Wtorek, 21 maja 2019 r.   Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-04-17, 20:10 Marcin Doliński

W Annowie znęcali się psychicznie i fizycznie, ale zarzuty były lekko przesadzone...

- Niewątpliwie doszło do znęcania się fizycznego i psychicznego (...)tam się działo bardzo źle, ale nie aż tak źle, jak zostało to opisane w zarzutach przez oskarżyciela publicznego - orzekł sąd/fot. Marcin Doliński
- Niewątpliwie doszło do znęcania się fizycznego i psychicznego (...)tam się działo bardzo źle, ale nie aż tak źle, jak zostało to opisane w zarzutach przez oskarżyciela publicznego - orzekł sąd/fot. Marcin Doliński
Sąd Rejonowy w Szubinie wydał wyrok w sprawie przeciwko rodzinie H. z Annowa oskarżonej o zmuszanie do niewolniczej pracy, bicie i poniżanie bezdomnych, a jednego z nich o doprowadzenie do próby samobójczej. Sąd uniewinnił Marię H, a Wojciecha H. i Patryka H. skazał na rok więzienia.
Sprawa wyszła na jaw w 2016 roku. Bezdomny Waldemar Karasiewicz, będący parobkiem rodziny, miał nie wytrzymać warunków, jakie panowały w gospodarstwie pod Łabiszynem, i próbował popełnić samobójstwo.

Uzasadniając wyrok sędzia Jacek Tadych stwierdził, że zarzuty wobec oskarżonych były przesadzone.

- Niewątpliwie doszło do znęcania się fizycznego i psychicznego, sąd wymierzając karę nie dopatrzył się żadnych okoliczności łagodzących wobec oskarżonych, ale oceniającą obiektywnie, sąd doszedł do wniosku, że tam się działo bardzo źle, ale nie aż tak źle, jak zostało to opisane w zarzutach przez oskarżyciela publicznego.

Adwokat Edmund Dobecki zgadza się, że zarzuty były przesadzone, a to dlatego, że w materiale dowodowym na pierwszym planie był zarzut niewolnictwa, choć z materiału bezpośrednio ten zarzut nie wynikał.

- Osoby, które były bohaterami tego wydarzenia nie miał gdzie mieszkać, wszyscy się znali, wiedzieli, czego można oczekiwać od danej strony.

Poszkodowany Waldemar Karasiewicz pojawił się w środę (17.074.) szubińskim sądzie. - Będę się od tego wyroku odwoływał. Bo sąd wie swoje, a ja mam swoje - zaznacza.

Sąd zasądził od skazanych na rzecz pokrzywdzonych odszkodowania w wysokości od tysiąca do tysiąca pięciuset złotych, a na poczet kary zaliczył im czas spędzony w areszcie.
Sąd zasądził od skazanych na rzecz pokrzywdzonych odszkodowania w wysokości od tysiąca do tysiąca pięciuset złotych, a na poczet kary zaliczył im czas spędzony w areszcie.

Wiadomości lokalne

2019-05-21, godz. 12:35 Kto wypełni wniosek i weźmie te pieniądze, ten odetchnie pełną piersią! Województwo rozpoczyna batalię o czyste powietrze. W Inowrocławiu, Świeciu i Włocławku powstały Biuro Terenowe Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gos ... » więcej 2019-05-21, godz. 12:03 Zróbcie remont - mówią wieki, a Świecie słucha. Zamek z XIV wieku będzie jak nowy! Jest pozwolenie na budowę - gmina Świecie może rozpocząć remont pokrzyżackiej budowli. Procedury uzyskania stosownych pozwoleń trwały kilka lat. I tez na kilk ... » więcej 2019-05-21, godz. 11:28 Pedofila w KK: Wspólnej Komisji Prawdy i Godności domaga się senator Rulewski Parlamentarzysta proponuje, by senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji oraz Komisja Ustawodawcza wystąpiły do Prezydent RP o podjęcie inicjat ... » więcej 2019-05-21, godz. 09:02 Dzieci chorują, więc są z nimi dzień i noc w szpitalu. To dla nich „Piękny Dzień Mamy” Służą w 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej. Spotkały się na poligonie w Toruniu, poznały, polubiły i stwierdziły, że chciałyby zrobić ... » więcej 2019-05-21, godz. 08:05 Perony są za niskie i nie spełniają norm UE. Włocławski dworzec do przebudowy Przebudowa dworca kolejowego we Włocławku coraz bliżej. W poniedziałek została podpisana umowa pomiędzy PKP SA i wykonawcą projektu włocławskiego dworca. » więcej 2019-05-21, godz. 07:04 Lisewo ma własną sieć gazową. "Priorytetem rządu poprawa jakości życia na wsi" 300 nowych gmin w Polsce będzie miało swoją sieć gazową. To założenia programu rządowego, ogłoszonego przez premiera Morawieckiego. Jednym z samorządów, gdzie ... » więcej 2019-05-20, godz. 20:55 Pikietują przeciwko amerykańskiej ustawie 447. I chcą odwołania ambasador USA Kilkadziesiąt osób protestowało w Toruniu przeciwko amerykańskiej tzw. ustawie 447. Pikietę zorganizowały Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy oraz Stowa ... » więcej 2019-05-20, godz. 20:03 Admirał Józef Unrug wzorem dla innych. Konkurs w „Dworze Marzeń” w Sielcu W Sielcu koło Żnina, w dawnym majątku przedwojennego dowódcy Marynarki Wojennej admirała Józefa Unruga zakończył się IV Rejs Admiralski - ogólnopolski konkurs ... » więcej 2019-05-20, godz. 19:04 Jan Szyszko w Grudziądzu: Lasy, gleby, zasoby geotermalne - tego w UE nam zazdroszczą - W Unii Europejskiej zazdroszczą nam tego, co związane z przyrodą i ochroną środowiska- mówił w Grudziądzu Jan Szyszko. Były minister środowiska odwiedził na ... » więcej 2019-05-20, godz. 17:55 Debaty przed Eurowyborami w Polskim Radiu PiK. We wtorek o pieniądzach Kolejne dwie debaty z udziałem kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego odbędą się we wtorek i środę (21 i 22 maja) w Polskim Radiu PiK. » więcej
1234567