Poniedziałek, 18 listopada 2019 r.   Imieniny: Romana, Klaudyny, Karoliny / Powołanie Radia PiK SA (1993)
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-04-15, 19:02 Damian Klich/Redakcja

Spór zakończony. Ludzie wyprowadzili się dobrowolnie

Sprawa trzech zamieszkałych domów mogła spowolnić poważną inwestycje drogową/fot. UM Bydgoszcz/archiwum
Sprawa trzech zamieszkałych domów mogła spowolnić poważną inwestycje drogową/fot. UM Bydgoszcz/archiwum
Nie będzie egzekucji nieruchomości przy ulicy Grunwaldzkiej w Bydgoszczy, które blokowały jej rozbudowę. W poniedziałek (15.04.) został przekazany miastu ostatni budynek.
Przypomnijmy, że kwestia ta stała się zarzewiem sporu między inwestorem - miastem, a wojewodą, który miał przeprowadzić egzekucję, czyli doprowadzić do opuszczenia spornych domów przez ich mieszkańców. Nie było to jednak, jak tłumaczyła strona wojewody, takie proste; z powodów administracyjnych, i...ludzkich.

Na szczęście problemu już nie ma, wszystkie trzy sprawy rozwiązano polubownie, a mieszkańcy sami opuścili swoje domostwa.

W pamięci pozostanie jednak rozbudowana wymiana zdań...

W komunikacie prasowym wojewoda zarzuca prezydentowi Bydgoszczy , że mógł wcześniej "zakończyć sprawę polubownie", ale jak czytamy - "prezydent miasta Rafał Bruski widzi tylko liczby, a nie dostrzega za nimi ludzkich dramatów".

Rzecznik wojewody, Adrian Mól, twierdzi, że wcześniej wojewoda nie mógł przeprowadzić egzekucji, ponieważ służby podległe prezydentowi nie wystąpiły o jej wznowienie, a ta została zawieszona w lipcu 2018 roku. Taki wniosek wpłynął do wojewody pod koniec marca tego roku.

Zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel w przesłanym komentarzu napisał:

"Gratuluję Panu Wojewodzie poczucia humoru, jeśli jako swój sukces przedstawia przekazanie terenu inwestycji około 300 dni później, niż wynika to z obowiązku ustawowego".

Michał Sztybel uważa, że wojewoda już po raz drugi opóźnia miejskie inwestycje, natomiast komunikat rzecznika prasowego wojewody to według niego: "manipulowanie opinią publiczną"...


Prace przy rozbudowie ulicy Grunwaldzkiej powinny się zakończyć pod koniec października 2019 roku. Koszt rozbudowy ulicy Grunwaldzkiej wynosi łącznie 76 milionów złotych.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-11-17, godz. 19:04 Bunt przeciwko wymieraniu. Protest klimatyczny w Toruniu „Wychodzimy na ulice, bo chcemy żyć” - mówią uczestnicy protestu, jaki miał miejsce w niedzielę w Toruniu. Przy pomniku Mikołaja Kopernika zgromadzili się czł ... » więcej 2019-11-17, godz. 17:35 Symbol walki o prawdę i wolność. Uczcili rocznicę spalenia zagłuszarki w 1956 r. Byli przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych, radni i patriotyczna młodzież. Bydgoszczanie uczcili 63. rocznicę spalenia zagłuszarki radiowej w 1956 r. » więcej 2019-11-17, godz. 16:10 Happeningi w regionie w obronie pieszych. By ofiar wypadków było mniej Happeningi w związku z przypadającym w niedzielę (17 listopada) Światowym Dniem Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych odbędą się w Bydgoszczy i w Toruniu. Koalicja ... » więcej 2019-11-17, godz. 10:48 Smycze, ubranka, obroże - wszystko dla psów i kotów. Targi PupiLove w Bydgoszczy Kolejna edycja PupiLovych Targów odbędzie się w niedzielę (17 listopada) w Bydgoszczy. To impreza skierowana do wszystkich właścicieli psów i kotów. » więcej 2019-11-16, godz. 19:00 50 plus za kierownicą. Bezpieczeństwo przede wszystkim Kierowcy z wieloletnim stażem mogli zweryfikować i udoskonalić technikę jazdy. To w ramach kolejnej edycji akcji prewencyjnej „50+ na drodze”, która odbyła si ... » więcej 2019-11-16, godz. 17:46 Dyskusja o kościele i młodych ludziach. Forum Młodzieży Diecezji Bydgoskiej - Młodzi wybierają kościół, który jest klarowny i otwarty - mówią uczestnicy I Forum Młodzieży Diecezji Bydgoskiej. Jego uroczyste otwarcie nastąpiło w Domu J ... » więcej 2019-11-16, godz. 16:15 95-lat MZK w Toruniu i przejażdżka „ogórkiem” Mieszkańcy Torunia mieli szansę odbyć sentymentalną podróż. Na ulice miasta wyjechał „ogórek”, czyli stary autobus marki Jelcz. Wszystko z okazji 95-lecia Mie ... » więcej 2019-11-16, godz. 14:05 Przemaszerowali przez centrum Bydgoszczy, by dać znać o Szlachetnej Paczce Marsz Szlachetnej Paczki przeszedł ulicami Bydgoszczy. To znak, że oficjalnie otwarto bazę rodzin, które można obdarować w przedświątecznym czasie. W wojewódz ... » więcej 2019-11-16, godz. 12:33 Armia to przygoda i wyzwanie. Przysięga wojskowa w Toruniu 123 elewów Narodowych Sił Rezerwowych potwierdziło oficjalnie chęć wstąpienia do armii. Uroczysta przysięga wojskowa odbyła się w Centrum Szkolenia Artylerii ... » więcej 2019-11-16, godz. 11:19 Zmarł bp Bronisław Dembowski - biskup senior diecezji włocławskiej Biskup senior diecezji włocławskiej Bronisław Dembowski zmarł w sobotę w nocy w szpitalu we Włocławku; miał 92 lata - poinformował moderator kurii ks. prał. L ... » więcej
1234567