Wtorek, 24 września 2019 r.   Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-06-06, 08:33 Redakcja

Dziecko się pospieszyło! Tylko radiowóz mógł zdążyć na porodówkę

Radiowóz zawiózł rodzącą kobietę na porodówkę. Po chwili urodził się chłopczyk.Zdjęcie ilustracyjne./fot. Pixabay
Radiowóz zawiózł rodzącą kobietę na porodówkę. Po chwili urodził się chłopczyk.Zdjęcie ilustracyjne./fot. Pixabay
Nietypową interwencję przeprowadzili policjanci ze Świecia w niedzielę (2.06.) późnym wieczorem. Na prośbę mężczyzny, który zatrzymał radiowóz, zawieźli rodzącą kobietę radiowozem do szpitala. To nie jedyna „medyczna” interwencja policji w ostatnim czasie.
Do zdarzenia doszło w niedzielę (2.06.) po godzinie 22.00 przy al. Jana Pawła II w Świeciu. Przed radiowóz patrolujących teren miasta policjantów, wyszedł zdenerwowany mężczyzna. Wyjaśnił, że ciężarnej kobiecie właśnie odeszły wody płodowe, a nie mają jak dostać się do szpitala. Policjanci z uwagi na sytuację rodzącej natychmiast podjęli decyzję i postanowili pomóc.

Kobieta siedziała na chodniku przed jednym z bloków osiedla. Mundurowi pomogli jej wejść do radiowozu. Następnie o nietypowej interwencji poinformowali dyżurnego miejscowej komendy i na czas przejazdu do szpitala włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Dzięki sprawnie przeprowadzonej interwencji już po kilku minutach 35-latka bezpiecznie dotarła do szpitala.

Policjanci upewnili się, że kobieta uzyskała pomoc specjalistów. Natychmiast trafiła na salę porodową, gdzie niebawem urodziła zdrowego chłopca.

Okazję do pomocy mieli także policjanci z bydgoskiego oddziału prewencji. Zapewnili choremu pilotaż do Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy.

Do zdarzenia doszło w sobotę (4.06.) na wysokości ulicy Rynkowskiej w Bydgoszczy. Wówczas patrol z bydgoskiego oddziału prewencji przemieszczając się ulicą Pileckiego został zatrzymany przez kierowcę skody. Z pojazdu wybiegł mężczyzna mówiąc, że w pojeździe znajduje się pasażer, który ma wstrząs epileptyczny i szybko potrzebuje pomocy medycznej.

Policjanci widząc powagę sytuacji i możliwość zagrożenia życia osoby, zdecydowali użyć pojazdu uprzywilejowanego i eskortować skodę do najbliższego szpitala. Funkcjonariusze przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych ruszyli w kierunku 10 Szpitala Wojskowego Klinicznego przy ulicy Powstańców Warszawy. Po kilku minutach dojechali do oddziału ratunkowego. Tam choremu mężczyźnie natychmiast została udzielona fachowa pomoc.

Wiadomości lokalne

2019-09-24, godz. 08:00 Szkoła pod skrzydłami ministerstwa ma się wznieść na jeszcze wyższy poziom W lipcu Ministerstwo Rolnictwa podjęło się prowadzenia Szkoły Rolniczej w Bielicach. W poniedziałek (23.09.), radni powiatu mogileńskiego spełnili ostatni war ... » więcej 2019-09-24, godz. 07:00 Coraz bardziej życiowy temat: samobójstwa - ważne forum w Bydgoszczy! IV Forum Kujawsko - Pomorskie Psychiatrii Środowiskowej. „Promocja Zdrowia Psychicznego - Zapobieganie samobójstwom”odbędzie się 7 października w Szpitalu Uni ... » więcej 2019-09-23, godz. 22:00 Z trasy prosto do warsztatu. Inspektorzy zatrzymali autobusy z usterkami W największych miastach regionu: Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, inspektorzy transportu drogowego kontrolowali autobusy linii komunikacji podmiejskiej i międ ... » więcej 2019-09-23, godz. 21:00 Zanieczyszczenia w gminie Jeziora Wielkie. Skąd pochodzą, kto je przywozi? Wójt gminy Jeziora Wielkie chce zbadania miejsca nielegalnego składowania odpadów, obawiając się ewentualnego zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców. Nato ... » więcej 2019-09-23, godz. 19:37 Debaty parlamentarne w Polskim Radiu PiK. Czas na gospodarkę i politykę rolną Trwa cykl Debat Parlamentarnych w Polskim Radiu PiK. W studiu im. Jeremiego Przybory dyskutują kandydaci do Parlamentu. Trzecia debata (wtorek - 24.09.), pośw ... » więcej 2019-09-23, godz. 19:00 Małżeńskie spotkania w Żninie. Pod patronatem pewnej Włoszki... „Radość życia' to hasło trwających w kościele pod wezwaniem NMP Królowej Polski, XIV „Żnińskich Spotkań Małżeństw ze św. Joanną Berettą Molla'. Była włoska le ... » więcej 2019-09-23, godz. 17:52 Z wizytą na Litwie. Polskość czuje się tam na każdym kroku! Na Litwie mieszka ponad 200 tysięcy Polaków, a w Rejonie Solecznickim Polacy stanowią aż 80 procent mieszkańców! To region partnerski województwa kujawsko-pom ... » więcej 2019-09-23, godz. 17:00 Sesja Sejmiku Województwa: czy grozi nam paraliż komunikacyjny? Tym razem była mowa, m.in., o stanie inwestycji drogowych w regionie, o sytuacji finansowej kierowców z wojewódzkiej spółki transportowej. Są także dobre wieś ... » więcej 2019-09-23, godz. 16:00 Poseł posty pisze, a portal je blokuje. Czy Facebook cenzuruje? Pozew przeciwko Facebookowi złożył w warszawskim sądzie poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Czabański. Przewodniczący Rady Mediów Narodowych uważa, że por ... » więcej 2019-09-23, godz. 15:05 By weselnicy mogli podjechać pod katedrę. Krążą pisma między urzędami Kujawsko-pomorski wojewoda pisze do prezydenta Bydgoszczy, prezydent Bydgoszczy z kolei do wojewody. W tle - sprawa zmiany organizacji ruchu na bydgoskiej sta ... » więcej
1234567