Piątek, 24 stycznia 2020 r.   Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafała
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-05-22, 18:53 Tatiana Adonis

Wanda Nowicka na rondzie Jagiellonów. W tym miejscu niepełnosprawni zawracają...

Wanda Nowicka, regionalna „jedynka” Wiosny mówiła w Bydgoszczy o problemach osób niepełnosprawnych./fot. Tatiana Adonis
Wanda Nowicka, regionalna „jedynka” Wiosny mówiła w Bydgoszczy o problemach osób niepełnosprawnych./fot. Tatiana Adonis
O wprowadzenie kolejnych rozwiązań ułatwiających życie osobom niepełnosprawnym apelowała w Bydgoszczy Wanda Nowicka, „jedynka" na regionalne liście Wiosny w eurowyborach.
Liderka Wiosny temat ten poruszyła stojąc przy zejściu pod rondo Jagiellonów. Podkreślała na przykładzie tej lokalizacji, że osoby niepełnosprawne ruchowo są pozbawione dostępu do komunikacji miejskiej.

- Tutaj nie ma żadnych specjalnych podjazdów, przy pomocy których osoba niepełnosprawna mogłaby samodzielnie zjechać pod rondo, czy wjechać na górę - zauważa kandydatka do europarlamentu. Miejsce to stało się pretekstem do szerszego spojrzenia na problemy tej grupy społecznej.

- Ograniczone możliwości szukania pracy, problemy ludzi niewidomych i niedowidzących w bankach, ograniczony dostęp do literatury na studiach, brak aplikacji, które pomogłyby bezpiecznie poruszać się po mieście osobom z dysfunkcjami wzroku - to tylko część codziennych bolączek niepełnosprawnych.

- Postuluję wprowadzenie kolejnych rozwiązań pomocnych osobom niepełnosprawnym - mówi Wanda Nowicka. - Po pierwsze asystenci osób niepełnosprawnych, po drugie stworzenie aplikacji do komunikacji przestrzennej dla osób z dysfunkcjami wzroku, trzeci postulat: powołanie niezależnego rzecznika osób niepełnosprawnych. I ostatnia kwestia: banki nie tylko powinny zacząć uznawać faksymile podpisu osób niedowidzących, ale także stworzyć jedno stanowisko w każdym oddziale banku dla osoby niedowidzącej ze specjalistycznym sprzętem. To jest do zrobienia, bo to jest robione za granicą.

A jeśli chodzi o Bydgoskie rondo Jagiellonów, Wanda Nowicka postuluje w tym miejscu montaż wind.
- Niepełnosprawni wciąż nie mogą swobodnie podróżować, studiować, czy korzystać z usług bankowych - mówi kandydatka Wanda Nowicka

Wiadomości lokalne

2020-01-24, godz. 11:43 Niepełnosprawni z „Tęczy" przyłożyli rękę do ratowania zwierząt z Australii Worki dla osieroconych i poparzonych kangurów i koali, otulacze dla nietoperzy, zrobione na szydełku gniazda dla ptaków - dar od rękodzielników z Warsztatów T ... » więcej 2020-01-24, godz. 10:07 Tomasz Latos: - Nie będzie spokoju ani przed wyborami prezydenckimi, ani po nich Poseł Tomasz Latos, który był gościem Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK, ocenia, że w sprawie reformy sądownictwa należy się obawiać, iż sytuacja w najbliższym ... » więcej 2020-01-24, godz. 09:12 Generał Elżbieta Zawacka w zupełnie innym świetle - dzięki pieniądzom z licytacji Ponad 55 tys. zł zabrano podczas Balu 100-lecia w Toruniu podczas licytacji na rzecz Fundacji gen. Elżbiety Zawackiej - przekazał prezydent Michał Zaleski. Po ... » więcej 2020-01-24, godz. 08:15 Kolejny problem bydgoskiego Łęgnowa: woda zalewa piwnice i grunty Problem dotyczy terenów pozachemowskich. - Ludzie chodzą jak po gąbce - alarmuje Sebastian Grysiak, przewodniczący Rady Osiedla Łęgnowo-Wieś. - Taka sytuacja ... » więcej 2020-01-24, godz. 07:35 Jaśniej znaczy bezpieczniej. Słuchacze pytają o oświetlenie bydgoskich ulic Chyba nikogo nie trzeba przekonywać jak ważne dla bezpieczeństwa ruchu drogowego jest oświetlenie uliczne. Szczególnie o tej porze roku. I na problemy związan ... » więcej 2020-01-24, godz. 06:13 Ratownicy medyczni kontra włocławski szpital. Chodzi o 2 zł za godzinę Ratownicy medyczni z Włocławka walczą o wyższe zarobki. Części z nich 31 stycznia kończą się umowy z miejscowym szpitalem. Od 1 lutego chcieliby zarabiać 26 z ... » więcej 2020-01-23, godz. 21:14 Dary trafią niebawem do Polaków na Białorusi Jedzenie, polskie książki i filmy zostaną zawiezione z Bydgoszczy na Białoruś. Spod biura Prawa i Sprawiedliwości z Bydgoszczy wyjedzie samochód z transportem ... » więcej 2020-01-23, godz. 20:15 Robert Biedroń: Miastom takim jak Włocławek potrzebne jest wsparcie rządu Kandydat Lewicy na prezydenta RP Robert Biedroń spotkał się z mieszkańcami Włocławka. Mówił między innymi o tym, że miastom średniej wielkości, które dużo str ... » więcej 2020-01-23, godz. 19:02 Protest przeciwko nowelizacji ustaw sądowych. Pod pomnikiem Kopernika w Toruniu Flagi narodowe, Unii Europejskiej oraz transparenty z napisami „Ręce precz od sędziów” - przynieśli uczestnicy manifestacji „Kneblowanie sądów - rozwód z Euro ... » więcej 2020-01-23, godz. 18:25 Ofiara księdza pedofila domaga się odszkodowania od toruńskiej kurii Miliona złotych odszkodowania od toruńskiej kurii domaga się Mariusz Milewski - ofiara księdza pedofila Jarosława P. Duchowny prawomocnym wyrokiem sądu został ... » więcej
1234567