Niedziela, 31 maja 2020 r.   Imieniny: Anieli, Petronel
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Apartamentowiec
2019-06-12, 16:53 Michał Zaręba

Prokuratura analizuje drugi konkurs na prezesa Toruńskiej Infrastruktury Sportowej

Wątpliwości w sprawie wybory prezesa TIS ma prokuratura./fot. bip.tis.toun.pl
Wątpliwości w sprawie wybory prezesa TIS ma prokuratura./fot. bip.tis.toun.pl
Śledztwo dotyczy przekroczenia uprawnień przez członków rady nadzorczej miejskiej spółki oraz zespołu doradczego, który rekomendował na to stanowisko Przemysława Lipkę.
Prokuratura wzięła pod uwagę materiały zebrane przy okazji innego, umorzonego niedawno śledztwa, w sprawie wpływania prezydenta Michała Zaleskiego na wybór Przemysława Lipki na to stanowisko. O szczegółach mówi Judyta Głowacka, szefowa Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum:

- To śledztwo zostało wszczęte na bazie materiałów, które były przedmiotem śledztwa z zawiadomienia Sławomira M., a dotyczącego przekroczenia uprawnień przez prezydenta miasta Torunia. Chodziło o wpływanie na decyzje rady nadzorczej w konkursie, w ramach którego został wybrany prezesem Toruńskiej Infrastruktury Sportowej Przemysław L.

Dodaje, że w ocenie prokuratury, zachodziła konieczność pogłębienia okoliczności dotyczących prawidłowości przeprowadzenia procedury konkursowej.

Przypomnijmy, że w drugim konkursie miasto obniżyło kryteria dla kandydatów. Prokuratura wyjaśni, czy nie zostało to „zrobione” pod Przemysława Lipkę...

- Kwestia zaniechania zastosowania tych kryteriów, czy też rezygnacja z rozmowy z kontrkandydatką Przemysława L., która ostatecznie nie została przeprowadzona, to dało powód do takiego działania prokuratury, a ponieważ sprawa ta jest przedmiotem szerokiego zainteresowania społecznego, chcieliśmy wyjaśnić te wszystkie wątki - tłumaczy szefowa Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum.

Więcej w materiale Michała Zaręby.
Kolejny etap kontrowersji wokół wyboru szefa Toruńskiej Infrastruktury Sportowej. Materiał Michała Zaręby (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-05-31, godz. 17:29 „Dość kłótni i sporów”! Apel podczas obchodów Święta Ludowego w Bydgoszczy Dziś Zielone Świątki, święto ludowców. Z tej okazji przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego z regionu złożyli w Bydgoszczy kwiaty pod pomnikiem Wincent ... » więcej 2020-05-31, godz. 14:46 Petycja w sprawie umożliwienia porodów rodzinnych w szpitalu w Toruniu W takiej chwili kobieta nie może być sama. Potrzebuje wsparcia najbliższej osoby i trzeba jej to umożliwić - piszą autorki internetowej petycji do dyrekcji Wo ... » więcej 2020-05-31, godz. 12:43 Słodkie wakacje w Żninie? Cukrownia jest teraz hotelem 110 lat produkowała cukier i dawała zatrudnienie wielu pokoleniom Pałuczan. Od jutra, po trzech latach przebudowy, wypoczywać w niej będą, takie przynajmniej ... » więcej 2020-05-31, godz. 06:00 Rząd znosi kolejne obostrzenia, biskupi znoszą dyspensję Biskupi z regionu znoszą dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnym mszach świętych. » więcej 2020-05-30, godz. 17:58 Kujawsko-Pomorskie: 13 kolejnych osób wygrało z koronawirusem Służby wojewody poinformowały w sobotę po południu o kolejnych 13 ozdrowieńcach. W ciągu minionej doby w woj. kujawsko-pomorskim nie zanotowano żadnego nowego ... » więcej 2020-05-30, godz. 15:30 Jak powstał Myślęcinek? Kolejny wirtualny spacer po Bydgoszczy [wideo] Historię Myślęcinka, czyli największego parku miejskiego w Polsce można było poznać uczestnicząc w kolejnym wirtualnym spacerze po Bydgoszczy. » więcej 2020-05-30, godz. 13:55 Prezydent Torunia: Osobny ZIT to egoizm ze strony Bydgoszczy - To smutny pomysł, żeby nie tworzyć wspólnego ZIT-u - powiedział prezydent Torunia odnosząc się do propozycji prezydenta Bydgoszczy. Rafał Bruski chce tworzy ... » więcej 2020-05-30, godz. 12:01 Burmistrz rapuje. Dziękuje medykom i zaprasza kuracjuszy do Ciechocinka [wideo] Burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz wziął udział w ogólnopolskiej akcji #hot16challenge2. Przy okazji wsparcia dla medyków promuje opustoszały z powodu e ... » więcej 2020-05-30, godz. 07:27 Budowa na Kujawskiej: duże zmiany. Kierowcy, piesi uważajcie! [grafiki, wideo] Kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy. Od soboty (30 maja) wykonawca przystąpił do prac na odcinkach, po których dotąd po ... » więcej 2020-05-30, godz. 07:20 Kandydaci grają i śpiewają...na nagraniach! Pierwsza taka rekrutacja w historii uczelni Akademia Muzyczna w Bydgoszczy wkracza w gorący czas rekrutacji i egzaminów. A gorąco będzie i na internetowych łączach, i w koncertowych salach, niestety, z ... » więcej
1234567