Czwartek, 23 maja 2019 r.   Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-04-05, 10:54 Michał Jędryka/Redakcja

Krzysztof Drozdowski: Chcemy otworzyć ludziom oczy na złe strony Unii

- Unię Europejską na razie trzeba próbować reformować - mówi Krzysztof Drozdowski/fot. Archiwum
- Unię Europejską na razie trzeba próbować reformować - mówi Krzysztof Drozdowski/fot. Archiwum
- Jeśli mówi się otwarcie o "polexicie", to niekoniecznie ma to na celu rzeczywiste opuszczenie Unii Europejskiej przez Polskę - mówił Krzysztof Drozdowski - gość Rozmowy Dnia w Polskim Radiu PiK, który ma być liderem listy wyborczej Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy.
- Trwa walka o to, które prawo jest ważniejsze - unijne czy prawo Polski. Ja i Federacja dla Rzeczypospolitej stoimy na straży naszej Konstytucji i twierdzimy, że to ona jest naszą wykładnią. Nasi dziadkowie walczyli o to, żebyśmy byli suwerennym państwem i mogli sami decydować za siebie. Oczywiście jesteśmy w Unii Europejskiej, więc pewne założenia i regulacje dotyczące większości prawie wszystkich państw znajdujących się w niej musimy uwzględniać, ale nie możemy się też zgadzać bezwarunkowo na wszystko - mówi gość Rozmowy Dnia.

Jak dodaje, jego zdaniem Unię Europejską na razie trzeba próbować reformować. - Nie chcemy z niej wychodzić i rozwalać od środka, nie chcemy jej niszczyć. Zależy nam na dialogu, podejmowaniu prób rozmowy i naprawie, bo Unia Europejskiej bo to nie jest jakiś zły twór - uważa Krzysztof Drozdowski. - Dała nam przecież dużo dobrego - chociażby otwarte granice, wolny przepływ towarów, możliwość pracy dla Polaków w innych krajach. To nie jest tak, że widzimy tylko złe strony Unii, natomiast chcemy o nich mówić głośno. "Polexit" jest też pewnym wymiarem propagandowym, otwierającym oczy Polakom na złe strony Unii, z którymi chcemy walczyć.

Wiadomości lokalne

2019-05-23, godz. 23:01 Mówią, że będzie smród, dlatego nie chcą chlewni i protestują! Mieszkańcy Szelejewa protestowali dziś na sesji Rady Gminy w Gąsawie przeciwko planom budowy w ich miejscowości przemysłowych chlewni. » więcej 2019-05-23, godz. 22:45 Tomasz Latos uważa, że środki unijne są dzielone niesprawiedliwie - Nie wszyscy są równo traktowani jeżeli chodzi o podział środków unijnych - mówił w Grudziądzu Tomasz Latos. Kandydat Zjednoczonej Prawicy do Europarlamentu ... » więcej 2019-05-23, godz. 19:23 Nie marnujcie swoich głosów! Głosujcie na lewicę - apeluje SLD z Torunia Toruńska lewica apeluje do mieszkańców regionu o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. » więcej 2019-05-23, godz. 17:21 Jest kasa na Camerimage w Toruniu, ale nie odbędą się inne festiwale Toruń dołoży 1,7 mln zł do organizacji w mieście festiwalu Camerimage. Tak zdecydowali dziś radni. Kwota pozwoli przygotować tę edycję imprezy - powiedział dz ... » więcej 2019-05-23, godz. 14:26 Klienci wierzą, że kupują jaja ze wsi, a dostają... jajka z niespodzianką Jaja wiejskie pod lupą inspektorów handlowych, którzy zapowiadają częstsze kontrole targowisk. Powód? Okazuje się, że na rynkach pojawia się nabiał niewiadome ... » więcej 2019-05-23, godz. 13:45 „Marchewa" dla strażaków z Gruczna. „Nowy” wóz bojowy za 1 euro „Marchewa” jest już w Polsce. To 28-letni wóz bojowy, który trafił do strażaków ochotników z Gruczna (powiat świecki, gmina Świecie). » więcej 2019-05-23, godz. 13:02 Kanał Bydgoski zmieni się nie do poznania. Tak widzą go studenci [projekty] Kawiarnie i restauracje, drewniane kładki, a także wypożyczalnia sprzętu wodnego i place zabaw, zaprojektowane przez studentów UTP, pojawią się nad Kanałem By ... » więcej 2019-05-23, godz. 12:42 Myślimy o wojnie tak, jak pokazał nam serial? O „Czterech pancernych” na konferencji Most łączący kulturę polską i rosyjską; Frontowy szyk - czyli jak wyglądały kostiumy bohaterek; Rudy 102 na froncie historycznym - to tylko niektóre zagadnien ... » więcej 2019-05-23, godz. 11:44 Wyciek gazu koło Świecia. Koparka uszkodziła gazociąg, ewakuowano mieszkańców Podczas prac ziemnych w Dolnych Morgach doszło do uszkodzenia gazociągu średniego ciśnienia przez koparkę. Na miejsce pojechało sześć zastępów straży pożarnej ... » więcej 2019-05-23, godz. 11:00 Prof. Roman Bäcker: Mamy do czynienia z rewolucją antypedofilską w Polsce - Rewolucja oznacza, że to społeczeństwo stawia wymagania i określa, co jest dobre, a co złe - mówił w porannej Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK prof. Roman ... » więcej
1234567