Wtorek, 21 maja 2019 r.   Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-04-19, 18:25 Tatiana Adonis/Redakcja

Radny pyta o posterunek policji na Osowej Górze. Prezydent Bydgoszczy odpowiada

Nowy posterunek ma powstać przy ul. Sardynkowej w Bydgoszczy, w miejscu istniejącego obiektu rewiru dzielnicowych. Fot. Google Street View
Nowy posterunek ma powstać przy ul. Sardynkowej w Bydgoszczy, w miejscu istniejącego obiektu rewiru dzielnicowych. Fot. Google Street View
Budowa nowego posterunku policji na Osowej Górze w Bydgoszczy nie została wstrzymana - zapewnia prezydent miasta. Interpelację w sprawie komisariatu na Osowej Górze złożył na początku kwietnia Jarosław Wenderlich - szef klubu radnych PiS w bydgoskiej radzie miasta.
W odpowiedzi na pismo radnego prezydent Rafał Bruski informuje, że obecnie Osowa Góra podlega pod Komisariat Policji Bydgoszcz Błonie, który dba o bezpieczeństwo także na Flisach, Czyżkówku i Opławcu. Przypomina, że w październiku zeszłego roku została podpisana umowa z biurem projektowym w Ciechanowie na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej posterunku na Osowej Górze. Termin realizacji, łącznie z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę, został ustalony na koniec lutego bieżącego roku.

Ratusz wyjaśnia, że obecnie Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy czeka na poprawioną dokumentację, która uwzględni wniesione do projektu uwagi, oraz dostarczenie decyzji o pozwoleniu na budowę. Urzędnicy przyznają też, że do dziś wykonawca dokumentacji nie wywiązał się z umowy. Zapewniają jednak, że inwestycja nie została zatrzymana.

Jak czytamy: "Jeśli dokumentacja będzie gotowa, do Biura Logistyki Komendy Głównej Policji złożony zostanie wniosek o akceptację kosztorysu. Jeśli zostanie przyjęty, będzie ogłoszony przetarg, który wyłoni wykonawcę prac. Planowany termin realizacji inwestycji został ustalony na II-IV kwartał 2020 roku".

Sprawą zainteresowane jest także Krajowe Forum Samorządowe, które od dawna apeluje o powstanie posterunku na Osowej Górze.

Nowy posterunek ma powstać przy ul. Sardynkowej w Bydgoszczy, w miejscu istniejącego obiektu rewiru dzielnicowych. Dotychczasowy budynek ma zostać rozebrany. Podobnie jak przyległe nawierzchnie oraz ogrodzenia. Na tak przygotowanej działce wzniesiony zostanie od podstaw nowy posterunek.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-05-21, godz. 12:35 Kto wypełni wniosek i weźmie te pieniądze, ten odetchnie pełną piersią! Województwo rozpoczyna batalię o czyste powietrze. W Inowrocławiu, Świeciu i Włocławku powstały Biuro Terenowe Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gos ... » więcej 2019-05-21, godz. 12:03 Zróbcie remont - mówią wieki, a Świecie słucha. Zamek z XIV wieku będzie jak nowy! Jest pozwolenie na budowę - gmina Świecie może rozpocząć remont pokrzyżackiej budowli. Procedury uzyskania stosownych pozwoleń trwały kilka lat. I tez na kilk ... » więcej 2019-05-21, godz. 11:28 Pedofila w KK: Wspólnej Komisji Prawdy i Godności domaga się senator Rulewski Parlamentarzysta proponuje, by senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji oraz Komisja Ustawodawcza wystąpiły do Prezydent RP o podjęcie inicjat ... » więcej 2019-05-21, godz. 09:02 Dzieci chorują, więc są z nimi dzień i noc w szpitalu. To dla nich „Piękny Dzień Mamy” Służą w 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej. Spotkały się na poligonie w Toruniu, poznały, polubiły i stwierdziły, że chciałyby zrobić ... » więcej 2019-05-21, godz. 08:05 Perony są za niskie i nie spełniają norm UE. Włocławski dworzec do przebudowy Przebudowa dworca kolejowego we Włocławku coraz bliżej. W poniedziałek została podpisana umowa pomiędzy PKP SA i wykonawcą projektu włocławskiego dworca. » więcej 2019-05-21, godz. 07:04 Lisewo ma własną sieć gazową. "Priorytetem rządu poprawa jakości życia na wsi" 300 nowych gmin w Polsce będzie miało swoją sieć gazową. To założenia programu rządowego, ogłoszonego przez premiera Morawieckiego. Jednym z samorządów, gdzie ... » więcej 2019-05-20, godz. 20:55 Pikietują przeciwko amerykańskiej ustawie 447. I chcą odwołania ambasador USA Kilkadziesiąt osób protestowało w Toruniu przeciwko amerykańskiej tzw. ustawie 447. Pikietę zorganizowały Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy oraz Stowa ... » więcej 2019-05-20, godz. 20:03 Admirał Józef Unrug wzorem dla innych. Konkurs w „Dworze Marzeń” w Sielcu W Sielcu koło Żnina, w dawnym majątku przedwojennego dowódcy Marynarki Wojennej admirała Józefa Unruga zakończył się IV Rejs Admiralski - ogólnopolski konkurs ... » więcej 2019-05-20, godz. 19:04 Jan Szyszko w Grudziądzu: Lasy, gleby, zasoby geotermalne - tego w UE nam zazdroszczą - W Unii Europejskiej zazdroszczą nam tego, co związane z przyrodą i ochroną środowiska- mówił w Grudziądzu Jan Szyszko. Były minister środowiska odwiedził na ... » więcej 2019-05-20, godz. 17:55 Debaty przed Eurowyborami w Polskim Radiu PiK. We wtorek pytaliśmy o pieniądze Ostatnia debata z udziałem kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego odbędzie się w środę, 22 maja, w Polskim Radiu PiK. » więcej
1234567