Piątek, 22 listopada 2019 r.   Imieniny: Cecylii, Wszemiły, Stefana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-04-19, 18:25 Tatiana Adonis/Redakcja

Radny pyta o posterunek policji na Osowej Górze. Prezydent Bydgoszczy odpowiada

Nowy posterunek ma powstać przy ul. Sardynkowej w Bydgoszczy, w miejscu istniejącego obiektu rewiru dzielnicowych. Fot. Google Street View
Nowy posterunek ma powstać przy ul. Sardynkowej w Bydgoszczy, w miejscu istniejącego obiektu rewiru dzielnicowych. Fot. Google Street View
Budowa nowego posterunku policji na Osowej Górze w Bydgoszczy nie została wstrzymana - zapewnia prezydent miasta. Interpelację w sprawie komisariatu na Osowej Górze złożył na początku kwietnia Jarosław Wenderlich - szef klubu radnych PiS w bydgoskiej radzie miasta.
W odpowiedzi na pismo radnego prezydent Rafał Bruski informuje, że obecnie Osowa Góra podlega pod Komisariat Policji Bydgoszcz Błonie, który dba o bezpieczeństwo także na Flisach, Czyżkówku i Opławcu. Przypomina, że w październiku zeszłego roku została podpisana umowa z biurem projektowym w Ciechanowie na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej posterunku na Osowej Górze. Termin realizacji, łącznie z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę, został ustalony na koniec lutego bieżącego roku.

Ratusz wyjaśnia, że obecnie Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy czeka na poprawioną dokumentację, która uwzględni wniesione do projektu uwagi, oraz dostarczenie decyzji o pozwoleniu na budowę. Urzędnicy przyznają też, że do dziś wykonawca dokumentacji nie wywiązał się z umowy. Zapewniają jednak, że inwestycja nie została zatrzymana.

Jak czytamy: "Jeśli dokumentacja będzie gotowa, do Biura Logistyki Komendy Głównej Policji złożony zostanie wniosek o akceptację kosztorysu. Jeśli zostanie przyjęty, będzie ogłoszony przetarg, który wyłoni wykonawcę prac. Planowany termin realizacji inwestycji został ustalony na II-IV kwartał 2020 roku".

Sprawą zainteresowane jest także Krajowe Forum Samorządowe, które od dawna apeluje o powstanie posterunku na Osowej Górze.

Nowy posterunek ma powstać przy ul. Sardynkowej w Bydgoszczy, w miejscu istniejącego obiektu rewiru dzielnicowych. Dotychczasowy budynek ma zostać rozebrany. Podobnie jak przyległe nawierzchnie oraz ogrodzenia. Na tak przygotowanej działce wzniesiony zostanie od podstaw nowy posterunek.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-11-22, godz. 11:30 Biwakowanie w lesie dozwolone. W wyznaczonych miejscach Lasy Państwowe rozpoczęły pilotażowy program udostępniania specjalnie wyznaczonych obszarów leśnych, gdzie miłośnicy survivalu będą mogli uprawiać swoje hobby ... » więcej 2019-11-22, godz. 10:33 Tomasz Latos: Kolejki do specjalistów nie znikną, ważne by były krótkie Czy za cztery lata będziemy wolni od kolejek do specjalistów w publicznej służbie zdrowia? Aż tak dobrze nie będzie - odpowiada poseł Tomasz Latos, przewodnic ... » więcej 2019-11-22, godz. 08:45 Sensacja! Dwie olbrzymie konstrukcje sprzed 7 tys. lat odkryto pod Łysomicami Kręgi w zbożu dostrzeżone pod Łysomicami to kontury olbrzymich konstrukcji sprzed prawie 7 tys. lat. Chronił je system rowów. Tego typu budowle nie były do te ... » więcej 2019-11-22, godz. 08:16 Inowrocław tworzy swoją markę. Będzie logo i hasło promocyjne Nowe logo, księga znaku oraz hasło promocyjne. Inowrocław przygotowuje się do wprowadzenia systemu identyfikacji wizualnej. » więcej 2019-11-22, godz. 07:17 Konieczna wyobraźnia. O nauczaniu niewidomych matematyki Niewidomi mogą i powinni uczyć się matematyki. Powinni być jednak właściwie kształceni - i temu poświęcona jest konferencja „Matematyka niewi(a)doma' odbywają ... » więcej 2019-11-22, godz. 06:15 Spełnijmy marzenia! Rozpoczynamy zbiórkę dla podopiecznych Domu Dziecka w Cerkwicy Małej Nowe sportowe buty, mówiąca lalka, kubek z własnym imieniem - o tym m.in. marzą podopieczni Domu Dziecka w Cerkwicy Małej koło Kamienia Krajeńskiego. Wkrótce ... » więcej 2019-11-21, godz. 21:10 Transplantacje rodzinne - nie zawsze możliwe. Z jakiego powodu? Jak przygotować się do oddania krewnemu nerki? O tym mówili specjaliści na spotkaniu w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy. » więcej 2019-11-21, godz. 20:25 Tu zajdzie zmiana. We Włocławku powstanie centrum przesiadkowe W przyszłym roku we Włocławku ruszy budowa centrum przesiadkowego. Będzie kosztować 16 mln złotych. Blisko 8 mln złotych miasto otrzymało z Regionalnego Progr ... » więcej 2019-11-21, godz. 19:45 Rośnie siedziba IPN w Bydgoszczy. Jest już wiecha Budowa nowej siedziby Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy na półmetku. Na budynku powieszono wiechę. » więcej 2019-11-21, godz. 19:02 Dyskusja nad projektem budżetu Torunia i apel do rządu Toruńscy radni przyjęli apel do rządu o podjęcie działań rekompensujących samorządom ubytki dochodów. Toruń szacuje, że w 2020 roku wpływy z powodu wprowadzen ... » więcej
1234567