Piątek, 13 grudnia 2019 r.   Imieniny: Lucji, Otylii
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-04-12, 11:22 Polska Agencja Prasowa

Przyjmował 20 tys. łapówki. Referent bydgoskiego szpitala zatrzymany

Mężczyzna był jedną z osób odpowiedzialnych za przygotowanie i przeprowadzenie zamówień publicznych bydgoskiej placówki medycznej/fot. Pixabay
Mężczyzna był jedną z osób odpowiedzialnych za przygotowanie i przeprowadzenie zamówień publicznych bydgoskiej placówki medycznej/fot. Pixabay
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało za korupcję referenta bydgoskiego szpitala ds. zakupów sprzętu medycznego. Mężczyznę zatrzymano na gorącym uczynku, gdy przyjmował 20 tys. zł łapówki.
Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski potwierdza, że zatrzymany mężczyzna był jedną z osób odpowiedzialnych za przygotowanie i przeprowadzenie zamówień publicznych bydgoskiej placówki medycznej. Nie wskazał, którego szpitala był pracownikiem, ale zaznaczył, że zatrzymali go agenci CBA z bydgoskiego wydziału zamiejscowego Delegatury CBA z Gdańska, we współpracy z bydgoskimi funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej.

- Został on zatrzymany w chwilę po przyjęciu 20 tys. zł łapówki - mówił naczelnik. Według śledczych z CBA w zamian za korzyści majątkowe miał "pomagać" zaprzyjaźnionym firmom w uzyskaniu zleceń na dostawy sprzętu medycznego do jednostki.

Podczas przeszukań w mieszkaniu i miejscu pracy zatrzymanego mężczyzny znaleziono gotówkę - ok. 100 tys. złotych, złoto, sprzęt elektroniczny znacznej wartości oraz dokumentację. CBA przekazało zatrzymanego do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. Trafiły tam też zgromadzone w tej sprawie materiały. - Prokurator postawił mu zarzuty korupcyjne - zaznaczył naczelnik.

Prokurator wniósł do sądu o trzymiesięczny areszt, a sąd w piątek przychylił się do tego wniosku.

Agenci bydgoskiej delegatury CBA podczas przeszukań w mieszkaniu i miejscu pracy zatrzymanego mężczyzny znaleźli gotówkę - ok. 100 tys. złotych, złoto, sprzęt elektroniczny znacznej wartości oraz dokumentację.

Z komunikatu Prokuratury Krajowej wynika, że zatrzymany to Jacek W. - specjalista do spraw zakupów w Sekcji Zakupów Sprzętu Medycznego w Wydziale Zaopatrzenia Medycznego 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Bydgoszczy. (PAP)
Mówi naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski, relacja Damiana Klicha

Wiadomości lokalne

2019-12-13, godz. 12:50 Młodzieżowa Rada Miasta samorządową szkoła życia. Lekcja polityki trwa już siódmy rok Siódmą kadencję rozpoczęła w piątek (13.12.) bydgoska Młodzieżowa Rada Miasta. Młodzi radni reprezentują uczniów wielu bydgoskich szkół, przedstawiają swoje p ... » więcej 2019-12-13, godz. 11:48 Józef Boniek nie żyje. Zbigniew Boniek, prezes PZPN, w żałobie... Józef Boniek zmarł w czwartek, 12 grudnia, w szpitalu w Bydgoszczy. Pochodził z Nakła. Grał w Czarnych Nakło, Zawiszy Bydgoszcz i Polonii Bydgoszcz na pozycji ... » więcej 2019-12-13, godz. 10:28 Zachodnia pierzeja na desce młodych architektów. Ich kreska przejdzie do historii? Jak zmienić Pierzeję Zachodnią Starego Rynku w Bydgoszczy? - takie zadanie otrzymali uczestnicy warsztatów architektonicznych w Galerii Wspólnej. Warsztaty dl ... » więcej 2019-12-13, godz. 10:21 Prof. Wojciech Polak: - Młodych przekonają do historii grupy rekonstrukcyjne - Rozliczanie historii nam nie wyszło. To sprawa przegrana. Teraz powinniśmy skupić się na budowaniu świadomości historycznej młodych ludzi. To będzie wielole ... » więcej 2019-12-13, godz. 09:25 Toruń nocą wspominał czas, kiedy Polacy stanęli przeciwko Polakom... Torunianie upamiętnili 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. O północy złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą przypominającą patriotyczne demonstra ... » więcej 2019-12-13, godz. 08:29 Marszałek rozdał nagrody dziennikarzom z regionu. Nasi radiowcy górą! Dziennikarze z regionu docenieni w dwóch konkursach Urzędu Marszałkowskiego: „Fundusze europejskie dla Kujawsko-Pomorskiego' oraz „Lubię tu być...na zielonym' ... » więcej 2019-12-12, godz. 21:40 Amerykańska ustawa o zwrocie pożydowskich majątków. Kto za, kto przeciw? Na Starym Rynku w Bydgoszczy zbierane były podpisy pod projektem polskiej ustawy „Stop 447'. Dokument ten sprzeciwia się założeniom amerykańskiej ustawy 447 p ... » więcej 2019-12-12, godz. 20:35 102 - letnia pani Aurelia poleciała do stolicy. Bilet dał bydgoski port lotniczy Seniorka jest w znakomitej formie. Na początku roku odebrała od marszałka województwa medal dla stulatków - rówieśników Niepodległej - z okazji setnej rocznic ... » więcej 2019-12-12, godz. 19:28 Cep, chałupa, łódź, skorupa - Muzeum Etnograficzne w Toruniu ma 60 lat! [zdjęcia] Wspomniany cep był pierwszym obiektem muzealnym pozyskanym do zbiorów toruńskiego Muzeum Etnograficznego. Dziś bogatą kolekcję placówki tworzą i meble, i stro ... » więcej 2019-12-12, godz. 18:50 Śladami ojca Rydzyka. Bydgoska katedra niedostępna dla toruńskiego zakonnika? Mapa dojazdu do bydgoskiej katedry i propozycja pracy - to oferta dla założyciela Radia Maryja, którą złożyli w bydgoscy Młodzi Demokraci. Chodzi o jubileuszo ... » więcej
1234567