Czwartek, 23 maja 2019 r.   Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-04-19, 18:25 Tatiana Adonis/Redakcja

Radny pyta o posterunek policji na Osowej Górze. Prezydent Bydgoszczy odpowiada

Nowy posterunek ma powstać przy ul. Sardynkowej w Bydgoszczy, w miejscu istniejącego obiektu rewiru dzielnicowych. Fot. Google Street View
Nowy posterunek ma powstać przy ul. Sardynkowej w Bydgoszczy, w miejscu istniejącego obiektu rewiru dzielnicowych. Fot. Google Street View
Budowa nowego posterunku policji na Osowej Górze w Bydgoszczy nie została wstrzymana - zapewnia prezydent miasta. Interpelację w sprawie komisariatu na Osowej Górze złożył na początku kwietnia Jarosław Wenderlich - szef klubu radnych PiS w bydgoskiej radzie miasta.
W odpowiedzi na pismo radnego prezydent Rafał Bruski informuje, że obecnie Osowa Góra podlega pod Komisariat Policji Bydgoszcz Błonie, który dba o bezpieczeństwo także na Flisach, Czyżkówku i Opławcu. Przypomina, że w październiku zeszłego roku została podpisana umowa z biurem projektowym w Ciechanowie na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej posterunku na Osowej Górze. Termin realizacji, łącznie z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę, został ustalony na koniec lutego bieżącego roku.

Ratusz wyjaśnia, że obecnie Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy czeka na poprawioną dokumentację, która uwzględni wniesione do projektu uwagi, oraz dostarczenie decyzji o pozwoleniu na budowę. Urzędnicy przyznają też, że do dziś wykonawca dokumentacji nie wywiązał się z umowy. Zapewniają jednak, że inwestycja nie została zatrzymana.

Jak czytamy: "Jeśli dokumentacja będzie gotowa, do Biura Logistyki Komendy Głównej Policji złożony zostanie wniosek o akceptację kosztorysu. Jeśli zostanie przyjęty, będzie ogłoszony przetarg, który wyłoni wykonawcę prac. Planowany termin realizacji inwestycji został ustalony na II-IV kwartał 2020 roku".

Sprawą zainteresowane jest także Krajowe Forum Samorządowe, które od dawna apeluje o powstanie posterunku na Osowej Górze.

Nowy posterunek ma powstać przy ul. Sardynkowej w Bydgoszczy, w miejscu istniejącego obiektu rewiru dzielnicowych. Dotychczasowy budynek ma zostać rozebrany. Podobnie jak przyległe nawierzchnie oraz ogrodzenia. Na tak przygotowanej działce wzniesiony zostanie od podstaw nowy posterunek.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-05-23, godz. 13:02 Kanał Bydgoski zmieni się nie do poznania. Tak widzą go studenci [projekty] Kawiarnie i restauracje, drewniane kładki, a także wypożyczalnia sprzętu wodnego i place zabaw, zaprojektowane przez studentów UTP, pojawią się nad Kanałem By ... » więcej 2019-05-23, godz. 12:42 Myślimy o wojnie tak, jak pokazał nam serial? O "Czterech pancernych" na konferencji Most łączący kulturę polską i rosyjską; Frontowy szyk - czyli jak wyglądały kostiumy bohaterek; Rudy 102 na froncie historycznym - to tylko niektóre zagadnien ... » więcej 2019-05-23, godz. 11:44 Wyciek gazu koło Świecia. Koparka uszkodziła gazociąg, ewakuowano mieszkańców Podczas prac ziemnych w Dolnych Morgach doszło do uszkodzenia gazociągu średniego ciśnienia przez koparkę. Na miejsce pojechało sześć zastępów straży pożarnej ... » więcej 2019-05-23, godz. 11:00 Prof. Roman Bäcker: Mamy do czynienia z rewolucją antypedofilską w Polsce - Rewolucja oznacza, że to społeczeństwo stawia wymagania i określa, co jest dobre, a co złe - mówił w porannej Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK prof. Roman ... » więcej 2019-05-23, godz. 09:58 Napaść seksualna w Bydgoszczy. Pomóż policji w rozpoznaniu bandyty [zdjęcia, wideo] Policjanci z komisariatu na bydgoskim Błoniu proszą mieszkańców o pomoc w identyfikacji mężczyzny, który zaatakował kobietę w Bydgoszczy dopuszczając się 'inn ... » więcej 2019-05-23, godz. 09:36 Firmy czekają na nowych pracowników. Targi Pracy w Nakle nad Notecią Pracodawcy z różnych branż zaprezentują się w czwartek (23 maja) podczas 9. edycji Targów Pracy w Nakle nad Notecią. » więcej 2019-05-23, godz. 08:31 Nie chcą płacić więcej za śmieci. Protest w Inowrocławiu Przed Urzędem Miasta w Inowrocławiu protestowali w środę lokalni działacze Zjednoczonej Prawicy wraz z mieszkańcami. Z transparentami w rękach przeciwstawiali ... » więcej 2019-05-23, godz. 08:25 Samorządy i ochotnicza straż pożarna z regionu dostali 50 milionów złotych Pierwsze 20 mln złotych to pieniądze z rezerwy celowej państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych i przeciwdziałanie nim. Promesy przekazał samorządom woje ... » więcej 2019-05-23, godz. 07:00 Historia wsi i budownictwa pod jednym dachem. Wspominamy „poniatówki” Zostało ich w Polsce tylko 3 tysiące. Małe wiejskie osiedla, drewniane domy z zagrodami stały się przedmiotem wystawy w Zespole Szkół Agro - ekonomicznych w p ... » więcej 2019-05-22, godz. 20:32 Serce miasta bez spalin i ryku silników. Tak zdecydowali mieszkańcy Starego Rynku bez samochodów chcą uczestnicy konsultacji społecznych w Bydgoszczy. Za taką opcją opowiedziała się zdecydowana większość autorów opinii. Głosow ... » więcej
1234567