Piątek, 28 lutego 2020 r.   Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Żabienko na trasie Gniezno - Inowrocław: wypadek. Objazd:Goryszewo - Mogilno - Wylatowo
Żabienko na trasie Gniezno - Inowrocław: wypadek. Objazd:Goryszewo - Mogilno - Wylatowo
Żabienko na trasie Gniezno - Inowrocław: wypadek. Objazd:Goryszewo - Mogilno - Wylatowo
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-05-28, 15:06 Marcin Doliński/Redakcja

Prezydent Grudziądza ma plan na ratowanie finansów miasta

Szpital w Grudziądzu jest jedną z najbardziej zadłużonych lecznic w kraju. Fot. Archiwum
Szpital w Grudziądzu jest jedną z najbardziej zadłużonych lecznic w kraju. Fot. Archiwum
Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu zostanie przekształcony w spółkę. Powstanie też holding spółek miejskich - poinformował prezydent miasta Maciej Glamowski.
– Właścicielem Grudziądzkiego Holdingu Komunalnego w 100 procentach staje się Gmina Miasta Grudziądz. Holding staje się pewną hybrydą do pozyskania środków finansowych, które posłużą do oddłużenia szpitala na niebagatelną kwotę 300 mln zł i zdobycia finansowania bankowego. Holding komunalny zakupi udziały w spółkach komunalnych: OPEC-u, Grudziądzkim Parku Przemysłowym, MZK, MPGN i Geotermii - poinformował Maciej Glamowski.

– Proponujemy przekształcenie szpitala w spółkę kapitałową, w spółkę z o.o. Dajemy szansę normalnego funkcjonowania szpitala. Nie jest to żadna prywatyzacja. Co nam daje przekształcenie w spółkę kapitałową? Otóż to, że stworzymy profesjonalny prospekt emisyjny do emisji nowych udziałów. Do objęcia udziałów zaprosimy marszałka województwa, jak i inne samorządy - wyjaśniał prezydent Grudziądza.

W mieście powołana zostanie również spółka, która przejmie wszystkie obiekty sportowe i zajmie się rozwojem grudziądzkiego sportu.
Mówi prezydent Maciej Glamowski

Wiadomości lokalne

2020-02-28, godz. 16:08 Tym razem się nie udało. Policjanci zatrzymali „policjantów” Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali dwie osoby mające związek z oszustwami metodą „n ... » więcej 2020-02-28, godz. 15:00 Od 2 marca rekrutacja do włocławskich przedszkoli i pierwszych klas W poniedziałek 2 marca we Włocławku rozpocznie się nabór do przedszkoli i klas pierwszych. Miasto przygotowało 2305 miejsc dla przedszkolaków i 750 miejsc dla ... » więcej 2020-02-28, godz. 13:48 Obserwatorium w podtoruńskich Piwnicach stanie się zabytkiem? Wojewódzki Konserwator Zabytków chce objąć ochroną prawną Obserwatorium Astronomiczne w Piwnicach. Sambor Gawiński rozpoczął procedurę wpisania do rejestru za ... » więcej 2020-02-28, godz. 12:45 Nie zaprzestali walki. Dziś o nich pamiętamy. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych W Bydgoszczy trwają obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rozpoczęły się mszą w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. » więcej 2020-02-28, godz. 11:50 NIK: Ścieki z NITRO-CHEMU nie zagrażają środowisku naturalnemu Ścieki z bydgoskiego Nitro-Chemu odprowadzane do Wisły nie zagrażają środowisku wodnemu i nie są szkodliwe dla żyjących w nim organizmów - wynika z raportu Na ... » więcej 2020-02-28, godz. 10:50 W Grudziądzu nie kupisz lekarstw przez całą dobę W Grudziądzu nie będzie apteki całodobowej. To efekt decyzji środowiska aptekarskiego, z którego przedstawicielami spotkał się prezydent miasta Maciej Glamows ... » więcej 2020-02-28, godz. 10:15 Sypniewski: kampania nie jest merytoryczna, bazuje na emocjach Zdaniem Marcina Sypniewskiego, polityka Konfederacji, który był gościem piątkowej Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK, dotychczasowa kampania wyborcza toczy się ... » więcej 2020-02-28, godz. 09:35 Dziurawa jezdnia nie ma barw politycznych. Wspólne dyżury radnych różnych opcji Radni obu stron politycznej barykady będą razem dyżurować w Bydgoszczy. Krajowe Forum Samorządowe zorganizowało w czwartek pierwsze takie spotkanie radnych z ... » więcej 2020-02-28, godz. 07:17 Zmiana warty w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym w Bydgoszczy Dotychczasowy dowódca Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Bydgoszczy, pułkownik Tomasz Dominikowski, przekazał obowiązki swojemu zastępcy - podpułkownikowi Andr ... » więcej 2020-02-28, godz. 06:15 List do marszałka ws. przygotowania województwa na wypadek koronawirusa W przygotowania do walki z koronawirusem powinny włączyć się samorządy wojewódzkie - tak uważają senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza i poseł tego ... » więcej
1234567