Sobota, 30 maja 2020 r.   Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Apartamentowiec
2019-06-21, 09:08 Monika Siwak-Waloszewska

Koncerty gwiazd na Sterze na Bydgoszcz! Każdy znajdzie coś dla siebie [program, mapka, wideo i zdjęcia]

Pierwsze występy odbyły się już w piątek. Fot. Tomasz Kaźmierski
Pierwsze występy odbyły się już w piątek. Fot. Tomasz Kaźmierski
Będzie, jak co roku, uwielbiana przez publiczność parada jednostek pływających. Fot. Archiwum
Będzie, jak co roku, uwielbiana przez publiczność parada jednostek pływających. Fot. Archiwum
Miłośnicy wody i przygód obierają Ster na Bydgoszcz. W mieście, przez którego centrum przepływa Brda, dziś rozpoczyna się wielka impreza wodniacka.
Na Wyspie Młyńskiej do niedzieli potrwają spotkania z żeglarzami, pokazy filmów, zabawy i wyścigi na wodzie.

Dziś o 13.00 w Przystani wyświetlony będzie film "Sól Ziemi" o brazylijskim fotografie Sebastiao Salgado, który podróżował po świecie przez 40 lat pokazując cykle poświęcone kondycji ludzkości. Jego najnowszy projekt pokazuje piękno Ziemi, miejsca nietknięte przez zachodnią cywilizację, gdzie bez przeszkód rozwija się fauna i flora.

O 15.00 w Przystani rozpocznie się spotkanie z Michałem Worochem na temat podróży dwóch przyjaciół, którzy na wózkach inwalidzkich w rok przejechali od Ziemi Ognistej przez dwie Ameryki na Alaskę.

O 15.30 na Wyspie rozpoczną się warsztaty żeglarskie dla dzieci. Natomiast wieczorem koncert - o 18.00 wystąpi Sonbird, o 20.00 Sokół a o 21.30 Organek .

Jutro i w niedzielę nasi reporterzy będą prowadzić program właśnie ze Steru na Bydgoszcz na Wyspie Młyńskiej. Podczas festiwalu odbędzie się też parada łodzi, na rzece w centrum miasta w niedzielę będzie można też podziwiać Wyścig Załóg na łodziach zrobionych z plastikowych butelek.

W sobotę na scenie pojawią się Ania Rusowicz czy Paulina Przybysz, natomiast w niedzielę Łąki Łan, Daria Zawiałow i Nosowska .

Pełny program imprezy w załączniku.
Ster na Bydgoszcz zaczął się w piątek (jw)

Wiadomości lokalne

2020-05-30, godz. 17:58 Kujawsko-Pomorskie: 13 kolejnych osób wygrało z koronawirusem Służby wojewody poinformowały w sobotę po południu o kolejnych 13 ozdrowieńcach. W ciągu minionej doby w woj. kujawsko-pomorskim nie zanotowano żadnego nowego ... » więcej 2020-05-30, godz. 15:30 Jak powstał Myślęcinek? Kolejny wirtualny spacer po Bydgoszczy [wideo] Historię Myślęcinka, czyli największego parku miejskiego w Polsce można było poznać uczestnicząc w kolejnym wirtualnym spacerze po Bydgoszczy. » więcej 2020-05-30, godz. 13:55 Prezydent Torunia: Osobny ZIT to egoizm ze strony Bydgoszczy - To smutny pomysł, żeby nie tworzyć wspólnego ZIT-u - powiedział prezydent Torunia odnosząc się do propozycji prezydenta Bydgoszczy. Rafał Bruski chce tworzy ... » więcej 2020-05-30, godz. 12:01 Burmistrz rapuje. Dziękuje medykom i zaprasza kuracjuszy do Ciechocinka [wideo] Burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz wziął udział w ogólnopolskiej akcji #hot16challenge2. Przy okazji wsparcia dla medyków promuje opustoszały z powodu e ... » więcej 2020-05-30, godz. 07:27 Budowa na Kujawskiej: duże zmiany. Kierowcy, piesi uważajcie! [grafiki, wideo] Kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy. Od soboty (30 maja) wykonawca przystąpił do prac na odcinkach, po których dotąd po ... » więcej 2020-05-30, godz. 07:20 Kandydaci grają i śpiewają...na nagraniach! Pierwsza taka rekrutacja w historii uczelni Akademia Muzyczna w Bydgoszczy wkracza w gorący czas rekrutacji i egzaminów. A gorąco będzie i na internetowych łączach, i w koncertowych salach, niestety, z ... » więcej 2020-05-29, godz. 20:00 Budżet obywatelskie Torunia: są pieniądze i jest apel o pomysły na miarę pandemii Toruń szuka oszczędności, ale nie rezygnuje z budżetu obywatelskiego. W przyszłym roku do podziału będzie prawie 7 mln 600 tys zł. Wnioski pojawią się na miej ... » więcej 2020-05-29, godz. 19:00 Rodzice zastępczy pilnie poszukiwani. To ciężka i ważna praca, a także misja! Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu szuka rodzin zastępczych. Jak przyznają pracownicy socjalni - potrzeby w tym zakresie z roku na rok rosną. » więcej 2020-05-29, godz. 17:54 Idziemy w pole razem z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Rolniczym w Minikowie! Mimo trwającej jeszcze epidemii koronawirusa, wiosną wiele się dzieje na polach doświadczalnych Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, ... » więcej 2020-05-29, godz. 17:08 Toruńska hematologia wznawia działalność po dwóch miesiącach przerwy Oddział hematologii Szpitala Miejskiego w Toruniu otwiera się dla pacjentów. Pierwsi chorzy zostaną przyjęci w trybie stacjonarnym w poniedziałek, 1 czerwca. » więcej
1234567