Środa, 29 stycznia 2020 r.   Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-05-28, 16:06 Andrzej Krystek/Redakcja

Kierowcy się skarżą, bydgoscy drogowcy odpowiadają

Tymczasowe minirondo w miejscu prowadzonych robót. Fot. ITS Bydgoszcz
Tymczasowe minirondo w miejscu prowadzonych robót. Fot. ITS Bydgoszcz
Bydgoszcz jest wielkim placem budowy dróg. W miejscach prowadzonych robót obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu. I na nią często narzekają kierowcy - słuchacze „Popołudnia z Nami”. Co na to drogowcy?
Wśród sygnalizowanych przez słuchaczy problemów jest brak kierunkowych tablic informacyjnych na tymczasowych minirondach, które powstały w związku z budową linii tramwajowej na ul. Kujawskiej. Jadącym tam pierwszy raz trudno zorientować się, w którą stronę trzeba skręcić, by dojechać np. do centrum.

- Sami zauważyliśmy brak lokalnych drogowskazów na powstałych minirondach i już to sygnalizowaliśmy wykonawcy robót. Ten tłumaczy się, że nie ma tam stabilnego gruntu, w który można byłoby wbić słupki i umieścić na nich tablice kierunkowe. Przy silnym wietrze te znaki mogłyby się przewrócić. Rozumiemy te argumenty, ale mamy nadzieję, że wykonawcy uda się rozwiązać ten problem. Poza tym to nie są znaki, które leżą w magazynie i tego typu tablice trzeba wykonać. Trzeba rozsądnie pomyśleć i bezpiecznie zakotwić znaki w nawierzchni bitumicznej - wyjaśnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Kolejnym problemem jest - zdaniem słuchaczy - niedostateczne oznakowanie na Wojska Polskiego. Jadące od strony Kapuścisk samochody muszą w pewnym momencie wjechać na południową jezdnię. Zdarza się jednak, że kierowcy jadą prosto i w przypadku dużych pojazdów wpadają w pułapkę na osiedlowej ulicy Szarych Szeregów, a tam bardzo trudno manewrować.

- Tutaj proszę jeszcze o chwilę cierpliwości. Sytuacja będzie się zmieniała się w ciągu najbliższych dni - odpowiada rzecznik bydgoskich drogowców.

- W miejscach prowadzonych robót staramy się tak organizować ruch, żeby przede wszystkim nie wyłączać z użytkowania całych ulic. Wszystkie inwestycje - na Grunwaldzkiej, Kujawskiej, czy na Wojska Polskiego prowadzone są „pod ruchem”. Oczywiście zmniejszyła się przepustowość tych ulic, a organizacja ruchu zmienia się praktycznie z każdym tygodniem czy miesiącem. Jest też bardzo ważna informacja - w momencie, kiedy cały fragment jezdni jest już wykonany, to jest ona przywracany do ruchu. Podobnie będzie z Kujawską po to, by ten ruch był jak najmniej skomplikowany i żeby doprowadzić do jak najlepszej drożności jezdni mimo prowadzonej inwestycji - tłumaczy Krzysztof Kosiedowski.
Kierowcy się skarżą, bydgoscy drogowcy odpowiadają (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-01-29, godz. 07:55 „Środa z Profilaktyką”- tym razem wszystko o aktywności fizycznej Przeciwdziałanie chorobom oraz wsparcie w ich leczeniu poprzez aktywność fizyczną dostosowaną do stanu zdrowia będzie głównym tematem kolejnej „Środy z Profil ... » więcej 2020-01-29, godz. 06:30 Poseł Piotr Król szefem podkomisji stałej ds. transportu drogowego Bydgoski poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Król został przewodniczącym podkomisji stałej ds. transportu drogowego, drogownictwa, bezpieczeństwa ruchu drogow ... » więcej 2020-01-28, godz. 20:15 Co dalej z portem multimodalnym w Emilianowie? Wojewoda odpowiada Trzymamy rękę na pulsie - zapewnia wojewoda kujawsko-pomorski w sprawie powstania portu multimodalnego w Emilianowie pod Bydgoszczą. „Express Bydgoski” napisa ... » więcej 2020-01-28, godz. 18:35 Sądowa batalia o uniewinnienie wójta gminy Warlubie Wójt Warlubia walczy o uniewinnienie. W Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy odbyła się rozprawa apelacyjna. To pokłosie wyroku świeckiego sądu z czerwca 2019 roku, ... » więcej 2020-01-28, godz. 17:20 Naukowcy z UMK, UKW i UTP w komitetach naukowych Polskiej Akademii Nauk Bydgoscy i toruńscy naukowcy członkami nowo wybranych komitetów Polskiej Akademii Nauk. W 77 zespołach naukowych PAN na kadencję 2020-2023 znalazło się 65 ucz ... » więcej 2020-01-28, godz. 16:26 Co jest w pojemnikach przy stawie Kozłówka w Inowrocławiu? W okolice stawu Kozłówka w Inowrocławiu ktoś podrzucił dwa pojemniki z nieznaną zawartością. Prawdopodobnie doszło do skażenia terenu. Dochodzenie w celu ujaw ... » więcej 2020-01-28, godz. 15:12 Nie ma zgody na pochwalanie zabójstwa i zniesławianie w internecie. Wyrok dla „Magicala” Daniel Z., znany w sieci jako „Magical ”, i jego matka zostali skazani przez Sąd Rejonowy w Toruniu na prace społeczne m.in. za pochwalanie zabójstwa Pawła Ad ... » więcej 2020-01-28, godz. 14:10 Długi odpracujesz sam, albo ktoś za ciebie. Miejski program we Włocławku Włocławianie będą mogli odpracować swoje zaległości czynszowe w ramach kolejnego miejskiego programu. Dziś radni zdecydowali o przyjęciu projektu „Wolontariat ... » więcej 2020-01-28, godz. 13:17 Wskoczył do lodowatej wody i uratował kobietę. Honory dla policjanta Sierżant Juliusz Lewandowski z Torunia uratował kobietę, która wskoczyła do Wisły. Młody policjant został we wtorek uhonorowany przez wojewodę. » więcej 2020-01-28, godz. 12:16 Wiadomo, jak nazywa się dwulatek z okna życia. Co dalej z dzieckiem? Dwuletni chłopiec, zostawiony przy oknie życia w Bydgoszczy, ma szansę na adopcję. Policji udało się ustalić jego tożsamość. » więcej
1234567