Piątek, 10 lipca 2020 r.   Imieniny: Sylwany, Witalisa, Antoniego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Kręgielnia
2019-05-10, 06:15 Monika Kaczyńska/Redakcja

Liceum, technikum czy szkoła branżowa? W Toruniu nie powinno zabraknąć miejsc

Anna Łukaszewska i Michał Zaleski na konferencji prasowej. Fot. Monika Kaczyńska
Anna Łukaszewska i Michał Zaleski na konferencji prasowej. Fot. Monika Kaczyńska
Ponad 5,1 tys. miejsc przygotowano w Toruniu dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych w nowym roku szkolnym. Nabór do pierwszych klas liceów, techników i szkół branżowych rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 13 maja.
Jak zapewnia prezydent Torunia Michał Zaleski miejsc dla uczniów "podwójnego rocznika" jest naprawdę dużo.

- Prawie dwukrotnie wzrasta liczba miejsc przygotowanych w liceach ogólnokształcących w stosunku do obecnie uczących się w pierwszych klasach. Jeżeli chodzi o technika jest podobnie, natomiast w szkołach branżowych zwiększenie liczby miejsc jest trzykrotne. Bardzo liczymy na to, że młodzież, która zdecyduje się na kształcenie w toruńskich szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych także bardzo poważnie weźmie pod uwagę oferty szkół kształcących zawodowo - powiedział Michał Zaleski.

Jak dodaje Anna Łukaszewska, dyrektor wydziału edukacji toruńskiego magistratu, szkoły branżowe przygotowały dla uczniów bardzo ciekawe propozycje.

- W szkołach branżowych mamy kształcenie w 14 zawodach m.in. cukiernika, kucharza czy fryzjera. W technikach w 29 zawodach, z czego po raz pierwszy utworzone zostaną klasy o profilu technik rachunkowości i technik energetyk - powiedziała szefowa wydziału edukacji.

Termin składania wniosków mija 17 czerwca. Rekrutacja odbywa się drogą elektroniczną, każdy uczeń może aplikować o przyjęcie do maksymalnie trzech szkół. O przyjęciu decyduje liczba punktów. Wyniki naboru zostaną ogłoszone 16 lipca.
Mówi prezydent Michał Zaleski
Mówi Anna Łukaszewska
Toruń

Wiadomości lokalne

2020-07-09, godz. 21:23 Szymon Hołownia w Bydgoszczy: Ruszymy z impetem, po drodze zrobimy mnóstwo dobra Około 200 bydgoszczan przyszło na Plac Wolności porozmawiać z Szymonem Hołownią.  Były kandydat na prezydenta zajął trzecie miejsce w wyborach. Dziś dziękował ... » więcej 2020-07-09, godz. 20:52 Prezydent Duda o sprawie Anny Derewienko. „Została skrzywdzona, nie znajduję słów" - Nie znajduję określenia, jeśli ktoś z przyczyn politycznych prześladuje osobę z niepełnosprawnością. Jak to można by to w ogóle nazwać? To jest jakieś zacho ... » więcej 2020-07-09, godz. 20:18 Ciemne i zalane ulice, hałdy śmieci. Radni PiS: Bydgoszcz sobie z tym nie radzi Radni PiS z Bydgoszczy chcą zwołania nadzwyczajnej sesji rady miasta. W przyszłym tygodniu złożą wniosek w tej sprawie. Chcą rozmawiać m.in. o zalegających w ... » więcej 2020-07-09, godz. 19:55 Rzecznik sztabu Andrzeja Dudy interweniuje w sprawie niepełnosprawnej bydgoszczanki Rzecznik sztabu prezydenta Andrzeja Dudy Adam Bielan odniósł się w czwartek do sprawy niepełnosprawnej Anny Derewienko z Bydgoszczy. - To wydarzenie skandalic ... » więcej 2020-07-09, godz. 19:17 Społeczny komitet z Grudziądza prosi wyborców Hołowni o wsparcie Trzaskowskiego - Zwracamy się przede wszystkim do wyborców Szymona Hołowni, aby poszli na wybory i oddali głos na Rafała Trzaskowskiego - powiedział w czwartek w Grudziądzu ... » więcej 2020-07-09, godz. 18:02 Rowerzyści powitani w Zakopanem. Jechali z Inowrocławia, uczcili 160. urodziny Kasprowicza Były uśmiechy szczęścia, wielkie zmęczenie i satysfakcja z osiągniętego celu. Później wywiady dla zakopiańskich i krakowskich mediów. Uczestnicy rowerowej wyp ... » więcej 2020-07-09, godz. 17:20 Niepełnosprawna malarka wyrzucona z bydgoskiej fundacji. Bo nie chciała wspierać PO? Anna Derewienko poskarżyła się na Facebooku, że została pozbawiona pomocy fundacji, którą kieruje radna PO. Powód? Odmowa publicznego poparcia tej partii. - P ... » więcej 2020-07-09, godz. 16:32 „Ostatnie 5 lat to był dobry czas dla Polski”. Deklaracja poparcia prezydenta Dudy Prawo i Sprawiedliwość na finiszu kampanii wyborczej w Toruniu. Lokalni działacze Zjednoczonej Prawicy podpisali pod pomnikiem Mikołaja Kopernika deklarację p ... » więcej 2020-07-09, godz. 15:46 Zabił człowieka na drodze, porzucił auto i uciekł. Jechał pijany, bez prawa jazdy Mogileńscy policjanci zatrzymali 29-letniego kierowcę Audi A6, który śmiertelnie potrącił pieszego i oddalił się z miejsca wypadku. » więcej 2020-07-09, godz. 14:00 Aż 100 tys. więcej w puli Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Za frekwencję Prezydent Bydgoszczy zachęca mieszkańców do udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich. Do budżetu obywatelskiego osiedla, gdzie 12 lipca frekwencja będzie ... » więcej
1234567