Niedziela, 17 listopada 2019 r.   Imieniny: Salomei, Grzegorza, Elżbiety
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-04-09, 11:09 Damian Klich

Pięciu nauczycieli z "Elektronika" prowadzi lekcje

W "Elektroniku" we wtorek (09.04.) lekcje się obywały/ fot. perspektywy.pl
W "Elektroniku" we wtorek (09.04.) lekcje się obywały/ fot. perspektywy.pl
Są w regionie szkoły, w których mimo strajku, zajęcia się odbywają. Do tej grupy należy między innymi Zespół Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy. Powód? Głównie przekonania religijne.
- Pięciu nauczycieli przyszło normalnie do pracy, dlatego zdecydowaliśmy się prowadzić zajęcia - mówi Roman Wojciechowski, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych.

- Dla niewielkiej części młodzieży organizujemy lekcje dlatego, że niektórzy nauczyciele, nie przystąpili do akcji strajkowej. Wynika to z przekonań religijnych. Dwóch nauczycieli jest świadkami Jehowy, więc nie mogą brać udziału w tego typu akcjach. W tym gronie jest także dwóch katechetów i jedna nauczycielka z własnymi przekonaniami.

Uczniowie są zdezorientowani: - Mamy cztery godziny urządzeń techniki komputerowej, od godziny 7.10. Informacje docierają do nas najczęściej z opóźnieniem, albo w ogóle ich nie ma. Wielu uczniów mieszka w internacie, przyjechali m.in. z Cekcyna, czyli musieli wyjechać o 3 nad ranem, żeby zdążyć na lekcje. Internat jest zamknięty, więc ci uczniowie nie mają nawet gdzie spać... - mówili naszemu reporterowi.

Dyrektor zadeklarował, że jeżeli uczeń w związku ze strajkiem miał problem z dotarciem do szkoły nieobecność będzie usprawiedliwiona. Prosi również o sprawdzanie e-dziennika na bieżąco, bo sytuacja dynamicznie się zmienia.
Jeżeli uczeń w związku ze strajkiem miał problem z dotarciem do szkoły nieobecność będzie usprawiedliwiona - deklaruje dyrektor ZSE
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-11-16, godz. 19:00 50 plus za kierownicą. Bezpieczeństwo przede wszystkim Kierowcy z wieloletnim stażem mogli zweryfikować i udoskonalić technikę jazdy. To w ramach kolejnej edycji akcji prewencyjnej „50+ na drodze”, która odbyła si ... » więcej 2019-11-16, godz. 17:46 Dyskusja o kościele i młodych ludziach. Forum Młodzieży Diecezji Bydgoskiej - Młodzi wybierają kościół, który jest klarowny i otwarty - mówią uczestnicy I Forum Młodzieży Diecezji Bydgoskiej. Jego uroczyste otwarcie nastąpiło w Domu J ... » więcej 2019-11-16, godz. 16:15 95-lat MZK w Toruniu i przejażdżka „ogórkiem” Mieszkańcy Torunia mieli szansę odbyć sentymentalną podróż. Na ulice miasta wyjechał „ogórek”, czyli stary autobus marki Jelcz. Wszystko z okazji 95-lecia Mie ... » więcej 2019-11-16, godz. 14:05 Przemaszerowali przez centrum Bydgoszczy, by dać znać o Szlachetnej Paczce Marsz Szlachetnej Paczki przeszedł ulicami Bydgoszczy. To znak, że oficjalnie otwarto bazę rodzin, które można obdarować w przedświątecznym czasie. W wojewódz ... » więcej 2019-11-16, godz. 12:33 Armia to przygoda i wyzwanie. Przysięga wojskowa w Toruniu 123 elewów Narodowych Sił Rezerwowych potwierdziło oficjalnie chęć wstąpienia do armii. Uroczysta przysięga wojskowa odbyła się w Centrum Szkolenia Artylerii ... » więcej 2019-11-16, godz. 11:19 Zmarł bp Bronisław Dembowski - biskup senior diecezji włocławskiej Biskup senior diecezji włocławskiej Bronisław Dembowski zmarł w sobotę w nocy w szpitalu we Włocławku; miał 92 lata - poinformował moderator kurii ks. prał. L ... » więcej 2019-11-16, godz. 08:04 „Ważyworki” dla Torunia! Będą szyć siatki na zakupy i rozdawać mieszkańcom Społecznicy z Fundacji Alternatywnej zapraszają mieszkańców do wspólnej akcji na rzecz środowiska. W weekend zamierzają uszyć co najmniej sto worków wielorazo ... » więcej 2019-11-16, godz. 07:02 Przez dziki straty w uprawach. Inowrocławski radny domaga się, by je odstrzelić Dziki niszczą pola uprawne w podinowrocławskich Tupadłach i okolicznych wsiach. Problem zgłosili rolnicy, a miejski radny Marcin Wroński interweniuje w tej sp ... » więcej 2019-11-15, godz. 21:23 W Bydgoszczy brakuje pieniędzy, albo opera, albo remont ul. Nakielskiej. Zdecydują radni Przebudowa ulicy Nakielskiej w Bydgoszczy nie rozpocznie się o czasie, czyli w 2020 roku, bo nie ma na ten cel pieniędzy. Wstrzymana też zostanie budowa basen ... » więcej 2019-11-15, godz. 19:55 Z Tel Awiwu do Bydgoszczy i na odwrót. Trwa uczniowska wymiana Uczniowie z Izraela odwiedzili Bydgoszcz. Jest to możliwe dzięki wymianie między ósmym Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy a szkołą Ironi Tet w Tel Awiwie. » więcej
1234567