Środa, 26 czerwca 2019 r.   Imieniny: Jana, Pawła
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-05-02, 08:11 Katarzyna Bogucka

Gejzer wodny, jacuzzi, rwąca rzeka i nie tylko! W Fordonie powstanie kolejny basen!

Decyzja o lokalizacji pływalni zapadła przy rekordowym poparciu mieszkańców. Fot. Katarzyna Bogucka
Decyzja o lokalizacji pływalni zapadła przy rekordowym poparciu mieszkańców. Fot. Katarzyna Bogucka
Decyzja o lokalizacji pływalni zapadła przy rekordowym poparciu mieszkańców. Fot. Katarzyna Bogucka
Decyzja o lokalizacji pływalni zapadła przy rekordowym poparciu mieszkańców. Fot. Katarzyna Bogucka
Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i przedstawiciele firmy Strabag podpisali dziś umowę na budowę basenu przy Szkole Podstawowej nr 67 w Fordonie.
Decyzja o lokalizacji pływalni zapadła przy rekordowym poparciu mieszkańców, co podkreślali zgromadzeni na uroczystości.

- Kolejność budowy basenów wybierali mieszkańcy Bydgoszczy bezpośrednio w głosowaniu i Fordon zwyciężył, więc pierwszy basen właśnie tutaj - powiedział Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

- Ujęła mnie jedność mieszkańców Fordonu. To 15 tysięcy głosów, to się naprawdę rzadko zdarza. Dziękuję wszystkim - powiedział Jan Kwiatoń, przewodniczący Rady Osiedla Nowy Fordon.

- Ja jestem tak naprawdę najbardziej szczęśliwą osobą tutaj. Chciałam całej społeczności szkolnej, panu prezydentowi Bydgoszczy, radnym, podziękować za podjęcie tej decyzji o budowie basenu. Nasze marzenia nabierają konkretnego kształtu - powiedziała dyrektor szkoły Marzena Mirowska.

- Powierzchnia basenu to 312,5 metrów kwadratowych. Będzie grzybek wodny, rwąca rzeka, ławeczka z masażem, gejzer wodny z oświetleniem podwodnym. Trzecia niecka to brodzik dla dzieci, ale też dwie wanny jacuzzi, zjeżdżalnia wodna - zamknięta o długości 58 metrów - mówi Mirosław Jagodziński, dyrektor Wydziału Inwestycji Miasta.


Obiekt ma być gotowy jesienią 2020 roku. Kolejny przyszkolny basen powstanie na Miedzyniu.
Materiał Katarzyny Boguckiej
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-06-25, godz. 22:07 Autografy dla legend opozycji oraz niezależnych dokumentalistów Antoni Tokarczuk, Jan Rulewski oraz bracia Sekielscy będą mieli swoje autografy w Alei Bydgoskich Autografów na ulicy Długiej. Tak zdecydowała kapituła tych w ... » więcej 2019-06-25, godz. 21:55 Na dzikiej plaży w Pieckach nie będzie śmieci? Bo będzie można wyrzucić je do kontenera? Jest szansa, że w pobliżu dzikiej plaży nad Jeziorem Jezuickim w Pieckach pod Bydgoszczą zrobi się czyściej. Mają tam stanąć kontenery na śmieci. To efekt nas ... » więcej 2019-06-25, godz. 21:12 Szpital w Rypinie długo wychodzić będzie na prostą. Błędami poprzedniego dyrektora zajmuje się prokuratura Świadkowie są przesłuchiwani, ale sprawa jest skomplikowana i potrwa długo. To echa nieprawidłowości, do jakich dochodziło w Szpitalu Powiatowym w Rypinie, ki ... » więcej 2019-06-25, godz. 20:15 Kto zadba o bezpieczeństwo plażowiczów w Chmielnikach? Pomoże WOPR? Czy kąpielisko w Chmielnikach pod Bydgoszczą znów będzie strzeżone? Gmina liczy na wsparcie lokalnych woprowców, bo brakuje chętnych do pracy ratowników. Praw ... » więcej 2019-06-25, godz. 19:26 Promowali Toruń na 5 kontynentach. Nagrodził ich prezydent miasta Adriana Andrzejewska - dziennikarka Polskiego Radia PiK i fotoreporter Mikołaj Kuras otrzymali nagrodę prezydenta Torunia za promocję miasta. Wyróżnienia - w ... » więcej 2019-06-25, godz. 18:54 Absolutorium dla prezydenta Włocławka. Radni PiS nie głosowali przeciw Prezydent Włocławka uzyskał absolutorium. Radni uznali, że prawidłowo wykonał budżet miasta za 2018 rok. » więcej 2019-06-25, godz. 18:13 Łączą różne systemy państw NATO. Ćwiczenia CWIX w Bydgoszczy 1,5 tys. osób, 300 systemów i 40 krajów - trwają natowskie ćwiczenia CWIX w Bydgoszczy. Ćwiczenia Koalicyjnej Interoperacyjności Bojowej gościły w Centrum Szk ... » więcej 2019-06-25, godz. 17:18 Skład rady skompletowany. Wszyscy rwą się do pracy. Przeciw dyskryminacji Zakończył się nabór do Bydgoskiej Rady do spraw Równego Traktowania. Ma ona m.in. doradzać prezydentowi miasta i zajmować się przejawami dyskryminacji ze wzgl ... » więcej 2019-06-25, godz. 16:25 Wyrosną maki na betonie. Na Szwederowie. W sobotę akcja - ogród! W Bydgoszczy powstanie pierwsza społeczna...łąka. Bydgoszczanie będą ją siać w sobotę (29.06.), na zaniedbanym skwerze u zbiegu ulic Kossaka i Solskiego na Sz ... » więcej 2019-06-25, godz. 15:35 Jesienią rozpocznie się w regionie pierwsza bitwa...ze smogiem Radni Sejmiku Kujawsko - Pomorskiego przyjęli podczas ostatniej sesji tzw. uchwałę antysmogową. Od września nie będzie można palić w piecach węglem brunatnym, ... » więcej
1234567