Piątek, 13 grudnia 2019 r.   Imieniny: Lucji, Otylii
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-04-16, 21:20 Jolanta Fischer/Redakcja

Adam Bodnar na otwartej sesji w Bydgoszczy: "Kryzys w Polsce się pogłębia"

Otwarta sesja obywatelska w bydgoskim ratuszu/fot. Jolanta Fischer
Otwarta sesja obywatelska w bydgoskim ratuszu/fot. Jolanta Fischer
Czy prawa obywatelskie w Polsce są łamane? O tym dyskutowali dzisiaj radni, posłowie, nauczyciele i członkowie KOD-u w czasie otwartej sesji obywatelskiej w bydgoskim ratuszu.
Gościem specjalnym sesji był Adam Bodnar - Rzecznik Praw Obywatelskich. - Myślę, że najpoważniejszy problem obecnie w Polsce to stopniowe rozmontowywanie mechanizmów ochrony praw i wolności obywatelskich - mówił. - Nie możemy spodziewać się naturalnych działań w systemie demokratycznym od instytucji, które są powołane do stania na straży naszych praw - takich, jak Trybunał Konstytucyjny, prokuratura, ale także sądy. Niestety ten stan się pogłębia.

Adam Bodnar odniósł się także do strajku w oświacie wskazując, że dobro nauczycieli jest tak samo wane jak dobro uczniów, a za całą sytuację odpowiedzialność ponosi rząd. - Nauczyciele nie strajkują tylko i wyłącznie postulując wyższe wynagrodzenia dla siebie, ale też wskazując do jakich patologii prowadzi aktualna sytuacja - że obniża się jakość oświaty, następuje selekcja negatywna do zawodu i że nie ma naturalnej reprodukcji kadr nauczycielskich. W efekcie na tym cierpią uczniowie - mówił.

W posiedzeniu sesji mógł wziąć udział i zadawać pytania każdy zainteresowany.
Mówi Adam Bodnar - Rzecznik Praw Obywatelskich
Mówi Adam Bodnar - Rzecznik Praw Obywatelskich

Wiadomości lokalne

2019-12-13, godz. 14:00 Toruń z niepokojem i z nadzieją czeka na ostateczną kwotę podwyżek za wywóz śmieci - O co najmniej 17 procent wzrosną w Toruniu opłaty za wywóz śmieci od mieszkańców - potwierdził prezydent Michał Zaleski. Miasto właśnie rozstrzygało przetar ... » więcej 2019-12-13, godz. 12:50 Młodzieżowa Rada Miasta samorządową szkoła życia. Lekcja polityki trwa już siódmy rok Siódmą kadencję rozpoczęła w piątek (13.12.) bydgoska Młodzieżowa Rada Miasta. Młodzi radni reprezentują uczniów wielu bydgoskich szkół, przedstawiają swoje p ... » więcej 2019-12-13, godz. 11:48 Józef Boniek nie żyje. Zbigniew Boniek, prezes PZPN, w żałobie... Józef Boniek zmarł w czwartek, 12 grudnia, w szpitalu w Bydgoszczy. Pochodził z Nakła. Grał w Czarnych Nakło, Zawiszy Bydgoszcz i Polonii Bydgoszcz na pozycji ... » więcej 2019-12-13, godz. 10:28 Zachodnia pierzeja na desce młodych architektów. Ich kreska przejdzie do historii? Jak zmienić Pierzeję Zachodnią Starego Rynku w Bydgoszczy? - takie zadanie otrzymali uczestnicy warsztatów architektonicznych w Galerii Wspólnej. Warsztaty dl ... » więcej 2019-12-13, godz. 10:21 Prof. Wojciech Polak: - Młodych przekonają do historii grupy rekonstrukcyjne - Rozliczanie historii nam nie wyszło. To sprawa przegrana. Teraz powinniśmy skupić się na budowaniu świadomości historycznej młodych ludzi. To będzie wielole ... » więcej 2019-12-13, godz. 09:25 Toruń nocą wspominał czas, kiedy Polacy stanęli przeciwko Polakom... Torunianie upamiętnili 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. O północy złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą przypominającą patriotyczne demonstra ... » więcej 2019-12-13, godz. 08:29 Marszałek rozdał nagrody dziennikarzom z regionu. Nasi radiowcy górą! Dziennikarze z regionu docenieni w dwóch konkursach Urzędu Marszałkowskiego: „Fundusze europejskie dla Kujawsko-Pomorskiego' oraz „Lubię tu być...na zielonym' ... » więcej 2019-12-12, godz. 21:40 Amerykańska ustawa o zwrocie pożydowskich majątków. Kto za, kto przeciw? Na Starym Rynku w Bydgoszczy zbierane były podpisy pod projektem polskiej ustawy „Stop 447'. Dokument ten sprzeciwia się założeniom amerykańskiej ustawy 447 p ... » więcej 2019-12-12, godz. 20:35 102 - letnia pani Aurelia poleciała do stolicy. Bilet dał bydgoski port lotniczy Seniorka jest w znakomitej formie. Na początku roku odebrała od marszałka województwa medal dla stulatków - rówieśników Niepodległej - z okazji setnej rocznic ... » więcej 2019-12-12, godz. 19:28 Cep, chałupa, łódź, skorupa - Muzeum Etnograficzne w Toruniu ma 60 lat! [zdjęcia] Wspomniany cep był pierwszym obiektem muzealnym pozyskanym do zbiorów toruńskiego Muzeum Etnograficznego. Dziś bogatą kolekcję placówki tworzą i meble, i stro ... » więcej
1234567