Piątek, 21 lutego 2020 r.   Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-04-17, 20:10 Marcin Doliński

W Annowie znęcali się psychicznie i fizycznie, ale zarzuty były lekko przesadzone...

- Niewątpliwie doszło do znęcania się fizycznego i psychicznego (...)tam się działo bardzo źle, ale nie aż tak źle, jak zostało to opisane w zarzutach przez oskarżyciela publicznego - orzekł sąd/fot. Marcin Doliński
- Niewątpliwie doszło do znęcania się fizycznego i psychicznego (...)tam się działo bardzo źle, ale nie aż tak źle, jak zostało to opisane w zarzutach przez oskarżyciela publicznego - orzekł sąd/fot. Marcin Doliński
Sąd Rejonowy w Szubinie wydał wyrok w sprawie przeciwko rodzinie H. z Annowa oskarżonej o zmuszanie do niewolniczej pracy, bicie i poniżanie bezdomnych, a jednego z nich o doprowadzenie do próby samobójczej. Sąd uniewinnił Marię H, a Wojciecha H. i Patryka H. skazał na rok więzienia.
Sprawa wyszła na jaw w 2016 roku. Bezdomny Waldemar Karasiewicz, będący parobkiem rodziny, miał nie wytrzymać warunków, jakie panowały w gospodarstwie pod Łabiszynem, i próbował popełnić samobójstwo.

Uzasadniając wyrok sędzia Jacek Tadych stwierdził, że zarzuty wobec oskarżonych były przesadzone.

- Niewątpliwie doszło do znęcania się fizycznego i psychicznego, sąd wymierzając karę nie dopatrzył się żadnych okoliczności łagodzących wobec oskarżonych, ale oceniającą obiektywnie, sąd doszedł do wniosku, że tam się działo bardzo źle, ale nie aż tak źle, jak zostało to opisane w zarzutach przez oskarżyciela publicznego.

Adwokat Edmund Dobecki zgadza się, że zarzuty były przesadzone, a to dlatego, że w materiale dowodowym na pierwszym planie był zarzut niewolnictwa, choć z materiału bezpośrednio ten zarzut nie wynikał.

- Osoby, które były bohaterami tego wydarzenia nie miał gdzie mieszkać, wszyscy się znali, wiedzieli, czego można oczekiwać od danej strony.

Poszkodowany Waldemar Karasiewicz pojawił się w środę (17.074.) szubińskim sądzie. - Będę się od tego wyroku odwoływał. Bo sąd wie swoje, a ja mam swoje - zaznacza.

Sąd zasądził od skazanych na rzecz pokrzywdzonych odszkodowania w wysokości od tysiąca do tysiąca pięciuset złotych, a na poczet kary zaliczył im czas spędzony w areszcie.
Sąd zasądził od skazanych na rzecz pokrzywdzonych odszkodowania w wysokości od tysiąca do tysiąca pięciuset złotych, a na poczet kary zaliczył im czas spędzony w areszcie.

Wiadomości lokalne

2020-02-21, godz. 17:29 Matka podejrzana o zabójstwo bliźniaków aresztowana Sąd Rejonowy w Bydgoszczy w piątek aresztował na trzy miesiące 40-letnią kobietę, której wcześniej przedstawiono zarzuty zabójstwa niespełna dwumiesięcznych b ... » więcej 2020-02-21, godz. 15:19 Jak badać kierowców? „Bezpieczna Jedynka” na żywo ze szpitala wojskowego Czy badania psychotechniczne kierowców są wystarczające i czy rzeczywiście weryfikują zdolność do wykonywania tego zawodu? Na te pytania będą szukać odpowiedz ... » więcej 2020-02-21, godz. 13:41 Kampus UMK w rejestrze zabytków! Jak go budowano? [film z lat 70.] Kampus Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu  został wpisany do wojewódzkiego rejestru zabytków. Od tej pory wszystkie zmiany remonty i modernizacje na ob ... » więcej 2020-02-21, godz. 12:59 Zarzut i wniosek o areszt dla kobiety podejrzanej o zabójstwo bliźniąt Zarzut dwóch zabójstw dla kobiety, która odebrała życie dwumiesięcznym bliźniętom. Został również złożony wniosek o tymczasowy areszt. Śledczy chcą, aby kobie ... » więcej 2020-02-21, godz. 12:54 Milion podpisów dla Andrzeja Dudy. PiS rozpoczyna kampanię wyborczą - Będziemy robić wszystko, by przekonać mieszkańców do ponownego wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta - powiedział w piątek w Bydgoszczy szef Komitetu Stałego R ... » więcej 2020-02-21, godz. 12:10 Stare przedmioty zyskują drugie życie. Kawiarenka Naprawcza w Toruniu Masz zepsuty rower, niepotrzebne zasłony czy filiżanki? Nie wiesz jak naprawić rozklejone krzesło? Odwiedź Kawiarenkę Naprawczą Stajnia, która działa na teren ... » więcej 2020-02-21, godz. 11:19 Poseł Lewicy: Chcemy chronić rodzinę, więc zalegalizujemy związki partnerskie Poseł Lewicy Krzysztof Gawkowski, który był dziś gościem „Rozmowy dnia” w Polskim Radiu PiK uważa, że w Polsce powinny być zalegalizowane związki partnerskie ... » więcej 2020-02-21, godz. 10:15 Prawnicy radzą za darmo. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - Zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem - taki jest cel rozpoczynającego się w piątek Tygodnia Pomocy Osobom Pokrz ... » więcej 2020-02-21, godz. 08:23 Koniec najstarszej cukierni w Bydgoszczy. Ma prawie 100 lat Piekarnia-cukiernia Bigońskich, znajdująca się przy ul. Gdańskiej, po 96 latach zostanie zlikwidowana. » więcej 2020-02-20, godz. 20:47 Od kwietnia opłaty za deszczówkę w Grudziądzu. Na razie zapłacą przedsiębiorcy i zarządcy dróg Grudziądzcy przedsiębiorcy i zarządcy dróg zapłacą od kwietnia za deszczówkę. Na razie z opłat zwolnieni będą mieszkańcy bloków, kamienic i domów jednorodzinn ... » więcej
1234567