Wtorek, 18 lutego 2020 r.   Imieniny: Szymona, Konstancji, Flawiana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-05-02, 08:11 Katarzyna Bogucka

Gejzer wodny, jacuzzi, rwąca rzeka i nie tylko! W Fordonie powstanie kolejny basen!

Decyzja o lokalizacji pływalni zapadła przy rekordowym poparciu mieszkańców. Fot. Katarzyna Bogucka
Decyzja o lokalizacji pływalni zapadła przy rekordowym poparciu mieszkańców. Fot. Katarzyna Bogucka
Decyzja o lokalizacji pływalni zapadła przy rekordowym poparciu mieszkańców. Fot. Katarzyna Bogucka
Decyzja o lokalizacji pływalni zapadła przy rekordowym poparciu mieszkańców. Fot. Katarzyna Bogucka
Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i przedstawiciele firmy Strabag podpisali dziś umowę na budowę basenu przy Szkole Podstawowej nr 67 w Fordonie.
Decyzja o lokalizacji pływalni zapadła przy rekordowym poparciu mieszkańców, co podkreślali zgromadzeni na uroczystości.

- Kolejność budowy basenów wybierali mieszkańcy Bydgoszczy bezpośrednio w głosowaniu i Fordon zwyciężył, więc pierwszy basen właśnie tutaj - powiedział Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

- Ujęła mnie jedność mieszkańców Fordonu. To 15 tysięcy głosów, to się naprawdę rzadko zdarza. Dziękuję wszystkim - powiedział Jan Kwiatoń, przewodniczący Rady Osiedla Nowy Fordon.

- Ja jestem tak naprawdę najbardziej szczęśliwą osobą tutaj. Chciałam całej społeczności szkolnej, panu prezydentowi Bydgoszczy, radnym, podziękować za podjęcie tej decyzji o budowie basenu. Nasze marzenia nabierają konkretnego kształtu - powiedziała dyrektor szkoły Marzena Mirowska.

- Powierzchnia basenu to 312,5 metrów kwadratowych. Będzie grzybek wodny, rwąca rzeka, ławeczka z masażem, gejzer wodny z oświetleniem podwodnym. Trzecia niecka to brodzik dla dzieci, ale też dwie wanny jacuzzi, zjeżdżalnia wodna - zamknięta o długości 58 metrów - mówi Mirosław Jagodziński, dyrektor Wydziału Inwestycji Miasta.


Obiekt ma być gotowy jesienią 2020 roku. Kolejny przyszkolny basen powstanie na Miedzyniu.
Materiał Katarzyny Boguckiej
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-02-18, godz. 13:03 Kidawa-Błońska we Włocławku: Prezydent musi słuchać głosu Polaków - Nie wierzę w zawetowanie przez prezydenta Andrzeja Dudę noweli dającej rekompensatę TVP i PR, ale obywatele mu to zapamiętają - mówiła Małgorzata Kidawa-Bło ... » więcej 2020-02-18, godz. 11:56 Ratusz słucha przedsiębiorców. Będą zmiany w okolicach Starego Rynku Wydłuży się czas dla dostawców, pojawią się nowe miejsca postojowe dla zaopatrzeniowców oraz osób niepełnosprawnych - takie zmiany szykują się wiosną w okolic ... » więcej 2020-02-18, godz. 11:02 Janusz Zemke doradcą Biedronia. „Zadaje dużo pytań, jestem do dyspozycji" - Sprawy bezpieczeństwa państwa to nie problem jednej czy innej partii, ale całego kraju - mówił w Polskim Radiu PiK Janusz Zemke. Polityk został doradcą do s ... » więcej 2020-02-18, godz. 09:45 Chora przywieziona z Grudziądza już po badaniach. Szpital zakaźny: To nie koronawirus Nie stwierdzono koronawirusa u kobiety, która trafiła z takim podejrzeniem do Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy. Pozostaje pod obserwacją sanepidu. » więcej 2020-02-18, godz. 08:00 Nad Gopło po rekreację i edukację. Nowa siedziba Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia Nadgoplański Park Tysiąclecia zyska nową siedzibę i bazę edukacyjną. 17 lutego w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu została ... » więcej 2020-02-18, godz. 07:00 Podziękował policjantom za to... że go zatrzymali! Dzielnicowi z Grudziądza zatrzymali 23-letniego mężczyznę poszukiwanego za kradzieże przez Sąd Rejonowy w Grudziądzu. W trakcie kontroli okazało się, że mężcz ... » więcej 2020-02-18, godz. 06:30 W kombinezonach i goglach załoga karetki przewiozła pacjentkę do Bydgoszczy Do szpitala zakaźnego w Bydgoszczy przewieziono z jednej z grudziądzkich przychodni pacjentkę z podejrzeniem koronawirusa. » więcej 2020-02-18, godz. 06:00 Zmęczony kierowca to zagrożenie na drodze! Symulowana załoga? Inspekcja Transportu Drogowego w Bydgoszczy zapowiada „Zero tolerancji dla tego procederu!”. Chodzi o fałszowanie czasu pracy kierowcy. Każ ... » więcej 2020-02-17, godz. 19:30 Motocyklista ranny, ale żyje po zderzeniu czołowym z samochodem Poważnie ranny został 59-letni motocyklista, w którego 17 lutego na drodze wojewódzkiej nr 241 w Paterku czołowo wjechał samochód osobowy - poinformowała poli ... » więcej 2020-02-17, godz. 18:55 Piernikowi architekci odebrali laury w Toruniu. Pani Jadwiga najlepsza! [galeria] Największy ma blisko 80 cm wysokości, najmniejszy mieści się na filiżance, w sumie jest ich 36 i wszystkie zachwycają urodą. W Żywym Muzeum Piernika w Toruniu ... » więcej
1234567