Wtorek, 18 lutego 2020 r.   Imieniny: Szymona, Konstancji, Flawiana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-04-25, 09:00 Tatiana Adonis/red.

Spór podczas sesji o uchwałę zwiększającą fundusz nagród dla bydgoskich nauczycieli

Miasto zastanawia się nad rozdysponowaniem pieniędzy na nagrody dla nauczycieli/fot. Jerzy Kaźmierczak/archiwum
Miasto zastanawia się nad rozdysponowaniem pieniędzy na nagrody dla nauczycieli/fot. Jerzy Kaźmierczak/archiwum
Radni mieli podczas środowej (24.04) sesji głosować i debatować nad wspomnianą uchwałą, ale prezydent wycofał punkt z porządku obrad, bo miasto nie otrzymało opinii NSZZ "Solidarność".
Projekt uchwały przedstawiła jednak radnym wiceprezydent Iwona Waszkiewicz. Przypomniała, że za czas strajku nauczycielom nie należy się wynagrodzenie. Wyjaśniła, że miasto nie chce zabierać pieniędzy, które są już zaplanowane w budżetach szkół, więc pozostaną one w puli wynagrodzeń nauczycieli do dyspozycji dyrektorów szkół.

- Celem, na które będą te środki wykorzystane, będą zajęcia dodatkowe dla uczniów. Gdyby się tej kwoty nie udało wydatkować na zajęcia dla uczniów, pozostałą część funduszy można przeznaczyć na zwiększenie funduszu nagród dla nauczycieli - mówi Iwona Waszkiewicz.

Propozycje miasta pozytywnie zaopiniował Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych, ale od trzeciego związku, czyli od NSZZ "Solidarność" opinia nie wpłynęła. - NSZZ ma na to ustawowe 30 dni, i na tę opinię będziemy musieli poczekać. Myślę, że dyskusja będzie bez tej opinii bezzasadna - zauważył Rafał Bruski.

Radni chcieli jednak dyskutować. Opozycja sugerowała, że pieniądze staną się faktycznie wynagrodzeniem dla strajkujących nauczycieli.

- Boję się, że jeżeli sto procent nauczycieli strajkuje, to sto procent dostanie pieniądze. Który pracodawca daje strajkującemu pracownikowi pieniądze? - zastanawiali się przedstawiciele opozycji w radzie miasta.

- Nikt nie powiedział, że to pieniądze za strajki - zastrzega Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.
Burzliwa sesja rady miasta: bez zmian w sprawie pieniędzy dla nauczycieli
Bydgoszcz
25 kwietnia 2019 roku o godzinie 09:00

Wiadomości lokalne

2020-02-17, godz. 19:30 Motocyklista ranny ale żyje po zderzeniu czołowym z samochodem Poważnie ranny został 59-letni motocyklista, w którego 17 lutego na drodze wojewódzkiej nr 241 w Paterku czołowo wjechał samochód osobowy - poinformowała poli ... » więcej 2020-02-17, godz. 18:55 Piernikowi architekci odebrali laury w Toruniu. Pani Jadwiga bezkonkurencyjna! Największy ma blisko 80 cm wysokości, najmniejszy mieści się na filiżance, w sumie jest ich 36 i wszystkie zachwycają urodą. W Żywym Muzeum Piernika w Toruniu ... » więcej 2020-02-17, godz. 18:30 22-latek z zarzutami pobicia obcokrajowców w Toruniu Zarzuty w sprawie pobicia pięciu obywateli Ukrainy, Rosji i Białorusi, do którego doszło 9 dni temu na toruńskiej starówce, usłyszał 17 lutego 22-letni mężczy ... » więcej 2020-02-17, godz. 18:00 Areszt za znęcanie się nad dziećmi konkubiny 17 lutego Sąd Rejonowy w Nakle nad Notecią aresztował na trzy miesiące 28-letniego Radosława S., podejrzanego o znęcanie się nad dziećmi konkubiny. Matka dzie ... » więcej 2020-02-17, godz. 17:30 Czy ustawa Sojuszu Lewicy Demokratycznej pomoże w walce z nowotworami? Lewica chce ratować chorych na raka. Projekt nowej ustawy w tej sprawie przedstawił przed gmachem bydgoskiego Centrum Onkologii poseł Krzysztof Gawkowski z So ... » więcej 2020-02-17, godz. 17:02 Głosowanie nad budżetem państwa w ocenie regionalnych struktur Koalicji Obywatelskiej Tomasz Lenz, Arkadiusz Myrcha i Iwona Hartwich - posłowie Koalicji Obywatelskiej z Torunia podsumowali głosowanie nad budżetem państwa przeprowadzone w piątek ... » więcej 2020-02-17, godz. 16:34 Czy powstanie hala dla lekkoatletów w Bydgoszczy? Na razie trwa gra słów Co z budową nowoczesnej hali dla lekkoatletów na obiektach bydgoskiego Zawiszy? Premier zapowiedział większe wsparcie z budżetu państwa dla wartej 50 mln zł i ... » więcej 2020-02-17, godz. 15:25 Dziecko z obrażeniami. Wniosek o areszt także dla konkubenta matki z gminy Mrocza Prokuratura wnioskuje o tymczasowy areszt dla konkubenta matki 8-miesięcznego chłopca, który trafił w piątek do bydgoskiego szpitala. » więcej 2020-02-17, godz. 14:18 Śmieci w pojemnikach na odzież PCK. Kto je tam wrzuca i dlaczego? Polski Czerwony Krzyż ma problem. To śmieci, które coraz częściej lądują w kontenerach na odzież. Zjawisko nasiliło się po nowym roku. » więcej 2020-02-17, godz. 13:14 Iwona Michałek: „rozpoczynamy akcję zbierania podpisów poparcia dla Andrzeja Dudy” Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Iwona Michałek, poparła Andrzeja Dudę jako kandydata na prezydenta. » więcej
1234567