Piątek, 30 października 2020 r.   Imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-05-29, 14:03 Marek Ledwosiński

Zamachowiec z Brześcia Kujawskiego w więziennym oddziale psychiatrycznym

Do ataku na uczniów i pracowników szkoły w Brześciu Kujawskim doszło w poniedziałek, 25 maja./fot. Tytus Żmijewski/PAP
Do ataku na uczniów i pracowników szkoły w Brześciu Kujawskim doszło w poniedziałek, 25 maja./fot. Tytus Żmijewski/PAP
Zarzuty popełnienia trzech zbrodni, postawiła włocławska prokuratura młodemu mężczyźnie, który w poniedziałek napadł na Szkołę Podstawową w Brześciu Kujawskim. Sprawca czeka na dalszy bieg sprawy w więziennym oddziale psychiatrycznym w Szczecinie.
Przypomnijmy, że dziewiętnastolatek w poniedziałek (27.05.) odpalił w budynku szkoły kilka ładunków wybuchowych i postrzelił z rewolweru czarnoprochowego uczennicę i szkolną woźną.

- Zarzucamy mu usiłowanie zabójstwa wielu osób, przy użyciu materiałów wybuchowych, i usiłowanie zabójstwa dwóch kolejnych osób używając broni palnej - poinformował rzecznik włocławskiej prokuratury, Wojciech Fabisiak.

- Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego z uwagi na surową kara, jaka mu grozi i z obawy o to, że może popełnić przestępstwo, które wcześniej planował i które zapowiadał. Po uwzględnieniu opinii biegłych psychiatrów, oskarżony został umieszczony w areszcie śledczym z oddziałem psychiatrycznym .

Za każde z zarzucanych przestępstw podejrzanemu grozi od 12 lat więzienia, do dożywocia. Jedno z przestępstw polega na usiłowaniu pozbawieniu życia wielu osób, drugie dotyczy działania sprawcy z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia jednej z uczennic, po oddaniu dwóch strzałów. Sprawca doprowadził do naruszenia czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni. I kolejny paragraf dotyczy działania z zamiarem bezpośredniego pozbawienia życia pracownika szkoły, u którego sprawca spowodował obrażenia ciała na okres powyżej 7 dni.
Po strzelaninie w Brześciu Kujawskim: są zarzuty dla sprawcy strzelaniny
Przestępca osadzony został w więziennym oddziale psychiatrycznym.
Materiał Marka Ledwosińskiego (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-10-29, godz. 20:49 Gastro Stypa na Starym Rynku w Bydgoszczy. Protest branży gastronomicznej. Otwarcia restauracji i barów domagali się przedstawiciele branży gastronomicznej, którzy w czwartek protestowali na Starym Rynku w Bydgoszczy. Protest miał fo ... » więcej 2020-10-29, godz. 19:54 Dodatek zagrożeniowy dla wszystkich i dodatkowy personel - żadania pracowników DPS w Toruniu Podwyżek wynagrodzenia dla całej załogi, a nie tylko dla osób narażonych na bezpośredni kontakt z koronawirusem, żądają pracownicy Domu Pomocy Społecznej w To ... » więcej 2020-10-29, godz. 18:20 Z bydgoskiego schroniska: jest kolejne wydanie świetnej książki o zwierzętach To książka dla dzieci i nauczycieli - tak o publikacji wydanej przez bydgoskie Schronisko dla Zwierząt mówi jego szefowa, Izabella Szolginia. - Można ją trakt ... » więcej 2020-10-29, godz. 17:10 Włamanie na Twittera poseł Joanny Borowiak z PiS: - To nie są moje wpisy Ktoś włamał się na twitterowe konto poseł Joanny Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości. Od kilku dni pojawiają się tam treści wspierające strajk kobiet. - Wszyst ... » więcej 2020-10-29, godz. 16:15 Kto pokonał koronawirusa, może swoją siłę dać innym, przekazując osocze! Kolejny apel do ozdrowieńców o oddawanie osocza. Zapotrzebowanie na nie cały czas rośnie, tak, jak liczba chorych. - Jest potrzebne do ratowania pacjentów cho ... » więcej 2020-10-29, godz. 15:44 Włocławscy radni apelują o nieograniczanie praw kobiet w Polsce. Radni PiS nie głosowali Burzliwą dyskusję podczas czwartkowej sesji włocławskiej rady miasta wywołał apel o nieograniczanie praw kobiet w Polsce. Uchwałę w sprawie jego przyjęcia wpr ... » więcej 2020-10-29, godz. 15:07 Ognisko koronawirusa w szpitalu w Inowrocławiu i DPS w Ludziskach Powiększa się ognisko koronawirusa na Oddziale Neurologicznym w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Inowrocławiu - ustaliło Polskie Radio PiK. To 27 nowych przyp ... » więcej 2020-10-29, godz. 13:09 Czarny protest: proboszcz z Czernikowa groził z bronią w ręku... Jest oświadczenie kurii Zarzut kierowana gróźb karalnych wobec funkcjonariuszy usłyszał dziś (29.10.) proboszcz parafii z Czernikowa pod Toruniem. Do incydentu doszło podczas protest ... » więcej 2020-10-29, godz. 12:19 Poseł Myrcha o orzeczeniu TK: - PiS będzie się chciało z tego wycofać - W obozie rządzącym widać strach. Fala protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego zaskoczyła Prawo i Sprawiedliwość - mówił w Rozmowie Dnia Polskiego Radi ... » więcej 2020-10-29, godz. 10:08 Coraz mniej osób wypożycza rowery miejskie. Ubyło 60 procent cyklistów W przyszłym roku system Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnegio będzie funkcjonował w sposób pomostowy. Co to oznacza? Wyjaśnia Tomasz Okoński, rzecznik prasowy Z ... » więcej
1234567