Poniedziałek, 25 maja 2020 r.   Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Apartamentowiec
2019-06-12, 11:45 Elżbieta Rupniewska/Redakcja

Klub dla maluchów „Chmurkowo” w Bydgoszczy zamknięty przez ratusz

Jedną z najważniejszych nieprawidłowości była zbyt duża liczba dzieci przypadających na jednego opiekuna dziennego/fot. Pixabay
Jedną z najważniejszych nieprawidłowości była zbyt duża liczba dzieci przypadających na jednego opiekuna dziennego/fot. Pixabay
Klub „Chmurkowo" został zamknięty po kontroli ratusza. Właścicielka zapowiada, że będzie starać się o ponowne uruchomienie placówki.
Urząd Miasta zdecydował o wykreśleniu wszystkich kobiet zatrudnionych w „Chmurkowie" z rejestru dziennych opiekunów dzieci po tym, jak ratuszowa kontrola wykazała szereg nieprawidłowości.

- Jedną z najważniejszych nieprawidłowości była zbyt duża liczba dzieci przypadających na jednego opiekuna dziennego - mówi Marta Jaczyńska-Półgęsek z biura ds. zdrowia i polityki społecznej bydgoskiego ratusza. - Poprosiliśmy o udostępnienie nam dokumentacji, nie dostaliśmy jej. Miały zostać uzupełnione między innymi dokumenty, dotyczące umów zawartych z rodzicami czy umów z opiekunami, niestety nie dostaliśmy ich, mimo usilnych próśb. Mieliśmy część z tych dokumentów, ale nie były kompletne - dodaje.

Jak informuje ratusz, właścicielka „Chmurkowa" nie przedstawiła m.in. wymaganej, kompletnej dokumentacji o odpowiednim wykształceniu opiekunek, ich niekaralności, ubezpieczeniu OC czy przeszkoleniu w zakresie BHP i pierwszej pomocy.

Szefowa „Fundacji dla Ciebie", prowadzącej klubik dla maluchów, twierdzi, że posiada stosowne dokumenty i na tej podstawie zamierza starać się o ponowne otwarcie placówek w Fordonie i w centrum Bydgoszczy.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-05-25, godz. 18:50 Bydgoski sędzia Jakub K. bez immunitetu. Jest zgoda na zatrzymanie. Zarzut: gwałt Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego uchyliła w poniedziałek 25 maja immunitet sędziemu, który miał dopuścić się gwałtu i wyraziła zgodę na jego zatrzymanie or ... » więcej 2020-05-25, godz. 15:52 Włocławek: trwa wyprowadzanie zdegradowanego Śródmieścia z kryzysu Remonty kamienic, działania pomocowe skierowane do mieszkańców, wspieranie lokalnych przedsiębiorców, pierwszy park kieszonkowy i mural - to tylko niektóre pr ... » więcej 2020-05-25, godz. 13:55 Córka zmarłej pacjentki zawiadamia prokuraturę. Z COVID-19 walczy też ojciec Najpierw z powodu koronawirusa straciła matkę, teraz o życie walczy jej ojciec. Jest szóste zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwych nieprawidłowości ... » więcej 2020-05-25, godz. 12:55 Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Ważne dobre relacje z dzieckiem Około 30 procent wszystkich zaginięć w Kujawsko-Pomorskiem dotyczy najmłodszych. W poniedziałek przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Choć większ ... » więcej 2020-05-25, godz. 11:45 Powstanie park kulturowy grudziądzkiej cytadeli. Fortyfikacje symbolem miasta Władze miejskie planują powstanie Parku Kulturowego „Cytadela Twierdzy Grudziądz”. Przedsięwzięcie ma wpisywać się w działania ochrony zabytków - poinformował ... » więcej 2020-05-25, godz. 09:26 Dariusz Kurzawa: Zbieranie podpisów dla Rafała Trzaskowskiego nie oznacza jego poparcia Zbieranie przez Polskie Stronnictwo Ludowe podpisów dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich nie oznacza jego poparcia, ale staranie o r ... » więcej 2020-05-25, godz. 07:56 Uczniowie klas I-III wracają na zajęcia. Co zrobić, by dzieci się nie nudziły? Klasy bez pluszaków i dywanów, dystans oraz mierzenie temperatury i dezynfekcja rąk przy wejściu - tak wygląda powrót dzieci do szkolnych ławek. » więcej 2020-05-24, godz. 18:30 Ojciec i nastoletnia córka nie żyją. Tragiczny wypadek w Tonowie koło Żnina Dwie osoby zginęły w niedzielę popołudniu w wypadku w miejscowości Tonowo (powiat żniński). Na powiatowej drodze samochód osobowy uderzył w drzewo. » więcej 2020-05-24, godz. 18:12 Nowe zakażenie koronawirusem w regionie. Ile takich osób w powiatach? O jednym, nowym zakażeniu koronawirusem w Kujawsko-Pomorskiem informuje w niedzielę (24 maja) wieczorem Urząd Wojewódzki. » więcej 2020-05-24, godz. 16:06 Płyną wpław przez Wisłę, by zapobiec utonięciom. „Za dużo ludzi ginie w wodzie” Chcą zwrócić uwagę na przyczyny utonięć w Polsce. Pływacy Leszek Naziemiec i Łukasz Tkacz dotarli w niedzielę do Torunia. » więcej
1234567