Wtorek, 25 czerwca 2019 r.   Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty
W Zielonce koło Bydgoszczy zablokowany jeden pas na S5 w kierunku Szczecina. Ciężarówka wypadła z drogi
W Zielonce koło Bydgoszczy zablokowany jeden pas na S5 w kierunku Szczecina. Ciężarówka wypadła z drogi
W Zielonce koło Bydgoszczy zablokowany jeden pas na S5 w kierunku Szczecina. Ciężarówka wypadła z drogi
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-05-18, 12:33 Damian Klich/Redakcja

Samoloty do oglądania i zwiedzania. Międzynarodowa Wystawa Air Fair w Bydgoszczy [wideo]

Na wystawie prezentowany jest sprzęt lotniczy. Na zdjęciu Su-22. Fot. Kamila Zroślak
Na wystawie prezentowany jest sprzęt lotniczy. Na zdjęciu Su-22. Fot. Kamila Zroślak
Fot. Kamila Zroślak
Fot. Kamila Zroślak
Fot. Kamila Zroślak
Fot. Kamila Zroślak
Na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy trwa XII Międzynarodowa Wystawa Air Fair, w sobotę jest dostępna dla publiczności.
W piątek wystawa była zamknięta dla zwiedzających. - Była dostępna przede wszystkim dla ludzi, którzy są bezpośrednio związani z lotnictwem. To okazja do spotkań w gronie ludzi, którzy w lotnictwie polskim mają coś do powiedzenia i w gronie firm, które zabezpieczają je logistycznie - mówi Jędrzej Kowalczewski, dyrektor produkcji WZL nr 2 w Bydgoszczy. - W sobotę otwieramy się na wszystkich fanów lotnictwa i nie tylko. Przygotowaliśmy „odlotowe” atrakcje - dodaje.

Jak zapowiada, będą pokazy lotnicze trzech rodzajów samolotów. - Będzie można podziwiać różnego rodzaju akrobacje na niebie, ale największą niespodzianką będzie samolot Jak-3 o silniku podwójnej gwiazdy, który posiada 1000 koni mechanicznych mocy. To samolot zabytkowy, odrestaurowany w Polsce, który brał udział w II wojnie światowej.

Wystawę można zwiedzać w sobotę do godz. 16.00. Wejście jest bezpłatne. Oprócz pokazów można zobaczyć z bliska lotniczy i lądowy sprzęt wojskowy, m.in. sławne Leopardy i Rosomaki.
Mówi Jędrzej Kowalczewski, dyrektor produkcji WZL nr 2 w Bydgoszczy
Mówi Jędrzej Kowalczewski, dyrektor produkcji WZL nr 2 w Bydgoszczy
Samoloty do oglądania i zwiedzania. Międzynarodowa Wystawa Air Fair w Bydgoszczy
Air Fair 2019 Wideo: Kamila Zroślak
Air Fair 2019 Wideo: Kamila Zroślak
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-06-25, godz. 13:50 Sąd: strzelanina to była bójka dwóch grup. Pokrzywdzeni też zostaną oskarżeni 13, 6 i 4 lata pozbawienia wolności - to wyrok dla trzech mężczyzn w sprawie głośnej w Toruniu strzelaniny przy ulicy Mickiewicza. Doszło do niej w biały dzie ... » więcej 2019-06-25, godz. 13:11 Busy z informacjami o 500 plus jadą w region. Pieniądze już w lipcu Wojewódzką akcję informacyjną, dotyczącą rozszerzenia programu 500 plus na pierwsze dziecko rozpoczął dziś w Toruniu wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. » więcej 2019-06-25, godz. 12:32 NFZ sprawdza przychodnię Panaceum w Żołędowie. Były skargi pacjentów Słuchacze Polskiego Radia PiK skarżą się przychodnię Panaceum w Żołędowie. - Za mało tam lekarzy, pielęgniarka tylko jedna, w dodatku obsługa jest nieuprzejma ... » więcej 2019-06-25, godz. 11:46 Pogrzeb gen. Nowka: delegacje z całej Polski, prezydenta Bydgoszczy zabrakło Na pogrzebie bydgoszczanina generała Zbigniewa Nowka nie było ani prezydenta Bydgoszczy, ani żadnego jego zastępcy. - Nie dostaliśmy oficjalnej informacji. W ... » więcej 2019-06-25, godz. 11:00 Dr Sławomir Sadowski: Tworzenie bloków to jedyna nadzieja dla opozycji - Jeśli opozycja stworzy jeden, wielki komitet wyborczy, nie ma szans na pokonanie rządzącej partii - uważa dr Sławomir Sadowski z Uniwersytetu Kazimierza Wie ... » więcej 2019-06-25, godz. 09:47 Trzy kliniki do przebudowy i dużo nowego sprzętu. 20 mln zł dla szpitala im. Jurasza 20 mln zł - tyle wart jest projekt, który będzie realizowany w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. Jurasza w Bydgoszczy. W Urzędzie Wojewódzkim przedstawiciele l ... » więcej 2019-06-25, godz. 08:05 Senior zaufał pracownikowi spółdzielni. Stracił mieszkanie i pieniądze. Czy je odzyska? We Włocławku, oszuści wykorzystali nieporadność samotnego emeryta i wyłudzili od niego mieszkanie warte 80 tysięcy, za jedną czwartą tej ceny. Pieniędzy ze sp ... » więcej 2019-06-25, godz. 07:00 Stracone życie jak czarny punkcik. Nikt nie chce zostawić śladu na tej mapie... Czarne i mrugające żółto-czerwone kropki oznaczają wypadki ze skutkiem śmiertelnym, do których doszło na polskich drogach. Widać je na interaktywnej mapie już ... » więcej 2019-06-24, godz. 21:13 Lecznica nowoczesna z automatu. Szpitalne Oddziały Ratunkowe czekają zmiany Chodzi o projekt TOPSOR, czyli Tryb Obsługi Pacjenta w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Ma usprawnić pracę na SOR-ach. Projekt Ministerstwa Zdrowia będzie real ... » więcej 2019-06-24, godz. 20:50 Szarpanie, opukiwanie i podglądanie: ruszył sezon na kontrole autokarów Aż 150 pojazdów, w tym 110 autokarów, Inspektorat Transportu Drogowego skontrolował od piątku do poniedziałku na autostradzie A1, w Nowej Wsi pod Toruniem. Pi ... » więcej
1234567