Poniedziałek, 18 listopada 2019 r.   Imieniny: Romana, Klaudyny, Karoliny / Powołanie Radia PiK SA (1993)
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-04-04, 10:02 Michał Zaręba/Redakcja

Przed remontem dworców pytają mieszkańców, co trzeba zmienić

- Dworce powinny być zadbane, a nie straszyć - mówią mieszkańcy Torunia/fot. Michał Zaręba
- Dworce powinny być zadbane, a nie straszyć - mówią mieszkańcy Torunia/fot. Michał Zaręba
Spotkanie dotyczące dworców w Toruniu/fot. Michał Zaręba
Spotkanie dotyczące dworców w Toruniu/fot. Michał Zaręba
Warsztaty dotyczące modernizacji dworców Toruń Wschodni i Miasto zorganizowały dla mieszkańców Polskie Koleje Państwowe i Urząd Miasta.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawicieli różnych organizacji. Mogli zgłaszać swoje propozycje zmian na dworcach, przed rozpoczęciem inwestycji.

- Dworce powinny być zadbane, a nie straszyć. Nie powinno zabraknąć poczekalni, czytelni, miejsc, gdzie można coś zjeść i toalet – mówił przedstawiciel Rady Seniorów przy prezydencie Torunia.

- Chcemy wykorzystać swoją obecność na miejscu, żeby wszystkie pomysły na dworce, możliwe do zastosowania w projektowaniu wyłapać już teraz – odpowiadał Paweł Wróblewski, przedstawiciel PKP S.A. - Mamy czas do roku 2021. W najbliższych tygodniach należy spodziewać się ogłoszenia o przetargu na prace projektowe i wykonanie remontów – dodał.

Modernizacje dworców szacuje się na ponad 21 mln zł. 
Relacja Michała Zaręby

Wiadomości lokalne

2019-11-18, godz. 14:31 Jak hodować gęsi? Kto się zdecyduje, może liczyć na szkolenia w Urzędzie Marszałkowskim Do zakładania niewielkich, przydomowych hodowli gęsi zachęca rolników z naszego regionu Urząd Marszałkowski. I organizuje szkolenia dla chętnych. » więcej 2019-11-18, godz. 13:32 Kurtki, bluzy, spodnie a zwłaszcza buty pilnie potrzebne. Zbiórka dla bezdomnych Zimowa odzież i buty potrzebne są dla bezdomnych trafiających na oddział ratunkowy Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy. Na przeciw tym potrzebom wychodzi parafia ... » więcej 2019-11-18, godz. 12:46 Stypendia Ministra Nauki dla naukowców z bydgoskiego UTP. Ponad 5 tys. miesięcznie Dr inż. Weronika Kruszelnicka z wydziału inżynierii mechanicznej i dr Dariusz Kulus z wydziału rolnictwa i biotechnologii znaleźli się wśród 211 naukowców z c ... » więcej 2019-11-18, godz. 11:57 Szlam z resztkami zwierząt rozrzucony na łące we Wdeckim Parku Krajobrazowym Polskie Radio PiK, po apelach okolicznych mieszkańców, interweniuje w sprawie niebezpiecznego składowiska odpadów we Wdeckim Parku Krajobrazowym. Dochodzenie ... » więcej 2019-11-18, godz. 11:33 Przejmij stery samolotu i zobacz Bydgoszcz z lotu ptaka. Konkurs w Polskim Radiu PiK Słuchaj programu 'Zawsze Dzień Dobry' w Polskim Radiu PiK i wygraj lot Cessną. » więcej 2019-11-18, godz. 11:19 Zdecyduj, jakie obiekty i gdzie powstaną w Myślęcinku. Trwają konsultacje społeczne Bydgoszczanie mogą mieć wpływ na zagospodarowanie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Trwają konsultacje społeczne, związane z przystąpieniem do ... » więcej 2019-11-18, godz. 10:23 Kosma Złotowski: Poseł Biedroń wymyślił rezolucję jak z dowcipu o radiu Erewań - Rezolucja Parlamentu Europejskiego z ubiegłego tygodnia w sprawie rzekomej penalizacji edukacji seksualnej w Polsce przypomina znany dowcip o radiu Erewań — ... » więcej 2019-11-18, godz. 09:37 Happeningi w Dniu Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. By na drogach było bezpieczniej Happeningi w związku z przypadającym w niedzielę Światowym Dniem Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych odbyły się w Bydgoszczy i w Toruniu. Koalicja 'Chodzi O Życi ... » więcej 2019-11-18, godz. 08:03 Notariusze udzielają porad za darmo. Dzień Otwarty Notariatu w regionie Z darmowych porad notariuszy będzie można skorzystać w Bydgoszczy i Toruniu. Akcja odbędzie się w ramach 10. Dnia Otwartego Notariatu. » więcej 2019-11-17, godz. 19:04 Bunt przeciwko wymieraniu. Protest klimatyczny w Toruniu „Wychodzimy na ulice, bo chcemy żyć” - mówią uczestnicy protestu, jaki miał miejsce w niedzielę w Toruniu. Przy pomniku Mikołaja Kopernika zgromadzili się czł ... » więcej
1234567