-02, godz. 17:55 Poseł Tomasz Lenz mówi: sprawdzam. Chodzi o wyborcze obietnice Andrzeja Dudy Poseł Tomasz Lenz rozlicza obietnice prezydenta Andrzeja Dudy. Jak wskazuje toruński polityk Platformy Obywatelskiej, najważniejsze niezrealizowane z ostatnie ... » więcej 2020-06-02, godz. 17:07 Żłobek „Słoneczko” w Bydgoszczy zamknięty. Jedna z opiekunek z koronawirusem Koronawirus pojawił się w bydgoskim żłobku „Słoneczko”. Placówka przy pl. Poznańskim od dziś jest zamknięta, a na kwarantannie przebywa prawie 178 osób. Wirus ... » więcej 2020-06-02, godz. 16:35 Rozbudowa mostu Piłsudskiego z rządowym wsparciem Prawie 46 mln zł rządowego wsparcia otrzymają władze Torunia na rozbudowę mostu Józefa Piłsudskiego - przekazali na konferencji prasowej politycy Prawa i Spra ... » więcej 2020-06-02, godz. 15:50 Rozpoczął się proces ws. tragicznego pożaru w Inowrocławiu. Czad zabił 4 osoby Przed Sądem Okręgowym w Bydgoszczy rozpoczął się proces przeciwko Eugeniuszowi S., oskarżonemu o nieumyślne spowodowanie pożaru w Inowrocławiu, którego skutki ... » więcej 2020-06-02, godz. 14:18 Tylko 17 osób chorych na Covid-19 przebywa obecnie w szpitalach w regionie Chorzy na Covid-19 przebywają obecnie w bydgoskim Centrum Pulmunologii, w jednoimiennym szpitalu w Grudziądzu, jedna osoba leczy się jeszcze w lecznicy w Toru ... » więcej 2020-06-02, godz. 13:31 Kierowca tira zderzył się z pociągiem. Nie zauważył go? Słono zapłacił [zdjęcia] Tir zderzył się z lokomotywą na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Bielawy (gmina Barcin). Na szczęście nikomu nic się nie stało. » więcej
1234567