Sobota, 04 kwietnia 2020 r.   Imieniny: Izydora, Wacława
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-04-24, 16:15 Elżbieta Rupniewska/PAP

Matura? W większości szkół w regionie wciąż pisana jest palcem po wodzie...

Ogólnopolska Manifestacja dla Szkoły w Warszawie/fot. Marcin Obara, PAP
Ogólnopolska Manifestacja dla Szkoły w Warszawie/fot. Marcin Obara, PAP
W szkołach, w których nie odbyła się rada pedagogiczna klasyfikująca uczniów do matury, decyzję o dopuszczeniu młodzieży do egzaminu dojrzałości podejmie dyrekcja lub organ prowadzący - tak zadecydował rząd.
Jeszcze do piątku jest czas na przeprowadzenie rad pedagogicznych klasyfikujących uczniów do matury. Jak wygląda sytuacja w regionie? Elżbieta Rupniewska rozmawiała na ten temat z Markiem Gralikiem, kujawsko-pomorskim kuratorem oświaty.

- 240 szkół, czyli liceów i techników mamy łącznie w województwie. 185 szkół jest strajku, a z tych 185 placówek, w 25 udało się dokonać klasyfikacji - mówi kurator Marek Gralik.
- W Bydgoszczy jest pięć takich szkół. Termin 26 kwietnia jest terminem ostatecznym, w którym może się odbyć rada pedagogiczna, można wystawić oceny, przygotować świadectwa i przekazać je uczniom. Dalsze działania zależą od decyzji rządu...

Wyjątkowa sytuacja jest w Zespole Szkól Elektronicznych w Bydgoszczy, gdzie klasyfikacja się odbyła i nawet wystawione są już świadectwa ukończenia szkoły. Nasza reporterka spotkała grupę uczniów, którzy bez obaw myślą o nadchodzącej maturze.

Tymczasem premier Mateusz Morawiecki, środowe posiedzenie rządu rozpoczął właśnie od sprawy zbliżających się matur. - W szkołach, w których rady pedagogiczne nie podejmą decyzji o dopuszczeniu uczniów do matury, prawo takie będzie przysługiwać dyrektorowi szkoły, a w szczególnych przypadkach - organowi prowadzącemu, np. samorządom.
Wielu uczniom strajkowa przerwa w nauce pomogła w przygotowaniach do matury. Wiadomo już, że egzaminy odbędą się w Zespole Szkół Elektronicznych
Tylko w pięciu bydgoskich szkołach odbyły się rady klasyfikujące do matury

Wiadomości lokalne

2020-04-04, godz. 10:00 Raport wojewody: kolejne 42 osoby z koronawirusem w kujawsko - pomorskim W piątek późnym wieczorem (03.04) sztab wojewody przysłał kolejne wiadomości z frontu walk z wirusem COVID - 19. Liczba chorych bardzo wzrosła. Łącznie jest i ... » więcej 2020-04-03, godz. 21:00 Pracownicy socjalni wspierają podopiecznych. Telefonicznie, osobiście i...na wynos Bydgoskie stołówki dla najbiedniejszych mieszkańców, w czasie epidemii zamieniono na punkty wydawania obiadów na wynos. Kontakt z pracownikami socjalnymi Miej ... » więcej 2020-04-03, godz. 19:58 Palił się magazyn, cztery samochody i drzewa. Słup dymu nad Bydgoszczą Do poważnego pożaru doszło w piątek przed godz. 17.00 przy ulicy Ciechocińskiej w Bydgoszczy. Ogień pojawił się na terenie warsztatu samochodowego. » więcej 2020-04-03, godz. 19:21 "Jesteś siedemsetny w kolejce". Czy to film Barei? To komunikat infolinii regionalnego ZUS-u Jak uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania i nie zwariować? Krystyna Michałek z kujawsko-pomorskiego oddziału ZUS przyznaje, że interesanci masowo korzys ... » więcej 2020-04-03, godz. 18:32 Śmierć z powodu zatrzymania krążenia w przebiegu obrzęku płuc, ale koronawirusa nie było 70-letnia kobieta, która zmarła z powodu nagłego zatrzymania krążenia w Szpitalu im. Jurasza w Bydgoszczy, nie była zakażona koronawirusem - poinformowano w p ... » więcej 2020-04-03, godz. 17:45 Zbiórka na środki ochrony dla dwóch klinik Szpitala im. Jurasza. „Brakuje wszystkiego” Pieniądze na środki ochrony osobistej dla zespołów Kliniki Kardiochirurgii oraz Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii w bydgoskim Szpitalu im. Jurasza zb ... » więcej 2020-04-03, godz. 16:58 Miejsce pamięci w Mniszku coraz bliżej remontu. Zginęło tam prawie 10 tysięcy osób Kolejny samorząd przekazał wsparcie finansowe na odbudowę zbiorowej mogiły pomordowanych Polaków w Mniszku w gminie Dragacz. Tym razem zrobił to powiat świeck ... » więcej 2020-04-03, godz. 16:18 Chrystus umarł, Chrystus zmartwychwstał, Chrystus tęskni! Rekolekcje i Msze św. w PR PiK W Wielkim Tygodniu w Polskim Radiu PiK będzie można posłuchać rekolekcji, nagranych specjalnie dla naszych Słuchaczy. W Niedzielę Palmową, Wielkanoc i kolejne ... » więcej 2020-04-03, godz. 15:14 Zamknęli sześć oddziałów szpitala we Włocławku. Personel z koronawirusem Sześć oddziałów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku zostało zamkniętych z powodu potwierdzenia zakażenia koronawirusem u osób z personelu pl ... » więcej 2020-04-03, godz. 14:53 Terytorialsi pomagają potrzebującym. Ostatnio nakarmili mieszkańców Nakła Terytorialsi z 8 Kujawsko - Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” rozwozili żywność dla najbardziej potrzebujący ... » więcej
1234567