Piątek, 24 maja 2019 r.   Imieniny: Joanny, Zuzanny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-04-02, 16:12 Monika Kaczyńska/Redakcja/Monika Siwak-Waloszewska

Kwiecień na niebiesko! To solidarność z osobami z autyzmem

Spotkanie w galerii handlowej Focus Mall. Podświetlony most w tle. Fot. Monika Siwak-Waloszewska
Spotkanie w galerii handlowej Focus Mall. Podświetlony most w tle. Fot. Monika Siwak-Waloszewska
Rok temu na Wyspie Młyńskiej zorganizowano happening. Fot. Archiwum
Rok temu na Wyspie Młyńskiej zorganizowano happening. Fot. Archiwum
Obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 31 w Toruniu przypomniały o tym w szczególny sposób. Szkolny Teatrzyk Integracyjny, który tworzą m. in. uczniowie z zaburzeniami autyzmu, wystawił sztukę "Śpiąca królewna".
Po spektaklu uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli na ulice z ulotkami i niebieskimi balonami. W Bydgoszczy, w galerii handlowej Focus, w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu spotkali się nauczyciele, terapeuci, rodzice oraz dzieci. Do podobnego spotkania doszło też na Wyspie Młyńskiej. Natomiast około godziny 20:00 został podświetlony na niebiesko Most Uniwersytecki.

Właśnie w kwietniu wiele instytucji, organizacji przygotowuje liczne działania, jak warsztaty, terapie, spotkania wspierające, konferencje, podczas których można dowiedzieć się więcej o autyzmie.

Autyzm jest tajemniczym zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe.
Materiał Moniki Kaczyńskiej (Popołudnie z nami)
Materiał Moniki Siwak-Waloszewskiej

Wiadomości lokalne

2019-05-24, godz. 06:33 Rolnicy będą mogli zastosować kontrowersyjne zaprawy nasienne. Zezwolił minister Rolnicy po raz kolejny będą mogli stosować w tegorocznych sierpniowych siewach rzepaku zaprawy nasienne tzw. neonikotynoidy - zapowiedział dziś oficjalnie min ... » więcej 2019-05-23, godz. 23:01 Mówią, że będzie smród, dlatego nie chcą chlewni i protestują! Mieszkańcy Szelejewa protestowali dziś na sesji Rady Gminy w Gąsawie przeciwko planom budowy w ich miejscowości przemysłowych chlewni. » więcej 2019-05-23, godz. 22:45 Tomasz Latos uważa, że środki unijne są dzielone niesprawiedliwie - Nie wszyscy są równo traktowani jeżeli chodzi o podział środków unijnych - mówił w Grudziądzu Tomasz Latos. Kandydat Zjednoczonej Prawicy do Europarlamentu ... » więcej 2019-05-23, godz. 19:23 Nie marnujcie swoich głosów! Głosujcie na lewicę - apeluje SLD z Torunia Toruńska lewica apeluje do mieszkańców regionu o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. » więcej 2019-05-23, godz. 17:21 Jest kasa na Camerimage w Toruniu, ale nie odbędą się inne festiwale Toruń dołoży 1,7 mln zł do organizacji w mieście festiwalu Camerimage. Tak zdecydowali dziś radni. Kwota pozwoli przygotować tę edycję imprezy - powiedział dz ... » więcej 2019-05-23, godz. 14:26 Klienci wierzą, że kupują jaja ze wsi, a dostają... jajka z niespodzianką Jaja wiejskie pod lupą inspektorów handlowych, którzy zapowiadają częstsze kontrole targowisk. Powód? Okazuje się, że na rynkach pojawia się nabiał niewiadome ... » więcej 2019-05-23, godz. 13:45 „Marchewa" dla strażaków z Gruczna. „Nowy” wóz bojowy za 1 euro „Marchewa” jest już w Polsce. To 28-letni wóz bojowy, który trafił do strażaków ochotników z Gruczna (powiat świecki, gmina Świecie). » więcej 2019-05-23, godz. 13:02 Kanał Bydgoski zmieni się nie do poznania. Tak widzą go studenci [projekty] Kawiarnie i restauracje, drewniane kładki, a także wypożyczalnia sprzętu wodnego i place zabaw, zaprojektowane przez studentów UTP, pojawią się nad Kanałem By ... » więcej 2019-05-23, godz. 12:42 Myślimy o wojnie tak, jak pokazał nam serial? O „Czterech pancernych” na konferencji Most łączący kulturę polską i rosyjską; Frontowy szyk - czyli jak wyglądały kostiumy bohaterek; Rudy 102 na froncie historycznym - to tylko niektóre zagadnien ... » więcej 2019-05-23, godz. 11:00 Prof. Roman Bäcker: Mamy do czynienia z rewolucją antypedofilską w Polsce - Rewolucja oznacza, że to społeczeństwo stawia wymagania i określa, co jest dobre, a co złe - mówił w porannej Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK prof. Roman ... » więcej
1234567