Wtorek, 16 lipca 2019 r.   Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-06-23, 12:35 Redakcja

Wyścigi na Brdzie, koncerty i inne atrakcje. Finał Steru na Bydgoszcz [galeria zdjęć, wideo]

Wyścig Smoczych Łodzi/fot. Sławomir Jezierski
Wyścig Smoczych Łodzi/fot. Sławomir Jezierski
Dwa wyścigi: Smoczych Łodzi i Wielki Wyścig Butelkowy, spotkania z podróżnikami, warsztaty i zabawy dla dzieci, a wieczorem - koncerty m.in. Darii Zawiałow i Kasi Nosowskiej - to wszystko odbywało się w niedzielę (23 czerwca) - w ostatnim dniu Steru na Bydgoszcz.
Ster na Bydgoszcz trwał nad Brdą do minionej niedzieli. Ostatniego dnia również nie zabrakło atrakcji. Zaplanowano koncerty - wieczorem zagrali m.in.: Łąki Łan, Daria Zawiałow i Kasia Nosowska. Były też spotkania z podróżnikami - Dagmara i Leszek Jureccy opowiadali o zakończonej niedawno wyprawie kajakowej Raja Ampat Kayaking Project. Wspólnie z 4-letnią córką, przez ponad miesiąc, eksplorowali kajakami modułowymi indonezyjski archipelag, składający się z ponad 1500 różnych wysp. Z kolei Krzysztof Story zasłynął rowerową podróżą dookoła Polski według klucza Cicha 3 m. 1 czyli odwiedził w kilkuset miejscowościach ludzi pod tym adresem, a Kamila Kielar samotnie przeszła Pacific Crest Trail, przejechała rowerem sporą część Kanady i Alaski zimą, ganiała niedźwiedzie na Kamczatce i mieszkała z Saamami w Finlandii.

Na Sterze na Bydgoszcz były też wielkie emocje podczas Wyścigu Smoczych Łodzi i Wielkiego Wyścigu Butelkowego.

Podczas wielkiej wodniackiej imprezy w sobotę i niedzielę na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy nie brakowało również Polskiego Radia PiK. W godz od 10.00 do 17.00 z wakacyjnego studia słyszeliście nasze relacje - były to spotkania z podróżnikami i artystami, którzy występowali podczas koncertów.

Wśród gości byli m.in. Daria Zawiałow, Sokół, Łąki Łan, Ania Rusowicz czy Katarzyna Nosowska! Zapraszali Magda Jasińska, Tomasz Kaźmierski i Sławomir Nowak.

A wśród atrakcji Steru na Bydgoszcz m.in. tropikalna wyspa, parada jednostek pływających czy wyścigi smoczych łodzi.

Atrakcje Steru na Bydgoszcz
Ster na Bydgoszcz - Daria Zawiałow
Ster na Bydgoszcz - Ewa Kruszewska i Dariusz Kamiński
Ster na Bydgoszcz - Michał Woroch 1
Ster na Bydgoszcz - Michał Woroch 2
Ster na Bydgoszcz - Tomasz Kołodziej SUP
Ster na Bydgoszcz - Ania Rusowicz i Bartek Gasiul
Ster na Bydgoszcz - Paulina Przybysz
Ster na Bydgoszcz - Robert Maciąg
Ster na Bydgoszcz - Joanna Pajkowska
Ster na Bydgoszcz - Dorota Chojnowska
Ster na Bydgoszcz - Dariusz Fedor

Wiadomości lokalne

2019-07-15, godz. 21:17 Polak - Brazylijczyk dwa bratanki! Do tańca i do śpiewanki! [zdjęcia] W centrum miasta wystąpiły w poniedziałkowy wieczór polonijne zespoły z Brazylii. Goście z Ameryki Południowej przyjechali nad Brdę na zaproszenie Zespołu Pie ... » więcej 2019-07-15, godz. 21:00 Młodzi z regionu jadą na szkołę pod żaglami, czyli pod gwiazdami! W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, pożegnano 20-osobową grupę uczniów, którzy w nagrodę za udział w zajęciach w astrobazach, wyjechali na obóz żeglarski w C ... » więcej 2019-07-15, godz. 20:37 Wznowienie procesu o odszkodowanie dla krzywdzonego w zakonie ministranta... 28-letni dziś mężczyzna, kilkanaście lat temu był gwałcony przez jednego z zakonników. Batalia o wynagrodzenie za krzywdy z dzieciństwa, toczy się w bydgoskim ... » więcej 2019-07-15, godz. 18:34 Groził śmiercią dyrektorowi i wychowawcy z zakładu karnego. „Posiedzi” osiem miesięcy Taki wyrok zapadł w poniedziałek (15.07.), w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy, w procesie Edwarda K. Mężczyzna swoimi wypowiedziami wzbudził pewność, że to, co z ... » więcej 2019-07-15, godz. 17:22 Chełmno: tablica pamięci policjanta, który zginął na służbie Aspirant Marek Mieczkowski, w zeszłym roku zginął w wypadku motocyklowym. Zginął w czasie pracy. Koledzy odsłonili tablicę ku jego czci i pamięci. » więcej 2019-07-15, godz. 16:52 Moc polskiego folkloru i brazylijska charyzma. Przed filharmonią będzie gorąco! Dwie polonijne grupy młodzieżowe z Brazylii - Zespół Pieśni i Tańca „Wisła' z Kurytyby i Polska Grupa Ludowa „Karolinka' Sao Mateus do Sul, przyjechały do reg ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:19 Zgnilec amerykański już na granicy. Pszczoły w niebezpieczeństwie! Na styku województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, w powiecie wągrowieckim, wystąpiło ognisko groźnej choroby pszczół - zgnilca amerykańskiego. Na to ... » więcej 2019-07-15, godz. 13:45 Dziecko zatrzasnęło się w samochodzie. Skończyło się na strachu To przestroga dla wszystkich rodziców. Czasami wystarczy chwila, gdy opiekun odwróci uwagę od swojej pociechy, by ta znalazła się opałach. » więcej 2019-07-15, godz. 12:55 Pieniądze na remont „RT4 Kopernik”! Radioteleskop UMK będzie jak nowy „RT4 Kopernik” - największy radioteleskop Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w podtoruńskich Piwnicach przejdzie gruntowny remont. ... » więcej 2019-07-15, godz. 11:35 Człowiek z pociągiem nie ma szans. Zginęła pasażerka volkswagena Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną niedzielnego wypadku w Dragaczu koło Świecia nad Wisłą. Na tamtejszym przejeździe kolejowym samochód osob ... » więcej
1234567