Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r.   Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-06-11, 13:30 Damian Klich

Firma pomoże rodzinie, uczci też pamięć kolegi, a prokurator zmieni zarzuty...

W zderzeniu czołowym ucierpiało 20 pasażerów i kierowcy. Jeden z nich zmarł w szpitalu. Zdjęcie ilustracyjne./fot. Pixabay
W zderzeniu czołowym ucierpiało 20 pasażerów i kierowcy. Jeden z nich zmarł w szpitalu. Zdjęcie ilustracyjne./fot. Pixabay
Pracownicy MZK w Bydgoszczy, w środę (12 czerwca), wspomną zmarłego kolegę - kierowcę z 30-letnim stażem pracy... Mężczyzna uczestniczył w weekendowym, nocnym wypadku na ul. Bernardyńskiej. Odniósł ciężkie obrażenia. Zmarł dwa dni później w szpitalu.
Śmierć kierowcy wpłynie na treść prokuratorskich zarzutów.

- Zarzut wobec podejrzanego na pewno się zmieni - mówi Włodzimierz Marszałkowski Prokurator Rejonowy z Prokuratury Bydgoszcz - Południe. - Ciężkie obrażenia ciała, jakich doznał pokrzywdzony w trakcie wypadku, w konsekwencji doprowadziły do jego śmierć.

Prokurator rozważa także możliwość zakwalifikowania tego czynu, jako katastrofy w ruchu lądowym.

Prezes MZK w Bydgoszczy, Andrzej Wadyński obiecał pomoc rodzinie zmarłego.

- Jeżeli chodzi o pomoc finansową, jeżeli takowa będzie potrzebna, deklarujemy pełne wsparcie. Pracownik był także ubezpieczony.

W środę pracownicy MZK w Bydgoszczy uczczą pamięć swojego zmarłego kolegi, jednak szczegółów przedstawiciel przewoźnika nie podał. Odniósł się natomiast do prasowych doniesień na temat domniemanego zmęczenia drugiego z kierowców, zaprzeczając im, podobnie zresztą, jak prokuratura.

- Mogę tylko potwierdzić, że w przypadku rozpoczęcia służby przez tych kierowców, wszystkie procedury zostały dopełnione. Stawili się do pracy wypoczęci, test trzeźwości również wykazał wynik negatywny - mówi prezes Andrzej Wadyński.

Obecnie w MZK trwają kontrolę prokuratury i Państwowej Inspekcji Pracy. Prezes miejskiej spółki zapewnia, że procedury bezpieczeństwa obowiązujące w zakładzie będą analizowane, i w razie potrzeby, poprawiane.

Zmarły kierowca jeździł miejskimi autobusami od 30 lat...
Wypadek komunikacyjny z weekendowej nocy: nie żyje jeden z kierowców. Zmieni to prokuratorskie zarzuty
MZ Bydgoszcz deklaruje pomoc rodzinie zmarłego kierowcy.
Materiał Damiana Klicha (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-01-20, godz. 18:30 Służba zdrowia potrzebuje menedżerów z duszą. Centrum Onkologii takiego ma Prof. Janusz Kowalewski, dyrektor bydgoskiego Centrum Onkologii, odebrał tytuł Menedżera Roku 2019 w Ochronie Zdrowia. Uroczysta gala odbyła się 16 stycznia b ... » więcej 2020-01-20, godz. 17:30 Bydgoszcz świętuje: - Nie zmarnowaliśmy tych stu lat wolności! [wideo, galeria] Bydgoszcz obchodzi 100-lecie powrotu do Macierzy. Oficjalne - historyczne - uroczystości z ceremoniałem wojskowym odbyły się w poniedziałek - 20 stycznia - na ... » więcej 2020-01-20, godz. 16:16 Olbrzymi martwy wąż porzucony na bydgoskiej ulicy. Skąd się tam wziął? Właściciel jednej sztuki czy całej hodowli? Jaki to wąż, i czy jadowity, czy niejadowity? Zdechł sam, czy ktoś go skrzywdził? Pytań jest wiele, a temat niecod ... » więcej 2020-01-20, godz. 14:58 Za wysokie progi na seniorów nogi. Kiedy z ulic Bydgoszczy znikną stare tramwaje? Wiele starszych, ruchowo gorzej sprawnych osób, narzeka na kłopoty z wejściem do tramwaju lub wyjściem z niego. Jest takich pasażerów coraz więcej. A tramwajó ... » więcej 2020-01-20, godz. 14:36 Krzysztof Gawkowski apeluje do premiera o działanie ws. terenów pozachemowskich - Niedostrzeżenie problemu po byłym Zachemie może nas drogo kosztować - mówił w Bydgoszczy Krzysztof Gawkowski. Poseł Lewicy zapowiedział, że zwróci się do pr ... » więcej 2020-01-20, godz. 13:38 Niepełnosprawni o swoich problemach. Czego oczekują, z czym się zmagają? Tu mogą głośno i otwarcie mówić o swoich problemach. To także okazja do wymiany doświadczeń. W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyła się sesja sejmiku osób ... » więcej 2020-01-20, godz. 12:55 200 na godzinę na drodze ekspresowej. W pakiecie mandat i punkty karne Ponad 200 km/h pędziła drogą ekspresową S 5 kobieta w audi. Namierzyła ją policyjna grupa SPEED, kierująca została ukarana mandatem i punktami karnymi. » więcej 2020-01-20, godz. 12:24 Naukowo o tym, co działo się w Bydgoszczy przed 100 laty W Bydgoszczy naukowa odsłona 100. rocznicy powrotu miasta do wolnej Polski. W bydgoskim ratuszu zorganizowana została konferencja „Na drodze do Niepodległości ... » więcej 2020-01-20, godz. 11:26 Znęcał się nad żoną i szóstką dzieci. Sprawca aresztowany na trzy miesiące Prokuratura Rejonowa we Włocławku bada sprawę 32-letniego mężczyzny, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną oraz szóstką dzieci. Sprawa wyszła na j ... » więcej 2020-01-20, godz. 10:36 Czy mieszkańcy Grudziądza zapłacą mniej za wywóz śmieci? Rozstrzygnięty został przetarg na wywóz odpadów komunalnych w Grudziądzu. Zwycięzcę wyłoniono w bezpośredniej licytacji elektronicznej. Dzięki takiej procedur ... » więcej
1234567