Sobota, 07 grudnia 2019 r.   Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-04-25, 09:00 Tatiana Adonis/red.

Spór podczas sesji o uchwałę zwiększającą fundusz nagród dla bydgoskich nauczycieli

Miasto zastanawia się nad rozdysponowaniem pieniędzy na nagrody dla nauczycieli/fot. Jerzy Kaźmierczak/archiwum
Miasto zastanawia się nad rozdysponowaniem pieniędzy na nagrody dla nauczycieli/fot. Jerzy Kaźmierczak/archiwum
Radni mieli podczas środowej (24.04) sesji głosować i debatować nad wspomnianą uchwałą, ale prezydent wycofał punkt z porządku obrad, bo miasto nie otrzymało opinii NSZZ "Solidarność".
Projekt uchwały przedstawiła jednak radnym wiceprezydent Iwona Waszkiewicz. Przypomniała, że za czas strajku nauczycielom nie należy się wynagrodzenie. Wyjaśniła, że miasto nie chce zabierać pieniędzy, które są już zaplanowane w budżetach szkół, więc pozostaną one w puli wynagrodzeń nauczycieli do dyspozycji dyrektorów szkół.

- Celem, na które będą te środki wykorzystane, będą zajęcia dodatkowe dla uczniów. Gdyby się tej kwoty nie udało wydatkować na zajęcia dla uczniów, pozostałą część funduszy można przeznaczyć na zwiększenie funduszu nagród dla nauczycieli - mówi Iwona Waszkiewicz.

Propozycje miasta pozytywnie zaopiniował Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych, ale od trzeciego związku, czyli od NSZZ "Solidarność" opinia nie wpłynęła. - NSZZ ma na to ustawowe 30 dni, i na tę opinię będziemy musieli poczekać. Myślę, że dyskusja będzie bez tej opinii bezzasadna - zauważył Rafał Bruski.

Radni chcieli jednak dyskutować. Opozycja sugerowała, że pieniądze staną się faktycznie wynagrodzeniem dla strajkujących nauczycieli.

- Boję się, że jeżeli sto procent nauczycieli strajkuje, to sto procent dostanie pieniądze. Który pracodawca daje strajkującemu pracownikowi pieniądze? - zastanawiali się przedstawiciele opozycji w radzie miasta.

- Nikt nie powiedział, że to pieniądze za strajki - zastrzega Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.
Burzliwa sesja rady miasta: bez zmian w sprawie pieniędzy dla nauczycieli
Bydgoszcz
25 kwietnia 2019 roku o godzinie 09:00

Wiadomości lokalne

2019-12-07, godz. 10:09 Trzylatka potrzebuje pomocy! Mikołajkowy Koncert Charytatywny dla Karinki Ma cztery latka, zachorowała nagle, rodzice wierzą, że najgorsze już za nimi. Teraz potrzebuję pieniędzy na rehabilitację. W sobotę (7 grudnia) w Białych Błot ... » więcej 2019-12-07, godz. 08:50 Weekend cudów, czyli dary jadą do potrzebujących. Finał „Szlachetnej Paczki” W sobotę (7 grudnia) rozpoczyna się Weekend Cudów, czyli wyjątkowe dwa dni, w których „Szlachetna Paczka” dostarczy pomoc do kilkudziesięciu tysięcy potrzebuj ... » więcej 2019-12-07, godz. 07:00 Mikołajowy rajd dobroczynny na czterech kołach. Tą pomocą sami pokierujemy! Rodzinna zabawa turystyczno - nawigacyjna dla posiadaczy aut osobowych, terenówek 4x4 i suv w Trzeciewnicy to doroczna propozycja Fundacji O To Chodzi Edukacj ... » więcej 2019-12-06, godz. 21:30 Cel jest szczytny, gadżety świetne, a lista darczyńców - imponująca. Wszystko dla Kuby! Wojskowy Hercules - a dokładniej wierny model samolotu, remontowanego obecnie w bydgoskich WZL-ach - będzie można w niedzielę (08.12.) wylicytować podczas Mik ... » więcej 2019-12-06, godz. 20:21 Starszy pan zginął w wypadku drogowym w Żalnie. Podróżował sam Dwa samochody zderzyły się w piątek (06.12.) po godzinie 17:00 w okolicy Żalna, w powiecie tucholskim. 84-letni kierowca jednego z samochodów nie przeżył tego ... » więcej 2019-12-06, godz. 19:15 Najpiękniejsza choinka i świąteczny jarmark czekają na bydgoszczan! [galeria, wideo] 18 - metrowa choinka rozbłysła tysiącami światełek. Na Starym Rynku w Bydgoszczy odbyło się uroczyste uruchomienie oświetlenia na wielkim świątecznym świerku. ... » więcej 2019-12-06, godz. 18:12 Pracownicy bydgoskich domów pomocy społecznej wołają o pomoc...dla siebie Dziesięć minut na jednego podopiecznego, za mało podnośników i łóżek elektrycznych, dwie opiekunki na kilkudziesięciu chorych - tak według pracowników bydgosk ... » więcej 2019-12-06, godz. 17:18 Orszak świętego Mikołaja z prezentami dla chorych dzieci od Caritas i policji Ulicami Bydgoszczy przejechał w piatek (06.12.) konwój Świętego Mikołaja. Starszy jegomość z workiem prezentów w towarzystwie Polfinka i serca Caritas podjech ... » więcej 2019-12-06, godz. 15:04 Bydgoski „mechanik” ma trzy nowe pracownie. Nauczyciele i uczniowie zachwyceni Wyremontowane pomieszczenia i nowy sprzęty - w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy uroczyście otwarto dziś trzy pracownie - mechatroniczną i informa ... » więcej 2019-12-06, godz. 12:13 Wygraj biżuterię YES na Gwiazdkę. Świąteczny konkurs w Polskim Radiu PiK Pięknie zastawiony stół, w tle lśniąca choinka, pod którą - masa prezentów. My też lubimy ten świąteczny obrazek. Chcesz podarować biżuterię na święta, a może ... » więcej
1234567