Środa, 20 listopada 2019 r.   Imieniny: Anatola, Sedzimira, Rafała
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-05-10, 08:17 Tatiana Adonis/Redakcja

Ster na Bydgoszcz 2019 - ostatnie przygotowania. Będzie się działo!

Przy okazji konferencji zapowiadającej Ster na Bydgoszcz 2019 miasto odebrało też certyfikat potwierdzający zorganizowanie największej parady kajakowej Fot. Tatiana Adonis
Przy okazji konferencji zapowiadającej Ster na Bydgoszcz 2019 miasto odebrało też certyfikat potwierdzający zorganizowanie największej parady kajakowej Fot. Tatiana Adonis
Koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, tropikalna wyspa w środku miasta, parada jednostek pływających, czy wyścigi smoczych łodzi - to tylko część atrakcji, jakie przygotowano na tegoroczny Ster na Bydgoszcz.
Trwają ostatnie przygotowania do imprezy i już teraz organizatorzy zdradzili część programu, jaki przygotowali na weekend od 21 do 23 czerwca. - To co będzie się działo na Wyspie Młyńskiej "ubraliśmy" w kilka tematycznych bloków - mówi Łukasz Krupa, szef ratuszowego biura promocji miasta i współpracy z zagranicą.

Nie zabraknie parady jednostek pływających, wyścigu butelkowego, wyścigów smoczych łodzi oraz bydgoskiej masy kajakowej. Zagrają m.in. Sokół, Daria Zawiałow, Łąki Łan, Mery Spolsky, Sonbird i Paulina Przybysz.

W tym roku w programie znalazło się także seminarium, podczas którego zaprezentowany zostanie wodny potencjał miasta. Wśród uczestników Steru na Bydgoszcz będą także przedstawiciele Stowarzyszenia Inland Waterways International, którego członkiem od 2017 roku jest także Bydgoszcz. W najbliższych latach miasto chce się starać o organizację najważniejszej konferencji dotyczącej kanałów na świecie.

Ster na Bydgoszcz jest organizowany od 11 lat. To największa impreza wodna w regionie. Aktualne informacje można znaleźć na www.sternabydgoszcz.pl.
Ster na Bydgoszcz 2019. Będzie się działo! (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-11-19, godz. 20:20 Lądowisko dla dronów kontra samosiejki. UTP ma problem Spór na linii Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy - Urząd Miasta w Bydgoszczy. Chodzi o lądowisko dla dronów. Przeszkodą w powstaniu inwestycji ma być kil ... » więcej 2019-11-19, godz. 19:20 Co zmienia się i zmieni w bydgoskim Starym Fordonie? Spacer z prezydentem miasta Na spacer z prezydentem Bydgoszczy wybrali się we wtorek po południu mieszkańcy Starego Fordonu, radni, przedstawiciele rady osiedla i tamtejszych stowarzysze ... » więcej 2019-11-19, godz. 18:15 Centrum przesiadkowe i akademia przedszkolaka. Kolejne projekty z unijnym dofinansowaniem Nowe miejsca w przedszkolach, modernizacja świetlic wiejskich oraz instalowanie na domach urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii... Takie projekt ... » więcej 2019-11-19, godz. 16:05 Kto zostanie twarzą bydgoskiego UTP? Casting tylko dla studentów Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy szuka twarzy uczelni, ale nie wśród modelek i modeli. To ma być twarz studentki lub studenta. » więcej 2019-11-19, godz. 15:30 Sprawa upadłości Domaru. Janusz S. na ławie oskarżonych Jeden z najbogatszych bydgoszczan stanął przed sądem. Janusz S. jest oskarżony o wyprowadzenie 35 mln zł z upadającego 10 lat temu Domaru. Nie przyznał się do ... » więcej 2019-11-19, godz. 14:51 Radosław Sikorski nie wystartuje w prawyborach prezydenckich PO Były szef MSZ, były marszałek Sejmu, europoseł PO Radosław Sikorski ogłosił, że nie wystartuje w prawyborach prezydenckich, jakie organizuje jego ugrupowanie. ... » więcej 2019-11-19, godz. 14:10 Więcej za śmieci, pięć pojemników do segregowania. I kary dla opornych Od nowego roku bydgoszczanie zapłacą więcej za śmieci. Cena ma wzrosnąć z 13 do 22 złotych za osobę. Odpady trafiać będą do pięciu, a nie jak do tej pory, czt ... » więcej 2019-11-19, godz. 13:22 Kobieta w bieliźnie wspina się po kratach. Afera policyjna we Włocławku Policjanci z Włocławka nagrali w komendzie kobietę w samej bieliźnie. Film trafił do Internetu, a funkcjonariusze zostali zawieszeni. » więcej 2019-11-19, godz. 12:49 Szlam z resztkami zwierząt wywożony z wdeckiego parku do utylizacji Po naszej poniedziałkowej interwencji, szlam z resztkami zwierząt, zalegający na łące w Zgorzałym Moście we Wdeckim Parku Krajobrazowym, jest usuwany. » więcej 2019-11-19, godz. 11:59 Aktor Jan Nowicki na znaczku pocztowym. Taki prezent od miasta Kowal Honorowy obywatel Kowala - aktor Jan Nowicki - otrzymał od miasta wyjątkowy prezent z okazji swoich 80. urodzin - znaczek pocztowy z własną podobizną. » więcej
1234567