Poniedziałek, 13 lipca 2020 r.   Imieniny: Henryka, Kingi, Andrzeja
PKW na podstawie 99,99 proc. komisji: Andrzej Duda – 51,08 proc., Rafał Trzaskowski – 48,92 proc.
PKW na podstawie 99,99 proc. komisji: Andrzej Duda – 51,08 proc., Rafał Trzaskowski – 48,92 proc.
PKW na podstawie 99,99 proc. komisji: Andrzej Duda – 51,08 proc., Rafał Trzaskowski – 48,92 proc.
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)
2019-06-10, 19:02 Polska Agencja Prasowa, Michał Zaręba

Porwanie kobiety, pobicie i drastyczny gwałt w Chełmży. Zarzuty dla Adriana K.

Podejrzany więził kobietę w opuszczonym budynku na terenie dworca PKP/fot. Michał Zaręba
Podejrzany więził kobietę w opuszczonym budynku na terenie dworca PKP/fot. Michał Zaręba
- Z uwagi na drastyczność wyjaśnień poszkodowanej nie mogę ujawnić szczegółów - podkreślił rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu Andrzej Kukawski/fot. Tytus Żmijewski, PAP
- Z uwagi na drastyczność wyjaśnień poszkodowanej nie mogę ujawnić szczegółów - podkreślił rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu Andrzej Kukawski/fot. Tytus Żmijewski, PAP
Adrian K. podejrzany o pozbawienie wolności młodej kobiety w Chełmży, jej bicie i brutalny gwałt, usłyszał też zarzut usiłowania zabójstwa - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu Andrzej Kukawski.
Przed przesłuchaniem prokurator sformułował i przedstawił podejrzanemu zarzut usiłowania zabójstwa z zamiarem bezpośrednim. Zarzut postawiono z art. 148, zgodnie z którym zabójstwo w związku ze zgwałceniem podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywocia.

Na briefingu prasowym rzecznik toruńskiej prokuratury poinformował także o zarzucie spowodowania umyślnego ciężkiego uszkodzenia ciała. - Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Udzielił jedynie odpowiedzi na kilka pytań obrońcy ustanowionego urzędu - dodał prokurator Kukawski.

Podejrzany więził kobietę w opuszczonym budynku na terenie dworca PKP. Torturując ją, bijąc po całym ciele, ze szczególnym okrucieństwem doprowadził do obcowania płciowego. Zadał jej liczne ciosy, które spowodowały ciężki uszczerbek na zdrowiu. Pokrzywdzonej udało się uciec. Niezwłocznie udzielono jej pomocy.

W niedzielę minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro polecił Prokuraturze Krajowej objąć nadzorem śledztwo w tej sprawie. W niedzielę rano policja ujęła domniemanego sprawcę tych przestępstw. Po zatrzymaniu podejrzanego Zbigniew Ziobro przypomniał, że po nowelizacji kodeksu karnego gwałt ze szczególnym okrucieństwem będzie zagrożony karą do 30 lat pozbawienia wolności.
Rozmowa z ludźmi, mieszkającymi w sąsiedztwie domu, w którym doszło do przestępstwa

Wiadomości lokalne

2020-07-13, godz. 17:45 Ponad metrowy wąż w galerii handlowej. Klienci wezwali straż miejską Nietypowa interwencja strażników miejskich w Grudziądzu - łapali węża. Miał ponad metr długości i pełzał po holu galerii handlowej w Grudziądzu. » więcej 2020-07-13, godz. 17:00 Dziesięć mandatów dla studentów, którzy pijani pływali po Zalewie Koronowskim Policja ukarała mandatami dziesięć młodych osób, zatrzymanych przez policjantów pełniących służbę na Zalewie Koronowskim. » więcej 2020-07-13, godz. 15:16 Próba porwania 13-latki na bydgoskim Okolu? Sprawę bada policja Policjanci z Bydgoszczy wyjaśniają, czy na bydgoskim Okolu doszło do próby porwania nastolatki. Takie zgłoszenie otrzymali ostatnio funkcjonariusze. » więcej 2020-07-13, godz. 14:25 Komisja w Toruniu zgubiła puste karty do głosowania Nie doszło do przestępstwa związanego z wyborami - ustaliła toruńska policja. Komisja wyborcza w Szpitalu Dziecięcym w Toruniu zagubiła 56 kart do głosowania. ... » więcej 2020-07-13, godz. 12:26 Powyborcze komentarze polityków PiS oraz PO Zwycięstwo Andrzeja Dudy gwarantuje na najbliższe lata polityczny spokój, zyskanie w tak krótkim czasie tak ogromnego poparcia przez Rafała Trzaskowskiego jes ... » więcej 2020-07-13, godz. 09:55 Politolog: Bez względu na to kto wygrywa, ważne jest uznanie wyborów Najbliższe trzy lata, które dzielą nas od wyborów parlamentarnych, będą próbą realizacji programu Prawa i Sprawiedliwości. Cały czas jednak będzie trwał głębo ... » więcej 2020-07-13, godz. 08:09 Wierzby z rynku w Solcu Kujawskim - do wycięcia! Jedna ma ponad 3 metry w obwodzie Rozkład wewnętrzny, zniszczenia autorstwa grzyba owocnika żółciaka siarkowego i liczne uszkodzenia - to fragment analizy dendrologicznej jednego z okazów. Dru ... » więcej 2020-07-13, godz. 05:17 Wybory prezydenckie: wyniki głosowania na Kujawach i Pomorzu Rafał Trzaskowski wygrał drugą turę wyborów prezydenckich w województwie kujawsko-pomorskim, zdobywając 53,23 proc. głosów - wynika ze zbiorczych protokołów o ... » więcej 2020-07-12, godz. 22:32 PO w Toruniu: Niesamowita mobilizacja tych, którzy chcą innej prezydentury [wideo] - Nie wiemy kto wygra wybory. Dopiero pewnie w poniedziałek wieczorem PKW ogłosi, kto będzie prezydentem - mówili podczas wieczoru wyborczego działacze PO z T ... » więcej 2020-07-12, godz. 22:14 PiS w Bydgoszczy: Radość z frekwencji, ze świętowaniem czekamy do oficjalnych wyników W bydgoskim hotelu „Pod Orłem' po ogłoszeniu wstępnych wyników drugiej tury wyborów była ekspozja radości. » więcej
1234567