Niedziela, 27 września 2020 r.   Imieniny: Wincentego, Mirabeli, Justyny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-04-08, 08:04 Tomasz Gronet

W Strzelnie protestują. Nie chcą ronda w miejscu skweru

Zdaniem mieszkańców rondo może powstać kilkanaście metrów dalej. Fot. Tomasz Gronet
Zdaniem mieszkańców rondo może powstać kilkanaście metrów dalej. Fot. Tomasz Gronet
Mieszkańcy Strzelna protestowali przeciwko budowie ronda w miejscu skweru w centrum miasta. Ich zdaniem rondo może powstać kilkanaście metrów dalej, w miejscu przeznaczonej do rozbiórki, a należącej do miasta kamienicy.
W planach jest budowa dwóch rond, jednak powstanie jednego z nich budzi zdecydowany sprzeciw.

- Trzy latka miałem jak tu na tych ławeczkach z rodzicami siadałem, a mam teraz 73 lata! To są płuca miasta, tu starsze osoby siadają, odpoczywają, a drzewa chronią od słońca. Nam nie są potrzebne ronda, nam jest potrzebna obwodnica! - mówili starsi mieszkańcy Strzelna.

- Rondo, które ma tu powstać, które zniszczy skwer w żaden sposób nie zmniejszy ruchu. To nie jest racjonalna decyzja - mówił Piotr Posłuszny, organizator protestu.

- Tak naprawdę powinniśmy się zastanowić nad tym czy te ronda spełnią swoją rolę, bo ruch pozostanie taki sam czyli 12 tysięcy pojazdów dziennie! To jest ogromny ruch, który powinien być przeniesiony za miasto! - powiedział Bartosz Nowacki, starosta mogileński.

Dziś (poniedziałek) władze Strzelna zawiozą do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zebrane w weekend podpisy mieszkańców niezgadzających się na likwidację skweru i zaproponują zmianę lokalizacji ronda.

Wiadomości lokalne

2020-09-27, godz. 12:41 Rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Obchody w regionie Obchody w Bydgoszczy rozpoczęło (o 10.30) nabożeństwo w kościele garnizonowym Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju. Po mszy świętej zebrani złożyli kwiaty ... » więcej 2020-09-27, godz. 08:09 Co gryzie pszczelarzy? O tym mówiło się podczas dorocznego forum w Przysieku Do Przysieka koło Torunia zjechali pszczelarze i konsumenci pszczelich przysmaków. 28. Forum Pszczelarza w Przysieku było okazją do spotkań, dyskusji, wymiany ... » więcej 2020-09-26, godz. 18:00 Czterech poszkodowanych w wypadku drogowym w Przyłubiu [zdjęcia] W sobotę, 26 września przed południem doszło do poważnego wypadku drogowego w Przyłubiu koło Bydgoszczy. » więcej 2020-09-26, godz. 15:02 Grzyby na poligonie to łatwy cel, ale tam równie łatwo można stracić życie Uwaga amatorzy grzybobrania na podtoruńskim poligonie. Policja przypomina o zakazie wstępu na obszar wojskowy i prowadzi w tym rejonie wzmożone kontrole. Spac ... » więcej 2020-09-26, godz. 08:01 Te warsztaty są cenne i dla ludzi, i dla owadów, bo budują relacje [foto] Niecodzienne warsztaty odbyły się w Białych Błotach pod Bydgoszczą. Osoby niepełnosprawne wraz z osobami bezdomnymi tworzyły domki dla owadów. Na miejscu byli ... » więcej 2020-09-25, godz. 20:45 Wojewoda: OSP jest fenomenem podziwianym przez cały świat Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz wręczył OSP promesy na zakup sprzętu i wyposażenia oraz termomodernizację budynków. » więcej 2020-09-25, godz. 20:30 W Inowrocławiu stypendia dla młodych, zdolnych i pracowitych Prezydent Ryszard Brejza, już po raz siedemnasty przyznał stypendia młodym inowrocławianom, którzy rozpoczynają studia dzienne i wyróżniają się osiągnięciami ... » więcej 2020-09-25, godz. 19:34 Klimat leży młodzieży na sercu, dlatego głośno protestują w Toruniu i Bydgoszczy [wideo] Młodzież zabiera głos w sprawie klimatu. Przy pomniku Mikołaja Kopernika w Toruniu kilkaset młodych osób głośno wyraziło swoją troskę o przyszłość planety. » więcej 2020-09-25, godz. 17:32 Gry, zagadki i dąb czyli 115. rocznica urodzin Mariana Rejewskiego Dąb Pamięci Mariana Rejewskiego, ozdobił plac przed Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Bydgoszczy. Był też tort, wykład i zwiedzanie sali pamięci, a w plana ... » więcej 2020-09-25, godz. 15:19 Rozmowa dnia: skąd kryzys w Zjednoczonej Prawicy, jak z niego wyjść? - Kryzysom w koalicji powinien zapobiec przede wszystkim zdrowy rozsądek — powiedział poseł Tomasz Latos, gość dzisiejszej Rozmowy Dnia. » więcej
1234567