Środa, 13 listopada 2019 r.   Imieniny: Mateusza, Izaaka, Stanisława
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-05-02, 08:11 Katarzyna Bogucka

Gejzer wodny, jacuzzi, rwąca rzeka i nie tylko! W Fordonie powstanie kolejny basen!

Decyzja o lokalizacji pływalni zapadła przy rekordowym poparciu mieszkańców. Fot. Katarzyna Bogucka
Decyzja o lokalizacji pływalni zapadła przy rekordowym poparciu mieszkańców. Fot. Katarzyna Bogucka
Decyzja o lokalizacji pływalni zapadła przy rekordowym poparciu mieszkańców. Fot. Katarzyna Bogucka
Decyzja o lokalizacji pływalni zapadła przy rekordowym poparciu mieszkańców. Fot. Katarzyna Bogucka
Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i przedstawiciele firmy Strabag podpisali dziś umowę na budowę basenu przy Szkole Podstawowej nr 67 w Fordonie.
Decyzja o lokalizacji pływalni zapadła przy rekordowym poparciu mieszkańców, co podkreślali zgromadzeni na uroczystości.

- Kolejność budowy basenów wybierali mieszkańcy Bydgoszczy bezpośrednio w głosowaniu i Fordon zwyciężył, więc pierwszy basen właśnie tutaj - powiedział Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

- Ujęła mnie jedność mieszkańców Fordonu. To 15 tysięcy głosów, to się naprawdę rzadko zdarza. Dziękuję wszystkim - powiedział Jan Kwiatoń, przewodniczący Rady Osiedla Nowy Fordon.

- Ja jestem tak naprawdę najbardziej szczęśliwą osobą tutaj. Chciałam całej społeczności szkolnej, panu prezydentowi Bydgoszczy, radnym, podziękować za podjęcie tej decyzji o budowie basenu. Nasze marzenia nabierają konkretnego kształtu - powiedziała dyrektor szkoły Marzena Mirowska.

- Powierzchnia basenu to 312,5 metrów kwadratowych. Będzie grzybek wodny, rwąca rzeka, ławeczka z masażem, gejzer wodny z oświetleniem podwodnym. Trzecia niecka to brodzik dla dzieci, ale też dwie wanny jacuzzi, zjeżdżalnia wodna - zamknięta o długości 58 metrów - mówi Mirosław Jagodziński, dyrektor Wydziału Inwestycji Miasta.


Obiekt ma być gotowy jesienią 2020 roku. Kolejny przyszkolny basen powstanie na Miedzyniu.
Materiał Katarzyny Boguckiej
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-11-13, godz. 14:26 Dzienne domy opieki medycznej ułatwią powrót do zdrowia po pobycie w szpitalu W regionie powstają dzienne domy pomocy medycznej. To nowa forma wsparcia, która ma pomóc w sprawowaniu opieki nad osobami chorymi i ułatwić ich powrót do peł ... » więcej 2019-11-13, godz. 13:12 Sejmik województwa zatwierdził zmiany personalne w samorządzie regionu Paweł Zgórzyński i Marek Domżała zostali nowymi radnymi województwa z PSL. Zastąpili Dariusza Kurzawę i Ryszarda Bobera, którzy dostali się do parlamentu. Now ... » więcej 2019-11-13, godz. 11:15 O przyczynach chorób duszy młodych. Konferencja w Toruniu Pół tysiąca! młodych ludzi w ubiegłym roku odebrało sobie życie. Co czwarty nastolatek cierpi na depresję. W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu zorganizowana z ... » więcej 2019-11-13, godz. 09:52 Zbigniew Girzyński: Mam nadzieję na merytoryczną debatę Niespokojnie też już było — mówił w Rozmowie Dnia poseł Zbigniew Girzyński z Prawa i Sprawiedliwości, nawiązując do wtorkowej wypowiedzi posła Tomasza Lenza z ... » więcej 2019-11-13, godz. 08:11 Rok na stanowisku. Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski poddany ocenie Mija rok od wyborów samorządowych. Co udało się zrobić prezydentowi Maciejowi Glamowskiemu i jak oceniają to inni? » więcej 2019-11-13, godz. 07:12 Kiedy tramwaje na górnym tarasie w Bydgoszczy? W grudniu po południu Trwają przygotowania do powrotu tramwajów na górnym tarasie miasta. Na osiedla Kapuściska, Wyżyny i Glinki w połowie grudnia będzie można dojechać bez przesia ... » więcej 2019-11-12, godz. 21:12 W Klubie „Supełek” haftują od 40 lat! Świętowali okrągły jubileusz Od 40 lat Klub Rękodzieła Artystycznego działa przy Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. » więcej 2019-11-12, godz. 17:05 Naukowcy z UKW nagrodzeni! Egzoszkielet pomoże chorym, a rozdrabnianie przyspieszy recykling! To pierwszy tak duży sukces naukowców z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Na tegorocznych targach iEna 2019 w Norymberdze - które są jedną z naj ... » więcej 2019-11-12, godz. 15:05 Ramy okienne i panele podłogowe do pieca. 36 mandatów we Włocławku Stare meble, odpady po remontach i plastikowe butelki - to wrzucają do pieców włocławianie. W tym roku strażnicy miejscy nałożyli już 36 mandatów za spalanie ... » więcej 2019-11-12, godz. 14:15 Długi weekend na drogach: trzy osoby zginęły, zatrzymanych 54 pijanych kierowców Trzy osoby straciły życie na drogach w naszym regionie w miniony długi weekend. Niestety znowu było wielu takich, którzy wsiedli za kierownicę po wypiciu alko ... » więcej
1234567