Piątek, 21 lutego 2020 r.   Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-05-24, 09:40 Kamila Zroślak

Są dwa obozy. Który wybieracie? - pyta Radosław Sikorski na finiszu kampanii [wideo]

Radosław Sikorski razemz z popierającymi go ludźmi podsumował swoją europejską kampanię wyborczą./fot. Kamila Zroślak
Radosław Sikorski razemz z popierającymi go ludźmi podsumował swoją europejską kampanię wyborczą./fot. Kamila Zroślak
- Będziemy walczyć o pozostanie Polski w UE i unijne pieniądze dla naszego regionu - mówił o poranku przed bydgoskim dworcem PKP Radosław Sikorski. Były marszałek Sejmu jest „jedynką” na kujawsk-pomorskiej liście Koalicji Europejskiej w nadchodzących eurowyborach.
- Stoimy przed bydgoskim dworcem PKP, który jest wizualnym symbolem współpracy naszego miasta i regionu z Unią Europejską. Przed nami jasny wybór, czy głosujemy na ludzi, którzy pokochali Unię Europejską dwa tygodnie temu, na czas kampanii wyborczej, czy też na tych, którzy są wierni swoim poglądom i zawsze walczyli o mocnym miejsce Polski w Unii Europejskiej. A więc, czy głosujemy za unijną szmatą, za wyimaginowana wspólnotą, i za wyprowadzaniem flag unijnych z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, czy też za silną Polską w Europie - mówił Radosław Sikorski podczas podsumowania swojej kampanii wyborczej.

Po brifingu Radosław Sikorski wyruszył do mieszkańców z krówkami wyborczymi. A towarzyszyli mu prezydent Bydgoszczy, parlamentarzyści i radni.
Radosław Sikorski podsumował kampanię do Parlamentu Europejskiego (Popołudnie z nami)
Radosław Sikorski wyruszył do mieszkańców z krówkami wyborczymi. Wideo: Kamila Zroślak

Wiadomości lokalne

2020-02-21, godz. 12:10 Stare przedmioty zyskują drugie życie. Kawiarenka Naprawcza w Toruniu Masz zepsuty rower, niepotrzebne zasłony czy filiżanki? Nie wiesz jak naprawić rozklejone krzesło? Odwiedź Kawiarenkę Naprawczą Stajnia, która działa na teren ... » więcej 2020-02-21, godz. 11:19 Poseł Lewicy: Chcemy chronić rodzinę, więc zalegalizujemy związki partnerskie Poseł Lewicy Krzysztof Gawkowski, który był dziś gościem „Rozmowy dnia” w Polskim Radiu PiK uważa, że w Polsce powinny być zalegalizowane związki partnerskie ... » więcej 2020-02-21, godz. 10:15 Prawnicy radzą za darmo. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - Zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem - taki jest cel rozpoczynającego się w piątek Tygodnia Pomocy Osobom Pokrz ... » więcej 2020-02-21, godz. 08:23 Koniec najstarszej cukierni w Bydgoszczy. Ma prawie 100 lat Piekarnia-cukiernia Bigońskich, znajdująca się przy ul. Gdańskiej, po 96 latach zostanie zlikwidowana. » więcej 2020-02-20, godz. 20:47 Od kwietnia opłaty za deszczówkę w Grudziądzu. Na razie zapłacą przedsiębiorcy i zarządcy dróg Grudziądzcy przedsiębiorcy i zarządcy dróg zapłacą od kwietnia za deszczówkę. Na razie z opłat zwolnieni będą mieszkańcy bloków, kamienic i domów jednorodzinn ... » więcej 2020-02-20, godz. 19:47 Czym jest edukacja globalna? Tego można było dowiedzieć się we Włocławku O edukacji globalnej rozmawiali dziś we Włocławku nauczyciele i eksperci. Seminarium miało pokazać, jak pracować w szkole, by uczniowie lepiej rozumieli świat ... » więcej 2020-02-20, godz. 18:36 W Toruniu rozpoczęło się zbieranie podpisów poparcia kandydatury Roberta Biedronia Społeczny Komitet Poparcia Roberta Biedronia rozpoczął zbieranie podpisów dla swojego kandydata w wyborach prezydenckich. W skład Komitetu weszli członkowie i ... » więcej 2020-02-20, godz. 17:32 Jest wyrok ws. wyprowadzenia majątku z Domaru. Kary w zawieszeniu Kary od 14 miesięcy do 2 lat więzienia w zawieszeniu, grzywny i dozór kuratora dla 7 oskarżonych o wyprowadzanie majątku z bydgoskiego Domaru. Bydgoski sąd uz ... » więcej 2020-02-20, godz. 16:37 Lewica Razem chce wzrostu opłat za parkowanie w Bydgoszczy Mniejsze dofinansowanie miasta dla transportu publicznego w Bydgoszczy to wina Prawa i Sprawiedliwości, a lekarstwem na to mają być wyższe opłaty za parkowani ... » więcej 2020-02-20, godz. 15:45 Medale dla bohaterów. Także tych współczesnych Za walkę o niepodległość, działalność charytatywną, ale również sumienne wykonywanie obowiązków zawodowych. Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz wrę ... » więcej
1234567