Piątek, 22 listopada 2019 r.   Imieniny: Cecylii, Wszemiły, Stefana
W Pakości samochód uderzył w drzewo. 5 osób rannych, w tym 4 dzieci.
W Pakości samochód uderzył w drzewo. 5 osób rannych, w tym 4 dzieci.
W Pakości samochód uderzył w drzewo. 5 osób rannych, w tym 4 dzieci.
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-05-21, 12:35 Jolanta Fischer

Kto wypełni wniosek i weźmie te pieniądze, ten odetchnie pełną piersią! [wideo]

Województwo będzie radykalniej walczyć ze smogiem/fot. Tatiana Adonis/archiwum
Województwo będzie radykalniej walczyć ze smogiem/fot. Tatiana Adonis/archiwum
Województwo rozpoczyna batalię o czyste powietrze. W Inowrocławiu, Świeciu i Włocławku powstały Biuro Terenowe Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jak zaznacza wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, w tych miejscach mieszkańcy dowiedzą się, że warto inwestować w walkę ze smogiem.
- Za ponad 80 procent zanieczyszczeń w Polsce odpowiadają indywidualne źródła ciepła. Ich eliminacja poprawi jakość powietrza w Polsce. W tej chwili w województwie kujawsko-pomorskim mamy na ten cel do dyspozycji 50 milionów złotych, mamy 3 tysiące złożonych wniosków - wylicza Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko - pomorski.

- Punkt w Inowrocławiu jest istotny dlatego, że Inowrocław jak do tej pory złożył niecałe 100 wniosków. To bardzo mało w stosunku do innych regionów województw. Zależałoby nam na tym, żeby ten teren wzmocnić poprzez pracownika, który będzie miał bezpośredni kontakt z mieszkańcami zainteresowanymi i pomoże im w wypisywaniu wniosków.

Ireneusz Stachowiak, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu wyjaśnia w szczegółach, jakie zadania ma biuro.

- Biura będą się zajmowały przede wszystkim trzema podstawowymi rzeczami : podpisywaniem umów z klientami na miejscu, pomocą w wypełnianiu wniosków i kontrolą na miejscu inwestycji. Spotkania będą umawiane telefonicznie, nikt nie musi stac w kolejce. Co do pieniędzy, nie są podzielone na województwa czy gminy, a na cały kraj. od naszej skuteczności zależy, ile ich przypadnie nam, jak skutecznie będziemy program realizować.
Program Czyste powietrze czeka na beneficjentów.
- Mamy na ten cel do dyspozycji 50 milionów złotych, mamy 3 tysiące złożonych wniosków - wylicza Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko - pomorski.
Do uczestnictwa w programie Czyste Powietrze zachęcal wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i Ireneusz Stachowiak, prezes WFOŚiGW

Wiadomości lokalne

2019-11-22, godz. 19:07 Pokój modlitw na UMK w Toruniu? Proszą o to muzułmańscy studenci - To sytuacja, z którą uczelnia będzie musiała się zmierzyć, bo studentów zagranicznych przybywa - tak przedstawiciele Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Torun ... » więcej 2019-11-22, godz. 17:08 1500 paczek pełnych nie tylko miłości dla rodaków na wschodzie Od 1300 do 1500 paczek świątecznych chce w tym roku wysłać do Polaków mieszkających na Litwie, Białorusi i - po raz pierwszy także na Łotwie - szczecińska Fun ... » więcej 2019-11-22, godz. 16:09 Mówili młodzieży o zbrodni pomorskiej z 1939 roku. To był terror - Prawdopodobnie nigdy nie poznamy już dokładnej liczby ofiar tak zwanej zbrodni pomorskiej, ale naszym obowiązkiem jest informowanie o ludobójstwie, jakiego ... » więcej 2019-11-22, godz. 13:48 100-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża. Medal dla Polskiego Radia PiK Oddać cząstkę siebie drugiej osobie - to główna myśl konferencji „Prawo humanitarne w 100-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża” zorganizowanej na UMK w Toruniu. ... » więcej 2019-11-22, godz. 12:55 Narkotyki poszły z dymem. W sumie 77 kilogramów [wideo] Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zniszczyli 77 kg różnych narkotyków, zabezpieczonych i skonfiskowanych podczas różnych akcji. W piecu s ... » więcej 2019-11-22, godz. 12:15 Rolniczy protest na drodze 91. Są utrudnienia w ruchu Z powodu protestu rolników występują utrudnienia na drodze krajowej nr 91 w okolicach miejscowości Żygląd pomiędzy Grudziądzem a Toruniem - poinformował dyżur ... » więcej 2019-11-22, godz. 12:05 We Włocławku żałoba po śmierci biskupa Dembowskiego We Włocławku dziś i w sobotę obowiązuje żałoba w związku ze śmiercią biskupa seniora Bronisława Dembowskiego. Flagi na budynkach Urzędu Miasta jednostek organ ... » więcej 2019-11-22, godz. 11:30 Biwakowanie w środku lasu dozwolone. W wyznaczonych obszarach Lasy Państwowe rozpoczęły pilotażowy program udostępniania specjalnie wyznaczonych obszarów leśnych, gdzie miłośnicy survivalu i bushcraftu będą mogli uprawia ... » więcej 2019-11-22, godz. 10:33 Tomasz Latos: Kolejki do specjalistów nie znikną, ważne by były krótkie Czy za cztery lata będziemy wolni od kolejek do specjalistów w publicznej służbie zdrowia? Aż tak dobrze nie będzie - odpowiada poseł Tomasz Latos, przewodnic ... » więcej 2019-11-22, godz. 08:45 Sensacja! Dwie olbrzymie konstrukcje sprzed 7 tys. lat odkryto pod Łysomicami Kręgi w zbożu dostrzeżone pod Łysomicami to kontury olbrzymich konstrukcji sprzed prawie 7 tys. lat. Chronił je system rowów. Tego typu budowle nie były do te ... » więcej
1234567