Wtorek, 16 lipca 2019 r.   Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-05-28, 16:06 Andrzej Krystek/Redakcja

Kierowcy się skarżą, bydgoscy drogowcy odpowiadają

Tymczasowe minirondo w miejscu prowadzonych robót. Fot. ITS Bydgoszcz
Tymczasowe minirondo w miejscu prowadzonych robót. Fot. ITS Bydgoszcz
Bydgoszcz jest wielkim placem budowy dróg. W miejscach prowadzonych robót obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu. I na nią często narzekają kierowcy - słuchacze „Popołudnia z Nami”. Co na to drogowcy?
Wśród sygnalizowanych przez słuchaczy problemów jest brak kierunkowych tablic informacyjnych na tymczasowych minirondach, które powstały w związku z budową linii tramwajowej na ul. Kujawskiej. Jadącym tam pierwszy raz trudno zorientować się, w którą stronę trzeba skręcić, by dojechać np. do centrum.

- Sami zauważyliśmy brak lokalnych drogowskazów na powstałych minirondach i już to sygnalizowaliśmy wykonawcy robót. Ten tłumaczy się, że nie ma tam stabilnego gruntu, w który można byłoby wbić słupki i umieścić na nich tablice kierunkowe. Przy silnym wietrze te znaki mogłyby się przewrócić. Rozumiemy te argumenty, ale mamy nadzieję, że wykonawcy uda się rozwiązać ten problem. Poza tym to nie są znaki, które leżą w magazynie i tego typu tablice trzeba wykonać. Trzeba rozsądnie pomyśleć i bezpiecznie zakotwić znaki w nawierzchni bitumicznej - wyjaśnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Kolejnym problemem jest - zdaniem słuchaczy - niedostateczne oznakowanie na Wojska Polskiego. Jadące od strony Kapuścisk samochody muszą w pewnym momencie wjechać na południową jezdnię. Zdarza się jednak, że kierowcy jadą prosto i w przypadku dużych pojazdów wpadają w pułapkę na osiedlowej ulicy Szarych Szeregów, a tam bardzo trudno manewrować.

- Tutaj proszę jeszcze o chwilę cierpliwości. Sytuacja będzie się zmieniała się w ciągu najbliższych dni - odpowiada rzecznik bydgoskich drogowców.

- W miejscach prowadzonych robót staramy się tak organizować ruch, żeby przede wszystkim nie wyłączać z użytkowania całych ulic. Wszystkie inwestycje - na Grunwaldzkiej, Kujawskiej, czy na Wojska Polskiego prowadzone są „pod ruchem”. Oczywiście zmniejszyła się przepustowość tych ulic, a organizacja ruchu zmienia się praktycznie z każdym tygodniem czy miesiącem. Jest też bardzo ważna informacja - w momencie, kiedy cały fragment jezdni jest już wykonany, to jest ona przywracany do ruchu. Podobnie będzie z Kujawską po to, by ten ruch był jak najmniej skomplikowany i żeby doprowadzić do jak najlepszej drożności jezdni mimo prowadzonej inwestycji - tłumaczy Krzysztof Kosiedowski.
Kierowcy się skarżą, bydgoscy drogowcy odpowiadają (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-07-15, godz. 21:17 Polak - Brazylijczyk dwa bratanki! Do tańca i do śpiewanki! [zdjęcia] W centrum miasta wystąpiły w poniedziałkowy wieczór polonijne zespoły z Brazylii. Goście z Ameryki Południowej przyjechali nad Brdę na zaproszenie Zespołu Pie ... » więcej 2019-07-15, godz. 21:00 Młodzi z regionu jadą na szkołę pod żaglami, czyli pod gwiazdami! W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, pożegnano 20-osobową grupę uczniów, którzy w nagrodę za udział w zajęciach w astrobazach, wyjechali na obóz żeglarski w C ... » więcej 2019-07-15, godz. 20:37 Wznowienie procesu o odszkodowanie dla krzywdzonego w zakonie ministranta... 28-letni dziś mężczyzna, kilkanaście lat temu był gwałcony przez jednego z zakonników. Batalia o wynagrodzenie za krzywdy z dzieciństwa, toczy się w bydgoskim ... » więcej 2019-07-15, godz. 18:34 Groził śmiercią dyrektorowi i wychowawcy z zakładu karnego. „Posiedzi” osiem miesięcy Taki wyrok zapadł w poniedziałek (15.07.), w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy, w procesie Edwarda K. Mężczyzna swoimi wypowiedziami wzbudził pewność, że to, co z ... » więcej 2019-07-15, godz. 17:22 Chełmno: tablica pamięci policjanta, który zginął na służbie Aspirant Marek Mieczkowski, w zeszłym roku zginął w wypadku motocyklowym. Zginął w czasie pracy. Koledzy odsłonili tablicę ku jego czci i pamięci. » więcej 2019-07-15, godz. 16:52 Moc polskiego folkloru i brazylijska charyzma. Przed filharmonią będzie gorąco! Dwie polonijne grupy młodzieżowe z Brazylii - Zespół Pieśni i Tańca „Wisła' z Kurytyby i Polska Grupa Ludowa „Karolinka' Sao Mateus do Sul, przyjechały do reg ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:19 Zgnilec amerykański już na granicy. Pszczoły w niebezpieczeństwie! Na styku województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, w powiecie wągrowieckim, wystąpiło ognisko groźnej choroby pszczół - zgnilca amerykańskiego. Na to ... » więcej 2019-07-15, godz. 13:45 Dziecko zatrzasnęło się w samochodzie. Skończyło się na strachu To przestroga dla wszystkich rodziców. Czasami wystarczy chwila, gdy opiekun odwróci uwagę od swojej pociechy, by ta znalazła się opałach. » więcej 2019-07-15, godz. 12:55 Pieniądze na remont „RT4 Kopernik”! Radioteleskop UMK będzie jak nowy „RT4 Kopernik” - największy radioteleskop Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w podtoruńskich Piwnicach przejdzie gruntowny remont. ... » więcej 2019-07-15, godz. 11:35 Człowiek z pociągiem nie ma szans. Zginęła pasażerka volkswagena Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną niedzielnego wypadku w Dragaczu koło Świecia nad Wisłą. Na tamtejszym przejeździe kolejowym samochód osob ... » więcej
1234567