Poniedziałek, 17 czerwca 2019 r.   Imieniny: Laury, Marcjana, Alberta
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-06-11, 13:30 Damian Klich

Firma pomoże rodzinie, uczci też pamięć kolegi, a prokurator zmieni zarzuty...

W zderzeniu czołowym ucierpiało 20 pasażerów i kierowcy. Jeden z nich zmarł w szpitalu. Zdjęcie ilustracyjne./fot. Pixabay
W zderzeniu czołowym ucierpiało 20 pasażerów i kierowcy. Jeden z nich zmarł w szpitalu. Zdjęcie ilustracyjne./fot. Pixabay
Pracownicy MZK w Bydgoszczy, w środę (12 czerwca), wspomną zmarłego kolegę - kierowcę z 30-letnim stażem pracy... Mężczyzna uczestniczył w weekendowym, nocnym wypadku na ul. Bernardyńskiej. Odniósł ciężkie obrażenia. Zmarł dwa dni później w szpitalu.
Śmierć kierowcy wpłynie na treść prokuratorskich zarzutów.

- Zarzut wobec podejrzanego na pewno się zmieni - mówi Włodzimierz Marszałkowski Prokurator Rejonowy z Prokuratury Bydgoszcz - Południe. - Ciężkie obrażenia ciała, jakich doznał pokrzywdzony w trakcie wypadku, w konsekwencji doprowadziły do jego śmierć.

Prokurator rozważa także możliwość zakwalifikowania tego czynu, jako katastrofy w ruchu lądowym.

Prezes MZK w Bydgoszczy, Andrzej Wadyński obiecał pomoc rodzinie zmarłego.

- Jeżeli chodzi o pomoc finansową, jeżeli takowa będzie potrzebna, deklarujemy pełne wsparcie. Pracownik był także ubezpieczony.

W środę pracownicy MZK w Bydgoszczy uczczą pamięć swojego zmarłego kolegi, jednak szczegółów przedstawiciel przewoźnika nie podał. Odniósł się natomiast do prasowych doniesień na temat domniemanego zmęczenia drugiego z kierowców, zaprzeczając im, podobnie zresztą, jak prokuratura.

- Mogę tylko potwierdzić, że w przypadku rozpoczęcia służby przez tych kierowców, wszystkie procedury zostały dopełnione. Stawili się do pracy wypoczęci, test trzeźwości również wykazał wynik negatywny - mówi prezes Andrzej Wadyński.

Obecnie w MZK trwają kontrolę prokuratury i Państwowej Inspekcji Pracy. Prezes miejskiej spółki zapewnia, że procedury bezpieczeństwa obowiązujące w zakładzie będą analizowane, i w razie potrzeby, poprawiane.

Zmarły kierowca jeździł miejskimi autobusami od 30 lat...
Wypadek komunikacyjny z weekendowej nocy: nie żyje jeden z kierowców. Zmieni to prokuratorskie zarzuty
MZ Bydgoszcz deklaruje pomoc rodzinie zmarłego kierowcy.
Materiał Damiana Klicha (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-06-17, godz. 20:35 Wreszcie nie w telewizji, a na żywo. Komisja śledcza d.s. Amber Gold w Świeciu Spotkanie otwarte odbyło się w poniedziałek (17.06.) w hali widowiskowo-sportowej. Każdy mógł przyjść i zadać pytanie. Chętnych nie brakowało. » więcej 2019-06-17, godz. 19:27 Kryzys w Wojnowie: 300 ton odpadów zalega na posesji. Śmierdzą, trują, straszą... Co dalej z „wojnowskim oświęcimiem”? Tak mieszkańcy wsi nazywają nielegalne składowisko odpadów Kazimierza. Oprócz gnijącej odzieży, mężczyzna pali zepsutą ży ... » więcej 2019-06-17, godz. 19:08 Najskuteczniejsza nauka? Wrzucić na głęboką wodę. Lekcja życia w Borównie Ponad 600 uczniów szkół podstawowych z gminy Dobrcz wzięło udział w pikniku inaugurującym sezon letni nad jeziorem Borówno koło Bydgoszczy. Policjanci, ratown ... » więcej 2019-06-17, godz. 17:33 Na obszarze chronionym gospodarka ma pod górkę. Natura rzuca kłody pod nogi Biznes w strefie Natura 2000 - tej sprawie poświęcona była regionalna konferencja we Włocławku. Temat jest ważny. I trudny. Przyszli przedsiębiorcy muszą dokł ... » więcej 2019-06-17, godz. 14:51 Ciepła woda w kranie nie bierze się znikąd. Byliśmy u jej źródła, w elektrociepłowni Niedostępne na co dzień zakamarki, specjalistyczne urządzenia - tak elektryzujące dni otwarte to gratka dla miłośników inżynierii cieplnej i, po prostu, ludzi ... » więcej 2019-06-17, godz. 14:20 Starania o czystsze powietrze. Uchwała antysmogowa gotowa. Głosowanie za tydzień Jakie są założenia uchwały antysmogowej i jakie skutki ma ona przynieść? O tym debatują specjaliści, samorządowcy i radni w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. » więcej 2019-06-17, godz. 13:11 PiS krytykuje pomysły prezydenta Grudziądza na ratowanie finansów miasta Grudziądzcy politycy Prawa i Sprawiedliwości są oburzeni i zaniepokojeni pomysłem wyprzedaży miejskiego majątku. W planach obecnych władz Grudziądza jest sprz ... » więcej 2019-06-17, godz. 12:15 Moździerz jak nowy. Wyremontowany przez uczniów bydgoskiej „Samochodówki” Uczniowie z Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy odnowili jeden z eksponatów Muzeum Wojsk Lądowych. Odrestaurowany moździerz wrócił do macierzystej placów ... » więcej 2019-06-17, godz. 10:11 Gen. Zbigniew Nowek nie żyje. Kiedyś każdy student UMK to nazwisko znał i szanował... Gen. Zbigniew Nowek zmarł nagle w nocy w domu w Bydgoszczy. Na antenie PR PiK wspominał go przyjaciel, prof. Wojciech Polak. Podkreślał, że Zbigniew Nowek od ... » więcej 2019-06-17, godz. 09:20 Brdyujście gotowe do kolejnych zawodów, ale to nie koniec inwestycji Zakończono przebudowę trybun na torze regatowym w Brdyujściu. Powstały też nowe hangary do przechowywania sprzętu. Trwają przygotowania do kolejnych inwestycj ... » więcej
1234567