Czwartek, 20 lutego 2020 r.   Imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-04-15, 19:02 Damian Klich/Redakcja

Spór zakończony. Ludzie wyprowadzili się dobrowolnie

Sprawa trzech zamieszkałych domów mogła spowolnić poważną inwestycje drogową/fot. UM Bydgoszcz/archiwum
Sprawa trzech zamieszkałych domów mogła spowolnić poważną inwestycje drogową/fot. UM Bydgoszcz/archiwum
Nie będzie egzekucji nieruchomości przy ulicy Grunwaldzkiej w Bydgoszczy, które blokowały jej rozbudowę. W poniedziałek (15.04.) został przekazany miastu ostatni budynek.
Przypomnijmy, że kwestia ta stała się zarzewiem sporu między inwestorem - miastem, a wojewodą, który miał przeprowadzić egzekucję, czyli doprowadzić do opuszczenia spornych domów przez ich mieszkańców. Nie było to jednak, jak tłumaczyła strona wojewody, takie proste; z powodów administracyjnych, i...ludzkich.

Na szczęście problemu już nie ma, wszystkie trzy sprawy rozwiązano polubownie, a mieszkańcy sami opuścili swoje domostwa.

W pamięci pozostanie jednak rozbudowana wymiana zdań...

W komunikacie prasowym wojewoda zarzuca prezydentowi Bydgoszczy , że mógł wcześniej "zakończyć sprawę polubownie", ale jak czytamy - "prezydent miasta Rafał Bruski widzi tylko liczby, a nie dostrzega za nimi ludzkich dramatów".

Rzecznik wojewody, Adrian Mól, twierdzi, że wcześniej wojewoda nie mógł przeprowadzić egzekucji, ponieważ służby podległe prezydentowi nie wystąpiły o jej wznowienie, a ta została zawieszona w lipcu 2018 roku. Taki wniosek wpłynął do wojewody pod koniec marca tego roku.

Zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel w przesłanym komentarzu napisał:

"Gratuluję Panu Wojewodzie poczucia humoru, jeśli jako swój sukces przedstawia przekazanie terenu inwestycji około 300 dni później, niż wynika to z obowiązku ustawowego".

Michał Sztybel uważa, że wojewoda już po raz drugi opóźnia miejskie inwestycje, natomiast komunikat rzecznika prasowego wojewody to według niego: "manipulowanie opinią publiczną"...


Prace przy rozbudowie ulicy Grunwaldzkiej powinny się zakończyć pod koniec października 2019 roku. Koszt rozbudowy ulicy Grunwaldzkiej wynosi łącznie 76 milionów złotych.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-02-19, godz. 20:39 Chciał, by Grudziądz miał w logo Kopernika. Upamiętnienie Jerzego Szwarca Grudziądz świętował w środę 547. urodziny Mikołaja Kopernika. Z tej okazji  w Planetarium odsłonięto tablicę pamięci Jerzego Szwarca, wielkiego propagatora as ... » więcej 2020-02-19, godz. 19:29 Nie udzielili pomocy, porzucili ciało w polu. Wyroki dla kierowcy i pasażera 13 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów - taki wyrok usłyszał dziś Rafał B. za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu i nieudzielenie pomoc ... » więcej 2020-02-19, godz. 18:45 Gowin do naukowców w Toruniu: Bez was nie wygramy przyszłości dla Polski - Nowe święto to nie tylko celebrowanie przeszłości — powiedział podczas Gali Nauki Polskiej w Toruniu wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jaro ... » więcej 2020-02-19, godz. 16:31 Rodzice w Trzemiętowie protestują. Nie zgadzają się na likwidację szkoły „Będziemy bronić naszej szkoły”, „Nasze dzieci to nie mebel”, „Stop likwidacji” - między innymi z takimi hasłami protestowali dziś przed Urzędem Gminy w Sicie ... » więcej 2020-02-19, godz. 15:37 Podczas Święta UMK zainaugurowano obchody 75. rocznicy powstania uczelni Środowe Święto Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zainaugurowało tegoroczne obchody 75. rocznicy powstania uczelni. W trakcie akademii w auli UMK wyróż ... » więcej 2020-02-19, godz. 14:35 Bezinteresownie pomagają potrzebującym. Taka jest nasza młodzież! Kleje do płytek, gładzie, białą farbę i rękawice robocze pilnie potrzebne do remontów mieszkań potrzebujących bydgoszczan. » więcej 2020-02-19, godz. 13:32 Więcej dla stulatków. Nowa stawka świadczenia honorowego od marca Prawie 300 złotych więcej dla stulatków. Honorowe świadczenie z ZUS otrzymuje w naszym województwie 117 osób. » więcej 2020-02-19, godz. 12:36 W tym sezonie mniej chorych na grypę. Dlaczego? Choć przychodnie pełne pacjentów z objawami grypowymi nie ma mowy o wzroście zachorowań. Przeciwnie! Z danym Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego wynika, że o ... » więcej 2020-02-19, godz. 11:34 Kiedy udostępniony zostanie kolejny fragment drogi S5 w naszym regionie? W piątek będzie można jeździć częścią kolejnego odcinka drogi ekspresowej S5 w naszym regionie - poinformował o tym Urząd Miejski w Szubinie. To jednak nie je ... » więcej 2020-02-19, godz. 10:32 O krok od tragedii. Młody kierowca stracił prawo jazdy O dużym szczęściu może mówić 19-letni kierowca mitsubishi oraz jego 20-letni pasażer, których auto w wyniku niedostosowania prędkości, dachowało. Policjanci z ... » więcej
1234567