Czwartek, 14 listopada 2019 r.   Imieniny: Rogera, Serafina, Wawrzyńca
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-05-16, 18:21 Damian Klich

Ludzie ufają strażakom i doceniają ich ciężką pracę. Nie tylko od święta...strażaka

Dzień Strażaka w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 w Bydgoszczy./fot. Damian Klich
Dzień Strażaka w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 w Bydgoszczy./fot. Damian Klich
Dzień Strażaka w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 w Bydgoszczy./fot. Damian Klich
Dzień Strażaka w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 w Bydgoszczy./fot. Damian Klich
W czwartek (16.05.), w Bydgoszczy obchodzono powiatowy „Dzień Strażaka”, który zgodnie z kalendarzem przypadał 4 maja, w dniu patrona strażaków, św. Floriana. Nagrody, odznaczenia i awanse wręczano w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej numer 1.
- Strażak to zawód cieszący się największym zaufaniem społecznym - przypomniał wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. - Mamy jako społeczeństwo, dzięki pracy strażaków, duże poczucie bezpieczeństwa. Rząd bardzo wspiera straż pożarną. Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza nr 1 w Bydgoszczy odgrywa szczególną rolę - podkreślał Mikołaj Bogdanowicz. - Bydgoszcz to to największe miasto województwa, stolica województwa. Często zdarza się, że strażacy z tej jednostki wyjeżdżają poza granice miasta, do innych powiatów i gmin, jak było na przykład w czasie ostatniej nawałnicy.

Wojewoda przypomniał, że dzięki rządowemu wsparciu, w Bydgoszczy przybyło 12 etatów w straży pożarnej.

- W przypadku grup specjalistycznych to jest bardzo dużo. Grupa specjalistyczna, na przykład chemiczna, ostatnio miała bardzo trudne zadanie na obwodnicy Szubina, gdzie doszło do wycieku niebezpiecznej substancji. Dziękuję im za pracę. Sytuacja była tam trudniejsza, niż to przedstawiały media. Pożar w Fordonie także był wielkim wyzwaniem z uwagi na suszę i szybko rozprzestrzeniający się ogień.

Młodszy brygadier Jacek Kaczmarek, zastępca kujawsko-pomorskiego komendanta Wojewódzkiego Straży Pożarnej w Toruniu zaznacza, że straż rozwija się i sprzętowo i pod względem wyszkolenia, wyposażenia, a także rośnie w siłę personalnie.

- Cieszymy się, że do województwa kujawsko-pomorskiego, w ubiegłym roku trafiło ponad 60 milionów złotych. To jest niewyobrażalna kwota. Te pieniądze pozwoliły nam na zakup 53 nowych pojazdów. Warto wiedzieć, że pojazd specjalistyczny, np. drabina, kosztuje ponad dwa miliony złotych. Drogi sprzęt, ale to zarazem niezawodny sprzęt, który poprawia efektywność pracy strażaka. Chcielibyśmy jeszcze poprawić bazę lokalową...

Podczas uroczystości został odczytany list prezydenta RP Andrzeja Dudy. Prezydent złożył życzenia strażakom i określił Straż Pożarną jako „jeden z filarów państwowości i systemu bezpieczeństwa narodowego”.
Strażak to zawód cieszący się największym zaufaniem społecznym - mówił wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Wiadomości lokalne

2019-11-14, godz. 14:45 Jan Rulewski na emeryturę? Tak, ale nie rezygnuje z aktywności Jan Rulewski pożegnał się z fotelem senatora. Na emeryturze nie zamierza jednak zawiesić działalności politycznej. Jan Rulewski w życiu publicznym obecny był ... » więcej 2019-11-14, godz. 13:46 Wlazł kotek... do domku w Świeciu. Kto go zbudował? Młodzież! Brawo! Drewniany, piętrowy, ocieplony domek dla kotów zamontowano dzisiaj przy starostwie powiatowym w Świeciu. » więcej 2019-11-14, godz. 13:28 Tomasz Latos (PiS) po raz kolejny przewodniczącym sejmowej Komisji Zdrowia Tomasz Latos (PiS) został wybrany jednomyślnie w czwartek po raz kolejny na przewodniczącego sejmowej Komisji Zdrowia. Podczas pierwszego posiedzenia komisji ... » więcej 2019-11-14, godz. 12:48 CBA zabezpiecza dokumenty w firmach zajmujących się serwisem lokomotyw i wagonów Funkcjonariusze CBA w związku ze śledztwem dotyczącym wyrządzenia znacznej szkody Przewozom Regionalnym zabezpieczają w czwartek w 11 miejscach w kraju m.in. ... » więcej 2019-11-14, godz. 11:51 Zbigniew Sosnowski: ważne kto co ma do zaoferowania, a nie gdzie mieszka Miejsce zamieszkania nie powinno decydować o podziale stanowisk w samorządzie województwa - tak uważa Zbigniew Sosnowski, gość dzisiejszej Rozmowy dnia. » więcej 2019-11-14, godz. 10:49 Fotowoltaika na dachu UTP. Będzie bardziej ekologicznie! Dwie nowe instalacje fotowoltaiczne zamontowano na budynku w kampusie UTP w Fordonie w Bydgoszczy. » więcej 2019-11-14, godz. 09:47 Paweł Olszewski (KO) przewodniczącym sejmowej komisji infrastruktury. Piotr Król (PiS) zastępcą Paweł Olszewski (KO) został w czwartek wybrany na przewodniczącego sejmowej Komisji Infrastruktury. Za tą kandydaturą głosowało 31 posłów, jeden był przeciw. » więcej 2019-11-14, godz. 07:58 Cukrzyca - co warto o niej wiedzieć, jak przeciwdziałać? Akcja w bydgoskim NFZ Profilaktyce i leczeniu cukrzycy poświęcona była kolejna akcja Narodowego Funduszu Zdrowia. W siedzibie oddziału NFZ przy ul. Łomżyńskiej w Bydgoszczy mieszka ... » więcej 2019-11-13, godz. 21:05 Testowali seniorów z wiedzy obywatelskiej. Olimpiada na bydgoskim UKW 75 pytań i 60 minut na odpowiedź - kujawsko-pomorscy seniorzy pisali e środę test z wiedzy obywatelskiej. » więcej 2019-11-13, godz. 19:48 Trasa S5: sześć firm chce kończyć odcinek za Włochów, wyrzuconych z budowy W środę otwarto oferty firm budowlanych, które zgłosiły chęć budowy odcinka trasy S5 - od Białych Błot do Szubina. Zgłosiło się sześć firm. » więcej
1234567