Niedziela, 21 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa / Przeniesiono Bydgoski Węzeł Radiowy do wilii przy ul. Gdańskiej 50 (1945)
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-04-15, 19:02 Damian Klich/Redakcja

Spór zakończony. Ludzie wyprowadzili się dobrowolnie

Sprawa trzech zamieszkałych domów mogła spowolnić poważną inwestycje drogową/fot. UM Bydgoszcz/archiwum
Sprawa trzech zamieszkałych domów mogła spowolnić poważną inwestycje drogową/fot. UM Bydgoszcz/archiwum
Nie będzie egzekucji nieruchomości przy ulicy Grunwaldzkiej w Bydgoszczy, które blokowały jej rozbudowę. W poniedziałek (15.04.) został przekazany miastu ostatni budynek.
Przypomnijmy, że kwestia ta stała się zarzewiem sporu między inwestorem - miastem, a wojewodą, który miał przeprowadzić egzekucję, czyli doprowadzić do opuszczenia spornych domów przez ich mieszkańców. Nie było to jednak, jak tłumaczyła strona wojewody, takie proste; z powodów administracyjnych, i...ludzkich.

Na szczęście problemu już nie ma, wszystkie trzy sprawy rozwiązano polubownie, a mieszkańcy sami opuścili swoje domostwa.

W pamięci pozostanie jednak rozbudowana wymiana zdań...

W komunikacie prasowym wojewoda zarzuca prezydentowi Bydgoszczy , że mógł wcześniej "zakończyć sprawę polubownie", ale jak czytamy - "prezydent miasta Rafał Bruski widzi tylko liczby, a nie dostrzega za nimi ludzkich dramatów".

Rzecznik wojewody, Adrian Mól, twierdzi, że wcześniej wojewoda nie mógł przeprowadzić egzekucji, ponieważ służby podległe prezydentowi nie wystąpiły o jej wznowienie, a ta została zawieszona w lipcu 2018 roku. Taki wniosek wpłynął do wojewody pod koniec marca tego roku.

Zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel w przesłanym komentarzu napisał:

"Gratuluję Panu Wojewodzie poczucia humoru, jeśli jako swój sukces przedstawia przekazanie terenu inwestycji około 300 dni później, niż wynika to z obowiązku ustawowego".

Michał Sztybel uważa, że wojewoda już po raz drugi opóźnia miejskie inwestycje, natomiast komunikat rzecznika prasowego wojewody to według niego: "manipulowanie opinią publiczną"...


Prace przy rozbudowie ulicy Grunwaldzkiej powinny się zakończyć pod koniec października 2019 roku. Koszt rozbudowy ulicy Grunwaldzkiej wynosi łącznie 76 milionów złotych.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-04-21, godz. 16:00 Żeby tylko lanie wody nie skończyło się "laniem"...od policji Uważajmy, aby tradycja śmigusa - dyngusa nie przerodziła się w chuligańskie wybryki - ostrzegają kujawsko-pomorscy policjanci. Za przekroczenie granic w 'lany ... » więcej 2019-04-21, godz. 15:00 W bydgoskim zoo zamieszkał gość z Afryki, a w zasadzie z Czech Nowym nabytkiem ogrodu jest dorosła para żenet. Zwierzęta pochodzą z czeskiego Zooparku w Zajeździe. W święta drapieżniki po raz pierwszy skorzystają z wybieg ... » więcej 2019-04-21, godz. 14:00 Stoły uginają się od jedzenia - podzielmy się nim! W Wielkanocny Poniedziałek do potrzebujących trafią dary przekazane przez bydgoszczan. Wszystko za sprawą wiosennej edycji akcji 'Ciepło serca w słoiku'. Jutr ... » więcej 2019-04-21, godz. 13:15 Botanik UKW zaprasza 26 kwietnia na otwarcie sezonu Na ten dzień zaplanowano koncert zespołu Pilersi oraz wycieczki z przewodnikiem - i z nagrodami. » więcej 2019-04-21, godz. 11:58 Alleluja i do przodu...czyli do Myślęcinka! W świąteczne dni warto wybrać się do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, który pięknie budzi się na wiosnę. Ogród zoologiczny jest czynny i w niedzielę i w po ... » więcej 2019-04-21, godz. 11:36 Mężczyźni z inowrocławskiego Szymborza nie odpuszczają! Bójcie się panny na wydaniu, kawalerowie już są gotowi! Od 1832 roku trwa tradycja tzw. przywołówek. Panowie, w wielkanocną niedzielę wieczorem, przygadują pa ... » więcej 2019-04-21, godz. 10:41 Zamachy na Sri Lance. Wybuchy w kościołach i hotelach Co najmniej 156 osób zginęło, a ponad 400 zostało rannych w sześciu eksplozjach, do których doszło w niedzielę wielkanocną na Sri Lance - podaje Reuters, cytu ... » więcej 2019-04-21, godz. 10:22 Pożar w Kruszwicy. Jedna osoba nie żyje W nocy spaliła się altana ogrodowa przy ulicy Droga Młyńska. Strażacy znaleźli w środku zwęglone zwłoki mężczyzny. » więcej 2019-04-21, godz. 08:00 Jeśli święta, to z rodziną! Z rodziną - tak święta będą spędzać zapytani przez nas bydgoszczanie. Nawet jeśli w Wielkanoc planują wyjazd, to także do najbliższych. » więcej 2019-04-20, godz. 18:05 Płonęły trawy wzdłuż linii kolejowej Toruń - Olsztyn Strażacy ugasili w sobotę kilka pożarów traw wzdłuż linii kolejowej na odcinku około 25 km pomiędzy miejscowościami Czystochleb i Kamionki Małe - poinformował ... » więcej
1234567