Wtorek, 26 maja 2020 r.   Imieniny: Filipa, Pauliny / Dzień Matki
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-04-05, 10:54 Michał Jędryka/Redakcja

Krzysztof Drozdowski: Chcemy otworzyć ludziom oczy na złe strony Unii

- Unię Europejską na razie trzeba próbować reformować - mówi Krzysztof Drozdowski/fot. Archiwum
- Unię Europejską na razie trzeba próbować reformować - mówi Krzysztof Drozdowski/fot. Archiwum
- Jeśli mówi się otwarcie o "polexicie", to niekoniecznie ma to na celu rzeczywiste opuszczenie Unii Europejskiej przez Polskę - mówił Krzysztof Drozdowski - gość Rozmowy Dnia w Polskim Radiu PiK, który ma być liderem listy wyborczej Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy.
- Trwa walka o to, które prawo jest ważniejsze - unijne czy prawo Polski. Ja i Federacja dla Rzeczypospolitej stoimy na straży naszej Konstytucji i twierdzimy, że to ona jest naszą wykładnią. Nasi dziadkowie walczyli o to, żebyśmy byli suwerennym państwem i mogli sami decydować za siebie. Oczywiście jesteśmy w Unii Europejskiej, więc pewne założenia i regulacje dotyczące większości prawie wszystkich państw znajdujących się w niej musimy uwzględniać, ale nie możemy się też zgadzać bezwarunkowo na wszystko - mówi gość Rozmowy Dnia.

Jak dodaje, jego zdaniem Unię Europejską na razie trzeba próbować reformować. - Nie chcemy z niej wychodzić i rozwalać od środka, nie chcemy jej niszczyć. Zależy nam na dialogu, podejmowaniu prób rozmowy i naprawie, bo Unia Europejskiej bo to nie jest jakiś zły twór - uważa Krzysztof Drozdowski. - Dała nam przecież dużo dobrego - chociażby otwarte granice, wolny przepływ towarów, możliwość pracy dla Polaków w innych krajach. To nie jest tak, że widzimy tylko złe strony Unii, natomiast chcemy o nich mówić głośno. "Polexit" jest też pewnym wymiarem propagandowym, otwierającym oczy Polakom na złe strony Unii, z którymi chcemy walczyć.

Wiadomości lokalne

2020-05-25, godz. 20:49 Śmieci: powstała petycja w sprawie zerwania umowy z firmą Komunalnik - Firma Komunalnik nie radzi sobie z wywozem odpadów w Bydgoszczy, dlatego miasto powinno zerwać z nią umowę - uważa Daniel Kaszubowski. Bydgoszczanin napisał ... » więcej 2020-05-25, godz. 18:50 Bydgoski sędzia Jakub K. bez immunitetu. Jest zgoda na zatrzymanie. Zarzut: gwałt Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego uchyliła w poniedziałek 25 maja immunitet sędziemu, który miał dopuścić się gwałtu i wyraziła zgodę na jego zatrzymanie or ... » więcej 2020-05-25, godz. 15:52 Włocławek: trwa wyprowadzanie zdegradowanego Śródmieścia z kryzysu Remonty kamienic, działania pomocowe skierowane do mieszkańców, wspieranie lokalnych przedsiębiorców, pierwszy park kieszonkowy i mural - to tylko niektóre pr ... » więcej 2020-05-25, godz. 13:55 Córka zmarłej pacjentki zawiadamia prokuraturę. Z COVID-19 walczy też ojciec Najpierw z powodu koronawirusa straciła matkę, teraz o życie walczy jej ojciec. Jest szóste zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwych nieprawidłowości ... » więcej 2020-05-25, godz. 12:55 Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Ważne dobre relacje z dzieckiem Około 30 procent wszystkich zaginięć w Kujawsko-Pomorskiem dotyczy najmłodszych. W poniedziałek przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Choć większ ... » więcej 2020-05-25, godz. 11:45 Powstanie park kulturowy grudziądzkiej cytadeli. Fortyfikacje symbolem miasta Władze miejskie planują powstanie Parku Kulturowego „Cytadela Twierdzy Grudziądz”. Przedsięwzięcie ma wpisywać się w działania ochrony zabytków - poinformował ... » więcej 2020-05-25, godz. 09:26 Dariusz Kurzawa: Zbieranie podpisów dla Rafała Trzaskowskiego nie oznacza jego poparcia Zbieranie przez Polskie Stronnictwo Ludowe podpisów dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich nie oznacza jego poparcia, ale staranie o r ... » więcej 2020-05-25, godz. 07:56 Uczniowie klas I-III wracają na zajęcia. Co zrobić, by dzieci się nie nudziły? Klasy bez pluszaków i dywanów, dystans oraz mierzenie temperatury i dezynfekcja rąk przy wejściu - tak wygląda powrót dzieci do szkolnych ławek. » więcej 2020-05-24, godz. 18:30 Ojciec i nastoletnia córka nie żyją. Tragiczny wypadek w Tonowie koło Żnina Dwie osoby zginęły w niedzielę popołudniu w wypadku w miejscowości Tonowo (powiat żniński). Na powiatowej drodze samochód osobowy uderzył w drzewo. » więcej 2020-05-24, godz. 18:12 Nowe zakażenie koronawirusem w regionie. Ile takich osób w powiatach? O jednym, nowym zakażeniu koronawirusem w Kujawsko-Pomorskiem informuje w niedzielę (24 maja) wieczorem Urząd Wojewódzki. » więcej
1234567