Wtorek, 01 grudnia 2020 r.   Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-04-19, 18:25 Tatiana Adonis/Redakcja

Radny pyta o posterunek policji na Osowej Górze. Prezydent Bydgoszczy odpowiada

Nowy posterunek ma powstać przy ul. Sardynkowej w Bydgoszczy, w miejscu istniejącego obiektu rewiru dzielnicowych. Fot. Google Street View
Nowy posterunek ma powstać przy ul. Sardynkowej w Bydgoszczy, w miejscu istniejącego obiektu rewiru dzielnicowych. Fot. Google Street View
Budowa nowego posterunku policji na Osowej Górze w Bydgoszczy nie została wstrzymana - zapewnia prezydent miasta. Interpelację w sprawie komisariatu na Osowej Górze złożył na początku kwietnia Jarosław Wenderlich - szef klubu radnych PiS w bydgoskiej radzie miasta.
W odpowiedzi na pismo radnego prezydent Rafał Bruski informuje, że obecnie Osowa Góra podlega pod Komisariat Policji Bydgoszcz Błonie, który dba o bezpieczeństwo także na Flisach, Czyżkówku i Opławcu. Przypomina, że w październiku zeszłego roku została podpisana umowa z biurem projektowym w Ciechanowie na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej posterunku na Osowej Górze. Termin realizacji, łącznie z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę, został ustalony na koniec lutego bieżącego roku.

Ratusz wyjaśnia, że obecnie Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy czeka na poprawioną dokumentację, która uwzględni wniesione do projektu uwagi, oraz dostarczenie decyzji o pozwoleniu na budowę. Urzędnicy przyznają też, że do dziś wykonawca dokumentacji nie wywiązał się z umowy. Zapewniają jednak, że inwestycja nie została zatrzymana.

Jak czytamy: "Jeśli dokumentacja będzie gotowa, do Biura Logistyki Komendy Głównej Policji złożony zostanie wniosek o akceptację kosztorysu. Jeśli zostanie przyjęty, będzie ogłoszony przetarg, który wyłoni wykonawcę prac. Planowany termin realizacji inwestycji został ustalony na II-IV kwartał 2020 roku".

Sprawą zainteresowane jest także Krajowe Forum Samorządowe, które od dawna apeluje o powstanie posterunku na Osowej Górze.

Nowy posterunek ma powstać przy ul. Sardynkowej w Bydgoszczy, w miejscu istniejącego obiektu rewiru dzielnicowych. Dotychczasowy budynek ma zostać rozebrany. Podobnie jak przyległe nawierzchnie oraz ogrodzenia. Na tak przygotowanej działce wzniesiony zostanie od podstaw nowy posterunek.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-12-01, godz. 06:47 Bydgoski sposób na pandemię: jarmark świąteczny w Internecie W tym roku - z powodu epidemii - nie na ulicy Mostowej a w Internecie. Bydgoski ratusz przedstawił szczegóły Jarmarku Świątecznego. » więcej 2020-11-30, godz. 17:38 Akcja „Bezpieczna kolej”. Czy łatwo w pociągu o zakażenie? W czasie epidemii bezpieczeństwo nabiera wyjątkowego znaczenia i zależy nam na tym, aby pasażerowie rzeczywiście czuli się bezpiecznie - mówi Adam Musiał - dy ... » więcej 2020-11-30, godz. 15:57 Odpowie za wulgarne znieważenie policjanta. 22-latek: Jestem niewinny 22-letniemu Dawidowi Blachowskiemu z Torunia postawiono dziś zarzut znieważenia policjanta podczas sobotniej akcji Strajku Kobiet w Toruniu. Mężczyzna twierdz ... » więcej 2020-11-30, godz. 14:52 W „Rozmowie dnia” o negocjacjach dotyczących budżetu UE Dr Sławomir Sadowski, politolog, który był gościem „Rozmowy dnia” Polskiego Radia PiK, przewiduje, że w sprawie budżetu Unii Europejskiej prawdopodobnie zosta ... » więcej 2020-11-30, godz. 13:07 Więcej miejsc dla samochodów na Kapuściskach w Bydgoszczy Zakończyła się budowa miejsc parkingowych przy ul. Szarych Szeregów na bydgoskich Kapuściskach. Powstało prawie 50 stanowisk z dodatkowymi miejscami dla pojaz ... » więcej 2020-11-30, godz. 12:05 Kujawsko-pomorscy rolnicy najczęściej wybierali kontakt z rachmistrzem. Kończy się spis rolny Rolnicy z regionu spisali się wzorowo. 30 listopada to ostatni dzień powszechnego spisu rolnego. » więcej 2020-11-30, godz. 09:58 Tak będzie wyglądać nowa remiza w Grudziądzu. Kiedy powstanie? Grudziądzcy strażacy będą mieli nową remizę. Działkę za darmo przekazało miasto. » więcej 2020-11-29, godz. 20:23 Finisz remontu chodników przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Bydgoszczy Kończy się przebudowa kolejnych odcinków chodnika wzdłuż ul. Powstańców Wielkopolskich na osiedlu Bielawy. Inwestycja realizowana jest w oparciu o Bydgoski Bu ... » więcej 2020-11-29, godz. 18:23 Wystawy, fontanny, tarasy. Coraz bliżej Parku Kultury Młyn Rothera w Bydgoszczy [zdjęcia] Do finiszu zbliżają się prace budowlane przy rewitalizacji gmachu Młyna Rothera. Z początkiem przyszłego roku ruszą odbiory i rozruchy technologiczne. W odres ... » więcej 2020-11-29, godz. 09:43 Dyrektor szpitala w Grudziądzu nie chce większej liczby łóżek „covidowych” Grudziądzki szpital nie chce zwiększać bazy łóżkowej dla pacjentów chorych na COVID-19, bo chce pomagać również innym mieszkańcom. » więcej
1234567