Wtorek, 21 maja 2019 r.   Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-05-07, 20:46 Monika Siwak-Waloszewska/Redakcja

Walka ze smogiem wymaga totalnych zmian. Debata przed eurowyborami na UKW

W dyskusji na UKW wzięło udział czworo kandydatów do Europarlamentu/fot. Monika Siwak-Waloszewska
W dyskusji na UKW wzięło udział czworo kandydatów do Europarlamentu/fot. Monika Siwak-Waloszewska
- Za 30 lat powinniśmy dojść do gospodarki bezemisyjnej. To poprawi nasze zdrowie i przyniesie 500 mld oszczędności - przekonuje WWF Polska. - Obecne działania dla ochrony środowiska są niewystarczające - oceniają działacze, którzy zorganizowali dziś w Bydgoszczy debatę "2050 Polska dla Pokoleń. Jaką przyszłość wybierzesz?".
Organizatorzy debaty podkreślają, że od polityków, których wybierzemy będzie zależało, co będą jeść i czym będą oddychać nasze wnuki. W dyskusji na UKW wzięło udział czworo kandydatów do Europarlamentu.

- W Toruniu w zasobach miasta jest 12 tys. pieców węglowych. W ramach dofinansowania z budżetu miasta 56 pieców w roku jest naprawianych. Walka ze smogiem wymaga totalnych zmian. Jedyną nadzieją jest jak najszybsze odejście od węgla - mówił Sylwester Jankowski z Zielonych.

- Trzeba przestawić naszą gospodarkę na opartą na źródłach odnawialnych - dodała Wanda Nowicka z Wiosny.

- Potrzebne jest gigantyczne finansowe wsparcie samorządów i rządowych pieniędzy na wymianę pieców - uważa poseł Paweł Skutecki z Kukiz'15.

- W Krakowie jest zakaz palenia węglem już od września tego roku- przypomniał europoseł PiS Kosma Złotowski

Szacuje się, że co roku z powodu smogu umiera w Polsce przedwcześnie ponad 46 tysięcy osób, a 35 polskich miast jest wśród 50 najbardziej zanieczyszczonych w Europie.
Relacja Moniki Siwak-Waloszewskiej

Wiadomości lokalne

2019-05-20, godz. 20:55 Pikietują przeciwko amerykańskiej ustawie 447. I chcą odwołania ambasador USA Kilkadziesiąt osób protestowało w Toruniu przeciwko amerykańskiej tzw. ustawie 447. Pikietę zorganizowały Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy oraz Stowa ... » więcej 2019-05-20, godz. 20:03 Admirał Józef Unrug wzorem dla innych. Konkurs w „Dworze Marzeń” w Sielcu W Sielcu koło Żnina, w dawnym majątku przedwojennego dowódcy Marynarki Wojennej admirała Józefa Unruga zakończył się IV Rejs Admiralski - ogólnopolski konkurs ... » więcej 2019-05-20, godz. 19:04 Jan Szyszko w Grudziądzu: Lasy, gleby, zasoby geotermalne - tego w UE nam zazdroszczą - W Unii Europejskiej zazdroszczą nam tego, co związane z przyrodą i ochroną środowiska- mówił w Grudziądzu Jan Szyszko. Były minister środowiska odwiedził na ... » więcej 2019-05-20, godz. 17:55 Debaty przed Eurowyborami w Polskim Radiu PiK. We wtorek o pieniądzach Kolejne dwie debaty z udziałem kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego odbędą się we wtorek i środę (21 i 22 maja) w Polskim Radiu PiK. » więcej 2019-05-20, godz. 17:15 16 zagadek dotyczących Jana Pawła II. Nowy escape room „U Lolka” w Łochowie Pierwszy w Polsce, religijny escape room dotyczący Jana Pawła II powstał w Łochowie (powiat bydgoski, gmina Białe Błota). Pokój zagadek został otwarty w Szkol ... » więcej 2019-05-20, godz. 16:20 Schetyna w regionie: o kandydatach Koalicji Europejskiej i państwowej komisji ds. pedofilii - Chcemy powołania niezależnej, państwowej komisji ds. pedofilii - mówił w poniedziałek w Toruniu szef PO Grzegorz Schetyna. W Bydgoszczy - podczas konwencji ... » więcej 2019-05-20, godz. 14:35 Piesi są najważniejsi? W bydgoskim ratuszu o współczesnych miastach W ratuszu zorganizowano konferencję popularnonaukową pn. „Wyzwania dla współczesnych miast”. Wszyscy jesteśmy pieszymi to cykl konferencji organizowanych prze ... » więcej 2019-05-20, godz. 13:38 Dzieciaki będą uczyć się w nowiutkich salach. Uroczystość w Paterku Drugą część Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II, gdzie będą mieścić się sale dydaktyczne, otwarto w poniedziałek we wsi Paterek koło Nakła nad Notecią. D ... » więcej 2019-05-20, godz. 12:34 Krzysztof Brejza i Radosław Sikorski nie odpowiadają na pytania o LGBT Przemysław Przybylski, trójka na liście PiS do Europartamentu przyjechał dziś do Inowrocławia, aby przed biurem posła Krzysztofa Brejzy powtórzyć pytania zada ... » więcej 2019-05-20, godz. 11:54 List otwarty posła Olszewskiego do biskupa Tyrawy Paweł Olszewski, poseł Platformy Obywatelskiej, napisał kolejny list do biskupa Jana Tyrawy w sprawie ks. Mirosława K. » więcej
1234567