Czwartek, 13 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Diany, Hipolita, Poncjana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-05-21, 12:35 Jolanta Fischer

Kto wypełni wniosek i weźmie te pieniądze, ten odetchnie pełną piersią! [wideo]

Województwo będzie radykalniej walczyć ze smogiem/fot. Tatiana Adonis/archiwum
Województwo będzie radykalniej walczyć ze smogiem/fot. Tatiana Adonis/archiwum
Województwo rozpoczyna batalię o czyste powietrze. W Inowrocławiu, Świeciu i Włocławku powstały Biuro Terenowe Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jak zaznacza wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, w tych miejscach mieszkańcy dowiedzą się, że warto inwestować w walkę ze smogiem.
- Za ponad 80 procent zanieczyszczeń w Polsce odpowiadają indywidualne źródła ciepła. Ich eliminacja poprawi jakość powietrza w Polsce. W tej chwili w województwie kujawsko-pomorskim mamy na ten cel do dyspozycji 50 milionów złotych, mamy 3 tysiące złożonych wniosków - wylicza Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko - pomorski.

- Punkt w Inowrocławiu jest istotny dlatego, że Inowrocław jak do tej pory złożył niecałe 100 wniosków. To bardzo mało w stosunku do innych regionów województw. Zależałoby nam na tym, żeby ten teren wzmocnić poprzez pracownika, który będzie miał bezpośredni kontakt z mieszkańcami zainteresowanymi i pomoże im w wypisywaniu wniosków.

Ireneusz Stachowiak, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu wyjaśnia w szczegółach, jakie zadania ma biuro.

- Biura będą się zajmowały przede wszystkim trzema podstawowymi rzeczami : podpisywaniem umów z klientami na miejscu, pomocą w wypełnianiu wniosków i kontrolą na miejscu inwestycji. Spotkania będą umawiane telefonicznie, nikt nie musi stac w kolejce. Co do pieniędzy, nie są podzielone na województwa czy gminy, a na cały kraj. od naszej skuteczności zależy, ile ich przypadnie nam, jak skutecznie będziemy program realizować.
Program Czyste powietrze czeka na beneficjentów.
- Mamy na ten cel do dyspozycji 50 milionów złotych, mamy 3 tysiące złożonych wniosków - wylicza Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko - pomorski.
Do uczestnictwa w programie Czyste Powietrze zachęcal wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i Ireneusz Stachowiak, prezes WFOŚiGW

Wiadomości lokalne

2020-08-12, godz. 21:22 W Toruniu akcja wsparcia dla protestujących Białorusinów Jesteśmy z wami - mówią torunianie, którzy spontanicznie zebrali się pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, w związku z ostatnimi wydarzeniami na Białorusi. » więcej 2020-08-12, godz. 17:56 CBA w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Co sprawdzają służby? Trwa kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Chodzi o przetarg na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla ... » więcej 2020-08-12, godz. 15:30 Czy tęczowa flaga zawiśnie nad bydgoskim ratuszem? Prezydent odpowiada Lewica i środowiska LGBT zaapelowały do prezydenta Bydgoszczy, by w geście solidarności i sprzeciwu wobec przemocy, wywiesił tęczowe flagi na budynku Ratusza. ... » więcej 2020-08-12, godz. 13:10 Skazane z więzienia w Grudziądzu napisały listy do dziewczyn z poprawczaka Brak rodzinnego ciepła, brak pieniędzy, albo ich nadmiar, alkohol, narkotyki, złe środowisko - kobiety z wyrokami przeanalizowały swoje życie i proszą dziewcz ... » więcej 2020-08-12, godz. 11:00 Sławomir Mentzen w Rozmowie Dnia: Opozycja białoruska nie ma żadnych szans Sławomir Mentzen, toruński polityk Konfederacji, który był gościem Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, mówił, że choć wszyscy współczujemy Białorusinom, obaleni ... » więcej 2020-08-12, godz. 09:53 Pracownicy IPN w Areszcie Śledczym w Bydgoszczy. Szukają grobów... Na terenie Aresztu Śledczego w Bydgoszczy rozpoczęły się prace zespołu Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej - Delegatury w Bydgoszczy. ... » więcej 2020-08-12, godz. 08:15 Nocne prace na remontowanym moście w Toruniu. Będą utrudnienia Dwie pracowite noce czekają wykonawcę na rozbudowywanym moście drogowym im. J. Piłsudskiego w Toruniu. » więcej 2020-08-12, godz. 07:20 Z bydgoskiego lotniska na własne. Nowa siedziba lotniczego pogotowia prawie gotowa Prawie 10 milionów złotych kosztowała nowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zlokalizowana w Żołędowie koło Bydgoszczy. Pod koniec roku do nowego obiektu ... » więcej 2020-08-12, godz. 06:13 Przełamują stereotyp bibliotekarza. Fotografie w oknie świeckiej biblioteki Kilkanaście niezwykłych fotografii pojawiło się w oknach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu nad Wisłą. Pozowali do nich pracownicy biblioteki, a inspir ... » więcej 2020-08-11, godz. 21:12 12 litrów osocza od kujawsko-pomorskich dawców posłuży do produkcji leku na Covid-19 Osocze od ozdrowieńców z województwa kujawsko-pomorskiego pomoże w produkcji leku na Covid-19 - ustaliło Polskie Radio PiK. Nad lekiem pracuje lubelska spółka. » więcej
1234567