Środa, 27 maja 2020 r.   Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Longinówka
2019-04-02, 16:12 Monika Kaczyńska/Redakcja/Monika Siwak-Waloszewska

Kwiecień na niebiesko! To solidarność z osobami z autyzmem

Spotkanie w galerii handlowej Focus Mall. Podświetlony most w tle. Fot. Monika Siwak-Waloszewska
Spotkanie w galerii handlowej Focus Mall. Podświetlony most w tle. Fot. Monika Siwak-Waloszewska
Rok temu na Wyspie Młyńskiej zorganizowano happening. Fot. Archiwum
Rok temu na Wyspie Młyńskiej zorganizowano happening. Fot. Archiwum
Obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 31 w Toruniu przypomniały o tym w szczególny sposób. Szkolny Teatrzyk Integracyjny, który tworzą m. in. uczniowie z zaburzeniami autyzmu, wystawił sztukę "Śpiąca królewna".
Po spektaklu uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli na ulice z ulotkami i niebieskimi balonami. W Bydgoszczy, w galerii handlowej Focus, w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu spotkali się nauczyciele, terapeuci, rodzice oraz dzieci. Do podobnego spotkania doszło też na Wyspie Młyńskiej. Natomiast około godziny 20:00 został podświetlony na niebiesko Most Uniwersytecki.

Właśnie w kwietniu wiele instytucji, organizacji przygotowuje liczne działania, jak warsztaty, terapie, spotkania wspierające, konferencje, podczas których można dowiedzieć się więcej o autyzmie.

Autyzm jest tajemniczym zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe.
Materiał Moniki Kaczyńskiej (Popołudnie z nami)
Materiał Moniki Siwak-Waloszewskiej

Wiadomości lokalne

2020-05-27, godz. 07:18 Marzenia o Wielkiej Pętli Fordonu. Czy się spełnią? Koncepcja już jest Społeczny Komitet Budowy Wielkiej Pętli Fordonu przedstawił koncepcję przebiegu trasy rekreacyjnej u podnóża fordońskich górek. To ponad 20-kilometrowy szlak ... » więcej 2020-05-26, godz. 20:25 W urzędzie zbierano podpisy pod kandydaturą na prezydenta? Sprawdza to policja Policja prowadzi postępowanie sprawdzające w związku z zawiadomieniem o zbieraniu w Świeciu podpisów pod jedną z kandydatur na prezydenta - poinformował ofice ... » więcej 2020-05-26, godz. 19:52 Ulicy Bydgoskiej w Warszawie nie będzie W stolicy są ulice Koronowska, Nakielska, Tucholska, Inowrocławska, nie ma zaś ulicy Bydgoskiej i... nie będzie. W tej sprawie do prezydenta stolicy Rafała Tr ... » więcej 2020-05-26, godz. 18:16 Aura zmienia plany. Most tymczasowy w Toruniu nie stanie Nie będzie tymczasowej przeprawy w Toruniu. Powodem jest susza i niski stan Wisły - poinformował podczas wtorkowej wideokonferencji prezydent miasta Michał Za ... » więcej 2020-05-26, godz. 16:20 Tęsknota i bajki zza krat. Dzień Matki w więzieniu Zza krat piszą wiersze i bajki dla swoich dzieci. Kobiety z Zakładu Karnego nr 1 w Grudziądzu w ten sposób spędzają ten wyjątkowy dla wszystkich matek dzień. » więcej 2020-05-26, godz. 15:41 Kujawsko-Pomorskie: Brak nowych zakażeń koronawirusem, 6 nowych ozdrowieńców O 6 kolejnych osobach, które zostały wyleczone z COVID-19 poinformowały we wtorek po południu służby wojewody kujawsko-pomorskiego. » więcej 2020-05-26, godz. 15:10 Kontynuacja i doskonalenie. Takie są plany rektora UKW na kolejną kadencję Nie zapowiada dużych zmian na uczelni. Zamiast tego mówi o kontynuacji i doskonaleniu tego, co już zostało zapoczątkowane. Nowy-stary rektor Uniwersytetu Kazi ... » więcej 2020-05-26, godz. 14:02 Rodziny zmarłych na Covid-19 chcą przeniesienia śledztwa do Gdańska Czy śledztwo w sprawie możliwych nieprawidłowości w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu zostanie przeniesione do Gdańska ? Chce tego część rodzin - d ... » więcej 2020-05-26, godz. 11:13 Znowu zmiany w okolicach Kujawskiej. Kolejny etap rozbudowy [grafiki] Będą kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy. Od soboty (30 maja) wykonawca przystępuje do prac na odcinkach, po których ob ... » więcej 2020-05-26, godz. 10:42 Europoseł Karski: Mechanizm „ulica i zagranica” przed wyborami to standard [wywiad] - Przed wyborami zawsze uruchamiany jest mechanizm „ulica i zagranica” - uważa europoseł Karol Karski, który był dziś gościem Rozmowy Dnia w Polskim Radiu PiK ... » więcej
1234567