Poniedziałek, 03 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-06-06, 08:33 Redakcja

Dziecko się pospieszyło! Tylko radiowóz mógł zdążyć na porodówkę

Radiowóz zawiózł rodzącą kobietę na porodówkę. Po chwili urodził się chłopczyk.Zdjęcie ilustracyjne./fot. Pixabay
Radiowóz zawiózł rodzącą kobietę na porodówkę. Po chwili urodził się chłopczyk.Zdjęcie ilustracyjne./fot. Pixabay
Nietypową interwencję przeprowadzili policjanci ze Świecia w niedzielę (2.06.) późnym wieczorem. Na prośbę mężczyzny, który zatrzymał radiowóz, zawieźli rodzącą kobietę radiowozem do szpitala. To nie jedyna „medyczna” interwencja policji w ostatnim czasie.
Do zdarzenia doszło w niedzielę (2.06.) po godzinie 22.00 przy al. Jana Pawła II w Świeciu. Przed radiowóz patrolujących teren miasta policjantów, wyszedł zdenerwowany mężczyzna. Wyjaśnił, że ciężarnej kobiecie właśnie odeszły wody płodowe, a nie mają jak dostać się do szpitala. Policjanci z uwagi na sytuację rodzącej natychmiast podjęli decyzję i postanowili pomóc.

Kobieta siedziała na chodniku przed jednym z bloków osiedla. Mundurowi pomogli jej wejść do radiowozu. Następnie o nietypowej interwencji poinformowali dyżurnego miejscowej komendy i na czas przejazdu do szpitala włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Dzięki sprawnie przeprowadzonej interwencji już po kilku minutach 35-latka bezpiecznie dotarła do szpitala.

Policjanci upewnili się, że kobieta uzyskała pomoc specjalistów. Natychmiast trafiła na salę porodową, gdzie niebawem urodziła zdrowego chłopca.

Okazję do pomocy mieli także policjanci z bydgoskiego oddziału prewencji. Zapewnili choremu pilotaż do Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy.

Do zdarzenia doszło w sobotę (4.06.) na wysokości ulicy Rynkowskiej w Bydgoszczy. Wówczas patrol z bydgoskiego oddziału prewencji przemieszczając się ulicą Pileckiego został zatrzymany przez kierowcę skody. Z pojazdu wybiegł mężczyzna mówiąc, że w pojeździe znajduje się pasażer, który ma wstrząs epileptyczny i szybko potrzebuje pomocy medycznej.

Policjanci widząc powagę sytuacji i możliwość zagrożenia życia osoby, zdecydowali użyć pojazdu uprzywilejowanego i eskortować skodę do najbliższego szpitala. Funkcjonariusze przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych ruszyli w kierunku 10 Szpitala Wojskowego Klinicznego przy ulicy Powstańców Warszawy. Po kilku minutach dojechali do oddziału ratunkowego. Tam choremu mężczyźnie natychmiast została udzielona fachowa pomoc.

Wiadomości lokalne

2020-08-03, godz. 13:08 Co przeszkadza pieszym w Bydgoszczy? Powstaje raport, można jeszcze zgłosić uwagi Kilkadziesiąt zgłoszeń przez kilka tygodni. Bydgoszczanie wskazują miejsca nieprzyjazne dla pieszych. Informacje wpływają do Stowarzyszenia Społeczny Rzecznik ... » więcej 2020-08-03, godz. 11:10 „Zbrodnie vatowskie” w Bydgoszczy, Toruniu i Inowrocławiu. Zatrzymano 21 osób W ramach śledztwa prowadzonego przez CBŚP pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Szczecinie we współpracy z KAS w ostatnim czasie zatrzymano 21 osób, z czego 15 ... » więcej 2020-08-03, godz. 11:07 Dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość! W dodatku ze skuterem wodnym na przyczepce! [wideo] Kierowca Audi ciągnął przyczepkę, a na niej jeszcze... skuter wodny. Namierzyli go policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED. Kierowca ten prawie dwukrotnie pr ... » więcej 2020-08-03, godz. 10:10 Rażące łamanie przepisów i pościg po ulicach Pakości. W samochodzie znaleziono woreczki z marihuaną Nie zatrzymał się do kontroli, uciekał, łamał kolejne przepisy. Tak przez Pakość jechał 27-letni kierujący oplem. Wpadł w ręce inowrocławskiej „drogówki”. Odp ... » więcej 2020-08-03, godz. 07:03 Rozpoczyna się remont ważnej ulicy na bydgoskich Wyżynach. Zmieni się organizacja ruchu Remontowana będzie ul. Magnuszewskiej. To uzupełnienie wcześniej prowadzonych inwestycji. Modernizowane będą również przystanki. Inwestycja pochłonie ponad 2 ... » więcej 2020-08-02, godz. 17:12 Uroczyste wspomnienie gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Bydgoszczy Bydgoszcz uczciła pamięć gen. Jana Henryka Dąbrowskiego, uczestnika powstania kościuszkowskiego, twórcy Legionów Polskich we Włoszech i inicjatora powstania w ... » więcej 2020-08-02, godz. 10:15 Muzeum Warzelni Soli i Lecznictwa Uzdrowiskowego zaprasza! Muzeum Warzelni Soli i Lecznictwa Uzdrowiskowego w Ciechocinku, które od początku roku było modernizowane i wzbogacane o nowe eksponaty, w sobotę zostało otwa ... » więcej 2020-08-01, godz. 21:05 Więźniowie koronowskiego aresztu dla powstańców warszawskich Nawet dzisiaj bohaterowie Powstania Warszawskiego ratują życie... Swoim przykładem pomagają wyjść „na prostą” osadzonym w koronowskim areszcie. Wszystko dzięk ... » więcej 2020-08-01, godz. 18:30 Uroczystości 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego [wideo] W Toruniu, Bydgoszczy, Włocławku i Grudziądzu w sobotę odbyły uroczyste obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Ceremoniom towarzyszył dźwięk sy ... » więcej 2020-08-01, godz. 16:20 Sobotnia joga w parku. Tak jest w Bydgoszczy Nie liczy się wiek, płeć i poziom umiejętności. By ćwiczyć jogę ważne są chęci. Bydgoszczanom ich nie brakuje. » więcej
1234567