Czwartek, 21 listopada 2019 r.   Imieniny: Alberta, Janusza, Konrada
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-06-06, 14:25 Marcin Doliński

Orientuj się...w lesie! Zielone punkty czekają na miłośników gier w plenerze

Do gier na orientację w lesie zachęcają pracownicy Nadleśnictwa Osie./fot. Pixabay
Do gier na orientację w lesie zachęcają pracownicy Nadleśnictwa Osie./fot. Pixabay
Do gier na orientację w lesie zachęcają pracownicy Nadleśnictwa Osie./fot. Nadesłane
Do gier na orientację w lesie zachęcają pracownicy Nadleśnictwa Osie./fot. Nadesłane
Zielony punkt kontrolny powstał w Borach Tucholskich w gminie Osie. To rodzaj gry leśnej na orientację, czyli propozycja dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas na łonie przyrody.
- To nie jest pierwszy zielony punkt kontrolny w lasach. Jest ich już w całej Polsce kilkanaście - mówi Dawid Warzyński, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Osie. - Lasy są idealnym miejscem do uprawiania turystyki na orientację, czy to marszem, czy biegiem.

Szczegóły zabawy wyjaśnia Katarzyna Długosz, specjalista służby leśnej do spraw ochrony lasu w Osiu.
- Chodzi o rodzaj zabawy terenowej, bazującej na orientacji w terenie. Uczestnicy zdobywają punkty, można to robić w sposób tradycyjny, czyli pobrać mapkę, bądź ściągnąć aplikację na telefon i przy pomocy kodów skanować znaki i zmierzyć czas. To doskonała propozycja dla miłośników rywalizacji.

Jeżeli ktoś chce trasę pokonać w tradycyjny sposób może zgłosić się po papierową mapę do nadleśnictwa, ośrodka kultury czy urzędu gminy.
Materiał Marcina Dolińskiego (Popołudnie z nami)
Tuchola

Wiadomości lokalne

2019-11-20, godz. 20:34 "Człowiek nie rodzi się homoseksualistą". Medyczna środa na Collegium Medicum UMK Co zrobić kiedy dziecko urodzi się homoseksualne? - Nie jest to możliwe, ponieważ taki gen nie istnieje - mówił prof. dr hab. Tomasz Grzybowski na Collegium M ... » więcej 2019-11-20, godz. 19:41 Pomagają dzieciom, chorym i seniorom. To dla nich są Stalowe Anioły [lista nagrodzonych] Tworzą rodzinne domy dziecka, pomagają seniorom, osobom chorym, ubogim i niepełnosprawnym - dziś odebrali Stalowe Anioły, specjalne nagrody zarządu województw ... » więcej 2019-11-20, godz. 18:45 Lewicowi działacze kontra kurator oświaty. Poszło o głośny film "Nieplanowane" Sprzeciw wobec listu kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty wyrazili działacze lewicowych partii z regionu. Zaapelowali, by Marek Gralik przestał zachęcać uczn ... » więcej 2019-11-20, godz. 16:55 Sebastian Chmara wygrywa cywilny proces z właścicielem Tartaku Bydgoszcz Właściciel Tartaku Bydgoszcz winny zniesławienia i naruszenia dóbr osobistych byłego zastępcy prezydenta miasta Sebastiana Chmary. Taki wyrok zapadł w bydgosk ... » więcej 2019-11-20, godz. 16:03 Uszkodziła biura parlamentarzystów PiS. Sąd: Miała prawo wyrazić niezadowolenie Elżbieta P. oskarżona o uszkodzenie biur byłych parlamentarzystów PiS Krzysztofa Czabańskiego i Andrzeja Mioduszewskiego nie poniesie konsekwencji karnych. Ta ... » więcej 2019-11-20, godz. 15:18 Internowani w Chełmnie doczekali się sprawiedliwości. Wyrok dla dwóch generałów SB Po niemal 11 latach od chwili zgłoszenia przestępstwa do prokuratury i ponad 100 rozprawach, przed sądem zapadł w we wtorek w Warszawie prawomocny wyrok w spr ... » więcej 2019-11-20, godz. 12:15 Bezpłatnie, na 2 tygodnie. Włocławska szkoła wypożycza sprzęt rehabilitacyjny Już nie tylko rowery trójkołowe, ale też wózki inwalidzkie, balkoniki rehabilitacyjne i kule ortopedyczne można wypożyczyć w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku. ... » więcej 2019-11-20, godz. 11:15 „Środa z Profilaktyką” w oddziale NFZ w Bydgoszczy Ciąży i opiece nad niemowlęciem poświęcona jest kolejna „Środa z Profilaktyką” w Kujawsko-Pomorskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia. Do godz. ... » więcej 2019-11-20, godz. 10:45 Powiat świecki ogranicza plastik. Ma być bardziej ekologicznie Starostwo Powiatowe w Świeciu nad Wisłą rezygnuje z plastiku. Starosta Barbara Studzińska wprowadziła zarządzenie polegające na wyeliminowaniu z codziennej pr ... » więcej 2019-11-20, godz. 09:59 Adam Banaszak: Projekt nie był ani prawicowy ani lewicowy, był niemądry Jedność Zjednoczonej Prawicy nie jest zagrożona dopóki nie będą zachwiane trzy filary: przedsiębiorczość, samorządność i sfera nauki - powiedział w Rozmowie D ... » więcej
1234567