Czwartek, 02 lipca 2020 r.   Imieniny: Jagody, Urbana, Marii
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Na własne cztery kąty
2019-04-25, 09:00 Tatiana Adonis/red.

Spór podczas sesji o uchwałę zwiększającą fundusz nagród dla bydgoskich nauczycieli

Miasto zastanawia się nad rozdysponowaniem pieniędzy na nagrody dla nauczycieli/fot. Jerzy Kaźmierczak/archiwum
Miasto zastanawia się nad rozdysponowaniem pieniędzy na nagrody dla nauczycieli/fot. Jerzy Kaźmierczak/archiwum
Radni mieli podczas środowej (24.04) sesji głosować i debatować nad wspomnianą uchwałą, ale prezydent wycofał punkt z porządku obrad, bo miasto nie otrzymało opinii NSZZ "Solidarność".
Projekt uchwały przedstawiła jednak radnym wiceprezydent Iwona Waszkiewicz. Przypomniała, że za czas strajku nauczycielom nie należy się wynagrodzenie. Wyjaśniła, że miasto nie chce zabierać pieniędzy, które są już zaplanowane w budżetach szkół, więc pozostaną one w puli wynagrodzeń nauczycieli do dyspozycji dyrektorów szkół.

- Celem, na które będą te środki wykorzystane, będą zajęcia dodatkowe dla uczniów. Gdyby się tej kwoty nie udało wydatkować na zajęcia dla uczniów, pozostałą część funduszy można przeznaczyć na zwiększenie funduszu nagród dla nauczycieli - mówi Iwona Waszkiewicz.

Propozycje miasta pozytywnie zaopiniował Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych, ale od trzeciego związku, czyli od NSZZ "Solidarność" opinia nie wpłynęła. - NSZZ ma na to ustawowe 30 dni, i na tę opinię będziemy musieli poczekać. Myślę, że dyskusja będzie bez tej opinii bezzasadna - zauważył Rafał Bruski.

Radni chcieli jednak dyskutować. Opozycja sugerowała, że pieniądze staną się faktycznie wynagrodzeniem dla strajkujących nauczycieli.

- Boję się, że jeżeli sto procent nauczycieli strajkuje, to sto procent dostanie pieniądze. Który pracodawca daje strajkującemu pracownikowi pieniądze? - zastanawiali się przedstawiciele opozycji w radzie miasta.

- Nikt nie powiedział, że to pieniądze za strajki - zastrzega Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.
Burzliwa sesja rady miasta: bez zmian w sprawie pieniędzy dla nauczycieli
Bydgoszcz
25 kwietnia 2019 roku o godzinie 09:00

Wiadomości lokalne

2020-07-02, godz. 15:26 Szczytowa i Leszczowa gotowe. 20 proc. kwoty od ludzi, resztę dorzuca miasto Budowa kolejnych dwóch ulic realizowanych w ramach programu „25/75' kończy się w Bydgoszczy. Twarde nawierzchnie zyskały Szczytowa na Miedzyniu i Leszczowa na ... » więcej 2020-07-02, godz. 12:39 Dwie nowe osoby zakażone w regionie. Nowi chorzy w dwóch ogniskach w Toruniu Mieszkaniec powiatu inowrocławskiego oraz włocławskiego to nowe osoby z koronawirusem na Kujawach i Pomorzu. W ostatnich dniach przybyło też chorych z Covid-1 ... » więcej 2020-07-02, godz. 11:47 „Pesa ma olbrzymi potencjał". Szef Polskiego Funduszu Rozwoju o bydgoskiej firmie - Mamy dobre efekty inwestycji w bydgoską Pesę - mówił Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, który był dziś gościem Rozmowy Dnia w Polskim Radiu PiK. » więcej 2020-07-02, godz. 10:13 Pierścienie wadliwe, pilot nie żyje, inni też mogli zginąć. Zarzuty dla techników rozszerzone Prokuratura Okręgowa w Gdańsku rozszerzyła zarzuty dla dwóch byłych techników z Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy. Według śledczych inżynierowi ... » więcej 2020-07-02, godz. 08:04 Nabrzeże w Fordonie będzie nie do poznania. Właśnie ogłoszono przetarg [wizualizacje] Przetarg na budowę nabrzeża Wisły w Starym Fordonie ogłosiło 1 lipca miasto Bydgoszcz. W ramach trwającej rewitalizacji tej części Bydgoszczy, przebudowany te ... » więcej 2020-07-01, godz. 22:05 Wylotówka na Gdańsk. Znów groźny wypadek w Bydgoszczy! Trzy osoby w szpitalu Przy skrzyżowaniu Armii Krajowej z ulicą Zamczysko, doszło do bardzo groźnego wypadku. Kierowca jednego z aut, wpadł w poślizg, wypadł z drogi na przeciwny pa ... » więcej 2020-07-01, godz. 21:12 Kolejny wypadek na DK10. Brały w nim udział trzy samochody! W środę na 284 kilometrze DK10 (pomiędzy Solcem Kujawskim i Przyłubiem) doszło do groźnego wypadku trzech samochodów osobowych. » więcej 2020-07-01, godz. 20:34 Ale wyzwanie! Z Inowrocławia do Zakopanego na rowerach! Chcą uczcić Jana Kasprowicza z okazji przypadającej w tum roku 160. rocznicy jego urodzin, dlatego w sobotę wyruszą w rajd do Zakopanego, drugiego, po Inowroc ... » więcej 2020-07-01, godz. 18:02 Duża inwestycja w Toruniu. Budowa Centrum Medycyny Weterynaryjnej UMK [wideo] Komfortowe sale dydaktyczne, specjalistyczne laboratoria do prowadzenia badań naukowych, ale także klinika weterynaryjna dla trzody chlewnej koni i małych zwi ... » więcej 2020-07-01, godz. 17:28 List otwarty ws. odmówienia przyznania stopnia profesora Andrzejowi Zybertowiczowi Grupa profesorów wystosowała list otwarty do prezydenta w sprawie Andrzeja Zybertowicza. Decyzję Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów, odmawiającą prz ... » więcej
1234567