Poniedziałek, 22 lipca 2019 r.   Imieniny: Marii, Magdaleny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-06-06, 14:25 Marcin Doliński

Orientuj się...w lesie! Zielone punkty czekają na miłośników gier w plenerze

Do gier na orientację w lesie zachęcają pracownicy Nadleśnictwa Osie./fot. Pixabay
Do gier na orientację w lesie zachęcają pracownicy Nadleśnictwa Osie./fot. Pixabay
Do gier na orientację w lesie zachęcają pracownicy Nadleśnictwa Osie./fot. Nadesłane
Do gier na orientację w lesie zachęcają pracownicy Nadleśnictwa Osie./fot. Nadesłane
Zielony punkt kontrolny powstał w Borach Tucholskich w gminie Osie. To rodzaj gry leśnej na orientację, czyli propozycja dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas na łonie przyrody.
- To nie jest pierwszy zielony punkt kontrolny w lasach. Jest ich już w całej Polsce kilkanaście - mówi Dawid Warzyński, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Osie. - Lasy są idealnym miejscem do uprawiania turystyki na orientację, czy to marszem, czy biegiem.

Szczegóły zabawy wyjaśnia Katarzyna Długosz, specjalista służby leśnej do spraw ochrony lasu w Osiu.
- Chodzi o rodzaj zabawy terenowej, bazującej na orientacji w terenie. Uczestnicy zdobywają punkty, można to robić w sposób tradycyjny, czyli pobrać mapkę, bądź ściągnąć aplikację na telefon i przy pomocy kodów skanować znaki i zmierzyć czas. To doskonała propozycja dla miłośników rywalizacji.

Jeżeli ktoś chce trasę pokonać w tradycyjny sposób może zgłosić się po papierową mapę do nadleśnictwa, ośrodka kultury czy urzędu gminy.
Materiał Marcina Dolińskiego (Popołudnie z nami)
Tuchola

Wiadomości lokalne

2019-07-22, godz. 11:27 Bydgoszcz - Białe Błota: od jutra drogowy zawrót głowy Od jutra (wtorek 23.07), duże utrudnienia czekają kierowców na wprawdzie krótkim, acz niezwykle obciążonym ruchem odcinku drogi wojewódzkiej 223: Bydgoszcz - ... » więcej 2019-07-22, godz. 11:10 Ranny policjant w komisariacie w Toruniu. Minister zapowiada kontrolę i surowe konsekwencje Natychmiastową kontrolę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zleciła minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek. » więcej 2019-07-22, godz. 08:42 Poszukiwania zaginionych na jeziorze w Chomiąży Szlacheckiej Specjalistyczny sprzęt, którym dysponuje Szkoła Podoficerska Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, ma być użyty do poszukiwania dwóch osób zaginionych wczo ... » więcej 2019-07-22, godz. 07:00 Przeciągali TIR - a, poszli na spacer farmerski. Inowrocław wzięty siłą! [galeria] Top 10 najsilniejszych zawodników w kraju, stanęło w sobotę (20.07.) w szranki o tytuł Mistrza Polski Strongman. Turniej odbył się w Inowrocławiu, przy hali w ... » więcej 2019-07-21, godz. 17:28 Myślęcinek latem jest bezkonkurencyjny. Jeszcze więcej atrakcji dla rodzin! W niedzielę (21.07.) w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy wystąpili Teatr Vaśka i Klaun Pablo, a przy wejściu do parku czekało stoisko Akademii Wy ... » więcej 2019-07-21, godz. 16:40 Tu ścieżka, tam ścieżka, i lepiej się mieszka. Gdzie? Na Flisach! Wkrótce rozpocznie się budowa nowej ścieżki spacerowej wzdłuż Kanału Bydgoskiego na Flisach. Połączy ona most Grunwaldzki z terenami w rejonie ul. Śluzowej. T ... » więcej 2019-07-21, godz. 15:16 Kanał Bydgoski - więcej radości, czy troski? Można o tym porozmawiać w miłym gronie Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Kanału Bydgoskiego plus dobra kawa na tamtejszych plantach - to już coniedzielna, wakacyjna tradycja na Okolu. » więcej 2019-07-21, godz. 14:27 Diecezjalna pielgrzymka do Częstochowy wyruszyła w drogę W niedzielę (21.07.), po mszy świętej o godz. 6, w bydgoskiej katedrze, rozpoczęła się XV Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę. Pątnicy osiągn ... » więcej 2019-07-21, godz. 13:16 Jak ułatwić trudny początek dorosłego życia? Więcej szkoleń i więcej miejsc pracy Zmiany w programach realizowanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zyskają młodzi beneficjenci programów „Rehabilitacja 25+' i „S ... » więcej 2019-07-21, godz. 10:39 Rolnicy pracują w pocie czoła. Żniwa w kujawsko - pomorskim Na polach regionu trwają duże żniwa zbożowe, choć w wielu miejscach nie jest jeszcze skoszony rzepak. Pracujący na polach także w soboty i niedziele rolnicy ś ... » więcej
1234567