Wtorek, 02 czerwca 2020 r.   Imieniny: Marianny, Marcelina, Piotra
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Apartamentowiec
2019-04-19, 18:25 Tatiana Adonis/Redakcja

Radny pyta o posterunek policji na Osowej Górze. Prezydent Bydgoszczy odpowiada

Nowy posterunek ma powstać przy ul. Sardynkowej w Bydgoszczy, w miejscu istniejącego obiektu rewiru dzielnicowych. Fot. Google Street View
Nowy posterunek ma powstać przy ul. Sardynkowej w Bydgoszczy, w miejscu istniejącego obiektu rewiru dzielnicowych. Fot. Google Street View
Budowa nowego posterunku policji na Osowej Górze w Bydgoszczy nie została wstrzymana - zapewnia prezydent miasta. Interpelację w sprawie komisariatu na Osowej Górze złożył na początku kwietnia Jarosław Wenderlich - szef klubu radnych PiS w bydgoskiej radzie miasta.
W odpowiedzi na pismo radnego prezydent Rafał Bruski informuje, że obecnie Osowa Góra podlega pod Komisariat Policji Bydgoszcz Błonie, który dba o bezpieczeństwo także na Flisach, Czyżkówku i Opławcu. Przypomina, że w październiku zeszłego roku została podpisana umowa z biurem projektowym w Ciechanowie na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej posterunku na Osowej Górze. Termin realizacji, łącznie z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę, został ustalony na koniec lutego bieżącego roku.

Ratusz wyjaśnia, że obecnie Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy czeka na poprawioną dokumentację, która uwzględni wniesione do projektu uwagi, oraz dostarczenie decyzji o pozwoleniu na budowę. Urzędnicy przyznają też, że do dziś wykonawca dokumentacji nie wywiązał się z umowy. Zapewniają jednak, że inwestycja nie została zatrzymana.

Jak czytamy: "Jeśli dokumentacja będzie gotowa, do Biura Logistyki Komendy Głównej Policji złożony zostanie wniosek o akceptację kosztorysu. Jeśli zostanie przyjęty, będzie ogłoszony przetarg, który wyłoni wykonawcę prac. Planowany termin realizacji inwestycji został ustalony na II-IV kwartał 2020 roku".

Sprawą zainteresowane jest także Krajowe Forum Samorządowe, które od dawna apeluje o powstanie posterunku na Osowej Górze.

Nowy posterunek ma powstać przy ul. Sardynkowej w Bydgoszczy, w miejscu istniejącego obiektu rewiru dzielnicowych. Dotychczasowy budynek ma zostać rozebrany. Podobnie jak przyległe nawierzchnie oraz ogrodzenia. Na tak przygotowanej działce wzniesiony zostanie od podstaw nowy posterunek.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-06-02, godz. 06:15 Góry śmieci w Bydgoszczy miały zniknąć, a rosną. Komunalnik nadal nie daje rady Mieszkańcy Bydgoszczy podpisują apel w Internecie o rozwiązanie umowy z firmą Komunalnik. Tymczasem góry śmieci w mieście rosną. » więcej 2020-06-01, godz. 19:13 Odszedł profesor Marian Filar. Pozostanie we wspomnieniach i życzliwej pamięci... 'Wybitny prawnik z Torunia, o bardzo ciekawym życiorysie' - poseł Tomasz Lenz, marszałek województwa Piotr Całbecki i radny Piotr Lenkiewicz wspominają zmarłe ... » więcej 2020-06-01, godz. 17:10 Ojcowie Somascy z Torunia od sześciu lat zapewniają dzieciom dom i opiekę Dają najmłodszym poczucie bezpieczeństwa i wiarę, że mogą odmienić swój los. W Dniu Dziecka odwiedziliśmy pierwszą niepubliczną placówkę opiekuńczo-wychowawcz ... » więcej 2020-06-01, godz. 16:18 Cześć pasażerów sama zakończyła pandemię i nie nosi masek w autobusach Wprawdzie obostrzenia sanitarne w okresie pandemii koronawirusa są stopniowo łagodzone, ale to rodzi inny problem: z pamięcią. Ta zawodzi, gdy zmieniamy przes ... » więcej 2020-06-01, godz. 15:12 Ministerstwo Zdrowia: 202 nowe zakażenia koronawirusem, w Grudziądzu zmarł mężczyzna Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 202 osób, w tym u 170 na Śląsku - podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Liczba prz ... » więcej 2020-06-01, godz. 14:11 Tysiące martwych pszczół w Nowem. Zabiły je opryski na polach? Setki tysięcy zdechłych pszczół w pasiecie w Nowem nad Wisłą (powiat świecki). Wszystko wskazuje na to, że owady zatruły się się środkiem owadobójczym lub naw ... » więcej 2020-06-01, godz. 13:07 Dziecko z obrażeniami po wypadku pod Włocławkiem. Zostało przysypane piachem Włocławscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na terenie działki rekreacyjnej pod Włocławkiem. W wyniku przysypania piachem ... » więcej 2020-06-01, godz. 12:47 Prof. Marian Filar nie żyje. Wybitny znawca prawa karnego miał 77 lat Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu poinformował, że w wieku 77 lat zmarł prof. Marian Filar, wybitny znawca prawa karnego, były prorektor UMK, dziekan W ... » więcej 2020-06-01, godz. 12:09 Epidemia na Kujawach i Pomorzu. Ekspert: sytuacja jest stabilna Na Kujawach i Pomorzu od pięciu dni nie odnotowuje się nowych zakażeń koronawirusem, to także piąty dzień bez zgonów z tego powodu. » więcej 2020-06-01, godz. 11:07 Jarosław Wenderlich: w strategii Bydgoszczy nie ma żadnych konkretów Minister Jarosław Wenderlich, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a także radny bydgoskiej Rady Miasta, który był gościem dzisiejszej Rozm ... » więcej
1234567