Wtorek, 19 listopada 2019 r.   Imieniny: Seweryny, Maksyma, Salomei
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-04-08, 08:04 Tomasz Gronet

W Strzelnie protestują. Nie chcą ronda w miejscu skweru

Zdaniem mieszkańców rondo może powstać kilkanaście metrów dalej. Fot. Tomasz Gronet
Zdaniem mieszkańców rondo może powstać kilkanaście metrów dalej. Fot. Tomasz Gronet
Mieszkańcy Strzelna protestowali przeciwko budowie ronda w miejscu skweru w centrum miasta. Ich zdaniem rondo może powstać kilkanaście metrów dalej, w miejscu przeznaczonej do rozbiórki, a należącej do miasta kamienicy.
W planach jest budowa dwóch rond, jednak powstanie jednego z nich budzi zdecydowany sprzeciw.

- Trzy latka miałem jak tu na tych ławeczkach z rodzicami siadałem, a mam teraz 73 lata! To są płuca miasta, tu starsze osoby siadają, odpoczywają, a drzewa chronią od słońca. Nam nie są potrzebne ronda, nam jest potrzebna obwodnica! - mówili starsi mieszkańcy Strzelna.

- Rondo, które ma tu powstać, które zniszczy skwer w żaden sposób nie zmniejszy ruchu. To nie jest racjonalna decyzja - mówił Piotr Posłuszny, organizator protestu.

- Tak naprawdę powinniśmy się zastanowić nad tym czy te ronda spełnią swoją rolę, bo ruch pozostanie taki sam czyli 12 tysięcy pojazdów dziennie! To jest ogromny ruch, który powinien być przeniesiony za miasto! - powiedział Bartosz Nowacki, starosta mogileński.

Dziś (poniedziałek) władze Strzelna zawiozą do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zebrane w weekend podpisy mieszkańców niezgadzających się na likwidację skweru i zaproponują zmianę lokalizacji ronda.

Wiadomości lokalne

2019-11-19, godz. 11:10 Poseł Arkadiusz Myrcha: Oczekujemy w Parlamencie normalnej, zwyczajnej debaty - Po wyborze kandydata Koalicji Obywatelskiej na marszałka Senatu słyszymy wiele komentarzy od naszych wyborców, że do Parlamentu wróci normalność - mówił pos ... » więcej 2019-11-19, godz. 10:08 Sprawdzają, co już wiedzą i czego jeszcze nie wiedzą. Próbna matura w szkołach Ma sprawdzić wiedzę i procedury - w szkołach rozpoczęła się we wtorek próbna matura. Na początek - język polski. » więcej 2019-11-19, godz. 08:06 Już po ślubowaniu! 51 nowych policjantów w regionie [galeria] W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się uroczyste ślubowanie przyjętych do służby policjantów. W szeregi kujawsko-pomorskiej policji przyjęto ... » więcej 2019-11-19, godz. 07:03 Dziura w toruńskim budżecie. Które inwestycje trzeba było przełożyć? Z powodu mniejszych wpływów z podatku PIT Toruń ograniczy wydatki na inwestycje. Prezydent Michał Zaleski zaprezentował projekt przyszłorocznego budżetu. » więcej 2019-11-18, godz. 21:34 Przed laty sprzeciwiali się komunistycznemu reżimowi. Teraz odebrali odznaczenia Krzyże Wolności i Solidarności wręczone. Uroczystość podczas, której dawni opozycjoniści z Kujaw i Pomorza odebrali wyróżnienia odbyła się w Bydgoszczy. » więcej 2019-11-18, godz. 20:46 Elektrośmieci i baterie w zwykłym śmietniku? Tak nie można! Stare komputery, sprzęt AGD i zużyte baterie wymieniają torunianie na zdrowe owoce. To kolejna akcja studentów Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwe ... » więcej 2019-11-18, godz. 18:56 Mniej pieniędzy w kasie Inowrocławia. Na czym będzie trzeba zaoszczędzić? W miejskiej kasie Inowrocławia w przyszłym roku będzie o 12 mln złotych mniej w stosunku do roku bieżącego. Miasto zmuszone jest szukać oszczędności, zrezygnu ... » więcej 2019-11-18, godz. 17:52 Fotografie pod gołym niebem. O czym ta wystawa? O sukcesach, a nie porażkach Chcą uczyć młodych ludzi o zwycięstwach, a nie klęskach narodowych. Na bydgoskim Placu Wolności otwarta została wystawa fotograficzna Jarosława Goliszewskiego ... » więcej 2019-11-18, godz. 15:34 Napadł na dwie stacje benzynowe i sterroryzował pracowników. Policja już go ma 32-letni mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu za dwa rozboje, których dokonał na stacjach benzynowych. Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia. » więcej 2019-11-18, godz. 14:31 Jak hodować gęsi? Kto się zdecyduje, może liczyć na szkolenia w Urzędzie Marszałkowskim Do zakładania niewielkich, przydomowych hodowli gęsi zachęca rolników z naszego regionu Urząd Marszałkowski. I organizuje szkolenia dla chętnych. » więcej
1234567