Wtorek, 19 listopada 2019 r.   Imieniny: Seweryny, Maksyma, Salomei
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-05-28, 15:06 Marcin Doliński/Redakcja

Prezydent Grudziądza ma plan na ratowanie finansów miasta

Szpital w Grudziądzu jest jedną z najbardziej zadłużonych lecznic w kraju. Fot. Archiwum
Szpital w Grudziądzu jest jedną z najbardziej zadłużonych lecznic w kraju. Fot. Archiwum
Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu zostanie przekształcony w spółkę. Powstanie też holding spółek miejskich - poinformował prezydent miasta Maciej Glamowski.
– Właścicielem Grudziądzkiego Holdingu Komunalnego w 100 procentach staje się Gmina Miasta Grudziądz. Holding staje się pewną hybrydą do pozyskania środków finansowych, które posłużą do oddłużenia szpitala na niebagatelną kwotę 300 mln zł i zdobycia finansowania bankowego. Holding komunalny zakupi udziały w spółkach komunalnych: OPEC-u, Grudziądzkim Parku Przemysłowym, MZK, MPGN i Geotermii - poinformował Maciej Glamowski.

– Proponujemy przekształcenie szpitala w spółkę kapitałową, w spółkę z o.o. Dajemy szansę normalnego funkcjonowania szpitala. Nie jest to żadna prywatyzacja. Co nam daje przekształcenie w spółkę kapitałową? Otóż to, że stworzymy profesjonalny prospekt emisyjny do emisji nowych udziałów. Do objęcia udziałów zaprosimy marszałka województwa, jak i inne samorządy - wyjaśniał prezydent Grudziądza.

W mieście powołana zostanie również spółka, która przejmie wszystkie obiekty sportowe i zajmie się rozwojem grudziądzkiego sportu.
Mówi prezydent Maciej Glamowski

Wiadomości lokalne

2019-11-18, godz. 21:34 Przed laty sprzeciwiali się komunistycznemu reżimowi. Teraz odebrali odznaczenia Krzyże Wolności i Solidarności wręczone. Uroczystość podczas, której dawni opozycjoniści z Kujaw i Pomorza odebrali wyróżnienia odbyła się w Bydgoszczy. » więcej 2019-11-18, godz. 20:46 Elektrośmieci i baterie w zwykłym śmietniku? Tak nie można! Stare komputery, sprzęt AGD i zużyte baterie wymieniają torunianie na zdrowe owoce. To kolejna akcja studentów Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwe ... » więcej 2019-11-18, godz. 18:56 Mniej pieniędzy w kasie Inowrocławia. Na czym będzie trzeba zaoszczędzić? W miejskiej kasie Inowrocławia w przyszłym roku będzie o 12 mln złotych mniej w stosunku do roku bieżącego. Miasto zmuszone jest szukać oszczędności, zrezygnu ... » więcej 2019-11-18, godz. 17:52 Fotografie pod gołym niebem. O czym ta wystawa? O sukcesach, a nie porażkach Chcą uczyć młodych ludzi o zwycięstwach, a nie klęskach narodowych. Na bydgoskim Placu Wolności otwarta została wystawa fotograficzna Jarosława Goliszewskiego ... » więcej 2019-11-18, godz. 15:34 Napadł na dwie stacje benzynowe i sterroryzował pracowników. Policja już go ma 32-letni mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu za dwa rozboje, których dokonał na stacjach benzynowych. Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia. » więcej 2019-11-18, godz. 14:31 Jak hodować gęsi? Kto się zdecyduje, może liczyć na szkolenia w Urzędzie Marszałkowskim Do zakładania niewielkich, przydomowych hodowli gęsi zachęca rolników z naszego regionu Urząd Marszałkowski. I organizuje szkolenia dla chętnych. » więcej 2019-11-18, godz. 13:32 Kurtki, bluzy, spodnie a zwłaszcza buty pilnie potrzebne. Zbiórka dla bezdomnych Zimowa odzież i buty potrzebne są dla bezdomnych trafiających na oddział ratunkowy Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy. Na przeciw tym potrzebom wychodzi parafia ... » więcej 2019-11-18, godz. 12:46 Stypendia Ministra Nauki dla naukowców z bydgoskiego UTP. Ponad 5 tys. miesięcznie Dr inż. Weronika Kruszelnicka z wydziału inżynierii mechanicznej i dr Dariusz Kulus z wydziału rolnictwa i biotechnologii znaleźli się wśród 211 naukowców z c ... » więcej 2019-11-18, godz. 11:57 Szlam z resztkami zwierząt rozrzucony na łące we Wdeckim Parku Krajobrazowym Polskie Radio PiK, po apelach okolicznych mieszkańców, interweniuje w sprawie niebezpiecznego składowiska odpadów we Wdeckim Parku Krajobrazowym. Dochodzenie ... » więcej 2019-11-18, godz. 11:33 Przejmij stery samolotu i zobacz Bydgoszcz z lotu ptaka. Konkurs w Polskim Radiu PiK Słuchaj programu 'Zawsze Dzień Dobry' w Polskim Radiu PiK i wygraj lot Cessną. » więcej
1234567