Sobota, 28 listopada 2020 r.   Imieniny: Lesława, Zdzisława, Stefana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-05-10, 07:35 Jolanta Fischer/Redakcja

Bydgoszczanie oszaleli na punkcie elektrycznych skuterów i... tracą głowę przy parkowaniu

Elektryczne skutery nie zawsze, tak jak na tym zdjęciu, pozostawiane są tam, gdzie powinny. Fot. Tomasz Kaźmierski
Elektryczne skutery nie zawsze, tak jak na tym zdjęciu, pozostawiane są tam, gdzie powinny. Fot. Tomasz Kaźmierski
Jeżdżą nawet w nocy i parkują gdzie popadnie. Bydgoszcz oszalała na punkcie ekologicznych skuterów. Jak przyznaje Tomasz Krzywański z blinkee.city Bydgoszcz, zainteresowanie tą usługą przerosło wszelkie oczekiwania. Użytkownikom skuterów zwraca też uwagę, że trzeba pamiętać o przepisach ruchu drogowego i kulturze użytkowania.
- Skuter nie jest rowerem, więc nie można go na przykład zaparkować na środku pl. Wolności. Zdarzają się przypadki pozostawiania skuterów w parku. Oczywiście reagujemy na bieżąco na takie zdarzenia. Po pierwsze prosimy użytkowników o przestawienie jednośladu, a jeśli to nie działa przestawiamy sami. Uczulamy użytkowników, że są z tym związane również pewne kary, choć dla nas to zawsze ostateczność, ale mogą być stosowane - powiedział przedstawiciel operatora.

Tomasz Krzywański tłumaczy też pozornie wysoką cenę wypożyczenia pojazdów i przypomina, że przejazd trwa zazwyczaj krótko, a firma ponosi koszty ładowania i nadzoru technicznego nad skuterami.

Obecnie koszt wypożyczenia elektrycznego skutera w Bydgoszczy wynosi 69 groszy za minutę.
Mówi Tomasz Krzywański

Wiadomości lokalne

2020-11-27, godz. 20:08 Jabłońska za Moraczewską. Zmiana na stanowisku zastępcy prezydenta Włocławka Prezydent Włocławka w piątek wieczorem poinformował o zakończeniu współpracy z Barbarą Moraczewską - dotychczasowym swoim zastępcą. » więcej 2020-11-27, godz. 17:58 Nie chcą oddać osiedlowych klubów. Protestowali przed siedzibą spółdzielni Kilkadziesiąt osób protestowało przed siedzibą Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Inowrocławiu. Decyzją zarządu spółdzielni kluby osiedlowe „Kopernik”, „P ... » więcej 2020-11-27, godz. 17:10 Kampanię czas zacząć. Konferencja Anny Ośko Anna Ośko wystartowała z kampanią wyborczą na wójta gminy Warlubie. Przedterminowe wybory wójta odbędą się 20 grudnia. » więcej 2020-11-27, godz. 15:07 Co się dzieje z mostami i wiaduktami w Bydgoszczy? Badania na Trasie Uniwersyteckiej [wideo] Przez most na trasie uniwersyteckiej w Bydgoszczy samochody osobowe mogą przejeżdżać bezpiecznie - poinformował Tomasz Okoński z Zarządu Dróg Miejskich i Komu ... » więcej 2020-11-27, godz. 13:05 Możliwość wykonywania szybkich testów antygenowych także w karetce - Testy antygenowe na obecność koronawirusa trafią do ratowników medycznych w najbliższych dniach - powiedział Polskiemu Radiu PiK Krzysztof Wiśniewski - rzec ... » więcej 2020-11-27, godz. 12:07 Inwestycja w Grudziądzu. Remont drogi oraz mostu na Trynce W ramach inwestycji wybudowano most przez rzekę Trynkę, ścieżkę rowerową i zatokę autobusową, droga zyskała również nowe oświetlenie. » więcej 2020-11-27, godz. 11:20 Narkotyki w domu i w samochodzie, a 30-latek już w areszcie Pół kilograma narkotyków przejęte przez kryminalnych z bydgoskiego Śródmieścia. » więcej 2020-11-27, godz. 09:54 Dwie osoby w areszcie w związku z pożarem pod Unisławiem Dwie osoby zostały zatrzymane w sprawie pożaru składowiska opon w Raciniewie koło Unisławia. » więcej 2020-11-27, godz. 08:43 Poseł Lewicy w obronie osiedlowych klubów w Inowrocławiu. Protestują też mieszkańcy Poseł Krzysztof Gawkowski uważa, że decyzja o zamknięciu trzech osiedlowych placówek w Inowrocławiu jest błędem. Parlamentarzysta zwrócił się o wsparcie do mi ... » więcej 2020-11-27, godz. 07:18 Wizyta w ZUS-ie bez wychodzenia z domu. To e-wizyta! E-wizyty w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych z każdym z dniem stają się coraz bardziej popularne. Z tej szybkiej i bezpiecznej formy kontaktu skorzystało blis ... » więcej
1234567