Niedziela, 08 grudnia 2019 r.   Imieniny: Marii, Światozara, Makarego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-05-09, 13:08 Redakcja/ZDMiKP

Drogowcy sieją trawę, a kierowcy nasiona rozjeżdżają...

Młode kiełki trawy potrzebują czasu na wzrost. Część kierowców wciąż tego nie rozumie./fot. Pixabay
Młode kiełki trawy potrzebują czasu na wzrost. Część kierowców wciąż tego nie rozumie./fot. Pixabay
Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej uprzejmie prosi bydgoszczan: - Dbajmy wspólnie o każdy zielony kawałek naszego miasta. Dla nas i dla dzieci.
- Obecnie w wielu miejscach miasta prowadzimy inwestycje i remonty drogowe. Jedną ze składowych zadań jest odtwarzanie terenów zielonych. W zależności od lokalizacji i charakteru przedsięwzięcia, wykonawca wysiewa trawniki, sadzi krzewy, drzewa - przypomina ZDMiKP.

Niestety w wielu przypadkach m.in. przy ulicy Nakielskiej, dzień po wysianiu trawników, zagospodarowane tereny już były rozjeżdżone przez samochody. Mało tego, ziemia z pasa rozdziału, znajdującego się pomiędzy chodnikiem, a jezdnią wraz z nasionami trawnika znalazła się na nowej kostce betonowej - ubolewają bydgoscy „drogowcy”

- Nawet nie zdążyliśmy przeprowadzić odbiorów, a część prac, wykonawcy, związanych z odtworzeniem zieleni została już zniszczona. Podobny obraz można zaobserwować przy tej samej ulicy w miejscu, w którym Nakielska przechodzi w ulicę Łochowską. W przywołanym, budowlańcy zakończyli roboty przy budowie ronda oraz ścieżek rowerowych. Odtworzyli tereny zielone. Wysiali m.in. trawniki, te również już zostały zniszczone.

- Tak bardzo wszyscy zabiegamy, o każdy kawałek zieleni, szczególnie w miejscach zurbanizowanych. Przeprowadzamy rewitalizacje parków. Tworzymy parki kieszonkowe. Z inicjatywy Bydgoszczan, powstają kolejne zielone miejsca, w których wypoczywamy, cieszymy oko zielenią. Jest czysto, przyjaźnie. Dbajmy, zatem wspólnie o każdy zielony kawałek naszego Miasta. Dla nas i dla dzieci. Taką mamy prośbę...
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-12-08, godz. 16:55 Postanowili pomóc choremu Kubie na sportowo. Zorganizowali turniej piłkarski Magia świąt i mistrzowskie emocje w zespole szkół nr 9 w Bydgoszczy. Dziś odbył się tam turniej o puchar poseł Ewy Kozaneckiej. » więcej 2019-12-08, godz. 15:34 Off–Roadowe ho ho ho!!! Świetna akcja! A wszystko dla dzieciaków! [wideo] Sanie to już przeżytek - dziś św. Mikołaj przesiadł się do samochodu terenowego i miał jedną misję - zdobyć pieniądze na wypoczynek dla dzieci z domu dziecka. » więcej 2019-12-08, godz. 14:34 Zrób dzieciom radość darując pluszaka lub przybory szkolne Zabawki, maskotki, przybory szkolne i słodycze. Wszystko to można przynosić w ramach akcji „Za każdy uśmiech dziecka”, która odbywa się w Toruniu. » więcej 2019-12-08, godz. 12:24 Groźny wypadek w Gościeradzu. Rowerzysta w szpitalu Na drodze krajowej nr 25 w Gościeradzu doszło do wypadku. Samochód wpadł w poślizg i wypadł z drogi. Gdy znalazł się na ścieżce rowerowej uderzył w prawidłowo ... » więcej 2019-12-08, godz. 11:31 Rozbudowa Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Nowa przestrzeń przy ul. Gdańskiej Ostatnie prace konstrukcyjne wykonywane są przy nowej części Muzeum Okręgowego. Wykonywane jest zadaszenie. Nowa przestrzeń pozwoli wprowadzić szereg nowych f ... » więcej 2019-12-08, godz. 09:04 "Chcemy uratować ich od niesłusznej kary". Maraton Pisania Listów w Toruniu Torunianie stanęli w obronie osób, których prawa są łamane. Włączyli się w Międzynarodowy Maraton Pisania Listów, organizowany przez Amnesty International. » więcej 2019-12-08, godz. 07:20 Bydgoski garnizon w latach 1920-1939: powstaje album, historyk prosi o pomoc Bydgoski historyk z Instytutu Pamięci Narodowej, dr Krzysztof Osiński, przygotowuje - w związku z 100. rocznicą powrotu Bydgoszczy do odrodzonej Polski - albu ... » więcej 2019-12-07, godz. 21:24 Prosili o modlitwę o czyste powietrze. Akcja przed Areną Toruń 'Pomódlcie się o czyste powietrze i zdrowie nas wszystkich' - mówili przed Areną Toruń przedstawiciele ruchów miejskich. » więcej 2019-12-07, godz. 21:13 Męski Różaniec przeszedł ulicami Bydgoszczy. Inicjatywa Wojowników Maryi W sobotę po raz pierwszy ulicami Bydgoszczy przeszedł Męski Różaniec. Jest to inicjatywa mężczyzn - członków wspólnoty Wojownicy Maryi. » więcej 2019-12-07, godz. 19:46 Walczą o czyste powietrze. Marsz antysmogowy w Bydgoszczy [wideo] 'Pokochaj sąsiada', 'Idź pobiegać', 'Nie pal śmieci' - to hasła jakie pojawiły się dziś na transparentach mieszkańców Miedzynia, którzy smogowi mówią: 'dość!'. » więcej
1234567